[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ők már rég az örök twitter harcmezőkön küzdenek.
Most éppen a csecsenek a fő ellenség, őket kell megfutamítani, mindig azt csinálták éppen ami az aktuális twitter direktíva.
A 128. dandárról már hadműveletek első napjától kezdve nem jelentetnek helyrajzi adatokat a róluk szóló híradásokban meg a saját weboldalukon sem.....
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 642
48 399
113
Szubjektíve értem. Meg választás is lesz.
Objektíve meg ugye adózni se akar senki, mégis kell. Pedig azt se támogatná senki.
Nekem még a 14 % is meglepő.
Az adózás meg a katonai segítség következményei messze nem azonosak. És bármennyire nem szeret adózni a többség, ezt a különbséget felfogják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Törökország nem csatlakozik az Oroszország elleni szankciókhoz
Alakul egy kibebaszott nagy cumi a nyugatnak, akkora pofánbaszás ez már megint, hogy arra szavak nincsenek...

Az hogy Kína, meg India, Pakisztán, Irán etc. nem, az OK.
De gyerekek, a törökök azért NATO tagok, a Szaúdiak meg még Trump azt mondta róluk, hogy a "legkiválóbb szövetséges" s hát ahogy nézem, Izrael sem tört pálcát az oroszok felett, nem adja el a pegazust pl. az ukránoknak, olyanokat mond Benett Zelenszkijnek hogy ideje lenne békét kössön Putyinnal etc. ! Katar megmondja hogy amúgy "konkrétan lehetetlen kiváltani az orosz gázt Európában", meg ilyenek...


Lehet én látom rosszul, de ebből kurva könnyen az lehet ám, hogy az USA meg az EU szépen magára marad a végén, aztán lesegethetünk mint hal a szatyorban!!! Ne legyen igazam, de ezek az inkompetens gyökér szolgalelkű tróger EU-s vezetők, akik kinyilatkozták hogy "na rubelért aztán mi biztos nem!" fognak még küszöb alatt csúszva rubelért sorba állni, mert még ha akarná sem fogja tudni megoldani az USA és a norvégok a kieső gázmennyiséget pótolni!


Egyszerűen megint a hepciáskodó nyugati elefántcsonttornyokból liberális légvárakat építgető ideológiagyárosokat pofán fogja verni a valóság!!!
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Én ezt, józan ésszel, inkább dezinformációnak látom. A támadó fél bejelenti, mit fog tenni. Na, ne!

Harkovban összehordtak az ukránok egy nagy adag ammóniát "orosz vegyitámadáshoz", előkészítették a twitter narratívát is győzedelmesen előtörő ukránokról, most meg beleköpnek a levesükbe...


oRCraYh.png


x2S5oHm.png
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Nem tudom én az invázió megkezdése után három nappal elkezdtem tudatosan keresni információt róluk, hogy merre harcolnak és már akkor sem találtam erről semmit....
ritkán jönnek hírek rolluk de én is találkoztam már vele hogy hól vannak zsákmányolt teknika kapcsán. valami olyan falunál vóltak amit a google se akart megtalálni i-y katyvasz. Mikolajiv térségében vannak.
 
W

Wilson

Guest
Te tényleg mindent készpénznek veszel, amit az orosz mond? :)
Nem tanulsz?
Úgy látom te sem.....:).Ezt jelentették be hivatalosan az orosz honvédelmi minisztérium hivatalos képviselői, és ezt erősítik meg az elmúlt napok/hét harctéri történései is, úgyhogy ez szerintem nem dezinformáció..m
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 764
113
Háborús körülmények között nem lehet azonnal ellenőrizni azokat az információkat, amelyeket a konfliktus egyik vagy másik oldalának hivatalos vagy nem hivatalos képviselői is terjesztenek.....

A kárpátaljai dandár legyőzte a csecsenföldi Rosgárdát


A kárpátaljai dandár legyőzte a csecsenföldi Rosgárda katonáit....​

Az ukrán hegyi rohamdandár katonái legyőzték a csecsenföldi orosz nemzeti gárdát ("Rosguardia").
Erről a katonaság számolt be.

Az orosz megszálló erőkkel vívott legutóbbi összecsapások során a 128. különálló Kárpátaljai hegyi rohamdandár támadói megsemmisítették a Rosgárda katonáit és elvették a trófeafegyvereket és felszereléseket.

A dokumentumokból ítélve a kárpátaljai dandár ellen az Orosz Nemzeti Gárda hadműveleti célú 46. különálló dandárának (6780-as egység) csecsenföldi székhelyű katonai próbáltak ellenállni.
A likvidált Rosguardians dolgai Ukrajnában.  2022. március A likvidált Rosguardians személyes azonosítója és iratai Ukrajnában. 2022. március

A likvidált Rosguardians dolgai Ukrajnában.  2022. március A likvidált Rosguardians dolgai Ukrajnában. 2022. március

Az összetűzés következtében a Gudermes városában állomásozó dandár 94. ezredében és a Csecsen Köztársaságban, Urus-Martan városában állomásozó 96. ezredben szolgálatot teljesítő rosgárdisták meghaltak.

A megölt oroszoktól személyes azonosítókat és iratokat foglaltak le.

Felszámolt Rosgárdisták fegyverei Ukrajnában.  2022. március "Felszámolt" Rosgárdisták fegyverei Ukrajnában. 2022. március A BTR-80 felszámolta a Rosguardot Ukrajnában.  2022. március

A 128. dandár magához vette a zsákmányolt felszerelést is - sértetlen BTR-80-at és fegyvereket..


így a fotókat elnézve elkaptak egy BTR-t .. a cím viszont elég megtévesztő "Az ukrán hegyi rohamdandár katonái legyőzték a csecsenföldi orosz nemzeti gárdát ("Rosguardia")."
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 764
113
hihetetlen hogy sokan az oroszok minden szerencsetlenkedeset meg tudjak magyarazni, mi igy szallunk a le biciklirol.
nem kerdes h nagyobb az orosz hadsereg, de azert olyan mintha a cari idokbol harcolnanak.

gyozni fognak mert sok agyujuk van de ez nem egy schock and awe.

tegnap futott twitteren lehalgatott ruszki beszelgetes, az egyik orosz uvoltve sirva kerdezte hogy miert felejtettek el tuzersegi tuzet ahogy megigertek neki.

sorozott motivalatlan orosz sereg.

van jo technikajuk is meg a hazajukat tutira meg tudjak vedeni, meg azert meg mindig sokan vannak es oda tudnak csapni,
de azert ez meg mindig az hogy tobben vannak.
de nem teljesen mindegy hogy nyerik meg a háborút ha megnyerik ? :D
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 021
14 865
113
Mindkét fél hazudik, de nagyon pofátlanul. Most ez a mai orosz tájékoztató, fordulópont. De nem tudjuk minek a fordulópontja. Beismerték a kudarcot és irány lassan vissza, vagy tényleg kezdődik a második menet, de a kisebb megoldás él már csak, a Donyeck régió ? Ukrajna egészét elengedték, mert látják ,az nem megy. Pár nap múlva megtudjuk.
de jót nevettem :)
 
W

Wilson

Guest
ritkán jönnek hírek rolluk de én is találkoztam már vele hogy hól vannak zsákmányolt teknika kapcsán. valami olyan falunál vóltak amit a google se akart megtalálni i-y katyvasz. Mikolajiv térségében vannak.
Azt én is linkeltem meg azt az orosz közleményt amit most raktam be phaidrosnak ezen a két híradáson kívül én nem találkoztam eddig olyan hiranyaggal amiben említették volna, hogy merre is tartózkodnak...