[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 335
11 264
113

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Miért terel?
A 2019. elnök választási és a ezt követő Rada / parlamenti választások során se volt 10%a se például a oroszokkal vagy más nemzetiségekkel kapcsolatos gyűlölet keltésnek ami magyarországon alap.
Magyar társadalom
többsége
hogy néz ki a többi szomszédos néppel e szempontból?
osztrákok talán a kivételek mert onnan pénzt remélnek.
ezt követően nem írok e topikba választ e témára
Nagyon helyes! Ezen túl semelyik topikba ne írj.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Most néztem a Patrick Lancaster csatornáján egy videót na ez feltűnt

Mine_02


Vajon mi lehet a taktikai szándéka az Azov-oknak egy ilyennel Mariupolba? Csak simán terrorfegyver?

Mine_01
Simán felhasználható pl barrikádokban. Miért ne?
Btw a Krímmel elég sok aknát megszereztek az RU+szakik is (csak a teljesség kedvéért).
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
184
1 074
93
Azért nem érted, mert rossz az adatod.
1. Lengyelországot nem dobta senki sehova, nem lett nyugatra tolva, ahogy Magyarországon sokan hiszik. Ezt a szocialisták tanitották, nem igaz. Lengyelországnak 3 határát: az északit, a nyugatit es a délit a lengyel hadsereg jelölte ki, pont ott ahol akarta. Csak a keleti hatarnál kellett alkudoznunk, az oroszokkal, azt lengyel és orosz politikusok jelölték ki: nem is jo, de nem is rossz. A keleten elvesztett területek csak annyira fontosak nekünk mint nektek Horvátország: csak egy nagyon kicsit. Nem Erdély.
2. A szövetsegeseink sosem árultak el minket. Azt csak a szocialisták tanitották, ma a liberálisok terjesztik. Mi egy folyamatot látunk: Hitler megtámadta Austriát, senki sem segitett nekik. Aztán a cseheket, senki sem segitett nekik. Aztan minket es a szövetségeseink segitettek nekünk. 2 hét múlva a németek szövetsegesei az oroszok hátbatámadtak minket, igy nekünk 5 évbe telt mire elértük Berlint, de elértük. Végig együttmüködtünk az angolokkal, amerikaval. A RAF adta a pilotáinknak a gépeket, a kikötöket a hajóinknak, mindent. Majd miután győztünk a németek felett, jöttek volna az oroszok. De arra mar nem volt senkinek sem ereje (angoloknak sem, franciaknak sem, nekünk sem) hogy csak fegyverrel verjük le őket is. Ezért a harc 3 fronton történt: gazdasági, kulturális és katonai. Angliában képzett katonáink meg a 60-as években is öltek komunistákat Lengyelországban, de egyre kevesebbet tudtunk. A 70-es években csak kulturalis (II. János Pál papa!) es gazdasagi fronton ment a harc, de vegig kaptuk a támogatást nyugatrol, pénzt, diplomáciat, ebben az időben a Lengyel Katolikus Egyház képviselte nyugaton Lengyelországot, mert Varsóban az oroszok voltak hatalmon. A 80-as években megint jöttek a fegyverek: a komunista párt központjait felgyujtották, rendőröket megöltek. De ekkor még nem győztünk. Majd 89-tol mennek el az oroszok. Ekkor fejeződött be a harc. Szövetségeseink végig támogattak minket, ahogy mi is mindig támogatjuk őket, minden esetben.
A 2. pontban azért kiigazítanálak, Ausztriát NEM támadta meg Németország! Ausztria 1934-től egy un. ausztrofasiszta diktaturában élt, amit megbuktatott 1938 Március 11.-én az osztrák náci párt . rá két napra 1938 Március 13.-án aláírták az un. ANSCHLUSS -t (ujraegyesülés) és Hitler sűrü karlengetések, éljenzés, és virág eső mellett bevonult! Ez a történelmi rész, szóval ők igen csak erőteljes nackók voltak már akkor is, és ezt a mostani konfliktusnál is érezni, nem kicsit beléjük van kódolva ez a nemzetiszocializmusos felsőbbrendü tudat.
 
W

Wilson

Guest

Meduza Kreml-forrásai szerint az elnöki adminisztráció már nem reméli, hogy Oroszország elfoglalja Kijevet. De valószínűleg Putyin még mindig ezt akarja.​


Oroszország hivatalosan is bejelentette, hogy megváltoztatta prioritásait az Ukrajnával folytatott háborúban. A tervek szerint "drasztikusan csökkenteni fogják a katonai tevékenységet" (bármit is jelentsen ez) Kijev és Csernyihiv térségében; az erőket a Donbassz elfoglalására fogják összpontosítani. A Meduza forrásai szerint a döntés mögött nemcsak katonai, hanem politikai okok is állnak. Például az, hogy az orosz tisztviselők nem értik, hogyan maradhat fenn az ország a kemény nyugati szankciókkal szemben.

Március végére az orosz katonai vezetés végre beletörődött abba, hogy nem lehet "kis vérrel bevenni Kijevet" - vagyis a "különleges műveletben" már részt vevő erőkkel. Ezt három, az elnöki adminisztrációhoz közel álló forrás és két kormányzati forrás közölte a Meduzával.

A Meduza forrásai szerint az invázió első napjaiban mind az orosz hadsereg, mind maga Vlagyimir Putyin elnök úgy gondolta, hogy a "különleges művelet" meglehetősen könnyen fog menni, és nem számítottak ekkora ellenállásra az ukrán fél részéről.

Február végén egy, az AP-hez közel álló forrás meg volt győződve arról, hogy Oroszország számára nem a nagyvárosok elfoglalása lesz az egyik fő probléma, hanem az "új adminisztrációk" normális munkájának megszervezése. Abban, hogy ezeket a területeket (beleértve Kijevet is) meg fogják hódítani, aligha volt kétsége. "[De] nincs hová vinni az emberi erőforrásokat, hogy a komplex urbanizált területet kezeljék. Még a Krímben és Szevasztopolban sem volt elég belőlük" - érvelt akkor a Meduza forrása.

Március elején azonban a Meduza szerint kormányzati forrásainak retorikája változni kezdett. Véleményük szerint most a legvalószínűbb forgatókönyv a Donbassz teljes ellenőrzésének kizárólagos átvétele.

A Meduza öt forrása a fronton történt kudarcokat az orosz álláspontnak a tárgyalások során történt felpuhulásának tulajdonítja. Az orosz és az ukrán delegáció március 29-i isztambuli találkozója után az orosz védelmi minisztérium képviselője, Alekszandr Fomin vezérezredes azt mondta, hogy az orosz csapatok "drasztikusan, sokszorosan csökkentették a katonai tevékenységet Kijev és Csernyihiv irányában". Szergej Sojgu védelmi miniszter a maga részéről a katonai akciók "fő céljának" a "Donbász felszabadítását" nevezte.

A Meduza beszélgetőpartnerei továbbá azt állítják, hogy március végén kormánytisztviselők számításokat mutattak Putyinnak az orosz gazdaság állapotáról. A dokumentumok szerint - ahogy az egyik forrás fogalmazott - "az ország egyáltalán nem lesz képes normálisan élni ilyen szankciók mellett.

"[A] kormányban különböző ágazatokban nagyjából azonos tartalmú ülések vannak: néhány hónapig a régi tartalékokból is meg lehet élni. Hogy mi fog történni, ha legalább néhány szankciót nem oldanak fel, senki számára sem világos. Vagy inkább az világos, hogy minden nagyon rossz lesz. Lesznek infrastrukturális problémák, közlekedési problémák" - jellemzi a nehézségeket egy, a szövetségi miniszteri kabinethez közel álló forrás.

A háború pártja, Kadirov és Szolovjov.
Az AP-hez közel álló három forrás hangsúlyozza, hogy Putyin még nem hozta meg a végleges döntést arról, hogy mit tegyen ezután.

Egyikük szerint az elnököt most "különböző csoportok és emberek befolyásolják", és ő maga "szeretné, ha az ukrajnai háborúról a nyilvános vita látszatát" látná. Ez a "nyilvános vita" azt jelenti, hogy Putyin kész meghallgatni mindazokat, akik ragaszkodnak az Ukrajnával való békéhez, mind azokat, akik a teljes körű háború folytatását szorgalmazzák.

"A Kreml politikai blokkjához közel álló emberek támogatják a tárgyalásokat, és ehhez nagy internetes erőt fognak bevetni. A háborús párt - például [Ramzan] Kadirov csecsen államfő, [Vjacseszlav] Volodin, a Duma elnöke. Úgy vélik, hogy maga Putyin áll a győzelemért folytatott harc mögött, ezért mondhatni követik őt" - kommentálja az AP-hez közel álló forrás.

Eközben maga az elnöki adminisztráció most attól tart, hogy "egy esetleges tűzszünet Ukrajnával Putyin megítélését rontaná". "A polgárokat túlfűtötte a propaganda. Tegyük fel, hogy döntés születik a donbászi területen való megállásról. Akkor mi a helyzet a "nácikkal"? Már nem harcolunk ellenük? Az embereket annyira indoktrinálták ezzel a szóval, hogy el sem tudom képzelni, hogyan tudnánk megállni Donbasszban veszteségek nélkül a hatóságok minősítése miatt" - mondja az egyik, a Kremllel együttműködő politológus.

Az AP-hez közeli forrás, Meduza, más propagandabélyegeket idéz - a gyors "Kijev elfoglalását" és a gyors "felvonulást Hrescsatykon". "És mit mondjak ezután? Hogy meggondolták magukat Kijev elfoglalásával kapcsolatban? És miért? Igen, nincs sok igazi, meggyőződéses támogatója a "mindhalálig" tartó háborúnak, de ez a társadalomnak egy nagyon hangos része, már elkezdett hangoskodni [az isztambuli tárgyalások után]" - magyarázza, utalva a "hazafiak" számos felháborodott kommentárjára a kijevi irányú "tevékenység csökkentéséről" szóló döntés után.


Amint arról a Meduza korábban beszámolt, március közepe óta az elnöki adminisztráció közvélemény-kutatásokkal próbálja kideríteni, hogy az oroszok valójában hogyan vélekednek a háborúról - és mi foglalkoztatja jelenleg az ország lakóit. A Meduza e közvélemény-kutatás eredményeit ismerő forrása megjegyzi, hogy az AP szerint Putyin népszerűségi mutatói a "különleges művelet" ellenére egészen a közelmúltig emelkedtek. De hogy mi lesz ezután, az nem világos, és hogy egy esetleges "visszautasítás" Kijev elfoglalására a kormánypárti választók tiltakozását is kiváltja-e.

"Közöttük [a háború támogatói] vannak olyan "kanapé-patrióták", akik csak a "szájukkal adják" az eszmét, de nem fognak az utcára vonulni a hadműveletek folytatásáért. A "művelet" támogatóinak másik része a 40-es éveikben járó nőkből áll. Támogatják, de amikor felteszik a kérdést: "Készen állsz arra, hogy egy családtagodat harcba küldd?". - Azonnal kijelentik, hogy nem állnak készen" - idézi a Meduza forrása a zárt szociológiai felmérések eredményeit. A forrás hozzáteszi, hogy az oroszok leggyakrabban a "nyugati fenyegetést" hozzák fel a háború támogatásának indokaként: "Erről mesélnek nekik a tévében.

HÁNYAN TÁMOGATJÁK A HÁBORÚT? NAGYON ELTÉRŐ ADATOK ÁLLNAK RENDELKEZÉSRE

Ennek fényében a Meduza forrásai szerint az AP megbeszélést tartott, hogy megvitassák a stratégiákat, hogyan magyarázzák meg az oroszoknak az Ukrajnával folytatott esetleges béketárgyalásokat. Azonban "nem találtak hatékony stratégiákat a magyarázatra". "Annyi szenet dobtak a mozdony kemencéjébe, hogy azt nem lehet azonnal leállítani" - mondta egy politikai stratéga a Meduza újságnak a találkozón.

Az AP szerint a nehézség abban is rejlik, hogy egyes orosz propagandisták nyíltan követelik a háború folytatását. "Vlagyimir Szolovjov televíziós műsorvezető például lesöpörte [az Ukrajnával tárgyaló Vlagyimir] Medinszkijt". A propagandisták egy másik része "nem érti, hogyan kell meghátrálni, hogy ne veszítse el az arcát".

Két, az AP-hez közel álló Meduza-forrás hangsúlyozza, hogy a "hazafias közvélemény" csalódottsága nagyon nagy lehet: "Konvencionálisan számukra ez olyan, mintha egy spoilerszériát néznének: az utolsó epizódban Kijevet fogják bevenni. Aztán a sorozat közepén tárgyalásokra kerül sor - és úgy tűnik, hogy már nincs Kijev.

A belpolitikai blokk ezért arra készül, hogy a háború befejezése és a gazdasági válság súlyosbodása után elkerülhetetlenül csökkenni fog a kormány támogatottsága. Különösen a legnagyobb városokban. Először is Moszkvában és Szentpéterváron. Az AP által végzett magán felmérések szerint ezekben a városokban a lakosok kevesebb mint fele támogatja a háborút.

Ennek fényében a Meduza forrásai szerint a kormányhoz közel álló politológusok azt a feladatot kapták, hogy gondolkodjanak "az ország új ideológiáján", "valamilyen új nemzeti eszmén": "Valamilyen formában még mindig lesz béke, és az emberek fel fogják tenni a kérdéseket: mire volt ez jó? Kijevet nem vették be, a legtöbb szankciót nem szüntették meg, rossz alattuk élni. Miért kell ezt az egészet elviselni? Ezt az űrt úgy kell majd betölteni, hogy ne valaki más töltse be".

 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 313
10 261
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 592
113
Érdekes vélemény:

 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Azért nem érted, mert rossz az adatod.
1. Lengyelországot nem dobta senki sehova, nem lett nyugatra tolva, ahogy Magyarországon sokan hiszik. Ezt a szocialisták tanitották, nem igaz. Lengyelországnak 3 határát: az északit, a nyugatit es a délit a lengyel hadsereg jelölte ki, pont ott ahol akarta. Csak a keleti hatarnál kellett alkudoznunk, az oroszokkal, azt lengyel és orosz politikusok jelölték ki: nem is jo, de nem is rossz. A keleten elvesztett területek csak annyira fontosak nekünk mint nektek Horvátország: csak egy nagyon kicsit. Nem Erdély.
2. A szövetsegeseink sosem árultak el minket. Azt csak a szocialisták tanitották, ma a liberálisok terjesztik. Mi egy folyamatot látunk: Hitler megtámadta Austriát, senki sem segitett nekik. Aztán a cseheket, senki sem segitett nekik. Aztan minket es a szövetségeseink segitettek nekünk. 2 hét múlva a németek szövetsegesei az oroszok hátbatámadtak minket, igy nekünk 5 évbe telt mire elértük Berlint, de elértük. Végig együttmüködtünk az angolokkal, amerikaval. A RAF adta a pilotáinknak a gépeket, a kikötöket a hajóinknak, mindent. Majd miután győztünk a németek felett, jöttek volna az oroszok. De arra mar nem volt senkinek sem ereje (angoloknak sem, franciaknak sem, nekünk sem) hogy csak fegyverrel verjük le őket is. Ezért a harc 3 fronton történt: gazdasági, kulturális és katonai. Angliában képzett katonáink meg a 60-as években is öltek komunistákat Lengyelországban, de egyre kevesebbet tudtunk. A 70-es években csak kulturalis (II. János Pál papa!) es gazdasagi fronton ment a harc, de vegig kaptuk a támogatást nyugatrol, pénzt, diplomáciat, ebben az időben a Lengyel Katolikus Egyház képviselte nyugaton Lengyelországot, mert Varsóban az oroszok voltak hatalmon. A 80-as években megint jöttek a fegyverek: a komunista párt központjait felgyujtották, rendőröket megöltek. De ekkor még nem győztünk. Majd 89-tol mennek el az oroszok. Ekkor fejeződött be a harc. Szövetségeseink végig támogattak minket, ahogy mi is mindig támogatjuk őket, minden esetben.
Rossz történelemkönyvet olvastál, és a térképekkel sem vagy tisztában. A lengyel hadsereg az égvilágon semmit sem jelölt ki, a Szovjetúnió húzta meg a jelenlegi határokat, de veled nem fogok vitázni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Tudtommal az Azovba önkéntes nagy ukrán mindenki. Ott nincsenek sorozottak. Külön kell kérned...de lehet nálam okosabb megmondja...


Én is olvastam, de az utóbbi napok Azov-os módszereit nézve nem vagyok biztos az önkéntesség 100%-ában...

A civilek Azov-os meggyőzése --távozók lelövése-- sem rősített meg ebben! ...tévedhetek.


.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Korábban már beszámoltunk arról, hogy a megszállók az új POM-3 "Medallion" aknákat telepítenek, amelyek szeizmikus célérzékelővel rendelkeznek.

Az állampolgárok biztonsága érdekében tájékoztatjuk Önöket a leggyakoribb robbanószerkezetekről, valamint azok fenyegetésének jellemzőiről" - közölte az Állami Sürgősségi Szolgálat.

A katasztrófavédelem dolgozói arra is felszólítottak , hogy ne közelítsék meg az aknákat és a lőszert, és jelentsék az ilyen "leleteket" a rendőrségnek vagy a karhatalmi szerveknek.

A PTM-3 egy formázott töltetű páncéltörő akna. Fém házzal és elektromágneses célérzékelővel rendelkezik. A hatósugár legalább 3 méter.

08-768x768.jpg


A MON-50 egy irányított hatású (repesz)gyalogsági akna. Műanyag házzal és rozettaszerű érzékelőkkel rendelkezik. Beépíthető burkolt vagy burkolatlan változatban. Legalább 3,5 kg-os erő kell a kioldásához.

06-768x768.jpg



A MON-200 egy gyalogsági taposóakna. Fém testtel és hosszabbítók formájában célérzékelőkkel rendelkezik ,3,5 kg nyomás kell a detonációhoz . Alakjában és méretében különbözik a MES-50 aknától.

07-768x768.jpg


A PFM-1 és a PFS-1S nagy robbanóerejű gyalogsági aknák. Kis méretű, zöld vagy barna műanyag tokban készül. Akár 5 kg nyomás alatt is működik, és mechanikus kioldó mechanizmussal rendelkezik.

01-1-768x768.jpg



TM-62M egy páncéltörő akna arra tervezték, hogy károsítsa a járműveket. A fémtestű lőszert általában a talajba vagy a talajra telepítik. 120 kg-nál nagyobb tömegű nyomás váltja ki a detonációt .

02-1-768x768.jpg


POM-2.Ez egy gyalogsági akna, amely fém testtel és 4 érzékelővel-extensorral érintkezik, amelyekkel felrobbantják .

03-768x768.jpg


03M-72 - jellemzőiben hasonló az előzőhöz. Ez egy fémházzal és extensor érzékelőkkel ellátott, repesz alakú gyalogsági akna. A kioldás után a töltet 1 m magasságban robban. Az aknát burkolva vagy burkolatlanul is lehet telepíteni.

04-768x768.jpg


A PMN-2 . Átmérője 12 cm, és 5 kg-os nyomással működik. Ennek a lövedéknek a műanyag háza zöld vagy barna színű, kereszt alakú (félhold alakú) detonátorral. A talajba vagy a talajfelszínre telepítik.
05-768x768.jpg


Majd este “lefordítom”
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 999
14 632
113
Lelőtt ukrán heli roncs videó

a narancssárga ejtöernyő mit keres ott? van olyan a heliken?