[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ez idáig szép és jó. A bajok a folytatásban kezdődnek, amikor a házak takarásában álló ukrán harcjárműveket az oroszok lövik és a házak is sérülnek vagy akár meg is semmisülnek akkor a gonosz oroszok lakóházakat lövöldöznek a tudósítások szerint, meg sem említve az ott állomásoztatott eszközöket. Fordított esetben, mikor az orosz áll be ugyanígy akkor rögtön jön a hír az aljas oroszról meg az emberi pajzsról. És ez már kettős mérce.
Ha abból indulunk ki, hogy Oroszország támadta meg Ukrajnát és nem fordítva történt,így az ukrán sajtótól ezzel kapcsolatban nem lehet várni objektivitást....
 
W

Wilson

Guest

Az Ukrán légierő megcáfolta azokat a mítoszokat, amelyek arról szóltak, hogy az égboltot szövetségesek segítsége nélkül is irányítani lehet....​


Az Ukrán Fegyveres Erők Légierejének Parancsnoksága megcáfolt számos mítoszt, amelyek tévhitet keltenek az Orosz Föderáció légiereje elleni sikeres fellépés lehetőségéről a szövetségesek jelentős segítsége nélkül.

Erről a Militarny számolt be az Ukrán Fegyveres Erők Parancsnokságának oldalára hivatkozva .

A légierő különösen a következő állításokat cáfolta a médiában:

1. Ukrajna földi sikere elegendő a győzelemhez

2. A légierőnek vannak fegyverei , hogy hatékonyan megvédjék az országot Oroszországtól

3. Stingerek és egyéb MANPADS-ek kompenzálják az ukrán légierő felszerelésének hiányát

4. Az Egyesült Államok és a NATO ellátja Ukrajnát a szükséges fegyverekkel. A szövetségesek mindent megtesznek, kivéve, hogy részt vegyenek a háborúban

A légierő hangsúlyozza a légtér uralásának fontosságát a háború megnyerése érdekében.

Kijelentik azonban, hogy az ukrán katonai pilótákkal szemben technológiailag és mennyiségileg jelenleg az Orosz Föderáció légi és űrhadereje van túlsúlyban.

A MANPADS-k legfeljebb 5000 m magasságban képesek lelőni az ellenséges repülőgépeket. A cirkálórakéták lelövéséhez vadászgépekre, valamint közepes és nagy hatótávolságú SAM-re van szükség. A partnerek ez idáig nem válaszoltak a velük kapcsolatos megkeresésekre.

Az ukrán fegyveres erők megnevezték, milyen felszerelésre van szükségük. A repülésnek F-16-os és F-15-ös vadászgépekre van szüksége. Az ukrán fegyveres erők biztosítják, hogy az ukrán pilóták rövid időn belül képesek lesznek elsajátítani őket. A légvédelemhez Patriot SAM és NASAMS szükséges.

A légelhárító rakétaerőknek azonban fel kell tölteniük a szovjet S-300 és Buk-M1 arzenálját is.

 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
Látszik a videókon, hogy nem csak az ukránok, hanem az oroszok is a civil polgári épületek mögé bújnak, ez egy háború a harctéren ha az orosz kiskatona azt látja, hogy akkor van nagyobb esélye a túlélésre ha behúzódik pl a BTR-l egy ház fedezékébe, akkor persze, hogy megcsinálja...Ugyanez igaz az ukrán oldalra is ,csak egyesek, hiszik azt, hogy vannak a jóságos oroszok meg a gonosz ukránok, vagy a jóságos ukránok meg a gonosz oroszok....
Szerintem a problémázás inkább azon megy, hogy az ukránok bebújnak a lakóházba, kórházba (vagy közvetlen mellé), és onnan lődözni, aztán amikor az oroszok szétlövik az épületet, akkor meg megy a felháborodás. Ha nem háborodnának fel ezen, és sírnák végig vele a világsajtót, szerintem nem nagyon pörögne senki a kérdésen.
Azt persze érti az ember, hogy azért csinálják ezt a promót, mert a nyugati pénz és fegyvercsapot így tudják nyitva tartani, de ettől még némiképp visszataszító.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
945
11 034
93
Ez alatt mit értesz?
Szerintem főleg az a gond, hogy nem nagyon SEAD-elnek az oroszok. Mondjuk ez nem újdonság, ebben Grúzia ellen se remekeltek. Hogy miért, az nekem rejtély: nincs megfelelő minőségű vagy számú ARM, vagy az ukránok nagyon be se kapcsolják a radarokat, mint a szerbek 99-ben?

Mihez pontosan?
Ha valaki, akkor a ruszkik biztosan tisztában vannak a 30+ éves szovjet gyártású SAM-rendszerek képességeivel illetve gyenge pontjaival.
Jelen esetben nyugat Ukrajnában nem egy P-18 vagy P-37 pl. a felderítő lokátor, ami ellen lehet eredményesen tevékenykedni, hanem egy, a határok mentén repülő NATO AWACS. Azt nem lőheted le, mert akkor balhé van. De onnan jön a felderítési adat. A szerbek még kvázi találomra 2 percre bekapcsolt felderítő lokátorokkal is eredményesen operáltak, bár a légi hadműveletre nem volt ez befolyással, de veszteséget tudtak okozni.
Most a helyzetkép az ukránoknak tiszta, célfelderítés kvázi nem kell csak rávezetés, erre egy BUK már magában is képes. Ezzel a "bekapcsolom-tüzelek-kikapcsolommal" nagyon eredményes lehet. Mire megvan a kisugárzó, a gépet bemérő lokátor helye, a rakettya már célbaért, a légvédelem nyert. Nyilván akkor kapcsolnak amikor ideális a helyzet, mondjuk egy közeli de távolodó gépre. Hogy a felderítési adatok átvitele mennyire megy real-time azt nem tudom, de gondolom az ehhez szükséges eszközök szállítása nem lehet bonyolult.
Marad a komoly EW mint lehetőség, de ha ennyi marad az már nem egy abszolút fölény.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem a problémázás inkább azon megy, hogy az ukránok bebújnak a lakóházba, kórházba (vagy közvetlen mellé), és onnan lődözni, aztán amikor az oroszok szétlövik az épületet, akkor meg megy a felháborodás. Ha nem háborodnának fel ezen, és sírnák végig vele a világsajtót, szerintem nem nagyon pörögne senki a kérdésen.
Azt persze érti az ember, hogy azért csinálják ezt a promót, mert a nyugati pénz és fegyvercsapot így tudják nyitva tartani, de ettől még némiképp visszataszító.
Raktam be videót, hogy ugyanezt megcsinálta az orosz tüzérség, már 03.03-án egy két nappal azelőtt elfoglalt városban miközben a városban ott voltak az ukrán civilek...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
Raktam be videót, hogy ugyanezt megcsinálta az orosz tüzérség, már 03.03-án egy két nappal azelőtt elfoglalt városban miközben a városban ott voltak az ukrán civilek...
Nem is vitatom. Csak az oroszok nem sírják végig a fél világot azzal, hogy az ukránok szétlövik a lakóházat, mert gonoszok. Ennyit mondtam.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 920
16 908
113
Zelenszkij Belgiumnak: Vannak, akiknek az orosz gyémántok fontosabbak a szabadságnál

Ukrajna védői a zsarnokság ellen harcolnak, azok ellen, akik el akarják pusztítani azokat, akiknek fontos a szabadság, de még mindig vannak olyanok, akiknek ennél fontosabbak az Antwerpenben árult orosz gyémántok, és a kikötőik orosz hajókból származó bevétele – állította Volodomir Zelenszkij ukrán elnök a belga szövetségi parlamentnek címzett csütörtöki videóüzenetében.

Zelenszkij háláját fejezte ki Belgiumnak, amiért elsőként az uniós tagállamok közül segítséget nyújtott Ukrajnának, és felhívta a belga parlament figyelmét, hogy mutassanak példát a többi európai országnak is.




Őszintén nem értem ezeket a negatív kiszólásokat Zelenszkij részéről.
Nekem ez a Zselé olyan Makizajos.
:D:D
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 111
113
A veszekedést nem értem...

Persze, hogy van mint láthatod te is...:)

De amúgy ezt a háborút ne úgy képzeld el, hogy Ukrajna földjének (Kijevtől keletre) minden m2-n orosz gránátok robbannak, nem régen olvastam, hogy még az aktív hadműveleti területeken is megpróbálják elvégezni a mezőgazdasági munkákat....
A veszekedés a sisak tèmára vonatkozott.
A harckocsihoz: Azt gondoltam, hogy hâborúban nem nagyon erdekel senkit egy roncs., van elèg mâs bajuk.
Ugy tünik nekem, hogy azèrt fulladtak meg, mert a harckocsi fejre âllt. Pedig van a teknöben is egy "ajtó".
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113

Az Ukrán légierő megcáfolta azokat a mítoszokat, amelyek arról szóltak, hogy az égboltot szövetségesek segítsége nélkül is irányítani lehet....​


Az Ukrán Fegyveres Erők Légierejének Parancsnoksága megcáfolt számos mítoszt, amelyek tévhitet keltenek az Orosz Föderáció légiereje elleni sikeres fellépés lehetőségéről a szövetségesek jelentős segítsége nélkül.

Erről a Militarny számolt be az Ukrán Fegyveres Erők Parancsnokságának oldalára hivatkozva .

A légierő különösen a következő állításokat cáfolta a médiában:

1. Ukrajna földi sikere elegendő a győzelemhez

2. A légierőnek vannak fegyverei , hogy hatékonyan megvédjék az országot Oroszországtól

3. Stingerek és egyéb MANPADS-ek kompenzálják az ukrán légierő felszerelésének hiányát

4. Az Egyesült Államok és a NATO ellátja Ukrajnát a szükséges fegyverekkel. A szövetségesek mindent megtesznek, kivéve, hogy részt vegyenek a háborúban

A légierő hangsúlyozza a légtér uralásának fontosságát a háború megnyerése érdekében.

Kijelentik azonban, hogy az ukrán katonai pilótákkal szemben technológiailag és mennyiségileg jelenleg az Orosz Föderáció légi és űrhadereje van túlsúlyban.

A MANPADS-k legfeljebb 5000 m magasságban képesek lelőni az ellenséges repülőgépeket. A cirkálórakéták lelövéséhez vadászgépekre, valamint közepes és nagy hatótávolságú SAM-re van szükség. A partnerek ez idáig nem válaszoltak a velük kapcsolatos megkeresésekre.

Az ukrán fegyveres erők megnevezték, milyen felszerelésre van szükségük. A repülésnek F-16-os és F-15-ös vadászgépekre van szüksége. Az ukrán fegyveres erők biztosítják, hogy az ukrán pilóták rövid időn belül képesek lesznek elsajátítani őket. A légvédelemhez Patriot SAM és NASAMS szükséges.

A légelhárító rakétaerőknek azonban fel kell tölteniük a szovjet S-300 és Buk-M1 arzenálját is.

"A repülésnek F-16-os és F-15-ös vadászgépekre van szüksége. Az ukrán fegyveres erők biztosítják, hogy az ukrán pilóták rövid időn belül képesek lesznek elsajátítani őket. A légvédelemhez Patriot SAM és NASAMS szükséges."
Hát ha ez igaz, akkor ezekről lemondhatnak, mert valószínűleg nem fognak ilyeneket kapni...
 
W

Wilson

Guest
A veszekedés a sisak tèmára vonatkozott.
A harckocsihoz: Azt gondoltam, hogy hâborúban nem nagyon erdekel senkit egy roncs., van elèg mâs bajuk.
Ugy tünik nekem, hogy azèrt fulladtak meg, mert a harckocsi fejre âllt. Pedig van a teknöben is egy "ajtó".
Kiszedték a teljesen elsüllyedt T-80-t is az ukrik...Gondolom fel akarják majd használni, ezért emelték ki...
 
W

Wilson

Guest
"A repülésnek F-16-os és F-15-ös vadászgépekre van szüksége. Az ukrán fegyveres erők biztosítják, hogy az ukrán pilóták rövid időn belül képesek lesznek elsajátítani őket. A légvédelemhez Patriot SAM és NASAMS szükséges."
Hát ha ez igaz, akkor ezekről lemondhatnak, mert valószínűleg nem fognak ilyeneket kapni...
Persze, hogy nem ami pedig a rövid időt illeti , na az biztosan nem igaz, bár nem tudom mit értenek rövid idő alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 330
67 336
113
A veszekedés a sisak tèmára vonatkozott.
A harckocsihoz: Azt gondoltam, hogy hâborúban nem nagyon erdekel senkit egy roncs., van elèg mâs bajuk.
Ugy tünik nekem, hogy azèrt fulladtak meg, mert a harckocsi fejre âllt. Pedig van a teknöben is egy "ajtó".
Attól függ. Ha éppen olyan a hadihelyzet, akkor a saját oldal fog rá időt, erőforrást szentelni, mert az ő halottjaik, az ő technikájuk.

Ha a helyzet az ellenséges erőnek teszi lehetővé, akkor viszont a technikát érdemes lehet sértetlenül megszerezniük így és emiatt fordítanak rá időt és energiát.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
Ezt nem hiszem. De ez csak egy èrzès. Sok államfö nem olyan drama queen mint Z.
Zelenszkijnél nagyon érezhető, hogy színész, elemében van az elmúlt hetekben. Sokszor valóban zavaróan sok belőle, de most azt csinálja, ami a hivatása.
Ha nem ölik meg a végén az ukrán nacionalisták, mert aláír majd valami békét, amin engedményeket tesz, akkor ő nagyot nyer ezen az egészen.