[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Mariupolban, a bal parton az "azovi" nácik leültek egy másik sokemeletes épületbe, és alaposan megerősítették magukat - ATGM-ekkel és géppuskákkal.

A DPR gyalogság felállt, az offenzíva leállt.

A gyalogság hívta a barátainkat a tankon, hát mi pedig a drónnal utánuk repültünk. Megkaptuk ezeket a felvételeket.

A civilek, akik még a városban maradtak, tökéletesen megtanultak egy egyszerű szabályt: ha a nácik beültek a lépcsőházadba, rohansz a pincébe.
Kivéve persze, ha hagyják megszökni.

https://vk.com/wall-67359347_5749469
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Ez ugyanaz a település ennek a lakótombnek a közepe eltűnt.....

Rég nem írtam a fórumra, mert nagyon gáz ami itt folyik. De most mégis rászánom magam, mert bevallom, nem értelek.
A szétlőtt lakóház Mariupolban más, mint a szétlőtt lakóház Aleppoban, vagy Bagdadban? Esetleg az a problémád, hogy Lavrov nem mondja bele a kamerába, hogy lesznek civil áldozatok is? Ne várj többet az oroszoktól, mint amit a franciáktól, angoloktól és amerikaiaktól láttál.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 395
113

Zelenszkij: Ukrajna nem tett le a NATO-hoz való csatlakozásról​


....
A műsorvezető megemlítette azt is, miszerint Ukrajna helikopterekkel támadott meg egy oroszországi olajraktárat, mire Zelenszkij elmondta,

hogy főparancsnokként nem beszélhet az általa kiadott parancsokról.


„Vannak dolgok, amelyeket csak Ukrajna katonai fegyveres erőivel osztok meg.” – fűzte hozzá.

 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 217
3 563
113
Tényleg sikerül mindenből veszteni párat. Ezek se éppen gyakori orosz cuccok. 2S34 Hosta és GAZ-3344 orosz cukikocka.

FPUFk9YXEAAIRpH

FPNpfEYWUAMBHH--1920x910.jpg
 

AchtungPanzer

Well-Known Member
2020. február 9.
227
1 016
93
Tiszteletben tartva a véleményedet, én úgy gondolom, hogy ezért egyedül Putyin a felelős mert ő adott parancsot az invázióra, az pedig, hogy a orosz haderő szándékosan lövi az ukrán településeket szintén tény mert ha nem így lenne akkor ilyet nem látnánk egyetlen felvételen is....A felvételen a te általad is említett település házai láthatóak jól látszik, hogy biztosra mentek az orosz haderő egységei ....

annak örülök, hogy minden esetben a kölcsönös tisztelet mellett tudunk egymáshoz szólni .... szerintem pont egy remek videót tettél be, hiszen jó néhány sértetlen épületet látunk, egyet 100%-on leamortizálva , néhány kisebb sérülésekkel megúszta .... Vajon az a durván lerombolt épület nem-e egy ukrán harci állás volt ? Voltak-e egyáltalán benne lakosok ? Nem-e tévedés volt, amire Higgins is azt írta, van ilyen a háborúban ? ( lakodalom amerikai bombázása _ orbitális tévedés ) Egyikünk sem tudja, jelenleg ....
A Putyin felelős szálat nem venném fel, mert ha az e témában született írásokat ki tudnánk emelni innen, akkor lehet hogy pár 10 oldalon ki lenne tárgyalva az ukrán helyzet .... :)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 395
113
Ezek dezertáltak. Az a katona aki elhagyja a fegyverét, felszerelését, az nem akar és nem is fog harcolni.
Sokat elmond az ejtőernyős elitnek nevetett katonákról, hogy rengeteg alkohol volt a felszerelésükben.

Második fázis!
Putyler okos. Minden terv szerint megy, mert nem tudjuk mi a terv.
:D
Én az egyik cikkben azt olvastam, hogy csak egy folyón keresztül tudtak már visszavonulni, s mivel nem volt híd, csak úszva tudtak átkelni a folyón. Aki már úszott, az tudja, hogy felszerelést nem lehet közben vinni. Én elég jól tudok úszni, de folyóvízben elég veszélyes átúszni.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 472
113
Ez nagyon OFF lesz.

Minden este, mikor készülök lefeküdni, azon gondolkodom, hogyan tudnak háborús körülmények között pihenni a katonák?
A településünkön csak árvíz volt 12 éve s nem háború.
A fából készült ablakokat és ajtókat egyáltalán nem tudtuk bezárni, mert bedagadtak. Na meg a felázott falak, meg szivárvány minden színében pompázó penész miatt sem volt célszerű.
Mondjuk száradni attól még nem száradt semmi, hiszen a levegő rendkívül páradús volt, hiszen napokig az utcán állt a víz.
Éjjel nem tudtunk a fizikai és idegi kimerültség ellenére sem rendesen aludni, mert szó szerint éjjel-nappal dolgoztak az utcán a tűzoltósági és árvízvédelmi szivattyúk (nekünk gyakorlatilag az ablakunk) alatt, pár nappal később meg a lakásban szintén éjjel-nappal dolgozó nedvességkivonó gépek miatt is, no meg a fosztogatóktól tartva járőröztek a vízben gázoló Krazokkal a katonák, meg a levegőben a fényszóróval köröző rendőrségi helikopterek.

Még a legjámborabb idős házaspárok is üvöltöztek egymással az idegi terheléstől.


S nálunk nem volt életveszély...

Ui:
Erről tudok általam készített képsorozatot tartalmazó linket is adni, de mivel ez itt topik off, ezért csak kérésre.
 
W

Wilson

Guest
Rég nem írtam a fórumra, mert nagyon gáz ami itt folyik. De most mégis rászánom magam, mert bevallom, nem értelek.
A szétlőtt lakóház Mariupolban más, mint a szétlőtt lakóház Aleppoban, vagy Bagdadban? Esetleg az a problémád, hogy Lavrov nem mondja bele a kamerába, hogy lesznek civil áldozatok is? Ne várj többet az oroszoktól, mint amit a franciáktól, angoloktól és amerikaiaktól láttál.
Nem várok semmi többet még az invázió előtt jóval leírtam, hogy annak ellenére, hogy kedvelem az oroszokat és megértem Putyin álláspontját, sőt igazat adok neki nem tartom sem jobbnak sem rosszabbak az Oroszokat a többi nagyhatalomnál....

És nem tartom másnak a civil lakóházak elleni támadást sem Mariupolban sem Bagdadban vagy Aleppoban....ugyanúgy elítélem őket....

De azt látom, hogy van egy olyan nézőpont itt amely szerint az ukránok tehetnek róla amiért az orosz haderő immár 38. napja szisztematikusan lövi az ukrán városokat településeket amelynek következtében több ezer civil meghalt...De nem Ukrajna támadta meg Oroszországot hanem fordítva történt és az ukránok kénytelenek megvédeni a hazájukat nem az oroszok, ha csak a városokban tudják felvenni a harcot az orosz haderővel akkor megteszik, ugyanúgy ahogy azt a szovjetek is csinálták Sztálingrádnál vagy Leningrádban vagy a németek Berlinben....de ezért őket hibáztatni szerintem nonszensz.....
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
"Mi nem lövünk civil célpontokra", szemléltető videóját láthatjuk...
Szerintem
ha egy civil lakóházban egy katona áll az ablakban az katonai célpont, hiába civil ház,
ha egy civil házban, civilek tartózkodnak az civil célpont.

"Mi nem lövünk civil célpontokra" szerintem annyit takar, hogy direkte nem céloznak, olyan civil házra amiben civilek vannak éppen, de mivel a háború egy utolsó mocskos dolog és a tüzérségi fegyverek nagy része nem annyira pontos, ezért tuti eltalálnak civil célpontokat még ha nem is arra céloztak és mivel minden katona kezét nem lehet fogni ezért valszeg van, hogy direktbe is ellőnek egykét dolgot.
Olyan városban ahol épületről - épületre folynak a harcok az nagy valószínűséggel rommá lesz lőve.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
A tankot átlőtték, de a géppuskás túlélte. Szerencsés fickó.

Az a tank, az egy nagyon regi joszag, nezd csak a futogorgoit es a kodvetoket. Meg nem mondom pontosan valami "A" alvaltozat. A festese is furcsa. Zsakmanyolt szaki tank lenne? Erdekes.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
Én az egyik cikkben azt olvastam, hogy csak egy folyón keresztül tudtak már visszavonulni, s mivel nem volt híd, csak úszva tudtak átkelni a folyón. Aki már úszott, az tudja, hogy felszerelést nem lehet közben vinni. Én elég jól tudok úszni, de folyóvízben elég veszélyes átúszni.
Es mi akadalyozta meg oket hogy a felszerelest a folyoba szorjak?