[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 252
37 132
113
Az orosz fegyveres erők kiiktatták a Mirgorod repülőteret Poltava közelében – védelmi minisztérium Moszkva, április 2. /TASS/.
Az orosz fegyveres erők működésképtelenné tették a Mirgorod katonai repülőteret Poltava régióban, megsemmisítve több álcázott ukrán harci helikoptert és egy repülőgépet - jelentette szombaton Igor Konashenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 296
113
Az orosz fegyveres erők kiiktatták a Mirgorod repülőteret Poltava közelében – védelmi minisztérium Moszkva, április 2. /TASS/.
Az orosz fegyveres erők működésképtelenné tették a Mirgorod katonai repülőteret Poltava régióban, megsemmisítve több álcázott ukrán harci helikoptert és egy repülőgépet - jelentette szombaton Igor Konashenkov vezérőrnagy, az orosz védelmi minisztérium szóvivője.
Mirgorod eleg hires es nagy reptere az ukranoknak. Mi valtozott hogy most eszrevettek az alcazott gepeket, egy honapig meg nem? Ott mostanra mar a fu se nohetett volna.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
-1

LTaBoSN.jpg
Herszon megyében lőtték le.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem várok semmi többet még az invázió előtt jóval leírtam, hogy annak ellenére, hogy kedvelem az oroszokat és megértem Putyin álláspontját, sőt igazat adok neki nem tartom sem jobbnak sem rosszabbak az Oroszokat a többi nagyhatalomnál....
Ezzel kb. én is így vagyok. Megértem Putyin álláspontját, de jobban örülnék egy semleges Ukrajna látezésének Mo és Oo. között, mint egy magyar-orosz határnak.

És nem tartom másnak a civil lakóházak elleni támadást sem Mariupolban sem Bagdadban vagy Aleppoban....ugyanúgy elítélem őket....
Én ennél realistább vagyok talán. Egy háború jár civil áldozatokkal. Minél tovább tart, annál többel. A direkt lakóházak lövése közel sem fekete vagy fehér. Az ellen a városokban koncentrálódik. Ha haladni akarnak az oroszok, muszáj zúzniuk. Megpróbálták másképp, de mint láthattuk, annak sokszor rossz vége lett számukra.

De azt látom, hogy van egy olyan nézőpont itt amely szerint az ukránok tehetnek róla amiért az orosz haderő immár 38. napja szisztematikusan lövi az ukrán városokat településeket amelynek következtében több ezer civil meghalt...

Az ukrán nép legnagyobb része nem tehet semmiről szerintem. Őket átverték. Viszont nem Putyin volt az aki átverte őket. Őszíntén szólva kíváncsi lennék, hogy az átlag ukrán polgárhoz mi jutott el a háború előtti kétoldalú "arcoskodásból" .

De nem Ukrajna támadta meg Oroszországot hanem fordítva történt és az ukránok kénytelenek megvédeni a hazájukat nem az oroszok, ha csak a városokban tudják felvenni a harcot az orosz haderővel akkor megteszik, ugyanúgy ahogy azt a szovjetek is csinálták Sztálingrádnál vagy Leningrádban vagy a németek Berlinben....de ezért őket hibáztatni szerintem nonszensz.....

Igen. Ilyen a háború. Így történik. Így működik. Csak ez most itt van a szomszédban, igaz? Így már eléri olyanok ingerküszöbét is, akik pl. vastagon leszarták az irakiakat, vagy a kurdokat, de még a csecseneket is, mert azok a háborúk messze voltak.... Talán igazak se voltak... Van ilyen ismerősöm, nem egy, akik február 24.-e óta lettek háború ellenesek. Én is az vagyok, csak épp nem az alapján ítélkezem, hogy a hullák milyen messze vannak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Nem várok semmi többet még az invázió előtt jóval leírtam, hogy annak ellenére, hogy kedvelem az oroszokat és megértem Putyin álláspontját, sőt igazat adok neki nem tartom sem jobbnak sem rosszabbak az Oroszokat a többi nagyhatalomnál....

És nem tartom másnak a civil lakóházak elleni támadást sem Mariupolban sem Bagdadban vagy Aleppoban....ugyanúgy elítélem őket....

De azt látom, hogy van egy olyan nézőpont itt amely szerint az ukránok tehetnek róla amiért az orosz haderő immár 38. napja szisztematikusan lövi az ukrán városokat településeket amelynek következtében több ezer civil meghalt...De nem Ukrajna támadta meg Oroszországot hanem fordítva történt és az ukránok kénytelenek megvédeni a hazájukat nem az oroszok, ha csak a városokban tudják felvenni a harcot az orosz haderővel akkor megteszik, ugyanúgy ahogy azt a szovjetek is csinálták Sztálingrádnál vagy Leningrádban vagy a németek Berlinben....de ezért őket hibáztatni szerintem nonszensz.....

Nagyon sok ilyen nonszensz van itt. btw az én kedvencem még mindig a náci Zelenskyy. Aki amúgy születésre zsidó, meg 101 erősen meleg gyanús videoja van neten. De persze a mért védekeznek is hasonló abszurdum.

A civil lakóházak elleni támadásról meg még annyit, hogy tessék megnézni 2003ban miután elfoglalta US Bagdadot, Bagdadot meg most Mariupolt. Hát őőőő. És ebben még mindig a legszebb amit rendszeresen leírok: Mariupol ~45% Orosz volt.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 325
10 372
113
Nagyon sok ilyen nonszensz van itt. btw az én kedvencem még mindig a náci Zelenskyy. Aki amúgy születésre zsidó, meg 101 erősen meleg gyanús videoja van neten. De persze a mért védekeznek is hasonló abszurdum.

A civil lakóházak elleni támadásról meg még annyit, hogy tessék megnézni 2003ban miután elfoglalta US Bagdadot, Bagdadot meg most Mariupolt. Hát őőőő. És ebben még mindig a legszebb amit rendszeresen leírok: Mariupol ~45% Orosz volt.
5x adtak elvonulási lehetőséget az oroszok Mariupolban de a nácik inkább kórházakat, óvodákat és iskolákat használnak élő pajzsként és még büszkék is rá.

Valahogy a Donyecki sokszáz civil halottat nem sajnálja ennyire a nyugati sajtó meg a birka horda

VJY48p4.jpg
J87xOYT.jpg
FojPt32.jpg

 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Mirgorod eleg hires es nagy reptere az ukranoknak. Mi valtozott hogy most eszrevettek az alcazott gepeket, egy honapig meg nem? Ott mostanra mar a fu se nohetett volna.

Az egész orosz vonal teli van ilyen rejtélyekkel. Kedvenceim ahogy Oroszok lemészároltatják a VDVseiket. Az elmúlt hétnek a csúcsa pedig aszem Belgorod. Nem csak, hogy a 37.napon még van Ukrán légierő de abból két mi24 berepül 40km mélységben Oroszoba és nem irányított rakétákkal végigsorozza az üzemanyagtározókat.
Mindezt azok után, hogy két vszeg lőszerraktrat is kikaptak Ukránok Tocskával uitt, Belgorod 99% logisztikai kp volt.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem
ha egy civil lakóházban egy katona áll az ablakban az katonai célpont, hiába civil ház,
ha egy civil házban, civilek tartózkodnak az civil célpont.

"Mi nem lövünk civil célpontokra" szerintem annyit takar, hogy direkte nem céloznak, olyan civil házra amiben civilek vannak éppen, de mivel a háború egy utolsó mocskos dolog és a tüzérségi fegyverek nagy része nem annyira pontos, ezért tuti eltalálnak civil célpontokat még ha nem is arra céloztak és mivel minden katona kezét nem lehet fogni ezért valszeg van, hogy direktbe is ellőnek egykét dolgot.
Olyan városban ahol épületről - épületre folynak a harcok az nagy valószínűséggel rommá lesz lőve.
Vagy de lásd pl az invázió elején a harkovi lakónegyed orosz tüzérségi és légitámadást....
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 389
93
Én az egyik cikkben azt olvastam, hogy csak egy folyón keresztül tudtak már visszavonulni, s mivel nem volt híd, csak úszva tudtak átkelni a folyón. Aki már úszott, az tudja, hogy felszerelést nem lehet közben vinni. Én elég jól tudok úszni, de folyóvízben elég veszélyes átúszni.
Függ attól mennyire sürgős a dolog, de a felderítőknek ez nem okoz gondot, hogy akár a vegyvédelmi ruhából csináljanak tutajt amin a cókmókot átviszik, ha van idő akkor lehet rá találni megoldást.