[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 538
18 813
113
Igen! És ebből is látszik, hogy az oroszok nem agresszor szerepre keszulnek

Majd akkor fogsz nagyokat pislogni, mikor pár nyugati kormány szépen belebukik a magas energiaárakba és munkanélküliségbe...
Eddig is bukott már kormány nyugtatom. Ott ez természetes. Nem gond. De tényleg nem az.
Ezen ne emésszed magad.
:D
Ettől még meg kell lépni, csak mindenki húzza, hátha az ukránok előbb kiverik őket Ukrajnából embargó nélkül is.
Egyszerűbb fegyverrel, pénzzel tömni a fasisztákat :)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 305
12 950
113
Egy újjáépítés egy háború itán mindig is nagy üzlet volt, és már elkezdték az Ukrajna újjáépítését finanszírozó alap létrehozását....



A nyilatkozattervezet szerint az EU létrehozza Ukrajna háború utáni újjáépítési alapot....​

2022. március 22. 15:50

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lengenek az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lobognak az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben, Belgiumban, 2022. február 28-án. REUTERS/Yves Herman/File Foto
Brüsszel, március 22. (Reuters)

– Az Európai Unió vezetői a héten megállapodnak egy olyan nemzetközi alapról, amely segíti Ukrajna újjáépítésének finanszírozását az orosz invázió okozta pusztításokból – derült ki a csúcstalálkozójukról szóló nyilatkozat tervezetéből.

Ukrajna fő városainak, infrastruktúrájának és ipari telephelyeinek orosz lerombolásához óriási pénzekre lesz szükség a háború utáni újjáépítéshez - közölték EU-tisztviselők.

„Tekintettel az Oroszország katonai agressziója által Ukrajnát sújtó pusztításokra és óriási veszteségekre, az Európai Unió elkötelezett amellett, hogy támogatást nyújtson az ukrán kormánynak annak azonnali szükségleteinek kielégítésére, valamint az orosz támadások megszűntével a demokratikus Ukrajna újjáépítésére. " - mondják a vezetők a március 24-25-i csúcstalálkozót követően, a Reuters által megtekintett csúcstalálkozó nyilatkozattervezete szerint.

„E célból az Európai Tanács beleegyezik egy Ukrajna Szolidaritási Vagyonkezelői Alap létrehozásába, és felszólít az előkészületek haladéktalan megkezdésére” – áll a közleményben, a méret megnevezése nélkül.
A feladatot megnehezíti, hogy Ukrajna immár gyakorlatilag el van vágva a nemzetközi pénzpiacoktól, és hrivnya devizája összeomlott.

Egyes uniós politikusok a Nyugat által befagyasztott orosz eszközök – köztük mintegy 300 milliárd dollárnyi orosz jegybanki tartalék – felhasználását szorgalmazták Ukrajna újjáépítési pénzeként, ha az agresszió véget ér.

és hogy tervezték ?
A gazprobankon keresztül utalnak ?
melyik számlára? U?
mert ott EU cég csak áttételesen fog dolgozni.
Szép PR tervek:)
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Mi a bajod vele? Ott van fent a topik szabályzatában minden információnak hírnek örülnek....
Ez se nem információ, se nem hír. Már bocsi. De ha te ezzel a képpel "okosabb lettél", akkor az nem rossz.
Egyébként tényleg úgy gondolja az eu, hogy majd a lenyúlt orosz pénzekből lesz újjáépítve ukrajna? Vagy majd az európaiak pénzéből? Arra kíváncsi leszek..
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Egy újjáépítés egy háború itán mindig is nagy üzlet volt, és már elkezdték az Ukrajna újjáépítését finanszírozó alap létrehozását....



A nyilatkozattervezet szerint az EU létrehozza Ukrajna háború utáni újjáépítési alapot....​

2022. március 22. 15:50

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lengenek az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lobognak az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben, Belgiumban, 2022. február 28-án. REUTERS/Yves Herman/File Foto
Brüsszel, március 22. (Reuters)

– Az Európai Unió vezetői a héten megállapodnak egy olyan nemzetközi alapról, amely segíti Ukrajna újjáépítésének finanszírozását az orosz invázió okozta pusztításokból – derült ki a csúcstalálkozójukról szóló nyilatkozat tervezetéből.

Ukrajna fő városainak, infrastruktúrájának és ipari telephelyeinek orosz lerombolásához óriási pénzekre lesz szükség a háború utáni újjáépítéshez - közölték EU-tisztviselők.

„Tekintettel az Oroszország katonai agressziója által Ukrajnát sújtó pusztításokra és óriási veszteségekre, az Európai Unió elkötelezett amellett, hogy támogatást nyújtson az ukrán kormánynak annak azonnali szükségleteinek kielégítésére, valamint az orosz támadások megszűntével a demokratikus Ukrajna újjáépítésére. " - mondják a vezetők a március 24-25-i csúcstalálkozót követően, a Reuters által megtekintett csúcstalálkozó nyilatkozattervezete szerint.

„E célból az Európai Tanács beleegyezik egy Ukrajna Szolidaritási Vagyonkezelői Alap létrehozásába, és felszólít az előkészületek haladéktalan megkezdésére” – áll a közleményben, a méret megnevezése nélkül.
A feladatot megnehezíti, hogy Ukrajna immár gyakorlatilag el van vágva a nemzetközi pénzpiacoktól, és hrivnya devizája összeomlott.

Egyes uniós politikusok a Nyugat által befagyasztott orosz eszközök – köztük mintegy 300 milliárd dollárnyi orosz jegybanki tartalék – felhasználását szorgalmazták Ukrajna újjáépítési pénzeként, ha az agresszió véget ér.

Csak nem ők fogják újraépíteni ! Hanem az Oroszok és a Kínaiak !
 
W

Wilson

Guest
Ez se nem információ, se nem hír. Már bocsi. De ha te ezzel a képpel "okosabb lettél", akkor az nem rossz.
Egyébként tényleg úgy gondolja az eu, hogy majd a lenyúlt orosz pénzekből lesz újjáépítve ukrajna? Vagy majd az európaiak pénzéből? Arra kíváncsi leszek..
Látom még nem régen regisztráltál szerintem olvasd el a topik feletti házirendet, ha eddig nem olvastad....

Ez a kép szerintem több információt hordoz mint gondolnád ott van benne a háború borzalma és értelmetlensége....
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Eddig is bukott már kormány nyugtatom. Ott ez természetes. Nem gond. De tényleg nem az.
Ezen ne emésszed magad.
:D
Ettől még meg kell lépni, csak mindenki húzza, hátha az ukránok előbb kiverik őket Ukrajnából embargó nélkül is.
Egyszerűbb fegyverrel, pénzzel tömni a fasisztákat :)
Nyugaton nem buktatni nehéz hanem életképeset alkotni ! Lásd No. HOL. BEL.SPA . etc ! 4-5 párt kell , hogy meglegyen a sima alap többség a kormányzáshoz !
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 463
23 746
113
Na ez érdekes!
Most nem lennék big Z helyében:


Érdekes megfigyelni, hogy hogyan beszélt (a teljesség igénye nélkül) Norvégiával, Németországgal, Lengyelországgal, Magyarországgal és hogy beszél az USA-val!
A másik érdekesség, ahogy csökken az orosz nyomás úgy pedzegeti újra Ukrajna NATO tagságát.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 026
57 392
113
Elmulasztottam valamit? Ha itt gyilkossâgról van szó, akkor az elsö dolog, hogy egy független patológus (mondjuk svâjci, brazil ....)megâllapitja minden halottnâl a halâl idöpontját és okát, a tetemeket dokumentálják és szonositjâk, ujjlenyomatot vesznek le stb.és ezt nyilvánosságra hozzâk. Ez triviâlisnak tünik, de ezek nlkül lehetetlen egy komolyabbnak számitó bírósâgi eljârâst elinditani, legfeljebb egy propaganda hadjáratot. Sajnos, jelenleg ebbe az irânyba megy a dolog. Nem elèg kiabâlni, hogy az oroszok voltak. Persze lehet, hogy ök voltak, de ezt illik bizonyitani. Nèzve a sziriai gáztâmadasok törtènetét , nem vagyok optimista, hogy itt tárgyilagos bizonyitâs lesz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 655
113
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and paul64

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 776
17 950
113
Egy újjáépítés egy háború itán mindig is nagy üzlet volt, és már elkezdték az Ukrajna újjáépítését finanszírozó alap létrehozását....



A nyilatkozattervezet szerint az EU létrehozza Ukrajna háború utáni újjáépítési alapot....​

2022. március 22. 15:50

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lengenek az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben

Az Európai Unió és Ukrajna zászlói lobognak az EU Parlament épülete előtt, Brüsszelben, Belgiumban, 2022. február 28-án. REUTERS/Yves Herman/File Foto
Brüsszel, március 22. (Reuters)

– Az Európai Unió vezetői a héten megállapodnak egy olyan nemzetközi alapról, amely segíti Ukrajna újjáépítésének finanszírozását az orosz invázió okozta pusztításokból – derült ki a csúcstalálkozójukról szóló nyilatkozat tervezetéből.

Ukrajna fő városainak, infrastruktúrájának és ipari telephelyeinek orosz lerombolásához óriási pénzekre lesz szükség a háború utáni újjáépítéshez - közölték EU-tisztviselők.

„Tekintettel az Oroszország katonai agressziója által Ukrajnát sújtó pusztításokra és óriási veszteségekre, az Európai Unió elkötelezett amellett, hogy támogatást nyújtson az ukrán kormánynak annak azonnali szükségleteinek kielégítésére, valamint az orosz támadások megszűntével a demokratikus Ukrajna újjáépítésére. " - mondják a vezetők a március 24-25-i csúcstalálkozót követően, a Reuters által megtekintett csúcstalálkozó nyilatkozattervezete szerint.

„E célból az Európai Tanács beleegyezik egy Ukrajna Szolidaritási Vagyonkezelői Alap létrehozásába, és felszólít az előkészületek haladéktalan megkezdésére” – áll a közleményben, a méret megnevezése nélkül.
A feladatot megnehezíti, hogy Ukrajna immár gyakorlatilag el van vágva a nemzetközi pénzpiacoktól, és hrivnya devizája összeomlott.

Egyes uniós politikusok a Nyugat által befagyasztott orosz eszközök – köztük mintegy 300 milliárd dollárnyi orosz jegybanki tartalék – felhasználását szorgalmazták Ukrajna újjáépítési pénzeként, ha az agresszió véget ér.

Továbbra is a kérdésem, hogy ki, miből és milyen kondíciókkal? A görögök piskóta az ukrán léptékhez. Jön az IMF/EU/nemzetközi "befektetők" trojkája és elmondják az ukránoknak, 80 évig dolgoztok napi 16 órát és 200 év múlva visszafizetitek a kamatos kamatokat is? Szerintem ott gyorsan lenne EU-s zászlóégetés, amikor rájönnek - megint átvágták őket.

Plusz kérdés, hogy a jelenlegi ukrán elit mennyire kér az EU által eltervezett "demokratikus Ukrajnából". Nem csak Putyin körül vannak oligarchák, akiknek veszíteni valójuk van. A lerombolt gyárad újjá lehet építeni, ha a hatalom közében maradhatsz, de ha kitúrtak a hatalomból, akkor a lerombolt gyárad másnak építik újjá. Az oligarchák meg eddig is leszarták a népük sorsát...
 
W

Wilson

Guest
Továbbra is a kérdésem, hogy ki, miből és milyen kondíciókkal? A görögök piskóta az ukrán léptékhez. Jön az IMF/EU/nemzetközi "befektetők" trojkája és elmondják az ukránoknak, 80 évig dolgoztok napi 16 órát és 200 év múlva visszafizetitek a kamatos kamatokat is? Szerintem ott gyorsan lenne EU-s zászlóégetés, amikor rájönnek - megint átvágták őket.

Plusz kérdés, hogy a jelenlegi ukrán elit mennyire kér az EU által eltervezett "demokratikus Ukrajnából". Nem csak Putyin körül vannak oligarchák, akiknek veszíteni valójuk van. Egy lerombolt gyárad újjá lehet építeni, ha a hatalom közében maradhatsz, de ha kitúrtak a hatalomból, akkor a lerombolt gyárad másnak építik újjá. Az oligarchák meg eddig is leszarták a népük sorsát...
Ezeket a kérdéseket nem én fogom jelenleg megválaszolni, neked, dehogy nagy pénzeket fognak Ukrajna újjáépítésére fordítani abban én biztos vagyok....
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Látom még nem régen regisztráltál szerintem olvasd el a topik feletti házirendet, ha eddig nem olvastad....

Ez a kép szerintem több információt hordoz mint gondolnád ott van benne a háború borzalma és értelmetlensége....
Elolvastam természetesen a házirendet.
De ez még mindig nem hír, nem információ. Ez csak egy kép, amin szörnyű dolgot látunk.
Áruld már el, mivel lettél okosabb ezzel a képpel?
Értem én, hogy egyfajta érzelmi háború is folyik a médiában, főleg most, ez már febr. 25én leesett, de azthittem, hogy ez egy "szakmaibb" fórum. :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ogre te azt hiszed, hogy Oroszország behúzza egész Ukrajnát?
Nem csak amiért megdolgoztak és kell nekik ! Igazából nem katonai repteret , bázist és raktárakat akarnak újjá építeni , hiszen a Dnyepertől nyugatra csak azokat támadták ! Én a Kijev -Uman-Kotoz vonaltól keletre eső területekre értem az újjáépítést és elfoglalt területeket ! Kijev egy demilitarizált központja lesz a ketté osztott Ukrajnának , tőle keletre Orosz terület , nyugatra meg Orosz barát ütköző zóna aki éppen annyit fog kapni a nagytesótól , ne legyen baja ! A robotizált mezőgazdasági műveléshez minimális ember kell tehát ha nyugat Ukrajna elnéptelenedik se baj !
 
W

Wilson

Guest
Elolvastam természetesen a házirendet.
De ez még mindig nem hír, nem információ. Ez csak egy kép, amin szörnyű dolgot látunk.
Áruld már el, mivel lettél okosabb ezzel a képpel?
Értem én, hogy egyfajta érzelmi háború is folyik a médiában, főleg most, ez már febr. 25én leesett, de azthittem, hogy ez egy "szakmaibb" fórum. :)
De most komolyan te azt hiszed, hogy az emberi sorsok nem tartoznak egy háborúhoz még egy "szakmai fórumon" is azt hiszed, hogy a háborúban résztvevő katonák (mind a két oldalon) és a civilek csak egy arctalan tömeg vagy számok egy Excel táblában?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba