[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Nagyon úgy tűnik, hogy a paraván sem nyújt védelmet
Obrazets-oblozhky4124-768x403.png

Scre-FFenshot-1-768x383.jpg


Kerítés rács.....

FPl-BWn-HXMAkn-I2-Q4-768x414.jpg
Oké, de mi ellen nem nyújt védelmet? És mi ellen véd? Gondolom nem madarak ellen rakták fel.
Mi találta el? Tudom, neked egy kép többet mond minden szónál. :)
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Nekem is ez jutott eszembe.
Miért nem bontakoznak szét? Na mindegy , innen a szobából könnyű pofáznom.
Volt az ahol az 1 ukrán tank lövi a menetoszlopot videó. Ott is az ellenkező irányba "rohamozott" a gyalogság, mint amerről a tank lőtt. Tudom, hogy ez nem COD, meg BF, de azért furcsa.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Egy kis összeállítás az általam eddig az orosz invázió alatt látott, az orosz járműveken alkalmazott szükség megoldásokról, bár elsőre viccesnek tűnnek de valójában inkább szerintem a kétségbeesés szülte ezeket a hevenyészett védelmeket

My-Collages-1-2-768x432.jpg

My-Collages-19-768x432.jpg

My-Collages-2-2-768x432.jpg

My-Collages-3-2-768x432.jpg

Ez egy orosz pàncélozott jármű alkatrésze lehetett
My-Collages-4-1-768x432.jpg

My-Collages-5-1-768x432.jpg

My-Collages-6-1-768x432.jpg

My-Collages-8-1-768x432.jpg
Hál istennek...a lényegen maximum 1%-ot változtat! Tehetsz be 10000000 fotót bármilyet szerkesztve nem szerkesztve!!! Ezzel nem tudod befolyásolni a dolgok menetét, max a haverok fognak hype-olni....aztán rádöbbennek. :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hál istennek...a lényegen maximum 1%-ot változtat! Tehetsz be 10000000 fotót bármilyet szerkesztve nem szerkesztve!!! Ezzel nem tudod befolyásolni a dolgok menetét, max a haverok fognak hype-olni....aztán rádöbbennek. :D
Leszámítva, hogy a világ értelmesebb fele ezeken röhög. De amúgy persze teljesen rendben van a Nagy Dicsőséges Orosz Hadseregtől :D :D
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 176
93

Nagyszabású tüntetések zajlanak Bulgáriában az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások ellen​


Ilyen is van, mégsem hozza a fősodratú média. Erről valamiért nem akarnak beszámolni.

A bolgár nép nem osztja a hatóságok álláspontját az Ukrajnának történő fegyverszállításról szóló döntéssel kapcsolatban.

Nagyszámú bolgár kisebbség is él ott úgy tudom, lehet ugyanarra a következtetésre jutottak - fogják még ezeket a fegyvereket a kisebbség ellen fordítani, legalábbis jó esélye van.
 
W

Wilson

Guest
Oké, de mi ellen nem nyújt védelmet? És mi ellen véd? Gondolom nem madarak ellen rakták fel.
Mi találta el? Tudom, neked egy kép többet mond minden szónál. :)
Ezt a felülről támadó ATGM ellen (Javelin NLAW) rakták rá a T-72B3-ra az oroszok kb a múlt év júniusában tűntek fel a képeken ezek a paravánok de úgy néz ki nem igazán váltották be a hozzájuk fűzött reményeket....
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
Nyugi mire odajutna a dolog lehet már nem lesz nekik nagyon mivel emberkedni. A légifölény meg úgy is a miénk volna.
Én azt remélem nem lesz kivel. Nem tudnék hónapokig, évekig úgy harcolni, hogy a gyerekem(im) az feleségem otthon nélkülöz, mert állnak a gyárak, nincs fizetés, mert ugye én a hazát védem, ők meg fejadagon élnek.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 096
93
Egyre durvul a Magyar-ukrán helyzet szerintem. Ha így megy az adok kapok, ami szerintem nem véletlen, nem zárom ki egy idő elteltével a katonai összetűzés lehetőségét. Na nem a mi részünkről. Annál Vityának kisebb a faxa...ukrán részről. Akár a konfliktus lezárása után....Magyar parasztosan szólva. "Na akkor most pofázzá magyar...mi vót az a mútkó?" Alapból utálnak minket. Erről írtam egy értekezést pár hete, hogy a több 10-100 ezer követővel rendelkező ukrán videósok-influenszerek milyen állításokat nyomnak rólunk szerteukriban. Pláne ahol nem is tudnak rólunk semmit. Tehát nem Kárpátalján. Borzasztó dezinfó megy a magyarokról h mennyire köcsögök vagyunk velük. Ezt meg ott is megkajálják mint iss a kefehajú csőnacis hülyék (is). Nem fosok, mert alapvetően technikailag kivéreztetett ukrajna lenne. Mondjuk mi sem vagyunk hű de mittomén:D De a mi korosztályunk menne. kb most lenne a tarcsikkal együtt 40 k. A határt sztem tartani lehetne. Légierejük úgy sincs. Viszont. Abszolút nem számítok a nato segítségére. Max akkor szólna bele, ha a Tisza, vagy a Duna vonalánál lennének az ukránok. A'la 1919-20 Románok....
Az elejével egyet értek, de nem azon indokok mentén amire te gondolsz. Látni hogy "Z " amcsi kottábol játszik a célja hogy minél több országot belerángasson a háborusdiba, az Orbán ellenes retorika is ezért megy, nyilván nem Scholtz-ot fogja kostolgatni, vagy a Franciákat hanem a kelet európai ütköző zonában lévőket.
És ha végig megyünk rajtuk a Lengyelek már benne lennének a proxy háborusdiba, még a románok is, a csehek tankot küldenek, de azok a megátalkodott magyarok CSAK békét szeretnének! Még egy gondolat ezzel kapcsolatban szerintem az ex kelet eu országokon tuli országok (Németo. Franciao. Ausztria. és a többi nyugatra) biztosak benne hogy hozzájuk már nem fog elérni egy proxy háborús szitu, sőt szerintem már erről kötöttek is háttér alkut, ha választaniuk kell hogy ők vagy mi, akkor simán beáldozzák a középen lévőket, Ha tényleg egy rohadt nagy gödör ásás a cél .
Eddig én is ugy gondoltam hogy Orbána hangzatos "nem engedjük hogy Magyarországot bele rángassák egy háborúba" tipusu mondata csak egyfajta politikusi retorika, de nagyon ugy néz ki hogy ez még csak most indul be ukrán-usa részről.
Ki tudja hogy Orbán pl. a titkosszolgákon és egyébb kapcsolatokon keresztül mit tud a háttérben zajló folyamatokról a várható irányokról, nyilván többet tud mi a nagyok terve ,mint mi átlag bélák!
Azért az mégiscsak elgondolkoztató és abszurd hogy EU politikusok és vezetők közül csak Magyarország hangoztatja a minél elöbbi békét, a többi szítja tovább a háborut a fegyver küldéssel, kiutasítgatással egyre bolondabb nyilatkozatokkal.
 
W

Wilson

Guest
Hál istennek...a lényegen maximum 1%-ot változtat! Tehetsz be 10000000 fotót bármilyet szerkesztve nem szerkesztve!!! Ezzel nem tudod befolyásolni a dolgok menetét, max a haverok fognak hype-olni....aztán rádöbbennek. :D
Mire is fognak rádöbbenni?
És mi van ezeken szerkesztve?
Mit akarok befolyásolni?
Milyen haverok hypolnak?
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
+ arról is írkáltam hogy budapest azér kisbetűvel van veér istvánnak válaszoltam erre mert nem mondat eleje és amíg moszkvából dirigálnak a kurmánynak addig ez van /ma beszélt vvp és a magyar miniszterelnök ma jelentette be a magyar miniszterelnök hogy 200.000,kárpátaljai magyart ő akar megvédeni, lehet jött a ukáz moszkvából hogy elővenni a "magyar kártyát"/
ezek kapcsán fejtettem véleményt de ez itt nem fér bele a szólásszabadságba.
Meg hogy Zelenszkij elnök helyett a budapesti hőbörgésre helyes ha a kijivi külügyminiszter helyettes reagál.
De, simán belefér a szólásszabadságba. Max azért lett törölve, mert nem a topichoz tartozott.
Amúgy:
Kezdjük ott, hogy egyáltalán nem vagyok fideszes, sőt szinte utálom őket a sok tolvajkodás miatt.
DE! Mikor is támadta magyarország ukrajnát? Mivel? Van valami forrásod? Talán azzal, hogy mo. 80% (asszem) gázigénye az oroszoktól jön, és ha mi is beállunk a zombi zelenszki "elnök" (inkább színész) mögé, akkor nálunk lófasz sem lesz, és beáll minden? Ez nekünk miért is lesz jó?
A nagyon kedves, imádnivaló ukrán külügy , vagy mittudomén milyen miniszerasszony miért karatézik folyton felénk? Tudod, pár éve megmondták az ukránok, hogy 2 nap alatt (vsgy mennyi) a balatonig beérnek.
Tudtommal szó nélkül beengedtük a menekülteket természetesen. Az megint más, hogy a lakosság töbet segített, mint a kormány. Ez tény. De milyen alapon hoz fel olyanokat nekünk bármelyik ukrán képviselő, hogy örüljünk, hogy ilyen bátrak ezek az azovi szolgák, hogy az oroszok nem jutottak el a határig. Te ezt megeszed?

Mi az, hogy moszkvából dirigálnak a kurmánynak? Azért mert van orosz érdekeltségünk, akkor már moszkva diktál?
Össze vissza irogatod itt a 444 meg telex színvonalat.
Magyar kártya, meg ilyen baromságok :D :D