[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Még valami újukrán vezetés gazdasági következményeit főleg a keleti területek fogják megsinyleni vilel jelenleg azok a területek állnak leginkább oroszokkal kereskedelmi kapcsolatban.
Krimi oroszok majd jőt röhögnek az ukrajnába maradottakon.
Mivel egy eladósodott nagyhatalmaktól függő államból. Egy nagy hatalomhoz kerültek vissza, és ők már egy ilyen hatalmasság államporgárai. Amely hatalomnak gyakorlatilag nincs államadósága. Így az beszedett adók fejlesztésekre és állami feladatokra mennek el csak.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<blockquote rel="Mackensen">Azért volt jó, mert akkor fiatalok voltatok és állt még aminek állnia kellett. Most trottyos öregek vagytok és mindenetek fáj. Persze, hogy jobb volt akkor.
A trottyos öreget is magamra véve (nincs harag, ilyen az élet:) kijelenthetem, hogy nem volt jó! Sőt! Csak mindenkinek szelektív a memóriája. Egy dolog volt biztos: volt munkád! Egészségtelen munkahelyen, elavult szerszámokkal és gépekkel, lerohadt szociális blokkal, hozzá nem értő pártmunkás vezetőkkel, alacsony bérért, amivel ha (véletlenül) át tudtad lépni a határt egy koldusnak érezhetted magad külföldön. Ügyeskedésre, másodállásra, fusira kényszerítve tudtál megélni, ami minden normális embert megalázott. Én így emlékszem...
</blockquote>



Baszki, és mi a tököm változott azóta?
 
T

torsen

Guest
<blockquote rel="torsen"><blockquote rel="Mackensen">Azért volt jó, mert akkor fiatalok voltatok és állt még aminek állnia kellett. Most trottyos öregek vagytok és mindenetek fáj. Persze, hogy jobb volt akkor.
A trottyos öreget is magamra véve (nincs harag, ilyen az élet:) kijelenthetem, hogy nem volt jó! Sőt! Csak mindenkinek szelektív a memóriája. Egy dolog volt biztos: volt munkád! Egészségtelen munkahelyen, elavult szerszámokkal és gépekkel, lerohadt szociális blokkal, hozzá nem értő pártmunkás vezetőkkel, alacsony bérért, amivel ha (véletlenül) át tudtad lépni a határt egy koldusnak érezhetted magad külföldön. Ügyeskedésre, másodállásra, fusira kényszerítve tudtál megélni, ami minden normális embert megalázott. Én így emlékszem...
</blockquote>



Baszki, és mi a tököm változott azóta?
</blockquote>

Az is, "baszki", hogy most így fogalmazhatsz egy nyilvános fórumon!

Amúgy sajnállak, ha a Te életed nem változott!
 
D

danielblack

Guest
Az ukránok is a könnyebb nyugati munkavállalás miatt akarnak ennyire az unióba jönni.... Ismerek pár ukránt....
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Torsen bocs, az indulatok:)
Változott, felnőttem.:)
Jaj ne sajnálj!
Nagyjából elértem amit akartam és még adót se kellett csalnom, pl ki bírtam fizetni a 40 wattos izzót áfás számla nélkül is. :)))
Sőt pártba se léptem be, de már megleszek trafik meg gokartpályává átépített természetvédelmi terület nélkül is. Hát a gáz meg a stadionbiznisz is hidegen hagy....
Fogalmazni még csak fogalmazhatok, csak ált háromnegyedét NEM MEREM kiposztolni...én erre gondoltam.
Lehet, hogy az audi gyárban tiszta a "budi", de ne legyek már büszke erre a röpke 25évre, ha még mindig csak annyit kap a magyar melós, mint a német... NEGYEDE.
Szal mivel ez egy haditechnikai fórum:
Légyszi vesd össze kádár seregét a maival. Na ott tényleg hatalmas a változás.

És a topik tartalma: téged nem zavar, hogy ezen pár kommentelő véleménye szöges ellentétben áll a magyar ill a nyugati médiák nagy többségének demagógiájával? És sztem nem alaptalanul.

Itt, ha a mai eus kormányok kitartanak a hülye szankcióik mellett, abba kormányok, de még maga a szervezet is belebukhat, ha az oroszok elkezdenek a gázzal szórakozni.... Én ezzel kampányolnék a "független" médiumok helyében.

Az a magyar politikus v. akárki aki tiltakozik az oroszok krími politikája miatt, az ékesen bizonyítja, hogy mennyire fontosak számára a határon túliak.
Eszem megáll, hogy "paks" után így hátba lehet szúrni a "partnereinket", tudva, hogy örökre energiafüggők leszünk tőlük.

Friss: ebesz vs oroszok 0:2..... ami nem megy nem kéne erőltetni.:DDD
Ukránok kb a 16.harckészültségbe helyezték magukat.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Be kéne fejezni az OFF-ot. Hazajövök, van fél órám, hogy megnézzem mi történt, erre 7-ből jó ha egy kapcsolódik a témához. Köszönöm.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>silurusglanis - és a többi, korábban figyelmeztetőleg fellépő úriember - gondolatát továbbvíve az Off topikot tényleg fejezzétek be és a partit folytassátok tovább PM-ben (jobb felső sarokban a kis borítékocska).</b>
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
Csak az utolsó off..... Megvásárolható Tigris 2........
GAZ-3121__2_mp94_pic_38278.jpg

GAZ_3121_Tigr_2_pic_38279.jpg
GAZ-3121__2_mp94_pic_38280.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Kárpátalján az ukrán hadsereg meghatározatlan idejű gyakorlatozásba kezdett.
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
Jó, csak semmi sem történik.... Kiposztolhatnám a 182. képet uarról a szerencsétlen hadnagyról(?), meg mrapról...de minek?
És sajnos ennek az egész sz..nak a gázszámlám emelkedése lesz a vége....
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<i>"Hosszas próbálkozás ellenére pénteken sem jutottak be az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Ukrajnába küldött nemzetközi megfigyelői a Krím félsziget belsejébe - tájékoztatta a nemzetközi csoport vezetője, Ács Gábor az MTI-t."</i>

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/vedelempolitikaert-es-tervezesert-felelos-helyettes-allamtitkarsag/hirek/penteken-sem-jutottak-be-az-ebesz-megfigyelok-a-krim-felsziget-belsejebe
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
17 989
113
Ukrajna nem kér katonai segítséget.

"Hiszünk benne, hoy megoldás csak diplomáciai úton lehetséges" – idézte Jevgenyij Perebijnyiszt a Ria Novosztyi."
Index

Szerintem kénytelenek lesznek elfogadni, hogy a Krím független lesz, vagy csatlakozik Oroszországhoz. A nagy kérdés Kelet-Ukrajna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 788
57 459
113
"Ukrajna nem kér katonai segítséget."

Ez mennyivel jobban hangzik, mint az, hogy
"Ukrajna nem kap katonai segítséget".
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kárpátalján kezdik a riogatás?

Tudjátok az a vicces,hogy tudok olyan emberekről (magyar, lengyel) akikben eléggé felmegy a pumpa ha a saját népüket és országukat érik sérelmek, viszont azért kordában tudják tartani.

Na a szép médiumok ezt lehozhatják,úgy is hogy megfélemlítő akció.. és akkor ezek az emberek igen csak mérgesek lesznek, de igazából gond addig nem lesz míg meg nem érkezik a hír egy esetleges etnikai tisztogatásról. - (Ezt pedig nem valószínű az ukrán hadseregtől. Sőt tovább megyek, lehet hogy a csürhe majd visszavesz magából.) - Na ha megérkezne a hír - ne adj isten - egy etnikai tisztogatásról, a magyarok esetében én olyan 10 és 50 ezer közti tenném a létszámot akik hajlandóak lennének aktívan (háborúsnak minősülő cselekményekben részt venni), a lengyeleknél könnyebben merem a 100 ezret mondani. Nem, ne katonákra gondoljatok, "sima" emberekre. Az utazást simán meglehet szervezni, kint pedig nem olyan nehéz fegyverhez jutni.

Most ez káoszhoz vezethet, ami provokációból indult.

Na, de itt emelném ki a lényeget és utalnék Kárpátaljára.
Már a balhé idején jelezték,hogy ők nem kérnek ebből, ők békét szeretnének. Lezárták a hágókat, aztán kaptak a pofájukra, a csürhe ott is megjelent, jelenleg nincs fenyegetés, de fenyegetettség annál inkább, az ott élő emberek pedig csak dolgozni szeretnének és nyugodtan élni. Közben az ő pénzükből finanszíroztak jó pár dolgot, autonómiát pedig nem kaptak. Ez bosszanthatja őket, de úgy vélem,hogy nem buták,tudják,hogy védtelenek és az ilyen tüntetések őket és a saját otthonukat (Kárpátalját) bomlasztják. Ha meg majd jön az IMF és a Gazprom akkor lesz szép világ.

Kárpátalja nem akar Magyarországhoz csatlakozni,de miért?
Talán mivel ott élnek, ezért Ukrajna közelebb áll a szívükhöz,talán nem merik kimondani, talán nem akarják az országot belülről bomlasztani. Talán azért, mert nem látják Magyarországot partnernek.


Nem tudom,hogy meddig és milyen irányba fog folytatódni az ukrán balhé, de biztosra veszem,hogy még elfog tartani pár hétig.

Én igazából elgondolkoztam, (ezért és a revíziós vágyakért meg lehet kövezni) 2 lehetőséget láttam, egy békéset és 1 szükség megoldást.

A közös a kettőben az,hogy az ott élő embereknek garantálni kellene biztonságát, emberei jogait/méltóságát, megélhetést.

Ezt lehet úgy is,mint az oroszok, azzal a különbséggel,hogy részt vehetnének a rendvédelem biztosításában is. Itt gondolok arra,hogy a rendőrséggel és a hivatalokkal közlik,hogy ők nem balhét, hanem biztonságot szeretnék garantálni. Az első 2 hétben például erősíthetnék a járőr szolgálatokat. Így nem 2 rendőr lenne hanem +1 v 2 nagyobb tűzerejű védő. Hozzátéve ,hogy ők csak kényszerintézkedéseket végeznének. Mint a fegyveres biztonsági őrök, például biztosítják a nagy közforgalmú és az elhagyatott helyeket. Nem igazoltatnak, csak megfigyelnek és erőszak esetén beavatkoznak, aztán átadják a rendőrségnek. (nem összeverve).

Ez jelentős támadási felületet szülne, de az ottani embereket 1 - 2 hét alatt megnyugtatná,hiszen rájönnének,hogy tényleg őket védenék.

A másik, kivárni míg Ukrajna összeomlik (mert valószínű összefog) , szerintem a ruszkik is erre várnak. Ilyen esetben mi lesz? Sokkal jelentősebben : romlik az életszínvonal -> erősödő indulatok -> bűnözés -> még erősebb indulatok, összeeshetnek az emberek.
Ebben az esetben ezt megelőzhetnénk, vagy kivárhatnánk. Lehet a Kárpátaljaiak, ha meghallanák a lehetőséget, hogy "normális" életkörülmények között csatlakozhatnának Magyarországhoz, lehet jó páran jönnének. (Az ottani életszínvonalhoz a magyar az igen jó!)



Továbbá az is aggaszt,hogyha kivonulnak az oroszok, úgy hogy a Krím mégis marad, akkor ott hatalmas konfliktus lehet, orosz - ukrán vonalon. Na akkor tényleg lehet egy Majdani helyzet...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 576
76 452
113
Ukrainian ships.

http://englishrussia.com/2014/03/06/ukraine-black-fleet-ships-today/
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
"Sőt tovább megyek, lehet hogy a csürhe majd visszavesz magából."

Ahhan, tegnapelőtt megkéselték az ungvári polgármestert...

MR 2: "elkezdték összeszerelni a medinai 3d-s radart" Maszkirovka:DDD
+ 5 varrógép.....
 

ksspsta

Member
2013. február 18.
452
0
16
<i>"Hosszas próbálkozás ellenére pénteken sem jutottak be az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) Ukrajnába küldött nemzetközi megfigyelői a Krím félsziget belsejébe - tájékoztatta a nemzetközi csoport vezetője, Ács Gábor az MTI-t."</i>

http://www.kormany.hu/hu/honvedelmi-miniszterium/vedelempolitikaert-es-tervezesert-felelos-helyettes-allamtitkarsag/hirek/penteken-sem-jutottak-be-az-ebesz-megfigyelok-a-krim-felsziget-belsejebe



"Ma.o. jobban teljesít"
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
pela az a helyzet, hogy az az 50,000 ember nem sokat ér, ha nincs meg a rendes ellátása és az egész nincs koordinálva. Hogy tudd, hogy ki a barát, ki az ellenség, ki irányít (és nem egy hülye aki a halálba küld), mikor mit, kit és hogyan kell támadni, ejtesz-e foglyokat vagy lövöd fehér zászlóstól és mész a társaiért is, stb. Pont az ilyen koordináció és az ebből jövő hatékonyság miatt bízzák az ilyen műveleteket a hadseregekre.
Kaját lehet venni meg vinni, de ellátás minimum lőszerből rendesen kell, és nem hiszem, hogy pl dudi a HTKA-tagság alapján vagy a két szép szemedért bevállaja, hogy 7,62-essel ellát, mert úgyis annyi van raktáron, hogy nem tudják hova tenni.

Viszont ha orosz módra az ottani magyar lakosságot felfegyvereznék előre, hogy ha kitör a balhé akkor MH módjára ne letolt gatyával érje őket a dolog, azzal többet el lehetne érni. Meglenne a helyismeretük, a választott vezetőik, jobban működne, mint ötvenezer koordinálatlan külföldi civil, akik közül biztosan lenne aki élősködni megy oda.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
joker: 50 ezer ember elég sokat ér, hidd el pont olyan emberek indítanák, akik rendszeresen koordinálnak több ezer főt.

De igazából itt maximum 200-300 fős bontásokról beszélhetünk, a városok és a területek nagyságától függően. Arra ,hogy ki a barát és ki az ellenség, hidd el meg van már a jelrendszer (nem erre a feladatra lett kitalálva). Nem harcról, maximum "megszállásról " beszélhetnénk, tehát nem vérfürdőt rendezve. Az hogy kire lőhetnek, az egyértelmű: aki rájuk vagy más emberekre lő, illetve fegyveresen támad. Az összes többi szerencsétlent feltartóztatni, a hatóság megérkezéséig. Elsősorban megfigyelnének, a fegyveresek lefegyvereznék. Azt nem tudom,hogy a fegyvereket át mernék-e adni a hatóságoknak (szerintem nem).

Itt harccselekmények helyett inkább rendvédelmin feladat lenne, hiszen civil ruhában (mindig más helyről (általában magas épületekből, vagy azok tetejéről, természeti képződményekről, vagy esetleg helyszíni megfigyelés és ezek alapján feltérképezés. Utána a veszélyesnek vélt emberek ellenőrzése (konkrétan levadászva (nem, nem megölni, csak rajtaütés szerűen ellenőrizni)) ezt akár a rendőrséggel. Ezután megjelenhetnének az említett emberek (fegyveresen) a rendőrökkel a nagyobb közforgalmú helyeken, illetve a járőröket biztosíthatnák. Természetesen mindent ruszki mintára, normálisan, barátságosan viselkedni a civilekkel. A biztonságukat garantálni, baj esetén segíteni.

A logisztikáról annyit,hogy a magyar-ukrán határt lezárni szinte lehetetlen, túl költséges lenne. Ellátmány lenne,a hátországokból ismerősök által, illetve megmerem kockáztatni,hogy a helyi lakosság egy része támogatna, például a határ mentén.

A felszerelésekről meg annyit,hogy ukrajnában lőszert és fegyvert szerezni nem olyan nehéz,főleg most könnyíthetné,hogy ez Oroszország érdeke is.

Persze ez így mind "szép és jó" vagyis inkább utópisztikus,de higgyétek el,hogy van benne ráció. Az első 2-3 nap lehet kicsit zökkenős lenne, de az sem annyira vészes.