[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
A német Krauss-Maffei Wegmann cég felajánlja, hogy Ukrajnának szállít 100 db Panzerhaubitze 2000 önjáró löveget....

Az European Truth szerint a Welt ír erről ukrán kormánykörök forrásaira hivatkozva.

A kiadvány szerint a javaslatot szombaton küldték meg a német gazdasági minisztériumnak.

A 100 önjáró löveg ára oktatókészlettel és pótalkatrészekkel együtt 1,7 milliárd euró. Az önjáró lövegeket a Boxer páncélozott platformon is kínálják 1,2 milliárd euróért.

Míg a harcban lévő harckocsiknak viszonylag közel kell kerülniük az ellenséges célpontokhoz, addig a Panzerhaubitze 2000 több mint 30 kilométeres távolságra is képes tüzelni.

Ukrán kormánykörök szerint a KMW javaslatára hivatkozva az önjáró lövegek szállítása körkörösen történik majd. A Bundeswehr a lehető legrövidebb időn belül 100 önjáró löveget biztosít Kijevnek, a hiányokat ezután a második ütemben az ipar pótolja.

Az első új önjáró lövegek (Bundeswehr)a szerződés aláírását követően 30 hónappal, azaz 2024 második fele előtt szállíthatók. A teljes szállítás csak 2027-ben fejeződik be...



Ha erre rábólintanak akkor már most elkezdődik a Ukrajna Nyugat által történő felfegyverzése....
Ez jelen helyzetben se nem oszt se nem szoroz.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Petro Kotin, az Energoatom vezetője a vállalat munkatársaival együtt meglátogatta a Vörös erdő egyik területét a tilalmi zónában, ahol az orosz csapatok árkokat ástak és erődítményeket próbáltak építeni....

A helyszínen szokatlanul magas sugárzási szintet mértek.

1️⃣ A környezeti gamma háttérszint a mért helyeken 3,2-4 µSv/év (mikrosievert/év) volt, ami 10-15-ször magasabb a normálisnál.

2️⃣ Az orosz katonák által a talajból kapott sugárzás (béta) egyik mutatója 90 Sr, ami 160-szorosa a normának.

3️⃣ A sugárzás másik tényezője az alfa-sugárzás amely a lerakódott lebegő nukleáris üzemanyagból, grafitfalazatból származik. Ezen "szennyezések" 40-80 cm mélyen vannak, de az orosz katonák mélyebbre ástak.

Ez a fajta interferencia több tízszer vagy százszor erősebb, mint a gamma- és béta sugárzás, amikor az az emberi testben felszívódik.

Így minden orosz katona aki 30 napnál tovább tartózkodott és ásott a Vörös erdőben, ki van téve egy időszakos, különböző súlyosságú sugá betegségnek.


Érthetetlen.
Inkompetencia lenne, esetleg érdektelenség, vagy mi?

A Nagyoroszok rengeteg tapasztalattal rendelkeznek hasadóanyagokkal, erre ott ásnak, ahol 36 évvel korábban direkt földet terítettek balfogásuk gyümölcseire.
 

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33
Itt az a kérdés hogy tényleg volt-e az orosz médiában hír ez után hogy támadtak egy hadianyagot szállító ukrán vonatot Kramatorszkban, amit később lekevertek. Ha igen, az elég gyanús.

Másrészről viszont eddig a Tocska sorozatszámok megintcsak gyanúsak a másik oldalra nézve. Persze ha ott sincs dezinformáció, meg jó a logikai sorrend a sorszámokkal.

Vagyis jó szokás szerint megint mindenki abban fog hinni amit el akar hinni.
Hagyjuk már, kazettás töltettel volt. Célba talát. Ez csak élőerő ellen hatásos, a vasútnak szinte nem okoz kárt, nem ment mellé. Bárki csinálta szándékos,és tudatos volt. Remélhetőleg meglesznek a bűnösök.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 982
32 917
113
Valószínűleg a Pentagon és a többi nyugati nagyhatalom nem az ukrán győzelmi jelentéseket tekinti hiteles forrásnak....:)

De ha már forrás íme az amerikai védelmi minisztérium tegnapi közleménye......Már nem 100 db Switchblade drónt küldenek hanem több százat....

Ténylap: Az Egyesült Államok biztonsági segítségnyújtása Ukrajnának​

2022. ÁPRILIS 7


A Biden-kormányzat által Ukrajnának nyújtott biztonsági segítség kritikus sikert tesz lehetővé az orosz megszálló haderő elleni harcmezőn.
  • Az adminisztráció éjjel-nappal azon dolgozik, hogy teljesítse Ukrajna kiemelt biztonsági segítségnyújtási kérelmét, fegyvereket szállít az Egyesült Államok készleteiből, amikor azok rendelkezésre állnak, és megkönnyíti a szövetségesek és partnerek fegyverszállítását, amikor rendszereik jobban megfelelnek Ukrajna igényeinek.
    • Az elnök által márciusban jóváhagyott két biztonsági segítségnyújtási csomagból az összes páncél- és légvédelmi rendszert leszállították.
  • Az adminisztráció továbbra is együttműködik szövetségeseivel és partnereivel, hogy további fegyverrendszereket azonosítsanak, amelyek segítik az ukrán hadsereget országa védelmében.
    • Zelenszkij elnök kérésére ez magában foglalja Ukrajnának a nagyobb hatótávolságú légvédelmi rendszerek és lőszerek beszerzését, amelyek használatára kiképezték.
    • Több mint 30 nemzet küldött Ukrajnának biztonsági segítséget, részben diplomáciánknak köszönhetően.
  • Április 5-én a kormányzat további 100 millió dollár biztonsági támogatást jelentett be Ukrajnának az elnöki lehívási hatóságon keresztül. Az adminisztráció április 1-jén 300 millió dollár biztonsági támogatást is bejelentett az Ukrajna Biztonsági Segítségnyújtási Kezdeményezése által biztosított hatóságok keretében.
  • Ezek a bejelentések azt eredményezik, hogy az Egyesült Államok több mint 1,7 milliárd dollár biztonsági támogatást vállalt Oroszország február 24-i inváziója óta, és 2,4 milliárd dollárt a kormányzás kezdete óta.
  • Az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott biztonsági támogatása a következőket tartalmazza:
    • Több mint 1400 Stinger légvédelmi rendszer;
    • Több mint 5000 Javelin páncélelhárító rendszer;
    • Több mint 7000 egyéb páncélelhárító rendszer;
    • Több száz Switchblade taktikai pilóta nélküli légi rendszer;
    • Több mint 7000 kézi lőfegyver;
    • Több mint 50 000 000 lőszer;
    • 45 000 szett páncél és sisak;
    • Lézervezérelt rakétarendszerek;
    • Puma pilóta nélküli légi rendszerek;
    • Négy ellentüzérségi és repülő ellenes légirendszer-követő radar;
    • Négy aknavetős radarrendszer;
    • Páncélozott, nagy mobilitású többcélú kerekes járművek;
    • Éjjellátó eszközök, hőkamera rendszerek és optikák;
    • Taktikai biztonságos kommunikációs rendszerek;
    • Kereskedelmi műholdkép-szolgáltatások;
    • Robbanóanyag-ártalmatlanítási védőfelszerelés;
    • Orvosi kellékek elsősegélynyújtó készlettel.

Mi is kérünk!
Ezzel az ukrán hatalmat megtámogatja, legitimizálja. Kíváncsi vagyok, hogy milyen felhatalmazása van erre a látogatásra, és kitől. :hadonaszos::hadonaszos:
Ausztrália 20 Bushmaster PMV páncélozott járművet szállít a fegyveres erőktartalékából Ukrajnába, köztük kettőt egészségügyi változatban. Az első négy járművet az ausztrál Boeing C-17A katonai szállító repülőgépek szállítják ma Lengyelországba az ausztrál Amberley légibázisról. Fotó (c) AAP

X2buclNT5eQ.jpg

q3vagdBVvm4.jpg

pywo921gSvU.jpg

ffYK7tWObBA.jpg

p3ONk95luEY.jpg
Majd jól besűlyednek a sárba... ;)
Valószínűleg még mindig sokkal kedvezőbb mintha piaci alapon próbálnának hitelhez jutni.
Főleg, ha vissza sem kell fizetniük. :mad:

Orosz üzemanyag utánpótlás oszlop. Én sem értem mi történik.
Nincs rádiójuk? :eek:
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Hagyjuk már, kazettás töltettel volt. Célba talát. Ez csak élőerő ellen hatásos, a vasútnak szinte nem okoz kárt, nem ment mellé. Bárki csinálta szándékos,és tudatos volt. Remélhetőleg meglesznek a bűnösök.
A vasútnál nem az infrastruktúrát írják hanem a szerelvényt magát, arra meg jó a kazettás töltet. Vagyis nem egyértelmű a tudatosság (szerintem persze).

Az utolsó mondattal egyetértek (bár nem bízom benne).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 607
21 147
113
Derűs vasárnapot (szombat? mindegy is).
Történt vmi érdemleges, vagy leragadtunk a csernobil/bucsa/vasútállomásnál péntek óta? :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
W

Wilson

Guest
Leírom újra, az éves elfogadható sugárdózis sugárzásnak kitett munkahelyen, pl radiológiai laborban 20 µSv /év. Na innen nézzük ezt a 3,2-4et. És ne a 10-15szöröstől. Amúgy baleset/különleges körülmény, egyszeri esemény esetén az 50 µSv is engedélyezett, igaz utána hosszabb szabadság és a 100µSv is, abban az esetben orvosi kivizsgálás, és több éves más munkakör szükséges.

A többire: az alfa és béta sugárzás valóban szorzósan jelenik meg a gammához képest.
A béta 25xös az alfa 100xossal. De csak abban az esetben, ha a szervezetbe kerül. Mégpedig azért, mert az alfa áthatoló képességének már a bőr és a nyálkahártyák is túl komoly gátak (azaz még a lenyelés esetén se nagyon rosszalkodik, hacsak nem szívódik fel, ha nem nyeled le, akkor fürödhetsz is kb alfa sugárzókban) a béta ellen meg a normál ruházat megvéd.
És ezen nem változtat, hogy ásol, vagy sétálsz.
A 70 Sves sugárzás meg még mindig lehetetlenné tenné az erdő létezését.
Na az ilyenek miatt lesz az egész ukrán kommunikáció abszolút hiteltelen.

Nagyon valószínű, hogy néhány orosz katona esetén minimális bőrirritáció, és nagyon enyhe sugárfertőzésre utaló tünetek jelentek meg, ami miatt elővigyázatosságból elvitték a bagázst kivizsgálásra. (Tudod, mintha a radkém laborban tűz lenne, akkor is alap még a takarító kivizsgálása is) amiből elkezdték ezt a sztorit összerakni.
Én pedig leírom ez az Ukrán Energoatom hivatalos közleménye...ott a link az alján, minden sugárzási értéket ők közölték,nem én találtam ki ezeket az értékeket és nem én írtam/szerkesztettem ezt a közleményt,és ha elolvasod az egész hírt,akkor látod, hogy az igazi probléma az a Vörös erdőben történő ásás és az ott tartózkodás volt..
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én pedig leírom ez az Ukrán Energoatom hivatalos közleménye...ott a link az alján, minden sugárzási értéket ők közölték,nem én találtam ki ezeket az értékeket és nem én írtam/szerkesztettem ezt a közleményt,és ha elolvasod az egész hírt,akkor látod, hogy az igazi probléma az a Vörös erdőben történő ásás és az ott tartózkodás volt..
És most őszintén erre mégis miért kell válaszolni?
Nem mondtam sehol, hogy ne hozd. Csak relevánsan reagáltam a hírre.
Az ásás részre is.
 

Üveges Huba

Well-Known Member
2021. szeptember 9.
44
425
53
Gondoltam, itt az ideje, hogy hadtörténész szemmel végignézzem a kusza és általában - így, vagy úgy, de - rendkívül elfogult nemzetközi híranyagot és elemzéseket és egy nagy, részletekbe menő elemzést készítsek, amely tárgyilagos áttekintést ad a 21. század eddigi legnagyobb katonai konfliktusáról. A sorozat célja az orosz-ukrán háború első hónapjának részbe menő bemutatása és elemzése lesz.
Az első részben az előkészületekről; a két szemben álló haderőről; az orosz, illetve az ukrán hadrendről; valamint az erőviszonyokról beszélek.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Ne felejtsük el, hogy kb. 600k ukri menekült jött be hozzánk eddig, közülük elég sok a hadköteles férfi is, ellenben, főleg Kárpátaljáról nem ilyenek érkeztek. Megint kik esnek el Ukrajnáért? Na nem a proukránok ...
Ezt honnan veszed? Én nem egyszer voltam kint a határnál, férfit átjönni nem láttam (legutóbb egy olyan fiút zavartak vissza aki a nagymamát kísérgette). Amúgy vannak itt vélhetőleg hadköteles ukrán menekültek is, de hogy tömegével lennének azt nem hiszem. (adatom persze nincs, de gondolom Neked sem)

De persze abban igazad van hogy a hazájukért nem a lexus-os réteg fog vért hullatni, és aki sok vagyonnan jött át, anna valszeg az arca is nagyobb lesz.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Én pedig leírom ez az Ukrán Energoatom hivatalos közleménye...ott a link az alján, minden sugárzási értéket ők közölték,nem én találtam ki ezeket az értékeket és nem én írtam/szerkesztettem ezt a közleményt,és ha elolvasod az egész hírt,akkor látod, hogy az igazi probléma az a Vörös erdőben történő ásás és az ott tartózkodás volt..
Szerintem el lehetne engedni ezt a voros erdő dolgot, valamiért ástak ott, valamit kerestek.
Ha belegondolunk, hova lehetne elrejteni a sugárzó anyagot, ahol nem olyan feltűnő? Pontosan az ilyen területeken.
Lehet, hogy nem volt ott semmi, de akkor is leástak megnézni, hogy mi van.
Abban is biztos vagyok, hogy olyan teruleteken ástak, ahol a műszer magasabb értéket jelzett, es nem csak találomra ástak.
Lehet, hogy bizonyítékot kerestek.. úgysem fogjuk megtudni.
De az az állítás, amit próbálnak nyomatni a médiában, hogy az oroszok annyira hülyék, hogy nem tudták hogy ott sugárzás van, az röhejes.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 607
21 147
113
Ezt honnan veszed? Én nem egyszer voltam kint a határnál, férfit átjönni nem láttam (legutóbb egy olyan fiút zavartak vissza aki a nagymamát kísérgette). Amúgy vannak itt vélhetőleg hadköteles ukrán menekültek is, de hogy tömegével lennének azt nem hiszem. (adatom persze nincs, de gondolom Neked sem)

De persze abban igazad van hogy a hazájukért nem a lexus-os réteg fog vért hullatni, és aki sok vagyonnan jött át, anna valszeg az arca is nagyobb lesz.
Annyiban javítanék, hogy lehetnek hadkötelesek bőven... kik is jöhettek át a nevezett életkorból?
/kettős állampolgárok/

Ezt a luxuskocsis mizériát nem értem.
Persze van biztos "maffiózó" is.
De.
Elég tragikus az ha mondjuk van egy menő egzisztenciád, házad, jó autód etc etc.
És egyik napról a másikra elvesztesz mindent, marad a kocsid, a mozdítható érték, ami belefér és mehetsz.
Marhára lehet, hogy annak a családnak az az egy értéke maradt csak meg egy /vagy több/ élet munkájából.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
714
2 813
93
Igen! egy ukri szállítóhajóval ami megpróbált áttörni, de a partvédelmi hajók megsorozták, aztán kigyulladt, de a legénység eloltotta, és megadták magukat...
Azé' má'... Orosz beltengerré vált Azovi tengeren mégis mi értelme egy ilyen akciónak?! Még annyi sem, mint helikopterrel öngyilkosságot elkövetni...
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Ezzel az ukrán hatalmat megtámogatja, legitimizálja. Kíváncsi vagyok, hogy milyen felhatalmazása van erre a látogatásra, és kitől. :hadonaszos::hadonaszos:
Az EU összes országa támogatja Ukrajnát és Zelenszkijt ismeri el legitim elnökeként. Mindannyian felhatalmazták a Bizottság elnökét, hogy szövetségesként Kijevbe menjen és tagságot ajánljon nekik.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 797
45 902
113
Az orosz védelmi minisztérium reggeli jelentése a különleges műveleti övezetben kialakult helyzetről:

Nagy pontosságú légi indító rakéták a Mikolajiv régióban található Starobogdanovka térségében és a Chuguev katonai repülőtéren megsemmisítették a felderítéssel azonosított ukrán S-300-as légvédelmi rakétarendszerek indítószerkezeteit.
Az orosz légvédelmi rendszerek nyolc ukrán UAV-t lőttek le a levegőben Olhovatovka, Novaya Astrakhan, Avdeevka, Shakhterskoye, Kurakhovo, Novoselovka Vtoraya, Vesele településeken.
× Éjszaka a dnyipropetrovszki Zvonyeckoje faluban nagy pontosságú tengeri alapú rakéták megsemmisítették a „Dnyepr” nacionalista zászlóalj főhadiszállását és bázisát, ahová a külföldi zsoldosok erősítése érkezett.
Az orosz légierő hadműveleti taktikai repülése Ukrajna 86 katonai létesítményét érte el. Közöttük:
▪️két ellenőrző pont,
▪️két lőszerraktár,
▪️ három üzemanyagraktár,
▪️többszállító rakétarendszer három telepítése,
▪️49 fellegvár és ukrán katonai felszerelés koncentrációs területe.
⚡️Összességében a különleges katonai művelet kezdete óta az ellenséges felszerelések megsemmisültek:
▪️127 repülőgép,
▪️98 helikopter,
▪️234 légvédelmi rakétarendszer S-300, Buk-M1, Osa AKM,
▪️436 pilóta nélküli légi jármű,
▪️2052 harckocsi és egyéb páncélozott harci jármű,
▪️232 több indító rakétarendszer telepítése,
▪️894 tábori tüzérségi és aknavető ágyú,
▪️1975 darab speciális katonai jármű.

t.me/rusvesnasu
t.me/rusvesnasu
/17212
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
hát de
a jelen helyzet kulcskérdése hogy tárgyalhatnak-e a felek bármiről is vagy háborúzniuk kell tovább
ha maradékukrajna újrafelfegyverzése nato tagság hiányában is meg fog történni, a tárgyalások eddigi alapjai - tűzszünet, krím-ldnr elismerés, semlegesség és nato tagság kizárása - mehetnek a lecsóba, igazából nincs is miről tárgyalni, hiszen csak idő kérdése hogy az ukránok erőből tárgyalják újra azt a békemegállapodást
A béketárgyalás ígyis-úgyis erőből lesz letárgyalva (mint ahogy Minszk2 is két nagy ukrán vereség után született), mint minden béketárgyalás szokott. Ha úgy gondolod hogy az a jó béketárgyalás amin az oroszok vannak erőfölényben (mert elfoglalták azt amit elkellett és/vagy kivéreztették az ukrán haderőt), akkor persze maximálisan igazad van.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93
Az ukrik ha a német törvényhozás rábólint akkor azt a 100 db PZH2000-t szinte azonnal megkaphatják, a Bundeswehr jelenlegi állományából, a 2024-s szállítás az a Bundeswerh számára ennek a 100 db PZH2000-k a pótlására érkező új PZH2000 szállítását jelentik..
Bocs, most így másodjára átolvasva amit írtál már tiszta. Viszont én ezt nem nagyon hiszem el, még csak az ukik mondták, nem hinném hogy Németország ennyire bevonódna jelenleg.