[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 988
12 000
113
Ezeknél a harcjárműveknél az üzemeltetés lenne a szűk keresztmetszet.

Elősször is nem mindegy milyen állapotban vannak,
De mivel a német cégvezér azt mondta, hogy három hónap alatt letudnák szállítani az összeset, akkor annyira nem lehetnek rossz a műszaki állapotban.

De nagyobb probléma mennyi pótalkatrész van hozzájuk és nem csak a meghajtáshoz hanem pl a tűzvezető rendszerhez is. És ahogy te is említetted kifogja ezeket karbantartani?
A németek biztos nem, az Ukránoknak teljesen ismeretlen ez a technika, időbe telik míg megtanulják,ráadásul ezeket egy háborúban akarják bevetni, olyan személyzettel amelyeket, pár napos gyorstalpalón képeztek, ez a két összetevő azt eredményezi ,hogy ezek a harckocsik maximális amortizacionak lesznek kitéve, amely miatt nagyon intenzív karbantartást/szervizelést igényelnek.

Persze ha az a cél velük, hogy egyszer használatos harceszközökként használják őket akkor nem kell ilyen "apróságokkal" foglalkozniuk....

... es eleg lesz belejuk annyi uzemanyag, hogy a frontvonalig eljussanak, loszerbol sem fog kelleni a maximalis javadalmazas.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Az LNR Állambiztonsági Minisztériuma hazaárulás gyanújával őrizetbe vette az EBESZ luhanszki SMM-csoportjának tagját.
 

vontod

Well-Known Member
2017. június 14.
802
7 984
93
Kezdem úgy érezni, hogy az már nem célja senkinek. Sem az oroszoknak, sem az ukránoknak, sem az usa-nak, sem az eu-nak. És ez a háború azután is folytatódni fog, miután a fegyverek elhallgattak Ukrajnában…
Akartam már írni hogy úgy érzem magam mintha 39-ben lennénk. Én nagyon nem akarok háborút de mindenki más izomból locsolja a gázolajat a tűzre.
 

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
2 014
14 829
113
Lehet hogy velem van a baj de nem értem....mikor kirakunk olyan videókat ahol az ukránok bűnt követnek el, és nem kicsit, mint amit tegnap is kiraktam és felkérdeztem őket...arra mi miért nem kapunk soha választ vagy reakciót? Miért van az hogy mint ha ott se lenne? Máskor bezzeg tudnak furulyálni...Tegnap is leírtam....mikor az oroszok követnek el valamit...érdekes...mi elítéljük....ez undorító, és ocsmány.....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 416
33 652
113
Ezt nem tudom elfogadni mint választ.
Egy államnak na jó németországnak mert történetesen nem lesothorol van szó készülnie kellene ilyen helyzetekre.
Lekonzervált haditechnikát legkésőbb 2021.12. hónaptól elő kellett volna készíteni.
Nem számoltak ellenállással.
És ha ez a verzió szerint a orosz tovább megy nyugati irányba?
Akkor a lengyeleknek meg más térségbeli nato tagoknak se küldenek küldtek volna semmit????

Miért kellett volna, a lengyelek épp most kapják meg az Abramseket, a német Leo2 nem volt már elég jó nekik, hogy tudott volna ez az orosz haderő a lengyeleken felülkerekedni? Még a NATO nélkül is visszaverték volna őket.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Az ukrán parlament azt javasolta, hogy kötelezzék a külföldön mozgósított ukránokat, hogy a hadiállapot idején térjenek vissza Ukrajnába, és vezessenek be 10 évig terjedő börtönbüntetést a norma be nem tartásáért.

Ezt az április 8-i 7265. számú törvénytervezet tartalmazza.

A törvénytervezet a hadiállapotról szóló törvényt egy új cikkel javasolja kiegészíteni, amely az ukrán védelmi erők, a hatóságok és a helyi önkormányzatok működésének biztosításáról szól.

Az új cikkely szerint, ha Ukrajnában vagy annak különálló régióiban hadiállapotot vezetnek be, a mozgósítás során jogszerűen behívott személyeknek 15 napon belül vissza kell térniük Ukrajnába.

A vissza nem térés érvényes oka lehet: a lakóhely szerinti ország elhagyásának tilalma, természeti katasztrófák, balesetek, üzleti utak, orvosi kezelés vagy egyéb olyan körülmények, amelyek megakadályozzák a lakóhely szerinti ország elhagyását.

Tuti jól állnak az ukránok, ha már aki kint van azt is 10 év börtönnel fenyegetik ha nem tér haza 2 héten belül harcolni!
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 095
113
Szerintem, a kormányunk türelmes lesz. Politikai hitek és divatok jönnek, mennek, a nép marad.

És üzenem a volt barátaimnak,
kik megtagadják ma a nevemet:
ha fordul egyet újra a kerék,
én akkor is a barátjok leszek
és nem lesz bosszú, gyűlölet, harag.
Kezet nyújtunk egymásnak és megyünk
és leszünk Egy Cél és Egy Akarat:
a víz szalad, de a kő marad,
a kő marad.

...
És lészen csillagfordulás megint
és miként hirdeti a Biblia:
megméretik az embernek fia
s ki mint vetett, azonképpen arat.
Mert elfut a víz és csak a kő marad,
de a kő marad.

/Wass Albert: Üzenet haza/
Örülök, hogy idetetted. Köszi.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Jaj... mint ahogy irtam, a portfolio a dziennik.pl -re hivatkozik! Ami (ha megnezed) lathatod, hogy egy neomarxista oldal, tehat a nemetek kezeben van. (Ahogy pl.: a Magyarorszagi baloldali media is a nemetek (Bruxelles) kezeben van, vagy a Szloveniai jobboldali media meg magyar kezben van). Irtam is, hogy eleg ha megnezed a cimlapjat, Tusk-t idezi aki szerint Kaczyński valositja meg Putyin tervet. Ezt irja vilagosan. Na most aki ilyet ir, az mennyire veleto komolyan? Ezt mindenki kepes volt megerteni, csak te nem, gondolom az erzelmeid miatt.
Másnak is írtam.
Van olyan hogy a ellenzékkel mondatnak ki dolgokat.
Üzenet.
Szondázás.
Célokból.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 297
55 569
113
A slovák Mig-29-esek már lassan csomagolhatnak :oops: :

Ukrajnába Mig-29-es vadászgépeket is küldünk ? Heger nem zárta ki! Rámutatott a szovjet technológia kockázatosságára

https://www.topky.sk/cl/10/2295071/...l--Poukazal-na-rizikovost-sovietskej-techniky
Belgium hajlandó lenne csapatait Szlovákiába küldeni, ha NATO-javaslat érkezik a Szövetség keleti határának további megerősítésére. Alexander De Croo belga miniszterelnök ezt az Eduard Heger (OĽANO) szlovák kormányfő hétfői pozsonyi találkozója után mondta. Hangsúlyozta, hogy Európában a biztonság kollektív kérdés.

A szlovák miniszterelnök szerint lehetséges a szlovák MiG-29-es vadászgépek biztosítása. Rámutatott a szovjet technológia kockázatára Oroszország ukrajnai agressziója után. Már folynak a tárgyalások a partnerekkel Szlovákia légterének biztosításáról. Úgy vélik, heteken belül beszámolhatnak az eredményekről.

Heger miniszterelnök: Többé nem fogok szalvétát a szám elé tenni (interjú)
https://domov.sme.sk/c/22882770/eduard-heger-vlada-rozhovor-olano.html
A szlovák MiG-29-es vadászgépek valószínűleg S-300-as rakétaelhárító rendszerként kerülnek Ukrajnába a Zuzana tarackokkal együtt. „Ha Ukrajnának nem sikerül legyőznie az orosz csapatokat, tudjuk, ki a következő” – mondta EDUARD HEGER miniszterelnök.:oops:




Meg lesztek bcva. ;)
 
W

Wilson

Guest
igen igazad van boldogság és mosoly lesz a túlvilág felé vezető úton is? szerinted mi lesz vagy kilesz az elsődleges célpont minden páncéltörösnél? az sem szereti ha meg atgm-zik.
Nem, de ettől még sokkal jobb mint a semmi, és minden bizonnyal védekező harcban vetik őket be nem támadó hadműveletben és ez azért nagy különbség,persze feltéve, ha megkapják őket az ukrik...
 
  • Tetszik
Reactions: paul64 and zsolti

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 206
9 341
113
A Ukrán Köztársaság 6. elnökére lehet hallgatni?
Igen.
Valós információkat ad.
És hallgatni arany! :rolleyes:
Értem, de az orosz top politikusra nem. Végül is, csak több mint 40 éve politikai munkát végez. Igaz, nem zongorázik a fütyivel és nem öltözik női ruhába, de azért sokkal többet tett le az asztalra mint a színész.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 736
113
Ülttél már, vezettél, lőttél már harcjárműből? Amennyiben mindenhez is értesz, akkor elhiszem a hozzászólásod, amennyiben pedig nem, akkor erősen fékezz.
Igen. Csak az szóljon hozzá a témához, aki vezetett harckocsit. :)
Ez kb olyan, mint a követelés, hogy Otellót csak néger színész játszhatja.