[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 215
113

Érdekes, ha igaz.
Forrás: a horikeris csipet-csapat. Annyira örülök, h ők megfelelnek az ajrópai értékeknek, és ezért ők a leghitelesebb forrás Ukrajnában.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 617
113
Nemtudom linkelni, de Patrik Lancestertől van, hogy állítólag Oroszországban megint tbecsapódott egy ukrán Tochka, egy falu mellett. 26 halottat ír.
Némileg kételkedem, mert sem a falu nevét sem közelebbi helyszínt nem ír. Van erről valahol máshol megerősítés? (én nem találtam).
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 529
20 617
113
Merhetetlen... Vicces. Ja nem.

Eddig (fel)merhetetlen - de szo szerint - azon hadifoglyok szama akiket a genfi konvenciot sarba tiporva megkinoznak, kivegeznek.

Mas: ha valaki tudja, kerem tegye kozkinccse, mit mond a hadijog a harci korulmenyek kozt fogsagba esett, vagy a puszta eletet menteni kivano s ennek okan magat megado s ezaltal magat hadifogsagba helyezo katonak eseteben, egy fogolycsere utjan hazajuto katonak milyen statuszba kerulnek?

Ujra harcba kuldhetok (kotelezhetok vagy onkentes alapon mehetnek) vagy sem? A kerdes legitim, mert ilyen alapon az ukran fogsagba esett, majd onnan elve !! de megvakitva, megcsonkitva hazatero orosz katona messze nem ugyanaz a kategoria mint a lelkiismeretes orvosi ellatasban reszesult vagy epp sertetlen, a konvencio minden betujet betartva fogvatartott majd hazabocsajtott ukran baka.

Szoval a makkegeszseges 267 + 150 ukran tgy legkozelebb hol bukkanhat fel egy fogolycsere utan? Otthon fog hadikotvenyt arulni, harcmezore kuldhetik ujra haknizni, ahol esetleg meg is hal, vagy ujra fogsagba esik?

Ha a fent leirt egy orosz, max egy veterankorhazban, de van e erre kulon nemzetkozi egyezmeny?
A visszaadott ukrán hadifoglyokat visszaküldik harcolni.

 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
A brit hírszerzés szerint a következő 2-3 hétben fokozódnak a katonai akciók Donbászban
t.me/RVvoenkor
--
Ezek a brit hírszerzők ezért kapnak pénzt? Eddig sosem tudtunk meg tőlük olyat, amit ne tudnánk már 1 hete.
 
W

Wilson

Guest

Mariupol a háború "fő" városa. Mi történt ott április 10-11​

  • A Caritas Ukrajna jótékonysági alapítványa arról számolt be , hogy orosz csapatok harckocsival lelőtték mariupoli épületét. Ennek következtében hét ember halt meg.
  • Mariupol polgármestere, Vadim Bojcsenko elmondta , hogy a háború kezdete óta legalább 10 000 civil halt meg a városban.
  • Az ukrán haditengerészet 36. Önálló tengerészgyalogos dandárja és az Azov-ezred, amelyek Mariupolban védekeznek, arról beszélt , hogy hiányzik az ukrán hatóságok támogatása, sőt a velük való kommunikáció is.
  • Valerij Zaluzsnij, az ukrán fegyveres erők főparancsnoka azt állítja, hogy van kapcsolat a mariupoli harcosokkal. Szergej Orlov, Mariupol alpolgármestere hamisnak nevezte a 36. brigád üzenetét.
  • Az Azov-ezred vegyi támadást jelentett Mariupolban . Ez azután történt, hogy a DPR engedélyezte „vegyi csapatok” bevetését az ukrán hadsereg „kifüstölésére” az Azovstali üzemből.
  • Ukrajna, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok hatóságai közölték, hogy ellenőrzik a vegyi támadásról szóló információkat.
  • Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közölte , hogy a hadseregnek nincs elegendő repülőgépe és nehéz katonai felszerelése ahhoz, hogy feloldja Mariupol blokádját
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: ZeiG and Bleroka

tanitvany13

Well-Known Member
2022. március 5.
63
280
53
A brit hírszerzés szerint a következő 2-3 hétben fokozódnak a katonai akciók Donbászban
t.me/RVvoenkor
--
Ezek a brit hírszerzők ezért kapnak pénzt? Eddig sosem tudtunk meg tőlük olyat, amit ne tudnánk már 1 hete.
A nagybirodalmi gőg még bennük van.Én még nem olvastam olyan háborús eseményről amiben a britek részt vettek és nem hozták a saját egységeiket feleslegesen nehéz helyzetbe a hírszerzés által.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Ukrajna, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok hatóságai közölték, hogy ellenőrzik a vegyi támadásról szóló információkat.
Huhh, megnyugodtam, hogy a legobjektív, legfüggetlenebbek vizsgálódnak... ismét... Amúgy hol az EU? (nem mintha bármit jelentene, csak kérdezem. Vagy az EU-t ukráíni képviseli már?) :rolleyes::rolleyes:
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
A Fekete-tengeri flotta fregattja lelőtt egy ukrán UAV-t a Krím közelében
Az ukrán UAV-t a hajó Stil SAM rendszerének két rakétája semmisítette meg a félsziget nyugati partjainak közelében.
A Stil komplexum a Buk SAM rakéta haditengerészeti változatát használja.
 
W

Wilson

Guest

Az ukrán vezérkar összefoglalója...​

p
OLENA ROSCSINA – 2022. ÁPRILIS 12., KEDD, 07:19

Forrás: az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának operatív tájékoztatója április 12-én reggel 6 órakor

Részletek: Az Orosz Hadsereg igyekszik befejezni az egységek átcsoportosítását és áthelyezését az Orosz Föderáció belgorodi és voronyezsi régióiban a koncentrációs területekre, valamint a légi- és űrerők áttelepítését Ukrajna keleti határainak közvetlen közelében lévő repülőterekre. .

Az orosz csapatok , továbbra is azt a taktikát alkalmazzák, hogy az élőerőt és a harceszközöket közvetlenül a civil infrastruktúrában illetve annak közelében helyezik el. Így Zaporizzsja és Herson régiók ideiglenesen megszállt területein a megszállók a mezőgazdasági vállalkozások helyiségeit, az energetikai és szociális infrastruktúrát, a települések központi területeit ilyen módonhasználják fel.


Beszámoltak olyan esetekről , amikor az ellenség civil ruhában harcolt .

Volyn és Polissya irányban az ellenség nem tett aktív fellépést. Nem jegyeztek fel változást az ellenséges egységek pozíciójában és akcióiban ezeken a területeken.

Északi irányban az ellenség befejezi az egyes egységek átcsoportosítását a keleti hadműveleti zónába. A Központi Katonai Körzet 41. Összhadseregének egységeit Belgorod és Voronyezs megyében kijelölt területekre telepítik át.

Slobozhansky irányban az ellenséges csapatok továbbra is részben blokkolják Harkov városát . Izyum városának területén az ellenség az 1. páncélos és a 20. hadsereg külön egységeivel harcol. Légi felderítést végez csapataink egységeinek helyzetének azonosítása és bevetésük útvonalainak meghatározása érdekében.

Donyeck és Tavriya irányban az ellenség a Déli Katonai Körzet erőivel harcol és tart bizonyos határokat. További egységek mozgatását végzi Ukrajna területén ellenséges cselekmények végrehajtására.

A légvédelmi rendszer megerősítésére utaló jelek mutatkoznak Melitopol és Ilovaisk térségében.

Valószínű, hogy a jövőben az ellenség megpróbálja átvenni az ellenőrzést Mariupol városa felett , és megpróbálja elfoglalni Popasnát és offenzívát vezetni Kurakhove irányába, hogy elérje Donyeck régió közigazgatási határait .

Déli irányában az ellenség bizonyos határokat a Déli Katonai Körzet egységei által tart. Pótolja a rendszeres élőerő- és felszerelési veszteségeit. Igyekszik biztosítani saját irányítópontjainak fennmaradását. Az ellenség nem hagyja abba azt a szándékát, hogy megpróbálja megvetni a lábát Herson régió közigazgatási határain .

A Fekete- és Azovi-tenger vizein az ellenséges haditengerészeti csoportok továbbra is az ellenséges hadműveletek területének elszigetelésével, a felderítéssel és a szárazföldi egységek tűztámogatásával kapcsolatos feladatokat látnak el.

Továbbra is fennáll az a veszély, hogy az ellenség rakétafegyvereket használ .

"Donyec és Luhanszk régiókban katonáink hat ellenséges támadást vertek vissza az elmúlt 24 órában , megsemmisítettek négy harckocsit, öt páncélos egységet, huszonhat járműegységet és nyolc ellenséges tüzérségi rendszert.

Az ukrán fegyveres erők légiereje az előző nap hét légi célpontot talált el: egy repülőgépet, két helikoptert és négy pilóta nélküli légijárművet.

Az ellenség teljes veszteségeit később közöljük."


 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
De folyamatosan kapják a fegyvereket a Nyugattól. Azt nem tudni, mennyi ér célba ebből! Azon csodálkozom, hogy az oroszok az Ukrajnába érkezéskor miért nem semmisítik meg. Igaz, azt írták, hogy nem egy csoportban szállítják, meg fedezik különféle civil és egyéb járművek segítségével, de végül egy helyre kell érkezniük.
Ki láthat itt tisztán. Aztán lehet, hogy a katonai elemzők tisztán látnak, csak én nem tudom felfogni azt, amit mondanak.
Folyamatosan semmisítik meg őket nem ok nélkül vinnyog zselé a még többért ! De a lényeg csak ATGM-el és MANPADSS-el nem lehet háborút nyerni !
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
De folyamatosan kapják a fegyvereket a Nyugattól. Azt nem tudni, mennyi ér célba ebből! Azon csodálkozom, hogy az oroszok az Ukrajnába érkezéskor miért nem semmisítik meg. Igaz, azt írták, hogy nem egy csoportban szállítják, meg fedezik különféle civil és egyéb járművek segítségével, de végül egy helyre kell érkezniük.
Ki láthat itt tisztán. Aztán lehet, hogy a katonai elemzők tisztán látnak, csak én nem tudom felfogni azt, amit mondanak.
Ukrajnába érkezéskor? Hogy tudnák megsemmisíteni amikor beérkezik a szállítmány Lvivbe, a lengyel határon át?
Mivel?
Nyilván megsemmisítenék ha tudnák, de nem képesek rá.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Uraim, amíg itt víták folynak az amúgy is háború végeig Ukrajnára nem éro Leopardokról (mert Olaf ...) , a lengyelek már leszállítottak 100 darab T-72est:


"A T-72M1 nagyjavítása és a T-72M1R szabványra történő módosítása keretében az 573 kW-os W-46-6 dízelmotorok további digitális indítórendszert kaptak. Új, pufferakkumulátoros táprendszereket is beépítettek. 72 Radomka az aktív TWNE-4B) és a parancsnok helyett (TKN-3 helyett POD-72 Liswarta), felkerült a PCT-72 Periscope Thermal Imaging Sight is, hőkamerákkal felszerelt KLW-1 Asteria 3. generációs lövészek számára (ahelyett éjszakai irányzék TPN- A torony hátulján egy kosár a további üzemanyagtartályoknak, a vízfolyások áthaladása esetén a motor levegőellátása, valamint a tűzálló köpeny került beépítésre. A harckocsik új lántalpakat kaptak."


Amúgy pedig az eddig bejelentet fegyverszállítmányok listája:
https://www.oryxspioenkop.com/2022/04/answering-call-heavy-weaponry-supplied.html

***
És most megint valami egészen más:

A Belgorodi korzetben meg volt rongálva a vasút:


Vasúti károk a Shebekinsky kerületben. Nincsenek áldozatok vagy sérültek. Csak a vasútvonal tönkrement. A helyszínen egy munkacsoport működik. Az okokról később fogok beszélni - Vjacseszlav Gladkov

***
És végére egy kis tuzérségi csapás

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem gondoltam volna hogy ennyire szétmennek az ott áldogálók !
Azt hittem megússzák pár kicsi szilánkkal még ha meg is halnak de így szétszóródni !! :eek:
Roni csíplek de nem ok nélkül szoktalak oltani ! Ha nem tapasztaltad még akár csak 14,5 géppuska vagy 75mm BMP 1 tűzkiváltását 30m-en belülről akkor fogalmad se lehet azok durva mivoltáról . Én T-72 tüzelést gyakorló téren vagy 300m-ről éltem át de úgy is döbbenet ! A cső előtt a por vagy 50-100m-en felkavarodik és olyan lesz a lőirányba a talaj mintha vizesárok lenne bele vájva ! Nagyon dulva ! Legalábbis én aki vadászként hozzá voltam szokva villámló bothoz , tátotam a számat ! Hogy kiduguljon a fülem !
 
T

Törölt tag 7166

Guest
Szervusztok! Új vagyok. Jövetelem oka, hogy itt a legfrissebb az ukrán háború info.
Köszönöm Nektek ezt a nagy aktivitást!
Kérdésem: az azovstal pincerendszerben lévő emberállományt katonailag hogy a legegyszerűbb "kicsalogatni?
Melyik megoldás ad legkevesebb "járulékos veszteséget"? Van pl. olyan ártalmatlan bűz, ami nem elviselhető, de a civil életben is van.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szervusztok! Új vagyok. Jövetelem oka, hogy itt a legfrissebb az ukrán háború info.
Köszönöm Nektek ezt a nagy aktivitást!
Kérdésem: az azovstal pincerendszerben lévő emberállományt katonailag hogy a legegyszerűbb "kicsalogatni?
Melyik megoldás ad legkevesebb "járulékos veszteséget"? Van pl. olyan ártalmatlan bűz, ami nem elviselhető, de a civil életben is van.
Ammónia :) vagy kén hidrogének.
De nem hiszem, hogy ilyet használni fognak az oroszok. Az vegyifegyver.