[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 813
86 590
113
aztaqva! ezt meg nem lattam, durva nagyon. Teljes nyugalommal vartak a tankot. A tankbol meg nezelodott is kifele egy katona. En mondjuk nem lattam a tankon jelolest, se Z-t se V-t, szoval nagyon valoszinu ukran tank lehetett. TizenX ember kozul csak eszrevette volna valamelyik, ha orosz a tank. Hihetetlen.
Miért ukrán? Ez nem baráti tűz volt.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 528
44 374
113
Tisztelt koros páncélos Úr!
(alias Öregtankos)

Szeretném megköszönni a sok hasznos videót, képet, stb..., de!
nekem ez a bikfanyelv (orosz/ukrán) nem megy, szóval egy fél sorban írjál már infót a hírek mellé, hogy mégis ki/hol/mit/mikor/hányszor/ a nőket is 2x...
vagy egyéb kommentárt légyszíves.

Thx.
A lényeg:
Finnország csatlakozni akar a NATO-hoz? Már úton vannak az orosz rakétarendszerek a finn határ felé - Daily Mail.

A brit Daily Mail videót mutatott be orosz nehézfegyverzetről, köztük rakétarendszerekről, amelyek a finn határ felé tartanak, állítólag órákkal azután, hogy a Kreml tegnap figyelmeztette a finneket a NATO-hoz való csatlakozásra.
 
W

Wilson

Guest
Rossz szokásom mindig visszatérni régi rögeszméimhez.


Veled beszélgettünk @Wilson tegnap vagy pár napja, hogy van-e esélye annak, hogy a háború átsodródik Transznisztria területére. Még mindig marad az az álláspont, hogy Ukrajnának ez olyan diplomáciai konfliktus lenne, ami nem elképzelhető/csekély valószínűségű?
Változatlanul, a háború kezdete óta figyelik Transznisztriát, illetve az ottani orosz haderőt, (bár az invázió kezdetén ott tartózkodó 2000 orosz katonától nagyon nem kell tartaniuk) mivel attól félnek, hogy onnan az orosz haderő hátba támadja őket, de nemcsak az ukránok hanem az USA valamint a Nyugati hatalmak is figyelik a Transznisztriába történő orosz szállításokat esetleges orosz csapat mozgásokat...
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 591
113
Ha arra célzol, hogy nyugati elit katonák csinálják, akkor sok kellene ott legyen. Akkor elkerülhetetlenül lennének közülük halottak és foglyok.
Az Ukránok amit elismertek eddig az 20k nyugati katona.
Bő hadosztály+egy fügetlen DD.
Ha ukrán papírokkal megy harcolni....Ukrán halott lesz.
Foglyok már vannak...Csak még nem teregetik a szennyest.
Mariupoli menekítő próbálkozások.
 
W

Wilson

Guest
A lényeg:
Finnország csatlakozni akar a NATO-hoz? Már úton vannak az orosz rakétarendszerek a finn határ felé - Daily Mail.

A brit Daily Mail videót mutatott be orosz nehézfegyverzetről, köztük rakétarendszerekről, amelyek a finn határ felé tartanak, állítólag órákkal azután, hogy a Kreml tegnap figyelmeztette a finneket a NATO-hoz való csatlakozásra.
Amiről a finnek azt mondták, hogy ők nem tapasztaltak ilyen orosz csapat mozgásokat....
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
381
2 517
93
Érdekes gondolatot olvastam a Mandineren:
Azért halad lassan Mariupol, mert Macron megkérte Putyint, hogy ha nem is engedi ki a francia, stb. zsoldosokat, de legalább a választás után legyen, amikor kiderül, hogy ott vannak, hogy ne kavarjon be neki. Lehet benne valami.
Mit gondoltok?
De miért is?A francia közvélemény oroszpárti?
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 598
47 933
113
Nem fogják meglépni.
Egyrészt ezek is kiképzést igényelnek, ami idő, másrészt pedig ha amerikai BMekkel elkezdik lőni az orosz anyaföldet sikerrel, akkor az oroszok taktikai nukival fogják megfőzni az indítási helyet. Merthogy fogalmuk nem lesz, milyen fejrész jöhet az eszkaláció ezen szakaszában. És ha egy ATACMS Moszkva irányába röppen.... hát ott új világ jön.

Az ATACMS ugyanaz a szint, mint egy F-15. High end eszköz, az átadása az oroszoknak olyan probléma lenne, amire nem tudnának igazán máshogy reagálni.
Azt írták egy cikkben, hogy az USA-ban már képzik az ukránokat a használatára. Igaz, Nem igaz.
Ez a cikk, idézek belőle:

Egy francia újságíró, aki önkéntes harcosokkal érkezett Ukrajnából, azt mondta a CNews műsorszolgáltatónak, hogy az amerikaiak közvetlenül a „felelősek” a háborúért a helyszínen.
...Malbrunot azt is megemlítette, hogy Amerika switchblade öngyilkos drónokkal látja el Ukrajnát, amire Lloyd Austin védelmi miniszter is rávilágított egy Twitter-üzenetében, amelyből kiderült, hogy az ukrán katonákat a mississippi állambeli Biloxiban képezték ki az eszközök használatára....

Ez nem ugyanaz az eszköz, gondolom én
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 813
86 590
113
Nagyon sok videó volt 2014-16-ban.Talán pont ennek a sok videónak a negativ eredménye Mozgovoj,Givi,Motorolla és Zaharcsenykó halála.
Az más volt. Akkor köréjük szőttek egy f.sza kis toborzókampányt. Többet szerepeltek 40 perces kisfilmekben a donbasszi traktoristákkal, mint senki más a 8 éve kezdődött háborúban. Motorola, Givi kiemelt célpontok voltak. Valahogy megértem. Zaharcsenkó más kérdés. De ezek a 45 percesek nagyon jók voltak, remek kép és zenei anyaggal. Hasonlókat most csak az orosz tvkben látni, ide egy se került fel sajna. Viszont nem helyi hősös már a háború sem. Azért a tank parancsnokával - ha még él - remélem a buli után lesz egy interjú! Megérdemelné. Főleg, hogy több oldalról készültek felvételek.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Nem a francokat nem... NE vicceljünk már, kaptak ezek Jarovivben el is lett mondva hogy sanszosan egy raklap brit meg amcsi ottmaradt. Azok közt gazdagon volt én fixre veszem Delta, SAS, meg Royal Marine, SEAL is...
És ez bizonyított, vagy csak feltevés?
Nyilván voltak ott kiképzők, de a "secret war" miatt azt gondoltam, hogy a harcokban aktívan részt vesznek.
A műveletek tervezésében valószínű benne van a kezük.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Kezdődik, felkerült a vegyilemez de egyelőre nagyon kamu és hiteltelen eddig...

Alja-zíra:
"Itt állni Ráshiddál ukrajnásdzsihadozás közepe Máriópúl! Mi érezni válámi furcsa a levegőben, mindenki piros fej és fekszik földön...mondani is Ráshid ez lenni hárcigáz! Rájtunk kivül lenni mindenki gázarcban! De te érezni ezt Ráshid??...nem olyan finom mint Szíríjá, mert lenni egy kis fáhéjjas fondorlat benne fűszeres..neeem is Jemeni...ez olyan... iraki buké! Há nem tudnám hogy vegyi-Alit szeretett nágyvezérezredes Száddámmal együtt mi ákásztáni fel ázt hinném ez Áli műve. Na lenni mindegy. Kádirov generálisfőmársál ma elfoglani egyedül egész Máriópul...de mondani lenni neki hascsikarás...kapni babkonzerv de őt átb.szni hitetlenoroszoskutyák adni neki el sok dollarert szovjet 40 éves babkonzerv...


 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 084
24 435
113
Még egy gondolat: Franciák vizsgálják Bucsát. Lehet összefüggés. Én csak agyalok.
talán a legjobb választás,hiszen a franszoák azok akik igazából "függetlennek" tekinthetők (szerintem), nem bólogatnak minden marhaságra mint a németek,és mint a gyalog galoppban is elhangzott "hülye angolok,angol hülyék" .. szóval a viccet félretéve nem pogóznak annyit mint az angolok,vagy a lengyelek,atomhatalom is,meg azért elég jelentős szerepet tölt be Európában és megvan a szavának a súlya,szerintem egy elég jó választás lenne,hiszen a legkevésbé vádolhatóak részrehajlással az európai "hatalmak" közül,talán még az olaszok is ide sorolhatóak lennének.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 492
93

Malbruno francia újságíró bejelentette az Egyesült Államok és Nagy-Britannia elit csapatainak jelenlétét Ukrajnában​

Brit katonaság gyakorlatok közben - RIA Novosti, 1920, 2022.04.12.

CC BY 2.0 / UK MOD/Tom Evans tizedes (RLC) /
Brit katonaság gyakorlat közben

MOSZKVA, április 12. – RIA Novosztyi. Ukrajnában az Amerikai Egyesült Államok és Nagy-Britannia elit különleges alakulatai vannak – mondta Georges Malbruno, a Le Figaro című francia lap riportere.
Elmondása szerint a Brit Különleges Légi Szolgálat (SAS) katonáiról és az amerikai hadsereg különleges haderejének „Delta első hadműveleti egységének katonáiról van szó . Az újságíró egy francia hírszerzési forrásra hivatkozva elmondta, hogy az orosz különleges hadművelet kezdete óta tartózkodnak külföldi különleges erők Ukrajna területén.
Szergej Rudszkoj , az orosz vezérkar fő hadműveleti igazgatóságának vezetője március 25-én elmondta, 62 államból több mint 6500 külföldi zsoldos tevékenykedik Ukrajnában. Megjegyezte, hogy könyörtelenül megsemmisítik őket.

 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 053
5 546
113

Podoljak: Nehezen, de haladnak a béketárgyalások

Az Oroszországgal folytatott tárgyalások „rendkívül nehezek”, az ukrán delegáció kizárólag ukránbarát és átlátható keretek között dolgozik – jelentette ki Mihajlo Podoljak, az ukrán elnöki hivatal vezetőjének tanácsadója.
Röviden: a tárgyalások rendkívül nehezek, de haladnak
– mondta Podoljak. Hozzátette: jelenleg nem könnyű az érzelmektől elvonatkoztatni a tárgyalás alatt.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 270
13 919
113
aztaqva! ezt meg nem lattam, durva nagyon. Teljes nyugalommal vartak a tankot. A tankbol meg nezelodott is kifele egy katona. En mondjuk nem lattam a tankon jelolest, se Z-t se V-t, szoval nagyon valoszinu ukran tank lehetett. TizenX ember kozul csak eszrevette volna valamelyik, ha orosz a tank. Hihetetlen.
Már az elso videón is meszirol lehett látni, hogy ukránok az egyenruhájuk minimum szine alapján plusz a kék karszalagok.
A harckocsin elol kozéppen van valami fehér jelzés és az útánna jovon a két szélen. Szerintem mindenkit megtévesztet az, hogy simán ment tovább mindkét harckocsi annak ellenére, hogy látták az ukrán katonákat, ezért frissen szákmányoltnak hihették ...