[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ki van ez találva. Ilyen szintem nagyon leegyszerűsítve úgy működik (dandartól felfelé), hogy a parancsnok a törzséből alakít 3 vagy több csoportot akiknek az a feladatuk, hogy a parancsnok alapvető elgondolása alapján megtervezzék az adott műveletet. Fontos, hogy a csoportok terveinek markánsan elterőnek kell lenni (tehát nem lehet az, hogy az egyik csoport északról a másik meg észak-keletről támad). Amikor megvannak a tervek akkor szépen lemodellezik (ezt hívják wargame-nek) a parancsnok előtt. Miután megvolt az összes terv modellezése, kiválasztja a parancsnok legmegfelelőbb tervet (vagy a 3-ból gyúrnak egyet vagy, ha egyik sem tetszik neki kezdik elölről stb.).

Igen, így is megjelenik a személyes preferencia amiről beszélsz, de közel sem olyan hangsúlyosan ahogy gondolod.
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ! Jó ilyenekbe laikusként belelátni, hogy miként is működik.
 
K

Kopi2000

Guest
Konkrétan a Moszkva feladata a flotta parancsa alapján az ukrán partok blokkolása volt, ami nem a hajó feladatkörébe tartozik. Nem vagyok biztos benne, hogy a hajó légvédelme müködőképes volt-e, hiszen 5 évet csak a kikötőben állt, miután javításra került a hajó meghajtó rendszere, hogy legalább hajózni tudjon. Más rendszerek javítása és modernizálása, mint a légvédelmi rendszerek nem történt meg.
Az meg rosszabbb helyzet lenne, mint amit eddig remeltunk, gondoltunk, irtunk.... Mukodeskeptelen fegyverrel csak psziho-es szociopata vezeto kuldi harcba a katonait...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Konkrétan a Moszkva feladata a flotta parancsa alapján az ukrán partok blokkolása volt, ami nem a hajó feladatkörébe tartozik. Nem vagyok biztos benne, hogy a hajó légvédelme müködőképes volt-e, hiszen 5 évet csak a kikötőben állt, miután javításra került a hajó meghajtó rendszere, hogy legalább hajózni tudjon. Más rendszerek javítása és modernizálása, mint a légvédelmi rendszerek nem történt meg.
Nincs is jobb, mint letolt gatyával várni az áldást.
Komolyan nem értem, hogy mi történik :/

A hajót sajnálom. Nincs annál szívfacsaróbb, mint mikor egy hajót szétvágnak vagy meghal :(

Mindenesetre kudos a kivitelező UA egységnek. Szép teljesítmény volt.
Kicsit lemaradtam: egyébként már confirmed, hogy Neptune volt?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
FQZLfqCaUAIII-2


 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 300
12 646
113
Megoldható partraszállás nélkül is. De ha nagyon akarnak, akkor nyugatról besegíthetnek elvágni a várost a főbb utánpótlási útvonalaktól.

Nyugatról egy tengerparti földnyelven (nem tudom, hogy mi a hivatalos neve a hordaléklerakódásnak) vezető út és egy Moldován vezető út van. Ennyi. Ehhez nem kell különösebben nagy haderő, hogy felszámolják.
Odesszát amúgy is csak Északról lehet nagyobb haderővel megtámadni.
Ezen már hetek óta gondolkozom, hogy ez nagy húzás lenne.
Onna gyorsan kapcsolatot tudnának teremteni a Dnyesztermelléki Köztársasággal, az pedig egy biztonságos, 150-200 km-es felvonulási utat jelentene az ukrán hátországba.
Vinnyica, Uman, Hjelmickij közvetletül támadható lenne.
Egyébként itt tömeges légideszant műveletet látok lehetségesnek.
Nem hinném, hogy jelentős ukrán erő és haditechnika állomásozna ezen a területen, maximum határőrök.
Egyébként pedig Dnyeszterfehérvár ősi magyar föld. :D
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 196
5 114
113
ilyen erovel az a zasloshajo csak egy diszparnaval er fel.

az a hajo egy eroprojekciora kepes erod, ami kepes megvedeni a kornyezetet is, tehat partra szallo eroket es hatasos tamogatas felderitest biztositani.

mas hajo nem kepes atvenni a szerepet, egyreszt mert messze vannak, ketto mert be sem mehetnek oda.

odessza egy kicsit fellelegezhet a part feloli tamadasrol.

ami erdekes lehet,hogy a raketak nagyfoku eredmenyessege megkerdojelezi a nagy felulet mutatot hajok tulelokepesseget ugy altalalban.

tehat mondjuk repulogep hordozok del kinai tengeren nem lesznek kepesek erot projektalni ezek szerint.
A kínaiak pont a dél-kínai tenger védelme miatt csinálták a DF-26 hajó elleni ballisztikus rakétát. Lett is fejvakarás az USA-ban mert kínai A2/D2 hatékonysága nagyságrendet ugrott.
Emellett még egy harcászati repülő ezredek és a tengeralattjárók is támadnák egy időben az arra járkaló amerikai anyahajó kötelékeket.
Sőt emlékezzünk meg a Millennium Challange gyakorlatra ahol az amerikaiak modellezték Irán képességeit a perzsa öböl vedelmére. Ott is lett repülőgép hordozóból korall zátony... Gyorsan megváltoztatták a szabályokat visszamenőleg... :)
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Nem, nem erről írtam. Hanem nem olyan egyszerű, hogy képesek rá vagy nem képesek rá. Az is egy része a dolognak értelemszerűen, de nem ilyen kétbites válasz van egy feltett kérdésre, jelen esetben Odessza elfoglalására. Ez ennél szerintem sokkal komplexebb, összetettebb dolog.
Nem kell ezt túlragozni. Ha el tudták volna foglalni Mikolajivot, ha be tudták volna keríteni Odesszát, akkor a szárazföldi ostrom mellé ment volna deszant is.

De nem tudták és nem jófejségből, nem azért mert nem akarták, hanem mert nem tudták. Lenézték az ellenfelet, túlbecsülték magukat, aztán jött valóság bácsi és megmutatta mi a realitás.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem kell ezt túlragozni. Ha el tudták volna foglalni Mikolajivot, ha be tudták volna keríteni Odesszát, akkor a szárazföldi ostrom mellé ment volna deszant is.

De nem tudták és nem jófejségből, nem azért mert nem akarták, hanem mert nem tudták. Lenézték az ellenfelet, túlbecsülték magukat, aztán jött valóság bácsi és megmutatta mi a realitás.
Írtam, ez is benne van a dologban. Természetesen. Abszolút lehet így is.
Lehet így is, hogy az alkalmazott erővel nem voltak rá képesek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Én nem szállnék partra pont Odesszánál, hanem tőle nyugatra, hogy egy bekerítésben segítsek. Ott van egy nagy limán. A límán és a város közti résznél szállnék parta és az irány inkább Valyka-Znamikna lenne, hogy azokat az utánpótlási vonalakat vágjam el.
Korabban en is gondoltam ra, csak el is kene tudni latni oket folyamatosan, csak akkor van ertelme. Es vinni kene utanuk meg egy rakas rendfenntartot is akik orzik a roman hatart. Tovabba az a 4 (?) zaszloalj tengereszgyalogos amit kozben mashol mar szerintem bevetettek lehet hogy keves volna ehhez. Ogyesszaig eljutnanak, de ha belefutnak egy nehezfegyverzetu ellentamadasba? A gondolat nem rossz, csak szerintem ez az oroszok reszerol kivitelezhetetlen most. Marad a hajokkal valo tuntetes, es a maszkirovka hogy partra akarnak szallni.
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
813
2 374
93
Valami kontener, de akar mobil pekseg is lehetett. Megvan vagy egy jo honapis a kep a hadifogjokkal.
Hasonlít a Krashuka konténerre, de nem tudom mi ez ?
 
  • Tetszik
Reactions: paul64