[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 522
15 030
113
Azért a XXI. században ne kelljen már ezeket tudnom! Nem a középkorban vagyunk! Mindenki döntse el maga hogy áll a vallásokhoz! Részemről a vallásnak a fantasy regényekben ,mesekonyvekben van a helyük a télapó/vámpírok/varázslók mellett!
Kedves Modik, bocs, hogy az off íly hosszúra sikerült.
Kedves Tindalos!
Természetesen az alapműveltség része. Természetesen olvasni tudni sem kötelező a XXI. században. Írni tudni sem kötelező. A végeredményt lásd..........
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 890
113
Ezen is csak rohogni lehet, pont beleillik a Biden-Zelenszkij semaba.
Volt ra 8 evuk hogy bizonyitsanak felenk embersegbol, nem tettek.
Ez a szoveg meg hogy nem akartam politikus lenni de valahogy megis az lettem... Meg ha kell elmegyek am harcolni csak meg nem kaptam ra parancsot... :D
Hat tudjatok Klicskok en sem akarok politikus lenni, nem lettem az...
Ha meg annyira harcolni akarnek az oroszok ellen, ertetek, erted, akkor fognam magam es harcolnek, csak tudod nem akarok.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Radioaktív szuveníreket vittek magukkal az oroszok Csernobilból

A csernobili erőműért felelős állami ügynökség arra figyelmeztetett, hogy az orosz csapatok halálosan radioaktív tárgyakat vittek magukkal, miután március végén kivonultak az atomerőmű térségéből – számolt be a Vice.
A megszállók 133 sugárszennyezett eszközt loptak el, amelyek összesen 7 millió becquerel radioaktív aktivitással rendelkeznek. Ennek már a töredéke is halálos lehet, ha nem szakszerűen vagy megfelelően kezelik – olvasható a csernobili erőműért felelős állami ügynökség hivatalos Facebook-oldalán.
Az orosz csapatok két laboratóriumot is kifosztottak és megrongáltak, amelyet az ukránok a radioaktív anyagok hatásának vizsgálatára hoztak létre. Bejegyzésükben azt írják, a kivonuló katonák számítógépeket, irodai berendezéseket vittek el és laboratóriumi mérőeszközöket rongáltak meg.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 011
41 696
113
India újraindította tea, rizs, gyümölcs, kávé és tenger gyümölcsei exportját Oroszországba. Ezeket az indiai árukat tartalmazó konténereket orosz importőrökhöz küldték – írja a The Economic Times.

Ezen termékek Indiából Oroszországba történő szállítását az ukrajnai háború kitörése után felfüggesztették az indiai és orosz partnerek szállítási és elszámolási nehézségei miatt. Ugyanakkor a kereskedelmi fizetések most rúpiában és rubelben történnek, egyes bankok az ilyen tranzakciókat euróban hajtják végre.

"A fizetési tranzakciókat most a Sberbankon keresztül bonyolítják le. A bankok elősegítik az Oroszországgal folytatott kereskedelmi műveletek újraindítását, amelyeket főleg Grúzia kikötőin keresztül bonyolítanak le" - idézte Ajay Sahai, az Indiai Exportszervezetek Szövetségének vezérigazgatója.

Ez egy ébresztő az Egyesült Államok számára, a nagy országok kezdenek közvetlen interakcióba lépni, a kisebb országok pedig csatlakoznak hozzájuk. Kialakul a párhuzamos dollárgazdaság.

@OpenUkraine
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 048
113
Almát hasonlítod össze szerintem a körtével teljesen más a két helyzet...
Azért a német nép kapott Drezdát, idegen hatalmak szállták meg őket, a Japánok két atomot kaptak két városra, s mégis megtűrik a civiljeik a nagy amerikai bázisokat jellemzően. Sőt megkockáztatom nagy részük még szereti is ezt az állapotot! Szerintem elfoglalni az orosz kisebbség által lakott területeket HA sikerül nekik, oda betolnak egy raklap pénzt mint Csecsenföldön Groznij után, biztosítanak lakhatást, ételt, munkát, még az ukránok is kezet csókolnak nekik!

A helyzet az, hogy az átlag többségi nem extra nacionalista ember csak élni szeretne családostul, lehetőleg tisztes körülmények közt, nem éhezve, ha beteg legyen ellátva etc...

Ezt megteremtik, szeretni fogják őket!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 890
113
Az orosz külügyminisztérium közölte : Moszkva nem kívánja kezdeményezni az ENSZ-ben az ukrajnai, így a bucsai események nemzetközi vizsgálatának lefolytatását, mert kétségbe vonja a vizsgálat pártatlanságát.

Ezek után várom mikor fogja Moszkva kezdeményezni egy nemzetközi viszgálóbizottsag felállítását...
Ki volna ott partatlan szerinted Wilson? Ha valaki esetleg az is lenne, vajon meddig hagynak annak lenni ott?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Igazából ez egy jó kérdés még mindig, a stratégiát megváltoztatni taktikai vereségek miatt nagy butaság lenne, de nem tudjuk mi a stratégiai cél csak találatunk.
Első körben nagyon sokan köztük te is és én is arra számítottunk az oroszok nem támadnak mert a jelen nemzetközi helyzetet eredményezi.

Ugye a Krímből kiindulva arra számított szintem szinte mindenki ha mégis támadnak úgy fognak haladni mint kés a vajban, ez sem jött össze.

Viszont ezek után, ha a nemzetközi helyzet árát már megfizették, az már több nem lesz, az magától visszacsinálódni nem fog, addig kell folytatniuk a háborút amíg az ukrán fél nem kér békét, hisz nemzetközi elfogadottsága csak akkor lesz ha a megtámadott azt mondja elfogadja a feltételeket, és megbékél az agresszorral, és még ekkor sem biztos (sőt nagyon valószínű) hogy a nyugati tömb visszatér a 2014 előtti állapotokhoz. Viszont a szorosan el nem kötelezett országoknak ez már tiszta állapot lenne.
A jelenleg bevetett orosz erők nem elégségesek Ukrajna megszállásához, ezt szerintem mindenki elismeri, viszont folyamosan nő az orosz erők száma, a veszteségeik ellenére több erőforrással rendelkeznek mint az ukránok. Mi lesz azután ha a legjobb ukrán erők felőrlődnek? Valószínűleg az oroszok még mindig betudnak vetni friss egységeket ha akarnak. illetve eleinte voltak Molotov koktélok meg partizánharc felvetések, és erre való buzdítások, aztán láttuk a fák között halomra lőtt molotov koktélosokat, és ezek eltünedeztek. délkelt ukrajna orosz elellenőrzésű területei nem relevánsak ilyen szempontól, mert ott ők felszabadítók a lakosság nagy részének szemében. Viszont északon sem volt számot tevő partizán ellenállás, legalábbis legendákon és szórványos eseteken kívül.
Ebből arra is következtethetünk hogy a szervezett ukrán ellenállás megsemmisítése után a lakosság nem áll ellen tovább. Viszont nincs tömeges átállás mint a Krím esetében, ezért lehet hogy az az új módszer hogy kisebb területre összpontosítanak, felőrlik az ellenséges erőket és minden ellenállásra hajlandó egyént. Hogy aztán a megszállást már helyi kollaboránsokból zsoldosokból, esetleg orosz másodvonalból és sorállományból,tartalékból fel lehessen állítani, hisz ha ez a helyzet amit írtam nincs jelentős ellenállás.

Ha ez a társadalmi helyzet akkor viszont ez a békaugrásos katonai megoldás jó válasz lehet rá, és sikeres lehet egy jóval nagyobb megszállás elérése ukrán területen mint eddig feltéteztük.

A másik dolog amit az oroszok sokat hangoztatnak, azt akarják hogy Ukrajna és annak népe saját maga döntsön sorsáról, de ez egyértelműen azt jelenti hogy orosz szempontból "jól" döntsenek. Mi van akkor ha föderalizálni szeretnék Ukrajnát? Sok kis önállóbb részre bontani, hogy ne lehessen központilag könnyen irányváltásokat eszközölni. Tegyük fel sikerül a megszállás, pár év alatt katonai közigazgatási módszerekkel a problémás elemek felszámolhatóak, propagandával pedig a lakosság egy jelentős részének hozzáállása megváltoztatható. A problémát az ukrán magterületek jelenthetik, de azt szisztematikusan le lehet rombolni ha jól haladnak a katonai műveletek, és lakosság, főleg fiatal lakosság nélkül nincs jövőjük. Hosszú távon csak egy végleges megoldás képes elég jutalmat jelenteni a most Oroszország által megfizetett árért, életben és pénzben egyaránt értve ezt.

Viszont Putyin nekem túl sokszor volt már gyenge, lehet hogy megelégedne valóban pár keleti és déli területtel, és meghagyja az Ukrajnának nevezett problémát, ezeket a változtatásokat leszámítva. Szerintem tragikusan rossz döntés lenne, de nem ez lenen az első ilyen hibás döntése.

Én nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy mi is lehetett az eredeti mester terv és azon is, hogy ebből vajon mi módosulhatott most, hogy kiderült, hogy ez mégsem lesz olyan fáklyás menet, mint elsőre hitte mindenki. De szerintem első körben is hasonló lehetett a terv, mint amit felvázoltál, csak hibrid megoldásként. Szerintem Putyin és a vezetés nem egységes térségként tekintett Ukrajnára, hanem egy lépcsőzetes folyamatként. (És ezt nagyon megboríthatja most a Nyugat ezzel a nagy lelkesedéssel, de erről talán később bővebben.)

1, Szerintem Dombasz két megyéje kivétel jelen pillanatban. Ők szerintem várják, hogy megkapják a hivatalos közigazgatási területük 100%-át és utána egy "demokratikus" szavazásban dönthetnek, hogy Oroszországhoz akarnak-e csatlakozni nagy mértékű autonómiával rendelkező területként. Ahogy van egy rakás autonóm területe a Föderációnak és nem okoz belső problémát. A fő érvem az, hogy ezeken a területeken kiépült és megszilárdult az a nomenklatúra, aki magabiztosan kiszolgálja az igényeket és a lakosság Putyinra fog szavazni nagy arányban, nem lesz politikailag sem ellenzéki szavazótábor.

2, Herszon és Zaporizsjá megyéken nagyon csodálkoznék, ha rövid távon ilyen csatlakozási lehetőséghez jutnának. Csupán tipp és ebben a háborúban aztán láttunk mindent, de szerintem folyamatos lesz a kommunikáció, hogy ezekről a területekről mi hajlandóak lennénk lemondani és vissza akarjuk adni Ukrajnának, csak adjanak már a tárgyalóasztalnál egy olyan javaslatot, ami után Ukrajna egésze nem veszélyeztet bennünket, és hangsúlyosan legyen megoldva, hogy ezek a megyék területi autonómiát kapnak.
Ezzel együtt gőzerővel építeni fogják ugyan azt a nomenklatúrát kifelé, ami most megvan Dombaszban, de ami teljesen hiányzik itt. És ezek egy része -ügyészek, bírók, rendőri felső vezetés- a Föderációból ejtőernyőzött külföldiek(oroszok) lesznek, egy másik része helyi emberekből verbuvált politikai és részben gazdasági elit. (Itt a gazdasági elit egy része is orosz lesz, aki a háború után újjá építi a lerombolt gyárakat, kohókat, stb. De lesz egy olyan helyi oligarcha réteg is, aki a helyismeretét kamatoztatja, hiszen egy másik országból idegenként nem tudsz egy teljes gazdaságot újra indítani és leuralni.)
Fő érvem, hogy ha ezekre a területekre ráerőltetik a csatlakozást Orosz Anyácskához, akkor pillanatok alatt ki tud épülni egy Putyin ellenes szavazókör és nemzetbiztonságilag is csak határon belülre hoznák a problémát.
Külön kiemelném Zaporizsja megye központját, az irányító várost nem tudták még elfoglalni, ami egy nonszensz helyzetet eredményezne, ha így maradna. Láthatóan nagyon ragaszkodnak Moszkvában a régi közigazgatási határok maradjanak elvhez, ami számomra szintén fura. (Magyar aggyal azt mondanánk, hogy Melitopoly központtal létrehozunk egy új megyét, hiszen ez a terület létkérdés a Krím-Dombasz-Oroszo összekötéshez, de láthatóan a ruszkik agya más.)

3, Mikolaj, Odessza, Harkov megyék a most zajló csata végkimenetele szerintem. Lesz-e elég katonai erő tovább vinni a háborút és ezeket bevonni a 2-es pontba vagy kényszerből meghagyni a 4-es pontba.

4, A többi területet szerintem meghagyják Ukrajnának... De ez nem béke, csak felkészülés az új háborúra. Ha megnézi valaki, hogy mennyivel közelebb van Szumi, mint Dombasz városa Moszkvához, akkor nonszensz azt gondolni, hogy ez véget érhet.
Ez a béke arra kellhet a muszkának, hogy megszilárdítsa a közigazgatást az elfoglalt területeken és feltöltse a hadseregét. És nekem gyanúsan pont az elfoglalt területekből is fog új katonai alakulatokat kialakítani. Fintorgunk, hogy őskövületeket vesznek elő a zsírból, de szerintem ezek döntően például Herszon állam saját hadseregéhez fognak kerülni. Nekik akár a T-62-es is jó lesz, ha más nincs. És a Föderáció hadseregében pedig minél több gépet rendbe rakni, a T-72-seket is. (Azt mondanám, hogy ezeket is oda adnák, ha gazdaságilag megerősödnének és lenne pénzük teljesen újakat gyártani a hadseregnek, de vajmi kevés esélyt látok erre. Az eredeti terv az volt, szerintem, hogy az átálló csapatokkal erősebbek lesznek, mint a Krím elfoglalásakor.)

+1, És miben zavarhat be a Nyugat? Gőzerővel önti a 30-40 éves technikát Ukrajnának és a harmadik menetben nagyon kellemetlenül érintheti majd Moszkvát az, ha letárolt nyugati rakétasorozatvetők és nyugati 4. gen vadászbombázók bármilyen értelmezhető mennyiségbe az ellenséghez kerül. (És ebben elég fájdalmas lesz nekik, ha Harkovot például nem tudják behúzni.)
Viszont mindenki számára érthetetlen, hogy még mindig nem mozgósítják a bevethető tartalékosokat. Itt ebben a kérdésben nagyon kíváncsi leszek május 9-ére, az szerintem ebből a szempontból egy kulcs dátum lesz. Sok mindenben okosabbak leszünk utána.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 890
113
India újraindította tea, rizs, gyümölcs, kávé és tenger gyümölcsei exportját Oroszországba. Ezeket az indiai árukat tartalmazó konténereket orosz importőrökhöz küldték – írja a The Economic Times.

Ezen termékek Indiából Oroszországba történő szállítását az ukrajnai háború kitörése után felfüggesztették az indiai és orosz partnerek szállítási és elszámolási nehézségei miatt. Ugyanakkor a kereskedelmi fizetések most rúpiában és rubelben történnek, egyes bankok az ilyen tranzakciókat euróban hajtják végre.

"A fizetési tranzakciókat most a Sberbankon keresztül bonyolítják le. A bankok elősegítik az Oroszországgal folytatott kereskedelmi műveletek újraindítását, amelyeket főleg Grúzia kikötőin keresztül bonyolítanak le" - idézte Ajay Sahai, az Indiai Exportszervezetek Szövetségének vezérigazgatója.

Ez egy ébresztő az Egyesült Államok számára, a nagy országok kezdenek közvetlen interakcióba lépni, a kisebb országok pedig csatlakoznak hozzájuk. Kialakul a párhuzamos dollárgazdaság.

@OpenUkraine
Mit fog kapni ezert Gruzia, vagy mennyi zsetont a megkent politikusaik nyugatrol?
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Elméletileg vége az Azovstali történetnek....

Az Orosz Föderáció fegyveres erői április 19-én 14 órakor (egybeesik moszkvai idővel) humanitárius folyosót nyitottak az ukrán katonaság és a nacionalista alakulatok fegyveresei kivonulására, akik önként tettek le fegyvert a mariupoli Azovstal üzemből. Ezt Mihail Mizincev, az Orosz Föderáció Védelmi Ellenőrzési Központjának vezetője jelentette be.

 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 011
41 696
113
Jó felvétel: "Kijevi páncélgyár" a kijevi Darnitsky kerületben egy orosz cirkálórakéta precíz csapása után A
KBTO műhelyében páncélozott járműveket javítottak, és megsemmisültek.
A csapás 04/16/22 / Donbass/
t .me/RVvoenkor
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 890
113
Ha már, akkor ideidézem a legutóbbi bejegyzésüket:
I am commander of Azov regiment, Denis Prokopenko. I call to the leaders of the world. Right now, in Mariupol, at "Azovstal" steel factory hundreds of civilians are sheltering. Among them - people of all ages, women, children, families of Mariupol defenders. They are sheltering in the basements and bunkers from "russian world"
They found their only available shelter next to the Ukrainian soldiers, who are still defending the city from russian invaders.
Russian occupational forces, and their proxy from "lnr/dnr" know that, they know about civilians, and they keep their fire on the factory willingly. They use free fall bombs, rockets, bunker-buster bombs, all varieties of artillery, both ground and naval for indiscriminate attacks.
City theater, maternity hospital, schools, kindergartens, hospitals, houses were destroyed by those who now offers civilians evacuation and safety. These are the same people. And nobody believes these bastards. Therefore I urge the politicians of all civilized world to organize a proper "green corridor", ensure it's safety and provide immediate evacuation and protection of civilians, wounded soldiers, and bodies of dead soldiers, to bury them with honors.


Ezek szerint vannak civilek is (azovos családok) az acélmű területén.
Persze, a multkor hazasodtak meg paran ott, volt rola hir.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Erdogan: Ennek a háborúnak nem lesz győztese

A civilek elleni támadások Ukrajnában hátráltatták a sikeres, Ankara által közvetített tárgyalásokat Moszkva és Kijev között – mondta Recep Tayyip Erdogan török elnök.
A felek kézzelfogható előrehaladást értek el a tárgyalásokon, de a bucsai és irpinyi, valamint a kramatorszki civilek célpontként használása árnyékot vet erőfeszítéseinkre
– jelentette ki a török elnök.
Leszögezte, hogy Törökország továbbra is minden szükséges erőfeszítést megtesz az ukrajnai ellenségeskedés befejezése és a tartós béke megteremtése érdekében Moszkva és Kijev között.

A fegyverszünet, majd a tartós béke elérése két szomszédunk között az egyik legjobb tett lesz az emberiség számára. Ennek a háborúnak nem lesz győztese, mert az egész emberiség veszít. Valójában, ahogy a konfliktus folytatódik, az emberi veszteségek és a gazdasági költségek egyaránt nőnek. Világunk nagy bizonytalanságba sodródik
– jelentette ki Erdogan, aki meggyőződését fejezte ki, hogy az ukrán válság békés megoldása párbeszéddel, valamint Ukrajna területi integritásának és szuverenitásának megőrzésével lehetséges.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93

Japán drónokat és védelmi felszereléseket küld Ukrajnába

Japán drónokkal és vegyvédelmi felszerelésekkel látja el Ukrajnát – olvasható a japán védelmi minisztérium Twitter-oldalán.
A japán védelmi minisztérium úgy döntött, hogy az ukrán kormányt NBC-ruhákkal, NBC-maszkokkal és drónokkal látja el. Az ukránok küzdelme országuk megvédéséért még mindig tart, ezért a japán védelmi minisztérium továbbra is maximálisan támogatja Ukrajnát
– olvasható a bejegyzésben.
 
W

Wilson

Guest
Azért a német nép kapott Drezdát, idegen hatalmak szállták meg őket, a Japánok két atomot kaptak két városra, s mégis megtűrik a civiljeik a nagy amerikai bázisokat jellemzően. Sőt megkockáztatom nagy részük még szereti is ezt az állapotot! Szerintem elfoglalni az orosz kisebbség által lakott területeket HA sikerül nekik, oda betolnak egy raklap pénzt mint Csecsenföldön Groznij után, biztosítanak lakhatást, ételt, munkát, még az ukránok is kezet csókolnak nekik!

A helyzet az, hogy az átlag többségi nem extra nacionalista ember csak élni szeretne családostul, lehetőleg tisztes körülmények közt, nem éhezve, ha beteg legyen ellátva etc...

Ezt megteremtik, szeretni fogják őket!
A németek megtagadták a nácikat amelyek Németországot belevittek a háborúba, az ukránok honvédő háborút folytatnak az oroszok ellen akik Ukrajnára támadtak ez óriási különbség, egész Németországot elfoglalták a szövetségesek Berlinnel együtt.

Ukrajnát biztos lehetsz benne, hogy nem fogják elfoglalni az oroszok Kijevet sem fogják elfoglalni az oroszok, megszállni sem fogják, maximum területeket fognak leszakítani róla.

Voltaképpen az oroszok most ezzel az invázióval intézik el azt, hogy Ukrajna végképp nyugati befolyás alá kerüljön.