[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
A vietnamiakra sem fogadott volna senki először a franciák, aztán a jenkik, majd a kínaiak ellen...

Valoban szinte teljesen ugyanez a szituacio volt. Az USA veletlen sem egy osszfegyvernemi, nagyhatalom altal nyiltan tamogatott, komplett gazdasaggal rendelkezo orszagot nem tudott legyozni a katonai muveletekbe valo eros politikai beleszolas miatt... Orulok, hogy te kepes voltal analogiat vonni a ket eset kozott.

Ehhez képest mindegyik a törött és véres orrát pátyolgatva kotródott el tőlük... :DDDDDDDDDDDDD

Nem kell ilyenen gunyolodni... a buszke voros hadsereg sem vegezte jobban az afghan "kecskepasztorok" ellen ;)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Te is ugyanezt megtehetnéd, tételesen, bizonyítékokkal alátámasztva vitathatod az ő állításait, amelyek esetleg feltételezések.

Ez pedig nem igy mukodik. Burden of proof... aki allit valamit annak kell bizonyitania.

én megtettem, van alapja annak, amit írok és joggal várhatnád el ugyanezt mástól, de addig szerintem nem...

Termeszetesen keresere en is mindent meg fogok probalni forrasokkal alatamasztani. Eddig tobbszor is szolgaltattam ilyet.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 399
11 408
113
<blockquote rel="boki">Ez az oroszoknál megszokott (illusztrácio), ha aktuális képet raknak ki alatta mindig van komment, vagy a szerzo neve.

Ja ertem, ha esetleg valaki nem tudna elkepzelni, hogy hogyan nez ki egy nem kaukazusi ferfi, akkor megmutatjak, hogy megis mire kell szamitani... nagy zsenik lehetnek az olvasok, ha erre tenyleg szukseg van.

Amugy maximalisan nem korrekt, hogy nem irjak ki, hogy a kepnek semmi koze a jelenlegi hirhez, holott meg az AK is azt erositi, hogy a kep relevans lehet.</blockquote>

Én nagyon örülnék, ha bizonyos népcsoportokat csak képről ismernék.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
<blockquote rel="GrGLy">zárkózzunk el a másik állításainak megcáfolásától és tituláljuk azokat feltételezésnek.

Fair enough... akkor - fuggetlen, autoritiv forrasbol - bizonyitsa minden allitasat a relevans hozzaszolasban. Akkor majd erdemben tudok is reagalni. Feltetelezesekkel nem tudok vitatkozni.

Peldaul ezeket:
1. <i>Először is mínusz 10, az orosz és az egyéb háborúzni nem akaró nemzetiségek</i>
2. ...
</blockquote>

Miről beszélsz? Gyakorlatilag itt az összes forrás független a HTKA tagjaitól. :)
És hogy te mit fogadsz el tényként és mit gondolsz feltételezésnek arra az itt kommentelőknek semmi ráhatása nincs. Páran hamar belátták ezt és ezért ignoráltak. Gondolom nem először történt veled ilyen, ugye? :)

Hogy ne legyek teljesen off:
twitterről infó(Steiner1776):
"US official says Ukrainian military likely using those weapons because they dont want to risk sending planes to be shot down."

Pár fentebb leírt "feltételezést" így már tényként kezelhetünk, nemde? :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
<blockquote rel="duckdodgers">Vagy arról nyilvánosság hozott már műholdas fotót az Usa?

Olyanra gondolsz amelyiken a kituzott DPR zaszlo mellett egy orosz egyenruhaban allo katona, par szakadar tarsasagaban eppen megnyomja a Buk inditogombjat majd latszik, ahogy a raketa megkozeliti az MH17-et es felrobban mellette?

Ilyenrol termeszetesen nem tudok... nyilvan, hogy nem fog, de ha esetleg elokerulne egy ilyen, akkor elhinned, hogy a szakadarok voltak?
</blockquote>
Kicsit kezd szánalmassá válni ez a kekeckedés...
Pl szivesen vennék egy az oroszországból a szakadárok felé tartó Buk komplexumot , egyéb nehézfegyverzetet szállitó konvojról
készült képet. Vagy olyat amin tüzelőállásban és tűzkészen áll a szakadár Buk stb...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy">Te is ugyanezt megtehetnéd, tételesen, bizonyítékokkal alátámasztva vitathatod az ő állításait, amelyek esetleg feltételezések.

Ez pedig nem igy mukodik. Burden of proof... aki allit valamit annak kell bizonyitania.</blockquote>

Ez pedig de bizony úgy működik, hogy valaki tesz egy nem bizonyított állítást, erre te teszel egy szintén nem bizonyított állítást és innentől kezdve indul a hiszti. Láthatod, hogy kisebbségben vagy itt a véleményeddel, szóval szerintem imponáló lenne a másik félnek is, ha a másik hozzászólásainak szimpla kétségbe vonása és világpolitikai elköteleződésének hangoztatása helyett bizonyítékokkal alátámasztanád a kommentjeidet.

Nekem nem tisztem ítéletet mondani mások állításai felett - bár, mint szintén aktív fórumozó joggal kérhetem azok esetleges alátámasztását -, de ha azt látom, hogy valaki hobbiszinten szólogat visszakézből a fórumban zavarva az értelmes és remélhetőleg egy elvárható szintig tényeket boncolgató társalgást, akkor valakinek előbb-utóbb mennie kell. Ezt kérlek tartsd szem előtt, amikor arra hivatkozol, hogy neked nem szükséges alátámasztani a hozzászólásaidat, mivel a mások feltételezéseivel nem tudsz vitatkozni.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Valoban szinte teljesen ugyanez a szituacio volt. Az USA veletlen sem egy osszfegyvernemi, nagyhatalom altal nyiltan tamogatott, komplett gazdasaggal rendelkezo orszagot nem tudott legyozni a katonai muveletekbe valo eros politikai beleszolas miatt... Orulok, hogy te kepes voltal analogiat vonni a ket eset kozott.

Ezt kifejtenéd bővebben? Élvezettel olvasnám az eszmefuttatásodat a fejlett ipari és katonai nagyhatalom Vietnamról. :DDDDDDDDDD
Az analógia ugyanis a szembenálló felek súlycsoportjai között fennálló drasztikus és kizárólag számodra nem egyértelmű különbségre vonatkozott. :DDD

Nem kell ilyenen gunyolodni... a buszke voros hadsereg sem vegezte jobban az afghan "kecskepasztorok" ellen ;)
<b>Szovjet Hadsereg</b>, apafej, Szovjet: nem pedig Vörös, valamint afgán és nem "afghan". Legalább a h betűt spórold ki belőle, ha már magyarul írsz...
<i>(Mi jöhet még?! Bölcsisekkel kell majd azon vitatkozni, hogy egy BMP - hiába lánctalpas és van rajta adott esetben "méretesebb" löveg - nem tank? :DDD)</i>

Megnyugodva konstatálom, hogy erről a háborúról is úgy hadoválsz, hogy konkrétan semmit nem tudsz róla a népszerű lózungokon kívül. :D Nézz már utána, légy oly drága, hogy miről süketelsz.

<b>OFF</b>
Ez pedig nem igy mukodik. Burden of proof... aki allit valamit annak kell bizonyitania.
Ez a fószer járt már valamelyik szovjet/orosz topicban <i>(más néven esetleg?)</i>, akkor is gyakran kevert bele angolt a mondandójába és akkor is elsütötte ezt a lehengerlő érvet. :)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
amikor arra hivatkozol, hogy neked nem szükséges alátámasztani a hozzászólásaidat

En ilyet sohasem mondtam. En azt irtam, hogy mindenkinek bizonyitania kell tudni a <b>sajat</b> allitasait. Ha valaki keri - neha anelkul is -, akkor ezt termeszetesen en is megteszem. De ugye akkor ezt masoktol joggal el is varhatom?
 

besenyokenez

Member
2013. május 1.
32
0
6
Papichulo én kiváncsi lennék azért a cáfolataidra. április közepe óta folynak az ún. "terrorellenes műveletek". Előszőr azt mondták egy hét, aztán mikor a valcman-porosenko elnök lett, azt mondta 1 hét... s azóta már eltelt még két hónap. Igaz vérfürdőt igért, hát megkapta. Bár szerintem ő nem igy gondolta :D egy szó mint száz a cionfasiszták egyfojtában hazudnak a válság kezdete óta, az ukrán bábkormány meg a nyugat belevonására játszik. Ez még nem tűnt fel neked?
Nyomon követed a katonai eseményeket? Tudod hogy az ukránok déli csoportosítását katlanba zárták és a felszámolásuk folyik. azt is tudod hogy még Kramatorszkot és Szlavjanszkot sem tudták teljesen pacifikálni. Hogy Oroszország támogatja a szakikat, nagyon helyesen teszi.(Nekünk is fel kellett volna szerelni és ki kellett volna képezni a saját felszabadítási szervezeteinket Erdélyben, Kárpátalján, Felvidéken és Délvidéken) Az oroszok tanultak az afgán meg a csecsenföldi eseményekből. Rengeteg eredményes rajtaütést hajtottak végre, frontális összeütközésekben is megállják a helyüket, a szlavjanszki színlelt megfutamodásuk sem volt semmi. Már a konfliktus kezdeti szakaszában 5000 irreguláris érkezett Oroszországból. Ha nagyon szorulnának a szakadárok biztos érkezne még néhány tízezer kozák, csecsen meg egyéb kaukázusi irreguláris. A szakik győzedelmeskedni fognak és Dnyesztermenti köztársaságig fognak nyomulni. A Lengyelek megkapják galiciát és volhíniát, mi meg Kárpátalját. A maradék ukrajna meg betagozódik az Eurázsiai unióba mint adófizető szövetséges. Amennyiben a cár atyuskának sikerül rávennie Lengyelo. és Magyaro. mellett Bulgáriát és Szerbiát, hogy mint megbecsült szövetséges csatlakozzon az Eurázsiai unióhoz, a második számú célpont románia is teljesen be lenne kerítve.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy">amikor arra hivatkozol, hogy neked nem szükséges alátámasztani a hozzászólásaidat

En ilyet sohasem mondtam. En azt irtam, hogy mindenkinek bizonyitania kell tudni a <b>sajat</b> allitasait. Ha valaki keri - neha anelkul is -, akkor ezt termeszetesen en is megteszem. De ugye akkor ezt masoktol joggal el is varhatom?</blockquote>

Elvárhatod természetesen, de én pedig azt várom el, hogy te, aki egyszerre 5-6 ember állításaiba is beleköt, de azokat hitelt érdemlően nem cáfolja, önmagától hozzon bizonyítékot, ha már egyszer beborítja a topikot, ne pedig csak kötözködjön és várja, hogy majd mások megcáfolják. Mondhatnám azt is, hogy érvekkel és tényekkel, linkhegyekkel harcolj ki magadnak elismerést az oldalon.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ezt kifejtenéd bővebben? Élvezettel olvasnám az eszmefuttatásodat a fejlett ipari és katonai nagyhatalom Vietnamról. :DDDDDDDDDD

A <i>"<b>nagyhatalom altal</b> nyiltan tamogatott"</i>-bol melyik szot nem ertetted?

Az analógia ugyanis a szembenálló felek súlycsoportjai között fennálló drasztikus és kizárólag számodra nem egyértelmű különbségre vonatkozott. :DDD

Magyarul CCCP+Vietnam vs. USA az majdnem ugyanaz, mint DPR+LPR vs. Ukrajna... Valoban, egy sulycsoportban vannak a felek. Tokeletes volt az analogia.

Nézz már utána, légy oly drága, hogy miről süketelsz.

Ja bocs, el is felejtettem, hogy az orosz szakkorben vagyunk. A hos es bator orosz csapatok gyoztesen tavoztak az afghan csocselekkel vivott haborubol. Igy mar jo? :)


Sajnos itt nehany emberbol valoban hianyzik a vitakultura es olyanokrol, hogy a bizonyitasi kenyszer meg sohasem hallottak. En erre azert nem lennek buszke...
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 568
5 282
113
Lehet hogy az oroszok sokat bénáztak valamikor de nem szabad elfelejteni hogy a Csecsen háborúból sikerült következtetéseket levonni és másodszorra már másképp álltak a taktikához.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Sajnos itt nehany emberbol valoban hianyzik a vitakultura es olyanokrol, hogy a bizonyitasi kenyszer meg sohasem hallottak. En erre azert nem lennek buszke...

Az elmúlt délutánt figyelembe véve ez azért üt :)
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
aki egyszerre 5-6 ember állításaiba is beleköt

Attol, hogy par nevtelen internetes kommentelo allitja, attol meg nem lesz igaz. Ha ezen mulna, akkor mar regen egy masik galaxisban lennenk a gyikemberekkel es a HAARP mar regen kiirtotta volna a WTC osszeeskuves osszes nyomat a chemtrailekkel egyutt.

ne pedig csak kötözködjön és várja, hogy majd mások megcáfolják.

Nem azt varom, hogy engem cafoljanak, hanem, hogy a sajat allitasaikat tamasszak ala fuggetlen forrasokkal.

Mondhatnám azt is, hogy érvekkel és tényekkel, linkhegyekkel harcolj ki magadnak elismerést az oldalon.

Volt itt jopar komoly forras (tolem is), hogy a Buk TELAR kepes autonom cellekuzdesre... vannak akik meg mindig nem hiszik el.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Gondoltam papichulo helyett is előjövök egy linkkel, mert még mindig csak a lényegtelen részleteken lovagol. (Például a buk/telar témában már napokkal ezelőtt ki lett tárgyalva minden amikre most rákérdez, csak vissza kellene olvasni úgy 100 oldalt.)

http://liveuamap.com/

Ez eddig egy ukrán (propaganda) oldal volt. Most viszont nem működik. Esetleg hackerek? Itt már győztek az oroszok? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy">aki egyszerre 5-6 ember állításaiba is beleköt

Attol, hogy par nevtelen internetes kommentelo allitja, attol meg nem lesz igaz.</blockquote>

Ezzel a felfogással úgy érzem a helyzet menthetetlen.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
A <i>"<b>nagyhatalom altal</b> nyiltan tamogatott"</i>-bol melyik szot nem ertetted?
Ezt tekinthetem a nyugat hivatalos álláspontjának arra vonatkozóan, hogy Oroszország valójában nem is támogatja a szakadárokat? :DDDD

<i>(Élvezet veled vitatkozni, csak győzze az ember szétcsapkodni a magas labdáidat! :DDDDD)</i>

Magyarul CCCP+Vietnam vs. USA az majdnem ugyanaz, mint DPR+LPR vs. Ukrajna... Valoban, egy sulycsoportban vannak a felek. Tokeletes volt az analogia.
Azt hittem, legalább a vietnami háborúval képben vagy, de valójában mindenben vakon vagy. :DDDDD

Ja bocs, el is felejtettem, hogy az orosz szakkorben vagyunk. A hos es bator orosz csapatok gyoztesen tavoztak az afghan csocselekkel vivott haborubol. Igy mar jo? :)
Szovjet, agyaskám, szovjet! :DDDDD Még dolgozz rajta kicsit, de már alakul. Ha nem boldogulsz, kérj segítséget nyugodtan! :DDDDD

Sajnos itt nehany emberbol valoban hianyzik a vitakultura es olyanokrol, hogy a bizonyitasi kenyszer meg sohasem hallottak. En erre azert nem lennek buszke...
Ez itt nem az USA és főleg nem egy tárgyalóterem. Ciki.
Egyébként egyetértek, az arcoskodásod nem helyettesíti a vitakultúrád hiányát, ez tény, ebben tökéletesen igazad van. :DDD

Idejöttél, odatoltál egy kupacot a topic közepére, majd elvárod, hogy ezek után mindenki bizonygatni kezdje NEKED a vélt vagy valós igazát, miközben a FOX és/vagy CNN szintjén túl semmit nem tudsz felmutatni ebben a témában (sem), de a világon semmit.
Addig állj fél lábon, amíg itt valaki komolyan nem vesz! :DDDDD

Attol, hogy par nevtelen internetes kommentelo allitja, attol meg nem lesz igaz.
Állítja ezt Mr. ... ööööö... izé... ki is? :DDDD
Tapsot a nem névtelenül kommentelő kollégának! :DDD
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ezzel a felfogással úgy érzem a helyzet menthetetlen.

Miert, te barmit elhiszel amit az internetes forumokon olvasol minden hiteles megerosites nelkul?

Szerintem inkabb ertekelni kene, hogy van valaki aki - szinte - egyedul megprobalja az esemenyeket egy masik, racionalisabb perspektivabol is bemutatni, ertekelni. Az elmult idoszakban itt nagyreszt egymas genitaliainak a kenyeztetese zajlott, valahogy igy:

"Megint odacsaptak a rohadtaknak"
"Igen, leoltek 100 bazillion szemetladat"
"Valoban, mar mindjart megnyerik a haborut"
"Eselytelen ellentamadas volt, konnyeden gyoztek le a 200 csillion harckocsit"
"Igazad van, Putinnak el kene foglalnia az egesz vilagegyetemet"
"Tenyleg, vannak ennyire tokoseket ezek a legenyek, csak tul kegyesek a vilaghoz, azert nem teszik"
"Es veszteseg nelkul meg is tudnak tenni. Az amerikaiak hazudoznak csak ossze-vissza, a lazadok egyetlen katonat sem vesztettek meg."

Igazabol magat a htka-t kedvelem, mert eleg jo szinvonalon prezentalt anyagok vannak itt, foleg a magyar hirek miatt olvasom, de bevallom oszinten ez a thread mar nem egy szakmai forum, hanem inkabb egy szelsosegesen nacionalista kocsmai hozonges... tudom, nem kotelezo olvasni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ahol fát vágnak ott bizony hullik a forgács...
Ettől függetlenül szinte minden részterületen akad itt egy-két olyan hozzáértő Aki tudja is hogy mit beszél nem csak idemásolgat wikipediát, forditásokat stb...
Sőt továbbmegyek : akad itt olyan ember is Aki nem véletlenül ir név nélkül , hanem azért mert képzettségéből/előéletéből adódóan tudja hogyan működnek ezek a dolgok és nem szeretne bajt magának.