[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest

Brit hírszerzés: Oroszország összes szárazföldi haderejének 65%-át Ukrajnába telepítette...​


2022. MÁJUS 2., HÉTFŐ, 08:39

A brit hírszerzés szerint Oroszország több mint 120 zászlóalj taktikai csoportot telepített Ukrajnába, ami szárazföldi haderejének 65%-a.

A European Truth szerint ez áll a brit védelmi minisztérium napi beszámolójában .

"A konfliktus kezdetén Oroszország több mint 120 zászlóalj taktikai csoportot vetett be, amelyek teljes szárazföldi haderejének mintegy 65 százalékát képviselik" - áll a közleményben.

Meg kell jegyezni, hogy valószínűleg ezen egységek több mint egynegyede jelenleg munkaképtelen.

"Oroszország legelitebb egységei közül néhány, köztük a légideszant erők, szenvedték el a legnagyobb veszteségeket. Oroszországnak valószínűleg évekbe fog telni ezeknek az erőknek az újjáépítése" - közölte a brit hírszerzés.

 
W

Wilson

Guest

Az oroszok Mariupol irányából vitték át az erőket Popasna közelében - a vezérkar épít...​

2022. MÁJUS 2., HÉTFŐ, 07:33​


Az ukrajnai háború 68. napján az orosz hadsereg igyekszik kedvező feltételeket teremteni a Szlovjanszk és Szeverodonyeck elleni támadáshoz, Rubizsne teljes uralmának átvételére, a popasnai pozíciók javítására, amely alá egy zászlóalj harcászati csoportot szállított át Mariupolból. , Luhanszk és Zaporozsje térség megszállt területein pedig erősíti a légvédelmet.

Forrás: az Ukrán Fegyveres Erők vezérkarának operatív tájékoztatója május 2-án reggel 6 órakor

Részletek: Az Orosz Föderáció folytatja offenzíváját Kelet-Ukrajnában, a Volyn és Polissya térségben pedig a fehérorosz fegyveres erők egységei fedik le az ukrán-fehérorosz határt, továbbra is fennáll a Fehéroroszország területéről érkező rakéta csapások veszélye.

Szeverszkij irányában az ellenség aknavetőkkel lőtt az ukrán csapatok állásaira a csernyihivi régió Szenkivka térségében.

Megerősített közigazgatási, rendőrségi és kémelhárító rezsimet hoztak létre az Ukrajnával határos Brjanszk megyében és Oroszországban. Az ellenőrző pontok a főutakon és a települések közelében találhatók.

Szlobozsanszkij irányban az ellenséges csoport továbbra is ágyúzza Harkov városát, valamint Uda és Prudjanka településeket .

Az ellenség támadó hadműveletei Izyum-Barvinkove és Izyum-Slovyansk irányban folytatódnak. Az ellenség folytatta az ukrán csapatok ágyúzását.

Donyeck irányában a megszálló erők egy csoportja támadó hadműveleteket hajt végre szinte a teljes érintkezési vonalon.

Lyman irányában az ellenség a Lyman- Siversk határon lőtt ukrán csapatokra, hogy kiűzze őket állásaikból, és megteremtse a Szlovjanszk elleni támadás feltételeit.

Szeverodonyeck irányában az ellenség fő erőfeszítéseit Rubizsne uralmának átvételére és a Szeverodonyeck elleni támadásra való felkészülésre összpontosította.

Popasna irányában az ellenség Popasna térségében igyekezett javítani a taktikai pozíción . Csapatait úgy erősítette meg, hogy egy zászlóalj harcászati csoportot mozgatott Mariupol irányából.

A légvédelmi rendszer növelése érdekében az ellenség további légvédelmi rakétarendszereket telepített Luhanszk és Zaporizzsja régiók ideiglenesen megszállt területein.

Tavriya és Pivdennobuzh irányban az ellenség továbbra is igyekszik javítani taktikai helyzetén.

Tavriya irányában intézkedéseket hoznak az ellenséges egységek átcsoportosítására, a tűz megsemmisítő rendszer felszereléseinek bővítésére, valamint a lőszer-, üzemanyag- és kenőanyagok utánpótlására szolgáló felszerelések tervezésére .

Dél - Bug irányában a megszállók a hersoni régió közigazgatási határát próbálják elérni , a fegyveres erők védelmének gyenge pontjait keresve.

Nikolaev környékén az orosz haderő légi felderítést hajtott végre három UAV felhasználásával. Tüzérséggel lőtt az ukrán egységek állásaira.

Szó szerint: " Az előző napon a légvédelmi egységek tíz UAV-t találtak el" Orlan-10 ".

Az ellenség jelentős veszteségeket szenved, különösen a tüzérségben és a szárazföldön. Csak Donyeck és Luhanszk megyében az orosz megszállók 10 támadását visszaverték, 2 harckocsit, tizenhét tüzérségi rendszert, 38 egység páncélozott harcjárművet és 10 egység ellenséges járművet semmisítettek meg.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113

Brit hírszerzés: Oroszország összes szárazföldi haderejének 65%-át Ukrajnába telepítette...​


2022. MÁJUS 2., HÉTFŐ, 08:39

A brit hírszerzés szerint Oroszország több mint 120 zászlóalj taktikai csoportot telepített Ukrajnába, ami szárazföldi haderejének 65%-a.

A European Truth szerint ez áll a brit védelmi minisztérium napi beszámolójában .

"A konfliktus kezdetén Oroszország több mint 120 zászlóalj taktikai csoportot vetett be, amelyek teljes szárazföldi haderejének mintegy 65 százalékát képviselik" - áll a közleményben.

Meg kell jegyezni, hogy valószínűleg ezen egységek több mint egynegyede jelenleg munkaképtelen.

"Oroszország legelitebb egységei közül néhány, köztük a légideszant erők, szenvedték el a legnagyobb veszteségeket. Oroszországnak valószínűleg évekbe fog telni ezeknek az erőknek az újjáépítése" - közölte a brit hírszerzés.

És ha így is volna Oroszország a NATo-val háborúzik,ezek a britek mondák,hogy olyan hideg van Ukrajnában,hogy az orosz katonák megfagynak,meg már 3 hete elfogyott a církáló rakétájuk,meg az iszkanderük.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 351
14 007
113
Kifejtenéd bővebben miért is?
Egyenlőre a felállás egy hadtest - egy hadsereg ellen, a hadtest támad...
Persze lehet én látom rosszul.

Azért még tegyük hozzá a teljes amerikai légi/űr/ELINT/HUMINT/stb... felderítő apparátus minden segítsége, illetve a szimpla tényt, hogy az USA annyi pénzt öntött csak eddig nekik, hogy az ukrán katonai költségvetés mára kvázi nagyobb, mint az orosz...
Ennek ellenére légierejük csak emlékben van, légvédelmük a nyugati részen jelentős már csak (a keleti oldal elkaszálva és ahogy látom lassan bontogatják nyugat felé), és ez így is fog maradni, mert utánpótlás nuku (ezt letárgyalták a nagyok, hogy nem lesz nyugati gép).
És éppen emiatt okkal lőnek szét azonnal bármi komolyabb cuccot ha az befut (és fogják pl. a HIMARSot is már a határon) - amíg légifölény van, úgy olvasztják az Ukrajnába bejövő pénzt, ahogy akarják egy kisebb látszámú haderővel.
Szóval én sem látom egyhamar Moszkva ostromát...
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
689
2 729
93
Nem tudom volt-e már:
A csodatérkép szerint, Ozerne felé (Jampil és Liman között) előretörtek a ruszkik (május 1-i bejegyzés). Ez csak azért érdekes (már ha igaz és sikerül megtartani a pozit), mert ott két híd is van és ott vannak/voltak 128-asok. Ez elsősorban a támadóknak lenne fontos épen megőrizni, mert Szlovjanszk és Sziverszk felé is van még híd. A wiki szerint ebként a Donyec jobb partja a magasabb fekvésű, tehát a védekezőt segíti.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 760
17 795
113
Itt 98%-ban csak a szófosàs megy...:(
Az és rohadt unalmas naponta kb. 35 oldal agymenést meg az "én apukám bezzeg", majd felmondják a lelkviláguknak megfelelő propaganda-szöveget.

Tényleg kezdek ott tartani, hogy a hatalmas ignore listámat - amelyen kílyévszelentett szerepel csak, kiterjesztem.

Hírek minimálisan jönnek, inkább megy az agitprop. Aztán akik meg halottakat bemutató videó/kép alatt röhögnek, azokat meg végleges banra - mert szemmel láthatóan igazi emberi selejttel van dolgunk.

Más. Tegnap május egy, szakszervezetek felvonulása Merkelisztánban. A közelben kb. 1000 ember gyűlt össze és 7 nagy szovjet zászlót láttam hazafelé menet...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 760
17 795
113
Azért még tegyük hozzá a teljes amerikai légi/űr/ELINT/HUMINT/stb... felderítő apparátus minden segítsége, illetve a szimpla tényt, hogy az USA annyi pénzt öntött csak eddig nekik, hogy az ukrán katonai költségvetés mára kvázi nagyobb, mint az orosz...
Ennek ellenére légierejük csak emlékben van, légvédelmük a nyugati részen jelentős már csak (a keleti oldal elkaszálva és ahogy látom lassan bontogatják nyugat felé), és ez így is fog maradni, mert utánpótlás nuku (ezt letárgyalták a nagyok, hogy nem lesz nyugati gép).
És éppen emiatt okkal lőnek szét azonnal bármi komolyabb cuccot ha az befut (és fogják pl. a HIMARSot is már a határon) - amíg légifölény van, úgy olvasztják az Ukrajnába bejövő pénzt, ahogy akarják egy kisebb látszámú haderővel.
Szóval én sem látom egyhamar Moszkva ostromát...
Plusz az amerikaiak mondják meg, hogy mi mennyibe került. Én is adhatok neked egy 9 éves Dell notebookot, majd mondhatom, kaptál egy 4000€ értekű informatikai adományt...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Nem-e lehetne-e, hogy néhány lepottyan? Az ukránok úgyis eladnák..
Egyáltalán minek viszik, mikor Ukrajnában is árulnak katonai Land-Rovereket, Mercedes G 250-eket,meg Unimogokat. Nem lenne egyszerűbb akkor mondjuk azt megvenni helyben? (A hirdetések nem említik, hogy ne helyben lennének.)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Egyáltalán minek viszik, mikor Ukrajnában is árulnak katonai Land-Rovereket, Mercedes G 250-eket,meg Unimogokat. Nem lenne egyszerűbb akkor mondjuk azt megvenni helyben? (A hirdetések nem említik, hogy ne helyben lennének.)
nem sok kicsit az a 50k USD? :D
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
Egy populista (vezette) kispárt, a FvD tette fel a kérdést, hogy mi az eredete Zelenszkij 850000000 dollárjának!

Kérdezték... twitteren!
Itt olvasható, hogy sikeresen... beszéltek róla... :D

Ha kuss van az "...1,5 milliárdról valami Costa Ricai offshore számlán..." témában, az nyílvánvalóan azt bizonyítja, hogy büdös valami.

Ilyet is csináltak már az FvD-sek... Thierry Baudet a vezetőjük... Hollandia tartalék-jobboldali populistája:
 
W

Wilson

Guest
Orosz elemzés

Kanapé analitika 2.


ZÚZÁS ÉS ZÚZÁS.

A háborúk jellegük szerint feloszthatók. Svechin a háborúk "megsemmisítő háborúkra" és "kimerítő háborúkra" való osztályozását javasolta. A második eset kétségtelenül Ukrajnában figyelhető meg. Ha egy "elsöprő háborúban" a háború kimenetele az első stratégiai szintek összecsapásában dől el, a "a kimerítő háború" megköveteli a második, harmadik és további szintek létrehozását is. A kimerítő háború kampányai konkrét problémák megoldására irányulnak, mint például egyes csoportok legyőzése vagy egyes tartományok elfoglalása, és nem döntik el annak kimenetelét. A legfontosabb dolog, ami kibillenti mérleg nyelvét az a hadsereg létszámbeli és anyagi erőforrásbeli fölénye. Ezért egy ilyen háborúban az erőfeszítések egy része elkerülhetetlenül arra irányul, hogy aláássák az ellenség azon képességét, hogy hadseregét "táplálja". Műveleti szinten ez a színtér elszigetelését jelenti. Stratégiai szinten ez a hadiipar és az infrastruktúra megsemmisítése. Politikai szinten az ellenséges ország elszigetelése, szövetségi rendszerének megsemmisítése.

A helyzet paradoxona az, hogy Oroszország és Ukrajna különböző háborúkat vív.

Oroszország továbbra is úgy vívja a háborút, mintha ez egy megsemmisítő háború lenne. A háborút az első stratégiai szint erőfeszítéseivel próbálja megoldani. Most az első stratégiai szakasz maradványai láthatóak. A megsemmisítő háborút az jellemzi, hogy szinte minden lehetséges erőt az első lépcsőben osztanak be, hogy a csapás a lehető legerősebb legyen. A jelentések szerint Oroszország pontosan ezt tette. A tavaszi háborúra mintegy 150 BTG-t állítottak össze, szinte az összes rendelkezésre álló állományt. A jelenlegi "Győzelem napi offenzívára" csak mintegy 100 BTGR-t állítottak össze. A második stratégiai szint nem alakult meg. Az ipar átállítása a katonai sínekre sem észrevehető. Ha a katonai felszerelések esetében ez nem is olyan kritikus - a készletek még mindig elegendőek a veszteségek pótlására, akkor az irányított lőszerek esetében úgy tűnik, hogy a kimerülés jelei már érzékelhetőek. Nem volt semmilyen tartós kampány az ellenség képességeinek aláásására. Részben persze ez annak köszönhető, hogy az Orosz Fegyveres Erők csapásmérő képességei egyszerűen nem teszik lehetővé, hogy nagyszabású feladatokat oldjanak meg (még a kelet-ukrajnai harci zóna elszigetelése is lehetetlen feladatnak bizonyul). Ez részben annak is köszönhető, hogy az ellenséges hadsereg fő utánpótlási forrásai elérhetetlenek, mert külföldön találhatók. A háború politikai és diplomáciai dimenziója szintén teljes kudarc.

Ez egy megsemmisítő háborúban nem lenne kritikus, de egy felmorzsoló háborúban ez a dimenzió az egyik legfontosabb. Az orosz vezetést láthatóan kevéssé foglalkoztatják a vereséggel járó háború vezetésének problémái. A villámháború kudarcot vallott, de nincs B-terv. Ezért továbbra is az "A" terv szerint járnak el.

Ukrajna viszont kezdettől fogva kimerítő háborút folytat. Már a háború előtt is létrehozták a területi védelmi struktúrákat. Amelyek a háború kezdete után meglehetősen gyorsan beteltek. Bár a területi egységek harci értéke meglehetősen korlátozott, lehetővé tették, hogy egyfajta "mezei töltést" hozzanak létre, és rendszeres egységekkel megerősítve (mint a "sündisznók" a "Guy from Underworld"-ben)amelyek nagy stabilitást mutattak a védelemben. A Teroboron mellett az ukránok is megkezdték a tartalékosok bevetését. A tartalékok felemelését az orosz inváziót megelőző napon jelentették be. A tartalékos 4. és 5. zászlóaljakat az állandó dandárok hátuljában vetették be, és hamarosan részt vettek a harcokban. Ezenkívül megkezdődött a tartalékos hadtest dandárjainak bevetése. A Krivoj Rogban állomásozó 60. gyalogosdandárról ismert, hogy bevetésre került, de úgy tűnik, hogy a Poltavában állomásozó 46. légideszantos rohamdandár is bevetésre került, míg a tartalékos páncélosdandárok (3., 4. és 5.) bevetéséről homályosak az információk. Ukrajna saját hadiipara a háború előtt nem volt különösebben erős, és a háború folyamán veszteségeket szenvedett az ellenséges támadások miatt. Az ukrán politikai vezetésnek azonban sikerült létrehoznia egy meglehetősen széles "támogatói koalíciót", és biztosítania a külföldről érkező katonai anyagok áramlását, és ez az anyag áramlás mind mennyiségében, mind minőségében növekszik. Vagyis az ukrán vezetés foglalkozik a második stratégiai szint létrehozásának és a hadsereg "élelmezésének" problémáival, és ezeket a problémákat bizonyos sikerrel meg is oldotta.

KORLÁTOZOTTSÁG ÉS TELJESSÉG

A háborúk a részvétel mértéke szerint is osztályozhatók. Vannak totális háborúk, amikor az egész társadalom teljes mértékben részt vesz a háborúban, és vannak korlátozott háborúk, amikor a háborús feladatokat a békeidőben szolgáló hadsereg, vagy akár csak annak egy része végzi. Itt is létezhetnek szimmetrikus és aszimmetrikus megközelítések. A Falkland-szigeteki háború például mindkét oldalon korlátozott háború volt. Míg a búr háború a búrok számára teljes volt, Anglia számára viszont korlátozott. Hasonló aszimmetria volt megfigyelhető a finn háborúban.

Oroszország számára a tavaszi háború kétségtelenül korlátozott volt. Ez tükröződik abban, hogy ragaszkodtak a "különleges művelet" elnevezéshez, hogy a háború problémáit tisztán hivatásos kontingenssel próbálták megoldani, és hogy a legmagasabb szinten kijelentették, hogy nem vesznek részt benne sorkatonák. A társadalom részvétele a háborúban az óvodások és az állami alkalmazottak felsorakoztatására korlátozódik a latin Z betű alakjában.

Ukrajnában nem így van. Ott az egész ország részt vesz a háborúban - akarva-akaratlanul. A menekültek önmagukban már a lakosság negyedét teszik ki. Rakétatámadásokat hajtanak végre az egész országban. A régiók egyharmadát érte invázió és megszállás. A háború még nem vált olyan totálissá Ukrajna számára, mint amilyen a Nagy Honvédő Háború volt a Szovjetunió számára, a "mindent a frontért, mindent a győzelemért" elveivel, de folyamatosan ebbe az irányba halad.

A történelem tapasztalata szerint még jelentős "súlykülönbségek" esetén is nehéz a legerősebb oldalnak korlátozott háborút vívnia egy totális háborúval szemben. Mind a búr háborúban, mind a finn háborúban a legerősebb félnek ki kellett szélesítenie a részvétel körét a győzelem elérése érdekében. A finn háborúban például a Szovjetuniónak mozgósítania kellett (bár nem mindenütt), és a hadműveletek közötti átcsoportosítások révén jelentősen növelnie kellett aktív erőinek létszámát.

A jelenlegi háborúban az ellenfelek közötti súlykülönbség nem olyan nagy, mint a Szovjetunió és Finnország, vagy Nagy-Britannia és a búr köztársaságok között. Oroszország számára nincs mód arra, hogy a háborúban való részvétel megfigyelt szintjén elkerülje a vereséget.

PRIVÁT ÉS GLOBÁLIS

A háborúk a céljaik nagyságrendje szerint is feloszthatók. A célok lehetnek magánjellegűek - például elvenni egy tartományt a szomszédtól, vagy arra kényszeríteni, hogy ismerje el kereskedőinek kereskedelmi jogait. De lehet globális is - a szuverenitás jelentős korlátozása vagy teljes megszüntetése, egészen a vesztes állam felszámolásáig. A háború folyamata gyakran vezet a cél nagyságrendjének megváltozásához. A finn háború például azzal a globális céllal kezdődött, hogy a fennálló rendszert felszámolják, és a Kuusinen-rezsimre cseréljék. A háború folyamán a politikai és katonai helyzetben, a finn ellenállás jellegében, valamint Nagy-Britannia és Franciaország hadba lépésének növekvő lehetőségében bekövetkezett változások azt jelentették, hogy a célkitűzés hatóköre konkrétabbá vált. Úgy döntöttek, hogy megelégszenek a leningrádi határ visszaszorításával és a Petsamo melletti nikkelbányákkal.

Azzal, hogy a védekező fél nem kezdeményezi a háborút, egy olyan háborúban vesz részt, amelyet valaki más céljaira kezdeményeztek. Alapértelmezés szerint a védekező fél először egy negatív magáncélt követ - a háborúból való minél kevesebb veszteséggel való kilépést, legfeljebb a status quo ante bellum visszaállítását. A háború lefolyása azonban ismét befolyásolhatja a célmeghatározást. A védelmi sikerek és a politikai-katonai helyzet változása a célok globális célokra való átállásához vezethet. Hogy "végezzünk az ellenséggel a búvóhelyén". Vagy "elpusztítani a korzikai szörnyeteget".

Oroszország azzal a globális céllal kezdte ezt a háborút, hogy jelentősen korlátozza Ukrajna szuverenitását. El kellett veszítenie a hadseregét ("demilitarizáció"), és az uralkodó osztályát lusztrációnak ("denazifikáció") kellett alávetnie, ami nyilvánvalóan lehetetlen külső irányítás nélkül. Ezen túlmenően a tervek szerint korlátozni akarták Ukrajna külpolitikai függetlenségét ("semleges státusz"). Mint láthatjuk, alig két hónap háború után Ukrajna ellenállása és a katonai és politikai helyzet kedvezőtlen változása ("második hidegháború") arra kényszerítette az orosz vezetést, hogy jelentősen csökkentse céljai léptékét, és a globális célok eléréséről áttérjen a privát célokra- a területek elszakításának - elérésére.

Colonelcassad.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 508
19 989
113
Nem tudom volt-e már:
A csodatérkép szerint, Ozerne felé (Jampil és Liman között) előretörtek a ruszkik (május 1-i bejegyzés). Ez csak azért érdekes (már ha igaz és sikerül megtartani a pozit), mert ott két híd is van és ott vannak/voltak 128-asok. Ez elsősorban a támadóknak lenne fontos épen megőrizni, mert Szlovjanszk és Sziverszk felé is van még híd. A wiki szerint ebként a Donyec jobb partja a magasabb fekvésű, tehát a védekezőt segíti.
A 128-asokkal valami gáz lehet, a 04.28 és a 04.29 ukrán térképek szerint jelentősen hátrálnak, szerintem nem kicsik a veszteségeik. Jellemző módon a munkácsiakat megint a legszarabb helyre irányították mint anno Debalcevonál. Nem véletlenül vannak azok a "feleségtüntetések"...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 127
67 078
113
A 128-asokkal valami gáz lehet, a 04.28 és a 04.29 ukrán térképek szerint jelentősen hátrálnak, szerintem nem kicsik a veszteségeik. Jellemző módon a munkácsiakat megint a legszarabb helyre irányították mint anno Debalcevonál. Nem véletlenül vannak azok a "feleségtüntetések"...
Pedig olyan kemenyek voltak a facebookon...