[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 630
18 924
113
A volt nejem is diplomás ápolónő, kórházban, csak Bécsben. A Covid elején megkérdezték őket, akar-e COVID-osokkal foglalkozni? Meg arról, hogy akar-e túlórázni? Nos Ő mindkét kérdésre nemmel felelt... Nem is volt Covidosokkal, meg nem is túlórázott az elmúlt 3 évben. Érdekes, sokszor ez a sztori jutott az eszembe, amikor a Covid-os élményeidet olvastam. Köszi, hogy kissé beleláthattam, általad, ebbe a hazai világba.....Ami azért nagyon más, mint egy országgal nyugatabbra...
Nem tudom, hogy nyugaton hogy mennek a dolgok én csak a hazai tapasztalatokat tudom elmondani! Amit anno le is írtam! Idehaza COVId nélkül is minden más! Nyilván lehetne jobb is, de nem panaszkodom! Viszont ez a konfliktus és az ezzel járó gazdasági következmények aggasztanak nagyon!! A jövőt nézve a gyerekeim miatt a legjobban! Ha el kell pusztuljak egy lövészárokba, ha ez van megírva hát legyen! De a gyerekeimtől el a kezekkel!
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 675
113
Ha ez igaz, akkor Putyin ledobta az atomot!
https://www.vadhajtasok.hu/2022/05/...ulyeseget-betiltotta-a-nyersanyagok-exportjat

Putyin megunta a nyugat hülyeségét, betiltotta a nyersanyagok exportját​

KÜLFÖLD
2022. MÁJUS 03. - 13:15
38
Frissítve! - 2022. május 03. - 13:34
MÁSOLÁS
Putyin aláírta a megtorló szankciókról szóló rendeletet.
Vlagyimir Putyin rendeletet írt alá „egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan fellépéseiről” – közölte a Kreml információi alapján a BBC. A rendeletben az áll, hogy

Oroszország megtiltja termékek és nyersanyagok exportját
szankciókkal sújtott személyeknek és szervezeteknek – írja a Reuters. Azt is lehetővé teszi az orosz cégek számára, hogy ne teljesítsék szerződéses kötelezettségeiket a szankciók által sújtott emberekkel és társaságokkal szemben – teszi hozzá a hírügynökség.

Cikkünket frissítjük az eredeti orosz cikkel.
Az orosz elnök aláírta a barátságtalan országok elleni megtorló szankciókról szóló rendeletet.
Az orosz elnök aláírta a megtorló szankciókról szóló rendeletet azokkal az országokkal szemben, amelyek korábban több oroszellenes szankciócsomagot vezettek be. A rendelet címe: "Különleges gazdasági intézkedések alkalmazásáról egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan cselekedeteivel összefüggésben".
A rendelet szövege megtiltja az orosz partnereknek, hogy az orosz szankciós intézkedések hatálya alá tartozó személyekkel és szervezetekkel tranzakciókat hajtsanak végre.
Egyetlen hatóságnak - beleértve a helyi hatóságokat is - sincs joga arra, hogy a szankcionált jogalanyokkal ügyleteket hajtson végre, vagy a korábban megkötött ügyletekből eredő kötelezettségeket teljesítse, ha az ilyen ügyletek jelenleg nem 100%-ban teljesülnek.

Tilos az olyan pénzügyi tranzakciók, amelyek az orosz szankciós listákon szereplő szervezetek és személyek számára előnyösek lehetnek.

A rendelet megtiltja továbbá a nyersanyagok és termékek orosz területről történő kivitelét, ha azokat külföldre szállítják az alárendelt struktúráknak vagy azok kapcsolt vállalkozásainak.

o-2.jpg

A rendelet fogalmazása alapján elmondható, hogy a szankciókkal sújtott külföldi szervezetek gyakorlatilag minden Oroszországban előállított termék és Oroszországban kitermelt ásványi anyag szállításától megfoszthatók.
Moszkva például megfoszthatja a szankciókkal sújtott európai szervezeteket a gázszállításoktól, ha nem fogadják el Oroszország feltételeit az orosz bankszámlákon keresztül, rubelben történő fizetésre vonatkozóan. A barátságtalan országokat meg lehetne fosztani a műtrágya, gabona (és más élelmiszerek), üzemanyag, urán (beleértve a nukleáris ipar számára dúsított urániumot is), nikkel, csúcstechnológiai termékek, repülőgép- és rakétahajtóművek és még sok más termék beszállításától.

A rendelet egyebek mellett gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy Oroszország ne fizesse ki adósságait a barátságtalan országok és az ilyen országok vállalatai felé. Ez részben kompenzációnak tekinthető az orosz vagyon befagyasztásáért (a nyugati országok általi de facto lopásért).



Vlagyimir Anatolij - Vadhajtások.hu Oroszország szakértő
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113

Putyin megunta a nyugat hülyeségét, betiltotta a nyersanyagok exportját​

KÜLFÖLD
2022. MÁJUS 03. - 13:15

Putyin aláírta a megtorló szankciókról
Az orosz elnök aláírta a barátságtalan országok elleni megtorló szankciókról szóló rendeletet.
Az orosz elnök aláírta a megtorló szankciókról szóló rendeletet azokkal az országokkal szemben, amelyek korábban több oroszellenes szankciócsomagot vezettek be. A rendelet címe: "Különleges gazdasági intézkedések alkalmazásáról egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan cselekedeteivel összefüggésben".
A rendelet szövege megtiltja az orosz partnereknek, hogy az orosz szankciós intézkedések hatálya alá tartozó személyekkel és szervezetekkel tranzakciókat hajtsanak végre.
Egyetlen hatóságnak - beleértve a helyi hatóságokat is - sincs joga arra, hogy a szankcionált jogalanyokkal ügyleteket hajtson végre, vagy a korábban megkötött ügyletekből eredő kötelezettségeket teljesítse, ha az ilyen ügyletek jelenleg nem 100%-ban teljesülnek.

Tilos az olyan pénzügyi tranzakciók, amelyek az orosz szankciós listákon szereplő szervezetek és személyek számára előnyösek lehetnek.

A rendelet megtiltja továbbá a nyersanyagok és termékek orosz területről történő kivitelét, ha azokat külföldre szállítják az alárendelt struktúráknak vagy azok kapcsolt vállalkozásainak.

o-2.jpg

A rendelet fogalmazása alapján elmondható, hogy a szankciókkal sújtott külföldi szervezetek gyakorlatilag minden Oroszországban előállított termék és Oroszországban kitermelt ásványi anyag szállításától megfoszthatók.
Moszkva például megfoszthatja a szankciókkal sújtott európai szervezeteket a gázszállításoktól, ha nem fogadják el Oroszország feltételeit az orosz bankszámlákon keresztül, rubelben történő fizetésre vonatkozóan. A barátságtalan országokat meg lehetne fosztani a műtrágya, gabona (és más élelmiszerek), üzemanyag, urán (beleértve a nukleáris ipar számára dúsított urániumot is), nikkel, csúcstechnológiai termékek, repülőgép- és rakétahajtóművek és még sok más termék beszállításától.

A rendelet egyebek mellett gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy Oroszország ne fizesse ki adósságait a barátságtalan országok és az ilyen országok vállalatai felé. Ez részben kompenzációnak tekinthető az orosz vagyon befagyasztásáért (a nyugati országok általi de facto lopásért).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Ha ez igaz, akkor Putyin ledobta az atomot!
https://www.vadhajtasok.hu/2022/05/...ulyeseget-betiltotta-a-nyersanyagok-exportjat

Putyin megunta a nyugat hülyeségét, betiltotta a nyersanyagok exportját​

KÜLFÖLD
2022. MÁJUS 03. - 13:15
38
Frissítve! - 2022. május 03. - 13:34
MÁSOLÁS
Putyin aláírta a megtorló szankciókról szóló rendeletet.
Vlagyimir Putyin rendeletet írt alá „egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan fellépéseiről” – közölte a Kreml információi alapján a BBC. A rendeletben az áll, hogy


szankciókkal sújtott személyeknek és szervezeteknek – írja a Reuters. Azt is lehetővé teszi az orosz cégek számára, hogy ne teljesítsék szerződéses kötelezettségeiket a szankciók által sújtott emberekkel és társaságokkal szemben – teszi hozzá a hírügynökség.

Cikkünket frissítjük az eredeti orosz cikkel.
Az orosz elnök aláírta a barátságtalan országok elleni megtorló szankciókról szóló rendeletet.
Az orosz elnök aláírta a megtorló szankciókról szóló rendeletet azokkal az országokkal szemben, amelyek korábban több oroszellenes szankciócsomagot vezettek be. A rendelet címe: "Különleges gazdasági intézkedések alkalmazásáról egyes külföldi államok és nemzetközi szervezetek barátságtalan cselekedeteivel összefüggésben".
A rendelet szövege megtiltja az orosz partnereknek, hogy az orosz szankciós intézkedések hatálya alá tartozó személyekkel és szervezetekkel tranzakciókat hajtsanak végre.
Egyetlen hatóságnak - beleértve a helyi hatóságokat is - sincs joga arra, hogy a szankcionált jogalanyokkal ügyleteket hajtson végre, vagy a korábban megkötött ügyletekből eredő kötelezettségeket teljesítse, ha az ilyen ügyletek jelenleg nem 100%-ban teljesülnek.

Tilos az olyan pénzügyi tranzakciók, amelyek az orosz szankciós listákon szereplő szervezetek és személyek számára előnyösek lehetnek.

A rendelet megtiltja továbbá a nyersanyagok és termékek orosz területről történő kivitelét, ha azokat külföldre szállítják az alárendelt struktúráknak vagy azok kapcsolt vállalkozásainak.

o-2.jpg

A rendelet fogalmazása alapján elmondható, hogy a szankciókkal sújtott külföldi szervezetek gyakorlatilag minden Oroszországban előállított termék és Oroszországban kitermelt ásványi anyag szállításától megfoszthatók.
Moszkva például megfoszthatja a szankciókkal sújtott európai szervezeteket a gázszállításoktól, ha nem fogadják el Oroszország feltételeit az orosz bankszámlákon keresztül, rubelben történő fizetésre vonatkozóan. A barátságtalan országokat meg lehetne fosztani a műtrágya, gabona (és más élelmiszerek), üzemanyag, urán (beleértve a nukleáris ipar számára dúsított urániumot is), nikkel, csúcstechnológiai termékek, repülőgép- és rakétahajtóművek és még sok más termék beszállításától.

A rendelet egyebek mellett gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy Oroszország ne fizesse ki adósságait a barátságtalan országok és az ilyen országok vállalatai felé. Ez részben kompenzációnak tekinthető az orosz vagyon befagyasztásáért (a nyugati országok általi de facto lopásért).



Vlagyimir Anatolij - Vadhajtások.hu Oroszország szakértő
Tényleg véget ér 9re ... :D

Buzuki 1,2 Swift 4 milla felett. Csókolom a Mercedesnek és a többinek is. Itthon is ennyi volt. Érdekes lesz ebből felállni. Hú de igaz lett Kohán Mátyás mai cikke!!!!

"Döntő ütközetre készül Európa az önmaga elleni csatában."

Nos, elvesztette. :(
 
K

Kopi2000

Guest
Nem tudom, hogy nyugaton hogy mennek a dolgok én csak a hazai tapasztalatokat tudom elmondani! Amit anno le is írtam! Idehaza COVId nélkül is minden más! Nyilván lehetne jobb is, de nem panaszkodom! Viszont ez a konfliktus és az ezzel járó gazdasági következmények aggasztanak nagyon!! A jövőt nézve a gyerekeim miatt a legjobban! Ha el kell pusztuljak egy lövészárokba, ha ez van megírva hát legyen! De a gyerekeimtől el a kezekkel!
Csak egy régi tapasztalat. Én a hidegháború idején voltam tini, meg 85-86-ban sorkatona. Akkor megtanultunk élni a sok helyről sulykolt atomháború gondolatával. Érdekes, de ez akkor egyáltalán nem befolyásolta a mindennapjaimat. Így most sem élek félelemben, nem parázom.... A családban megszerveztük a fiatalok menekülését, nyilván Ausztriába, de én elhatároztam, lesz ami lesz, helyben maradok. Akár agyon is lőhetnek, én máshol már nem akarok élni, mint itt... (Ugye milyen érdekes ez egy libsi szájából???)
 
K

Kopi2000

Guest
Az én nagyapám első barátnőjének az apukájának az egyik őse Mátyás király első tárnokmesterének az alattvalója volt!
Csak tudod, amit én állítok, az cégadatokban tetten érhető, amit meg Te, azt fel sem jegyezték a krónikák... De fejezzük be, mert már unom én is ezt a témát vesézni.....
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 922
16 934
113
Aztaqurva!

Besegített a nyugati döntéshozóknak. Most màr nem kell azon rágódniuk, hogy mikor váljanak le az orosz energia hordozókról. A nyugati liberós demokraták felültek a szopó rollerre.Parádés! :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 630
18 924
113
Tényleg véget ér 9re ... :D

Buzuki 1,2 Swift 4 milla felett. Csókolom a Mercedesnek és a többinek is. Itthon is ennyi volt. Érdekes lesz ebből felállni. Hú de igaz lett Kohán Mátyás mai cikke!!!!

"Döntő ütközetre készül Európa az önmaga elleni csatában."

Nos, elvesztette. :(
Fordítsa le valami a mi szemszögünkből mit is jelent ez?
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 630
18 924
113
Csak egy régi tapasztalat. Én a hidegháború idején voltam tini, meg 85-86-ban sorkatona. Akkor megtanultunk élni a sok helyről sulykolt atomháború gondolatával. Érdekes, de ez akkor egyáltalán nem befolyásolta a mindennapjaimat. Így most sem élek félelemben, nem parázom.... A családban megszerveztük a fiatalok menekülését, nyilván Ausztriába, de én elhatároztam, lesz ami lesz, helyben maradok. Akár agyon is lőhetnek, én máshol már nem akarok élni, mint itt... (Ugye milyen érdekes ez egy libsi szájából???)
Engem nem zavart soha sem ha másnak eltérő politikai nézetei vannak! A baráti körömben is van ilyen mégsem köveztem meg érte! Amíg ő tiszteletben tartja az én nézeteimet! De azt sem tagadom melyik oldalon állok!
 
K

Kopi2000

Guest
Engem nem zavart soha sem ha másnak eltérő politikai nézetei vannak! A baráti körömben is van ilyen mégsem köveztem meg érte! Amíg ő tiszteletben tartja az én nézeteimet! De azt sem tagadom melyik oldalon állok!
Ez így lenne rendjén. Eltérő értékrendű emberek lehetnek -egyidejűleg- hasznos állampolgárok és egyben értékes emberek.... Örülök, hogy így gondolkodsz, mert kb. én is ezt vallom... Sajnos, sokan itt is, gúnyt űznek azokból, akik másként gondolkodnak... Ez azért nem tetszik, szoktam is miatta szót emelni, de sokaktól csak ostorozást kapok...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Venom85

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 361
113
Besegített a nyugati döntéshozóknak. Most màr nem kell azon rágódniuk, hogy mikor váljanak le az orosz energia hordozókról. A nyugati liberós demokraták felültek a szopó rollerre.Parádés! :)
Kösz, Magyarország sorsa estére dől el, hogy mennyire tekintenek minket barátságtalannak és érdemes volt-e a különutasozás. :( Amennyire felszopták az oroszok Orbánt két napon át, nyueu meg belerúgott, simán el tudom képzelni, hogy mi valahogy megússzuk, talán. Remélem igazam lesz! Mert ha nem, szeptemberben vége többek közt az autógyártásnak EU szerte. Május közepére tippeltem itt a fórumon is, hogy megszopjuk, júliusra, hogy állandósul, de sajnos május eleje lesz, úgyhogy a nyaralásnak is vége, kizárt, hogy júniusban eljussak nyaralni úgy, ahogy akartuk. :( Ejj b+! Nem hittem volna.
Kíváncsi leszek júniusban az ukrán szimpátia mutatóra. A cseheknél a lakosság 1/4e halna meg a politikusokért, izé a hazájukért ...
 
W

Wilson

Guest
Van egy olyan érzésem, hogy a java még egy pár hét múlva kezdődik. Addigra kiképzik az ukránokat a nyugati fegyverzetre. Gondolom meg lesz a május 9.-ei bejelentés is, hogy a cél jó részét vagyis a keleti régiók felszabadítását zömében elérték. Viszont azt meg is kellene tartani. Biztosan számítottak erre az oroszok, hogy előbb-utóbb nyugati fegyverekkel találják szembe magukat és ezért ment a frontra a régi ócskavasak hada. Gondolom mire fejlett cucc lesz az ukrán oldalon előkerülnek fejlettebb dolgok orosz részről is. Nem vagyok szakértője a fegyvereknek de abban biztos vagyok, hogy erre a háborúra nem lehet régebbi kliséket ráhúzni, hogy úgy fognak járni, mint afganisztánban meg akárhol. Az életük múlik ezen és nagyon dúrva dolgok jönnek még. Idővel kijev is nézhet úgy ki , mint Mariupol... Be sem kell vonulni hozzá. Kárpátalját féltem, az még kimaradt eddig.
Nem értem ezt az itt elterjedt nézetet azzal kapcsolatban, hogy az oroszok az ócskavas technikát küldték az ukrán frontra.Ez egyszerűen nem igaz az orosz haderőben rendszeresített összes modern orosz haditechnika ott van az ukrán fronton, még az összesen jó ha 100 darabban rendszeresített T-90M- is megjelentek az ukrán harctéren.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 630
18 924
113
Kösz, Magyarország sorsa estére dől el, hogy mennyire tekintenek minket barátságtalannak és érdemes volt-e a különutasozás. :( Amennyire felszopták az oroszok Orbánt két napon át, nyueu meg belerúgott, simán el tudom képzelni, hogy mi valahogy megússzuk, talán. Remélem igazam lesz! Mert ha nem, szeptemberben vége többek közt az autógyártásnak EU szerte. Május közepére tippeltem itt a fórumon is, hogy megszopjuk, júliusra, hogy állandósul, de sajnos május eleje lesz, úgyhogy a nyaralásnak is vége, kizárt, hogy júniusban eljussak nyaralni úgy, ahogy akartuk. :( Ejj b+! Nem hittem volna.
Kíváncsi leszek júniusban az ukrán szimpátia mutatóra. A cseheknél a lakosság 1/4e halna meg a politikusokért, izé a hazájukért ...
Azert ne szaladjunk ennyire előre!! Rubelben megkapják amit akarnak és itt szerintem nagy változások nem lesznek!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell