[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
fsaiy410.jpg

Nyugati Média: A gonosz oroszok fegyverként használják szegény kis Delfineket.
Valóság: A katonák élelmet hoztak a létesítménybe.
Akkor mégsem védik a hajókat? Én nem is hittem el, hogy erre be lehetne őket tanítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Mert rengeteg ember halt meg fölöslegesen. Mert inkompetens, buta emberek tervezték ész nélkül. (Ahogy ezt az inváziót is.)
Rendesen valahol Moszkvától távol be kellett volna rántani annyi eü katonát, ahány ember van a színházban. Minden tizedikre egy orvost is. Nekik megmondani, mit fognak alkalmazni, és kiképezni őket az elsősegélyre. A legközelebbi alkalmas helyen tábori kórházakat húzni fel. Gondoskodni ezer mentőautóról.
Logikus amit irsz de nincs igazad. Szerintem. Ezt az akciót titokban kellett előkésziteni. Egyedi volt, még sehol a világon nem csináltak hasonlót. A legyengült, esetleg beteg ember csoportból kerültek ki az áldozatok. Orosz viszonylatban kimondottan sikeres volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
W

Wilson

Guest
Az USA nem látja akadályát a külföldi fegyverek Ukrajnába történő szállításainak, ezek nap mint nap megtörténnek - közölte John Kirby, a Pentagon szóvivője.

"Az ellátmányt, a fegyvereket és az anyagokat továbbra is minden nap szállítják, így ma is. Nem látjuk jelét annak, hogy ez az áramlás akadályozva lenne" - mondta.

Ned Price külügyminisztériumi szóvivő szerint az USA "kimeríthetetlen" kapacitással rendelkezik az Ukrajnának történő fegyverszállításra.

Price biztosította továbbá, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei megtalálják a módját annak, hogy támogassák Svédország és Finnország biztonságát a NATO-hoz való csatlakozási folyamat során.

 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 923
16 951
113
Ramzan Kadirov felvételeket tett közzé csecsen csapatokról, akik a Luhanszki területen lévő Popasna városában harcolnak a nacionalisták ellen.

"A banditák heves ellenállása ellenére egységeink magabiztosan verik ki a bandita söpredéket a házakból és mindenféle, hosszú védekezésre jól előkészített műszaki építményekből" - mondta a csecsen vezető.

https://vk.com/wall-40316705_43331492
 

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
A Nyugat tavaly tévedett, amikor Afganisztánból kivonulva abban bízott, hogy az általan felfuttatott afgán kormány majd ellesz magában egyedül is a tálibokkal.
Hiába a húsz év alatt odahordott sok fegyver és dollárok milliárdjai, pár nap alatt feloldódtak a tálib hatalomátvételben.

A Nyugat azt hiszi, hogy az általa futtatott ukrán rendszer majd ellenáll az orosz agressziónak. Amire nagy esély van az az, hogy - ahogy a Krímnél is - úgy most is az ukrán reguláris haderő lényegében ellenállás nélkül le fogja tenni majd a fegyvert. Teljesen mindegy, hogy hány milliárd dollárnyi fegyvert halmoztak fel idáig. Az életüket nem fogják odaadni, csak a fegyvereiket.
Csak a nacionalista félkatonai szervezetek fognak valameddig ellenállni.

Ami szignifikáns különbség a világ értelmezésében van, az most jól kiviláglik: amíg a Nyugat - szokásához híven - ülésezik, nyilatkozgat, szankciókat gyárt és elemez, addig a jóval praktikusabb oroszok beültek a tankba.
Elég csúnyán öregedet ez a hozzászólás
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Wait...akkor a párizsi béke semmis? Mert a térképen nem találom az azt aláíró Szovjetúniót, Jugoszláviát, Csehszlovákiát...többek között. Aki nem óvodás, az tudja, hogy ezek a szerződések csak egy darab papírfecnik. Azt be is kell tartatni, azt meg az erősebb tudja. Tetszik vagy sem, a kőkorszak óta ez van.

Igen, már réges-rég semmis. Többminden miatt megszűnhet egy nemzetközi szerződés. Pl. az azt kiváltó ok megszűnése vagy éppen a felek jogutód nélkül szűnnek meg, vagy éppen elkezdik sorban deklarálni, hogy a továbbiakban nem gondolják magukra érvényesnek.

Lehet ráutaló magatartás is - pl. elkezdi az egyik fél látványosan megszegni és azt a többi fél nem nehezményezi. Itt is ilyesmi van. Illetve pl. hazánk Ukrajna NATO blokkolása mögött is (meg persze fentről kaptuk az ukázt, de mindegy). Ugye van Alapszerződés Velük amiben pl. elismerjük a területi szuverenitásukat meg kisebbségi nyelvhasználat stb. Namost ugye hoztak nyelvtörvényt meg elkezdtek követelőzni, hogy ismerjük el a területi szuverenitásukat (ami az Alapszerződésben szerepel). Ez virágnyelven annyit tesz, hogy azt szeretnék a múlttá tenni illetve egy új szerződésben csak az utóbbi szerepeljen. Amit emlegettek még, hogy esetleg egy új alapokra helyezett dolog lehet (pl. ugyanannyi magyar iskola Ukrajnában, mint amennyi ukrán Magyarországon + vállaljuk át a teljes költséget, persze Ők semmit).

Diplomáciai úton jeleztük, hogy ez nem OK. Deklarálva e miatt blokkoltuk a NATO tagságukat. Ezzel meg a mi álláspontunk, hogy szeretnénk, ha a jelenlegi érvényes szerződés maradna a mérvadó és mindössze rögzítettük a jelenlegi jogellenes állapotot.

Na ennyit Ukrajnáról meg a nemzetközi szerződésekről ...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Az USA nem látja akadályát a külföldi fegyverek Ukrajnába történő szállításainak, ezek nap mint nap megtörténnek - közölte John Kirby, a Pentagon szóvivője.

"Az ellátmányt, a fegyvereket és az anyagokat továbbra is minden nap szállítják, így ma is. Nem látjuk jelét annak, hogy ez az áramlás akadályozva lenne" - mondta.

Ned Price külügyminisztériumi szóvivő szerint az USA "kimeríthetetlen" kapacitással rendelkezik az Ukrajnának történő fegyverszállításra.

Price biztosította továbbá, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei megtalálják a módját annak, hogy támogassák Svédország és Finnország biztonságát a NATO-hoz való csatlakozási folyamat során.

Annyi vas lesz Ukrajnában szerteszét, hogy rozsda színű lesz egy év alatt az ország műholdról nézve...
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
Nemzetközi jogilag nem.
A jog nem az igazságrol,hanem a jogosságról szol.Oo megsértett egy általa garantált nemzetközi szerződést,az USA meg nem.Plusz az USA nem sértette meg Irak területi integritását,nem szakitott el tőle területeket.Hogy a háború indoka egy nagy hazugság volt,az más kérdés.
Bizonyos esetekben a jogfosztás jogos. Pl. egy bűnöző esetében.
Bűnöző pl. az aki civileket írt.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
952
11 180
93
W

Wilson

Guest

Napi aktuális - Georg Spöttle (2022-05-05)​

A legmodernebb Onix cirkálórakétáknál abba hagytam....:)
A hír tv-l valahogy nem mindig sikerül hozzáértő szakértőket megszólaltatniuk, a múlt héten olyan szakértőt sikerült nekik összeszedni, aki azt mondta, hogy az éppen aktuális amerikai 800 millió dolláros segítségből az ukránok 8 db modern nyugati MTB tudnak venni az Ukránok...:)
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
Kiváló. Újabb adag ahhoz, hogy orosz ügynökök vagyunk és ennek megfelelően bánjanak el velünk.
Orosz még nem hívott:
  • fasisztának (mert a müncheni metróban hugyozó "vendéget" nyakon vertem)
  • toxikus maszkulin entitánsnak (mert kinyitom az ajtót a nők előtt és egy számomra ismeretlen nőnek a volt munkahelyen felajánlottam, hogy felcipelem helyette azt a nehéznek tűnő táskát. Hiba volt. 1 óra múlva mehettem a HR-re és ott hallottam először élőben ezt a kifejezést)
- ruszki ügynöknek (mert szerintem a szankciókkal magunkat lőjjük lábon és már egy kurva 5 colos, varratnélküli csövet sem lehet kapni)
  • xenofób és előítéletesnek (mert azt mertem mondani, ne gondoljuk azt, hogy Indiában gombokért lehet kapni jó szakembert, mert van náluk 2 nyomornegyed. Meg kell őket is fizetni. Ebből csak az India-nyomornegyed szó maradt meg néhány európai széplélek fejében. Ezután valaki nagyon fentről írt ímélt, amiben bocsánatot kér és a "példás bűntetésemről" beszélt... Végül az indiai projektvezető írt vissza, hogy én meg leszek bűntetve az igazság kimondásáért, akkor mi lesz azokkal, akik egy előzetes tervkalkulációban egy indiai mérnököt havi 250€-val számolnak?)
  • neonácinak (mert amikor a tisztelt antifák negyedszerre rúgták fel a holnapi szemétszálláshoz kirakott tárolókat és ezt nehezményeztem, akkor még nekik állt felül. Ezen felül felajánlottam, hogy a hátsó udvarban lerendezhetjük a nézeteltérést, mondjuk pofozkodunk. Ezután lettem náci)
  • antiszemitának (mert meg mertem jegyezni, hogy a vállára lelógó pajesza egy hegesztőüzemben veszélyes, tűrje be a sisak alá vagy valahogy csíptesse fel. 10 perce volt róla szó a munkavédelmi oktatáson. A haj gyúlékony jószág ám)
  • arabgyűlölőnek (mert felvettem egy kukászsákot és úgy próbáltam ki egy hullámvasút reteszelő rendszerét, majd megállapítottam, az ülőlap dőlésszöge nem elegendő, ha valaki ilyen hosszú ruhában ül be és a tehetelnségi erő 0,6G lassulásnál már nagyobb axiális erőt hoz létre, mint az ülőtámla lapjáról ébredő erő, így szépen rácsúszol a lábad között lévő biztonsági övre, akár 0,7G gyorsulásal - ez kb. 90centi magasról leugratsz a bringával, és a cső a lábad között és így érsz földet. Kaptam egy fegyelmit a németektől, egy ajándékkosarat Abu Dhabi-ból, amit persze elvettek a németek, mert 20€ felett van...)


Szóval ezek után pont leszarom, hogy Nyugaton mit gondolnak rólam. N+1 jelző, megy a többi közé.