[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 265
113
60.000 főről beszélnek amelynek a fele tiszt
lehet hogy az csak néhányezer lesz, a 60 ezres szám onnan jön hogy a hét év alatt összesen ennyi katona fordult ott meg
viszont volt vagy egy hónapja olyan hír hogy onnan hoznának helyi erőkből zsoldosokat, de aztán az a gondolat elhalt valahogy
a helyi jelenlétet meg nem lehet jelentősen csökkenteni mert hmeymim tele van értékes technikával amit hajók nélkül nem tudnak elhozni, azt valakinek őriznie kell légvédelmet kell működtetni stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and paul64

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Tarjányi Péter fejtegetése a honvédelemmel kapcsolatban és egy tervezett felmérésről - ami az ukrán háború miatt igencsak aktuális kérdés:

Szerintem ez generációs (vagy milyennek nevezzem) kérdés.
Már nem feltétlenül azt a kort éljük, amikor az emberek önként és dalolva mentek a vágóhídra
(mondjuk ez is véleményes, lehet hogy pl Napoleon egyik 'Morgósa' pofán bna ezt mondanám neki,
hogy akkor bezzeg de jó volt a hazáért halni menni - dehát csak a könyvek vannak nekünk, azok meg sok mindent elbírnak :D )
Sokkal szélesebb a tudásunk, TALÁN okosabbak vagyunk (véleményes).
Sok ismerősömmel beszélgettem ennek az egésznek az elején, mert mindkét 'típus'-t meg lehet érteni,
aki ment az AK-ért és semmi köze erőszak szervezethez, meg azt is aki kvára de nem akar meghalni és eljön.
Lehet persze puffogtatni, hogy hazaáruló, gyáva, elvakult stb, de lehet, hogy több értelme van látni a gyereked felnőni.
Én még mindig nem tudtam eldönteni, hogy mi lenne a 'helyes' :/
 
W

Wilson

Guest

Mariupol védelmezői elmondták, hogyan menekült el a városból a tengerészgyalogság parancsnoka​

2022. MÁJUS 8., VASÁRNAP, 15:09

Szamoilenko : Az ember elfuthat, mint a gyáva, csak a saját életére gondolva, de nem gondolva a saját kötelességére, az esküre. Pontosan ez történt a 36. dandár tengerészgyalogság parancsnokával. Egyszerűen nem volt hajlandó engedelmeskedni a neki kiadott parancsnak.

És megpróbált elmenekülni a városból egy kis csoportnyi működő tankkal, páncélozott járművekkel, lőszerrel.

Itt (Mariupolból – a szerk.) Nem tudsz áttörni, de ha csak az életedre gondolsz, minden lehetőséget megragadsz, hogy meghosszabbítsd ezt az életet.

Nagy szégyen."

Erről az Azov-ezred parancsnoka, Denis Prokopenko is beszélt az Ukrajinszka Pravdának adott interjújában .

Prokopenko: "Aztán a 36. dandár parancsnoka hirtelen úgy döntött, senkit sem figyelmeztetve, hogy egyszerűen áttörést hajt végre egy ismeretlen irányba, és így sok embert elveszít. Hasonlóképpen sok embert elhagytak, és egyszerűen fogságba estek.

Ha ez nem történt volna meg, sokáig tarthattuk volna a védelmet a jobb parton ezzel a dandárral, de a szárny szabaddá vált, és az Iljics üzem megtisztítása után az ellenség minden erejét felénk vetette, lehetővé téve, hogy hogy oldalról és hátulról támadjon meg minket.

Emlékeztetünk : az orosz tömegtájékoztatási eszközök már bemutatták Baranyukot fogságban.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 755
9 099
113
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
herszonnál a korlátozott méretű helyi orosz erők még a régi, februári parancsok alapján dolgoznak: elmennek a megyehatárig herszon és mikalajev között, és ott megállnak
mert ott van az elképzelt herszon népköztársaság határa
az ukrik meg hátul mikolajevben rendezik a soraikat és újra és újra nekimennek az oroszoknak
mikolajevet kompletten be kell húzni, enélkül herszon nem védhető
és akkor meg lehet hozni a döntést odesszáról is

Igen, de jelenleg ha az ukránok kivonulnának önként Mikolajevből, akkor az sorscsapásként érné a Herszoni orosz katonai vezetést. Persze csak képletesen értve. De arra akartam célozni, hogy jelenleg is irreálisan nagy frontszakaszt véd egy-egy egység. A nyilvánosságra került adatok alapján ha egy üres Nikoljeven keresztül támadást intéznének Odessza ellen, akkor simán csak összeomlanának a szárnyak, nem tudnák védeni az elfoglalt területeket.
Óriási előre lépést jelentene az is, ha a gyengébb képességű tartalékok megérkeznének és beásnák magukat. Illetve egy esetleges Mikolajev-Odessza felé történő előrenyomulásnál az északi szárnyat fedezni tudnák.

Az első héten, amikor sokan a Krímből észak felé való előrenyomulásban hittek, már azt mondtam, óriási előny lenne a Föderáció számára, ha elérik Odesszát és ott egyesülnek Transztnisztria csapataival, de ez nem következett be és jelenleg a logisztikában és emberszámban is erősítés kellene ehhez.

Állítólag Sziriabol megindult az ottani szárazföldi orosz haderő áthelyezése Ukrajnába kulcsfontosságú területeket bázisokat adnak át Iránnak, 60.000 főről beszélnek amelynek a fele tiszt nem tudom mennyire helytállóak ezek a számok, és hogy ebből a haderőböl mennyi katonát fognak áthelyezni Ukrajnába,de logikus döntésnek tűnik mert ezeket az egységeket azonnal be tudják vetni.


És akkor megint visszautalnék arra, hogy miről beszélgettünk fél évvel ezelőtt?

Amikor még mindenki abban hitt, hogy Orosz Anyácska olyan hatalmas sereggel rendelkezik, hogy neki praktikus az, hogy állandóan befagyasztja a konfliktusokat és nem viszi őket végig, nem hátráltatja, hiszen van bőven emberanyaga levédeni az összes érdekeltségét és még Ukrajnát is bármikor elsöpörni...
Én már akkor azt mondtam neked, hogy nem célszerű befagyasztani az ukrán helyzetet, mert egy 250ezres ukrán sereg leköt Dombaszban 250ezer oroszt és azok nem tudnak elmozogni, amíg a kérdés nem rendeződik. És mellette tavaly elkötelezte magát Karabah területén békefenntartók állomásoztatására, hatalmas fejtörést okoz most nekik, hogy az azeriek figyelnek, hogy tudnak-e előre mozdulni. Igen, hallottam már egy jó ideje vonják ki Szíriából az orosz csapatokat és a rotációban nem tudnak küldeni helyettük újakat. Japán is hirtelen ráébred, hogy nincs megkötve a békeszerződés a II. vh. óta. És Közép-Ázsia is igényt tart újabb ott lekötött ruszki csapatokra.

Ha Putyin helyébe lennék, én ezekben az elkötelezettségekben a rutinos állomány harmadát ott hagynám és a kétharmadát lecserélném a kétes kiképzettségi szinttel rendelkező frissen mozgósítottakkal. Bevállalva, hogy ha valahol forrósodik a konfliktus, akkor ezek a kölykök hullani fognak, mint a legyek. De jelenleg egyszerre van szüksége mennyiségre Ukrajnába és harci tapasztalatokkal rendelkező gárdával, akikre támaszkodhat majd ezek rendbe szedésében.

És eljutottunk odáig, hogy egy ideig még talán előre fog tudni haladni az invázió, a kitűzött minimalista területi nyereség meg fog történni, de amit rájönnek, hogy ez eddig tartott... sajnos onnantól a leglogikusabb folytatás az atom lesz. És az ukrán vezetés rákényszerítése, hogy elfogadja a status quot.

De remélem, hogy eddig a pontig az én gondolatmenetem valahol megbicsaklott, tévútra futott és ez nem következik be.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 621
13 511
113
csak szólok..... te másról beszélsz, mint @ozymandias , mert önmagában tudsz felmutatni olyan anyagot, ami jobb lehet mint a titán, CSAK !! abból kellene egy szerkezet, amit vagy hegesztesz, vagy szegecselsz, vagy ragasztasz (össze)..... na itt bukik a mutatvány! lásd a szipi-szupin aluminium, amit felhoztál..... senki nem használja hadiiparban szerkezetekhez, mert nem tudják összetákolni belőle a cuccot..... (alu-s szakember vagyok 35 éve)

Bár ez erősen off itt, de mi miatt problémamentesebb összehozni egy titán szerkezetet, mint egy alu vagy acél szerkezetet?
Acél szerkezetet nyilván problémamentesebb, eleve csak a titánt tartalmazó ágyukkal van probléma.
Na szóval ha nem monoblokk felépítésű a titán, akkor mely "összehozás" problémamentesebb, mint az alunál?

Pl repülőgép sárkányszerkezet, a szu-25 sárkányszerkezetének 60%-a alumínium, mig-29 is alu javarészt, ahol nagy a hőterhelés, tudtommal oda raktak titánt. De hogy hadiiparban nincs alu szerkezet, ne haragudj, de ez oltári hülyeség, még ha alus szakember vagy, akkor is.

Továbbá azt sem tudjuk milyen alkatrész az, amely problémás titánból. Eleve lehet a geometriai méretei csupán egyeznek az acéllal, csuoén egy könnyebb, kevésbé tartós kivitel, de ez is csak tipp. Szóval itt úgy beszéltek, mintha pontosan tudnátok mely pontján és miért van gond az aluval. Holott eleve nem az alu szerkezettel van probléma, hanem a titánnal. Az acél szerkezetű lövegekkel ellentétben.
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Állítólag Sziriabol megindult az ottani szárazföldi orosz haderő áthelyezése Ukrajnába kulcsfontosságú területeket bázisokat adnak át Iránnak, 60.000 főről beszélnek amelynek a fele tiszt nem tudom mennyire helytállóak ezek a számok, és hogy ebből a haderőböl mennyi katonát fognak áthelyezni Ukrajnába,de logikus döntésnek tűnik mert ezeket az egységeket azonnal be tudják vetni.

Furcsa lenne ha a szárazföldi erő 25-30%-a misszióban lett volna.
A légierő, tengerészet, titkosszolgálatok, logisztika együtt is soknak tűnik.

Ha már azok a korszerű technikai eszközök kellenek, amik ott vannak, az is mond valamit.
Viszont talán korábban kellett volna ezt a lépést is megtenni.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 265
113
én ezekben az elkötelezettségekben a rutinos állomány harmadát ott hagynám és a kétharmadát lecserélném a kétes kiképzettségi szinttel rendelkező frissen mozgósítottakkal
régebben írta valaki, a szakiknál 2014 óta bevállt rutin hogy a friss hús nincs elkülönítve, szakasz vagy talán raj szinten mindig mindenhova be van osztva belőlük néhány kezdő, és a képzésüket a való világra ezen a szinten is oldják meg, közvetlenül a rutinosaktól leshetik el azokat az eljárásokat amik mentén azok már túléltek többet-kevesebbet tehát vélhetően hatékonyak
kérdés hogy az orosz hadsereg legalsó szintjei képesek lennének-e erre vagy kopaszszopatásba és a friss hús ágyútöltelékként alkalmazásába torkollna-e a dolog
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 074
24 355
113
Ez legalább annyira kényszer is.Egyszerűen nincs meg a technológia,hogy másképpen csinálják.Amcsi/izraeli dron/megfigyelő jóféle,manapság már hőképes műszerrel beméri az épületben rejtőzködő lövészt,és egy irányitott lövedékkel/rakétával/mesterlövésszel kilövi.Orosz meg azt tudja megállapitani,hogy ebből a házbol lőttek,és tüzérsége/hk-ja van,amivel szétlőheti az egész házat.Ez ráadásul húzza magával az amúgy is gyengébb orosz logisztika leterhelését is.Jóval nagyobb lőszer felhasználás,és nagyobb alakulatok bevetésének igénye jár együtt a technológiai elmaradással.És a kigyó a farkába harap.Nagyobb tűzerővel és nagyobb csapaterővel kell pótolniuk a hiányzó modern technológiát,ami nagyobb logisztikát,több forrást igényel.
Itt jön ki,hogy a nyugati technológia valójában mennyire lelépte az oroszt.
Az amcsi és izraeli technológia hol és ki ellen bizonyított? Palesztinok? Afganisztán? Szíria külső?? más egyéb??

Azért ezek alapján ne értékeljük túl ezeket sem, mert itt (a topic témánál maradva) pl sok dologról kiderült, hogy túl sok volt mögötte a hype...

Ugyanígy nem lehet megfelelő konzekvenciát levonni az orosz vs szír lázadók kapcsán sem.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 265
113
ha Oroszország nem támadja meg Ukrajnát akkor felesleges 200.000 orosz katonát állomásoztatni Donbasznál.
mint látható így is elkéstek a támadással
és bizonyára láttad a linket az usa lend lease törvényjavaslatról ami januárban lett benyújtva
ha még tökölnek és várnak hogy hátha összeomlik magától ukrajna egy idő után tényleg csak atomfegyverrel tudják onnan eltakarítani az usát, de ha eljutnak a nato tagságig akkor már azzal se mert 5. cikkely
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 564
17 589
113
Igen, de jelenleg ha az ukránok kivonulnának önként Mikolajevből, akkor az sorscsapásként érné a Herszoni orosz katonai vezetést. Persze csak képletesen értve. De arra akartam célozni, hogy jelenleg is irreálisan nagy frontszakaszt véd egy-egy egység. A nyilvánosságra került adatok alapján ha egy üres Nikoljeven keresztül támadást intéznének Odessza ellen, akkor simán csak összeomlanának a szárnyak, nem tudnák védeni az elfoglalt területeket.
Óriási előre lépést jelentene az is, ha a gyengébb képességű tartalékok megérkeznének és beásnák magukat. Illetve egy esetleges Mikolajev-Odessza felé történő előrenyomulásnál az északi szárnyat fedezni tudnák.

Az első héten, amikor sokan a Krímből észak felé való előrenyomulásban hittek, már azt mondtam, óriási előny lenne a Föderáció számára, ha elérik Odesszát és ott egyesülnek Transztnisztria csapataival, de ez nem következett be és jelenleg a logisztikában és emberszámban is erősítés kellene ehhez.




És akkor megint visszautalnék arra, hogy miről beszélgettünk fél évvel ezelőtt?

Amikor még mindenki abban hitt, hogy Orosz Anyácska olyan hatalmas sereggel rendelkezik, hogy neki praktikus az, hogy állandóan befagyasztja a konfliktusokat és nem viszi őket végig, nem hátráltatja, hiszen van bőven emberanyaga levédeni az összes érdekeltségét és még Ukrajnát is bármikor elsöpörni...
Én már akkor azt mondtam neked, hogy nem célszerű befagyasztani az ukrán helyzetet, mert egy 250ezres ukrán sereg leköt Dombaszban 250ezer oroszt és azok nem tudnak elmozogni, amíg a kérdés nem rendeződik. És mellette tavaly elkötelezte magát Karabah területén békefenntartók állomásoztatására, hatalmas fejtörést okoz most nekik, hogy az azeriek figyelnek, hogy tudnak-e előre mozdulni. Igen, hallottam már egy jó ideje vonják ki Szíriából az orosz csapatokat és a rotációban nem tudnak küldeni helyettük újakat. Japán is hirtelen ráébred, hogy nincs megkötve a békeszerződés a II. vh. óta. És Közép-Ázsia is igényt tart újabb ott lekötött ruszki csapatokra.

Ha Putyin helyébe lennék, én ezekben az elkötelezettségekben a rutinos állomány harmadát ott hagynám és a kétharmadát lecserélném a kétes kiképzettségi szinttel rendelkező frissen mozgósítottakkal. Bevállalva, hogy ha valahol forrósodik a konfliktus, akkor ezek a kölykök hullani fognak, mint a legyek. De jelenleg egyszerre van szüksége mennyiségre Ukrajnába és harci tapasztalatokkal rendelkező gárdával, akikre támaszkodhat majd ezek rendbe szedésében.

És eljutottunk odáig, hogy egy ideig még talán előre fog tudni haladni az invázió, a kitűzött minimalista területi nyereség meg fog történni, de amit rájönnek, hogy ez eddig tartott... sajnos onnantól a leglogikusabb folytatás az atom lesz. És az ukrán vezetés rákényszerítése, hogy elfogadja a status quot.

De remélem, hogy eddig a pontig az én gondolatmenetem valahol megbicsaklott, tévútra futott és ez nem következik be.
1960 orosz van Karabahban. Nem problémás,mert az irániak rendszeresen felhívják Alijev figyelmét arra,hogy egy rossz lépés,és Bakuig mennek. Ezt pedig komolyan veszik,mert elég figyelmeztetés volt,amikor Irán kiépítette a vasút vonalat arra,ráadásul egy azeri hadseregre való katonát rakott a határra. Szíriából rotációs rendszerben hozzák-viszik a katonákat,érdemleges kivonás nincs.
 
W

Wilson

Guest
Furcsa lenne ha a szárazföldi erő 25-30%-a misszióban lett volna.
A légierő, tengerészet, titkosszolgálatok, logisztika együtt is soknak tűnik.

Ha már azok a korszerű technikai eszközök kellenek, amik ott vannak, az is mond valamit.
Viszont talán korábban kellett volna ezt a lépést is megtenni.
Utána néztem az 60.000 létszám amire pár helyen hivatkoztak az inkább 68.000 és a szíriai hadszíntéren 2019 márciusáig megfordult harci tapasztalatot szerzett orosz katonák számát jelenti minden haderőnemet beleértve.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 620
9 156
113

Az ukrán tüzérség az orosz felszerelés felhalmozódásán dolgozik Izyum irányában. Az orkok egy csomó üzemanyagszállító teherautót, ACS-t és tartályokat helyeztek el az alapra, amelyek álcázás nélkül állnak. Valószínűleg nem számítottak arra, hogy valami komoly dolog történhet velük.

Nem tudom hogy jól értelmezem-e, de mintha az oroszok direkt árkos-sáncos részt alakítottak ki, külön minden járműnek, hogyha az egyiket találat éri és felrobban az ne nagyon terjedjen tovább.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 974
11 896
113
Az orosz védelmi minisztérium reggeli tájékoztatója a különleges műveleti övezetben kialakult helyzetről:

Az Orosz Légierő nagy pontosságú légiharc-rakétái az éjszaka folyamán megsemmisítették egy gépesített dandár parancsnoki állását a Harkivi területen található Pjatikatka közelében, valamint a Cservonoglinszkoje katonai repülőtér kommunikációs központját, amely Arcsisz falu közelében található. Az 1241-es projekthez tartozó ukrán haditengerészeti korvett is megsemmisült Odessza közelében.

Az ukrán katonai egységeket 130 katonai objektumon csapást mértek a hadműveleti és taktikai légierő és a hadsereg repülőgépei. Közülük: 3 parancsnoki állás, 123 személyzeti és katonai felszerelés koncentrációs terület, 2 tüzérségi üteg tüzelőállásban, valamint 2 rakéta- és tüzérségi fegyver- és lőszerraktár Bakhmut és Krasznopolye körzetekben. A csapások eredményeként akár 420 nacionalista megsemmisült, és 55 katonai eszközt vontak ki a forgalomból.

Az éjszaka folyamán az orosz légvédelmi erők megsemmisítettek két további ukrán Szu-24-es bombázót és egy Mi-24-es helikoptert a Kígyósziget felett, valamint lelőttek egy Bayraktar-TB2 UAV-t Odessza város közelében. A nap folyamán összesen 4 ukrán repülőgép, 4 helikopter, köztük 3 kétéltű rakománnyal a fedélzetén, 3 Bayraktar-TB2 UAV és az ukrán haditengerészet egy kétéltű támadóhajója semmisült meg a térségben.

A rakétaerők és a tüzérség 56 parancsnoki állást, 32 tüzérségi tüzelőállást, 415 olyan területet, ahol az AFU emberei és katonai felszerelései összpontosulnak, valamint a Harkivi területen lévő Korotics falu közelében lévő Sz-300-as föld-levegő rakétarendszerek 2 indítóállását találta el.

A különleges katonai művelet kezdete óta összesen 156 repülőgépet , 116 helikoptert, 765 pilóta nélküli légi járművet, 297 föld-levegő rakétarendszert, 2927 harckocsit és más páncélozott harcjárművet, 335 többszörös rakétavetőt, 1393 tábori tüzérségi és aknavető ágyút, valamint 2746 különleges katonai járművet semmisítettek meg.

1-2 napja ujra szerepelnek Bayraktarok az ukran veszteseglistan, nem is kis szamban, valoszinusithetoen ujabb rakomany Bayraktar erkezhetett az ukranokhoz.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 265
113
Nem tudom hogy jól értelmezem-e, de mintha az oroszok direkt árkos-sáncos részt alakítottak ki, külön minden járműnek, hogyha az egyiket találat éri és felrobban az ne nagyon terjedjen tovább.
mindenesetre izyumban ott áll egy jelentős orosz haderő hetek óta alaposan felderítve az alapján a korábbi terv alapján hogy majd azzal bezárják a zsákot és megsemmisítik az ukrán sereget, és ahhoz hogy ott állhassanak jelentős áldozatokat kellett hozniuk
de ez a haderő nem megy sehova és szétlőhetővé vállt az ukrán tüzérség számára az alapján az újabb terv alapján hogy mégse zárják be a zsákot hanem inkább kizavarják belőle az ukrán sereget és a zsák mélyén, popasnánál és szeverodonyecknél motoszkálnak
nem, a visszavonuló ukránokat popasnánál se lőtte szék az orosz légierő, a többit se tudja vagy akarja szétlőni
nem csak stratégiai, de taktikai szinten se látszik hogy tudnák az orosz katonák hogy mi is a terv, vagy hogy van-e egyáltalán valamiféle terv
ha holnap nem jön valamiféle nagy bejelentés és ez a töketlenkedés megy tovább akkor nyáron tényleg el fog indulni az ukrán ellentámadás
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Utána néztem az 60.000 létszám amire pár helyen hivatkoztak az inkább 68.000 és a szíriai hadszíntéren 2019 márciusáig megfordult harci tapasztalatot szerzett orosz katonák számát jelenti minden haderőnemet beleértve.
Jaa,..
Úgy mi 80 000-en voltunk KFOR -ban, és 50 000-en Afganisztánban.

Sok a tapasztalat...
:)