[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 510
44 244
113
W

Wilson

Guest
Kilőtt orosz T-72B3 Izyum közelében.
Jól látható a találat a harckocsi belsejében

280390805-5470792416286008-101773171546f6765812-n-768x576.jpg

280389171-5470792399619343-2091145169554455220-n-768x532.jpg

g9d-EJVMv-M90.jpg
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113

KATONAI HELYZET TRANSZNISZTRIÁBAN 2022. MÁJUS 8-ÁN​

  • Május 5-én egy ismeretlen UAV két robbanószerkezetet dobott le a Voronkovo falu közelében lévő egykori repülőtér területén.
  • Május 6-án egy másik UAV két robbanószerkezetet dobott le ugyanazon a területen. A támadás körülbelül egy óra múlva megismétlődött. Az UAV-ok állítólag Ukrajna területéről repültek
  • Május 3-án egy robbanóanyagot szállító kvadrokoptert lehallgattak Mayak falu TV- és rádióközpontja felett.
  • Május 5-én lövöldözést jelentettek az Ukrajna és a Pridnesztroviai Moldáv Köztársaság határán lévő Kuchurgan ellenőrzőpont környékén.
8may2022-Transnistria-map-768x957.jpg
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
590
4 482
93
Az Izvestija egyedi rajzokat tesz közzé az Azovstal földalatti szintjeiről


2022. május 8., 20:12

d1c8e0bcc95fb4ef94375fa3965b8c979ea53b9a.jpg

Fotó: Izvesztyija
Olvassa el az iz.ru-t itt yandexnews yandexzen


A Mariupol Azovstal üzem földalatti szintjeinek tervei május 8-án jelentek meg az Izvesztyija rendelkezésére. Alexander Safiulin katonai tudósító megismerkedett az egyedi dokumentumokkal.
A fényképeken az üzem több földalatti helyiségének munkadokumentációja, rajzai láthatók részletes mérnöki adatokkal.
hírek

Elsősorban az üzem földalatti szintjeit és több műhelyhelyiség elhelyezkedését látni.
A műszaki dokumentáció tartalmaz továbbá főtervet, az üzem szállítási rendszerére vonatkozó információkat, információkat az üzem gyártástechnológiájáról és levegőellátásáról.
hírek

Előző nap Viktor Basyuk, az Azovstal üzem építésének egyik résztvevője az Izvesztyijának nyilatkozott a vállalat földalatti létesítményeinek felépítéséről . Elmondása szerint minden kommunikáció a műhelyek alatt található. 20 m mélységben található a helyiség, amelyben a komplexum elektromos generátorokkal, szivattyútelepekkel, olajszivattyúkkal és nyomásellátással van felszerelve.
Korábban, május 7-én este vált ismertté a civilek evakuálására irányuló humanitárius akció befejezéséről a kohászati üzem területéről. A május 5-i akció során 51 embert sikerült megmenteni - 18 férfit, 22 nőt és 11 gyermeket. A kiürítést az ENSZ és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága képviselői segítették elő.

Ukrajnában folytatódik az Orosz Föderáció Donbász védelmét célzó különleges hadművelete, amelynek kezdetét Vlagyimir Putyin elnök február 24-én jelentette be. Az orosz hadsereg fő célja a kijevi rezsim denacifikálása és demilitarizálása. Ez szükséges az orosz állam és nép biztonságának biztosításához. Moszkva azt is hangsúlyozta, hogy nem tervez Ukrajna megszállását, és csak a katonai infrastruktúra ellen hajtanak végre csapásokat.
 
K

Kopi2000

Guest
Igen, de jelenleg ha az ukránok kivonulnának önként Mikolajevből, akkor az sorscsapásként érné a Herszoni orosz katonai vezetést. Persze csak képletesen értve. De arra akartam célozni, hogy jelenleg is irreálisan nagy frontszakaszt véd egy-egy egység. A nyilvánosságra került adatok alapján ha egy üres Nikoljeven keresztül támadást intéznének Odessza ellen, akkor simán csak összeomlanának a szárnyak, nem tudnák védeni az elfoglalt területeket.
Óriási előre lépést jelentene az is, ha a gyengébb képességű tartalékok megérkeznének és beásnák magukat. Illetve egy esetleges Mikolajev-Odessza felé történő előrenyomulásnál az északi szárnyat fedezni tudnák.

Az első héten, amikor sokan a Krímből észak felé való előrenyomulásban hittek, már azt mondtam, óriási előny lenne a Föderáció számára, ha elérik Odesszát és ott egyesülnek Transztnisztria csapataival, de ez nem következett be és jelenleg a logisztikában és emberszámban is erősítés kellene ehhez.




És akkor megint visszautalnék arra, hogy miről beszélgettünk fél évvel ezelőtt?

Amikor még mindenki abban hitt, hogy Orosz Anyácska olyan hatalmas sereggel rendelkezik, hogy neki praktikus az, hogy állandóan befagyasztja a konfliktusokat és nem viszi őket végig, nem hátráltatja, hiszen van bőven emberanyaga levédeni az összes érdekeltségét és még Ukrajnát is bármikor elsöpörni...
Én már akkor azt mondtam neked, hogy nem célszerű befagyasztani az ukrán helyzetet, mert egy 250ezres ukrán sereg leköt Dombaszban 250ezer oroszt és azok nem tudnak elmozogni, amíg a kérdés nem rendeződik. És mellette tavaly elkötelezte magát Karabah területén békefenntartók állomásoztatására, hatalmas fejtörést okoz most nekik, hogy az azeriek figyelnek, hogy tudnak-e előre mozdulni. Igen, hallottam már egy jó ideje vonják ki Szíriából az orosz csapatokat és a rotációban nem tudnak küldeni helyettük újakat. Japán is hirtelen ráébred, hogy nincs megkötve a békeszerződés a II. vh. óta. És Közép-Ázsia is igényt tart újabb ott lekötött ruszki csapatokra.

Ha Putyin helyébe lennék, én ezekben az elkötelezettségekben a rutinos állomány harmadát ott hagynám és a kétharmadát lecserélném a kétes kiképzettségi szinttel rendelkező frissen mozgósítottakkal. Bevállalva, hogy ha valahol forrósodik a konfliktus, akkor ezek a kölykök hullani fognak, mint a legyek. De jelenleg egyszerre van szüksége mennyiségre Ukrajnába és harci tapasztalatokkal rendelkező gárdával, akikre támaszkodhat majd ezek rendbe szedésében.

És eljutottunk odáig, hogy egy ideig még talán előre fog tudni haladni az invázió, a kitűzött minimalista területi nyereség meg fog történni, de amit rájönnek, hogy ez eddig tartott... sajnos onnantól a leglogikusabb folytatás az atom lesz. És az ukrán vezetés rákényszerítése, hogy elfogadja a status quot.

De remélem, hogy eddig a pontig az én gondolatmenetem valahol megbicsaklott, tévútra futott és ez nem következik be.
Nagy vesztesegeket szenvedett alegysegeket nem lesz konnyu ujabb csataba kuldeni, mert a katona is tudja, itt elobb vagy utobb, de meg fog halni. Szerencses esetben csak negsebesul. A demoralizalt egysegeket ujakkal , friss erokkel kellene felvaltani, hogy a baka is erezze, ugyan meghalgat a haboruban, de azt a rotacios rendszer miatt tul is elheti. Csak az oroszok mar nem tudjak felvaltani a leharcolt csapatokat, legfeljebb kiegesziteni a vesztesegeiket. Ez meg nem hat jonak a moralra.... Kb. a II. VH-ban sem volt jo felismeres a 2. MHds. honvedei szamara, hogy a doni katlancsatak utan nen felvaltast, hanem csak potlast kapott az allomany....
 
W

Wilson

Guest

Az ukrán tüzérség az orosz felszerelés felhalmozódásán dolgozik Izyum irányában. Az orkok egy csomó üzemanyagszállító teherautót, ACS-t és tartályokat helyeztek el az alapra, amelyek álcázás nélkül állnak. Valószínűleg nem számítottak arra, hogy valami komoly dolog történhet velük.
Az ukránok szerint ezek már M777-k
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 510
44 244
113
A tüzérség és a repülés az Azovstal Mariupolban, ahol az azovista nácik és az ukrán fegyveres erők sáncot vertek
Az ipari zóna fölött időnként fehér füst száll fel - jelentette az izz.ru tudósítója, Oleksandr Safiulin.
 
W

Wilson

Guest

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának esti tájékoztatója​

A legfontosabb a RIA Novosztyi szerint .

  • A nagy pontosságú rakéták a Soledar régióban megsemmisítették az Egyesült Államokból és a nyugati országokból származó fegyvereket és katonai felszereléseket.
  • Megsemmisült az ukrán csapatok ponton átkelőhelye Csuguev térségében, valamint 6 rakéta- és tüzérségi fegyverraktár.
  • A légi erő 54 olyan területet sújtott, ahol a személyzet és a katonai felszerelések koncentrálódtak, és akár 380 nacionalista életét veszthette.
  • A rakétaerők megsemmisítették az Osa-AKM, a Smerch létesítményeket, valamint a légi célpontok észlelésére szolgáló radarállomást a Nikolaev régióban.
  • A tüzérség 179 ellenséges élőerő- és haditechnikai koncentrációs területet, valamint két lőszerraktárt talált el.
  • A légvédelmi erők a Snake Island térségében megsemmisítették a Bayraktar-TB2-t.
  • Egy ukrán Szu-25-öst lőttek le Harkiv térségében.
  • Összességében február 24. óta 157 repülőgép, 116 helikopter és 768 pilóta nélküli légi jármű semmisült meg.

Esti összefoglaló az ukrán fegyveres erők vezérkarától.​


A legfontosabb dolog a vezérkari összefoglalóból:

- Továbbra is fennáll a valószínűsége annak, hogy az Orosz Fegyveres Erők egységei rakéta- és bombatámadásokat intéznek az ukrán infrastruktúra ellen a Belarusz Köztársaság területéről és légteréből.

- A Szlobozhánszki irányban az ellenség tartalékokat összpontosít a Belgorodi területre, hogy harci műveleteket folytasson Ukrajna államhatárának közelében. A Nyugati Katonai Körzet 1. Páncéloshadseregének önálló egységeinek bevetését ezeken a területeken megerősítették.

- Az Izyum irányában az ellenség átcsoportosította egységeit, utánpótlást hajtott végre, hogy növelje támadó képességeit, és Orlan-10 UAV-k segítségével légi felderítést végzett az ukrán csapatok pozícióinak tisztázása érdekében.

- Az ellenség harci műveleteket folytatott Donyeck és Tavria irányában, hogy akadályozza a honvédség egységeinek tevékenységét. Az elmúlt 24 órában az ellenség fokozta a harci műveleteket. Megpróbálja elérni Luhanszk és Donyeck régiók közigazgatási határait.

- Liman irányában a 90. páncéloshadosztály egyes egységei megpróbálták teljesen ellenőrzésük alá vonni Alekszandrovka falut, és a tüzérség támogatásával beékelődni Shandrigolovo falu északi peremén. Nem volt szerencséjük

- Szeverodonyeck irányában az ellenség megpróbálja elfoglalni Rubizhne falut, sikertelenül.

- Popasna irányában az ellenség megpróbál állásokat elfoglalni Popasna faluban, és átvenni az ellenőrzést a Popasna-Bakhmut útszakasz felett. A Novoselovka irányába indított offenzíva sikertelen, a harcok folytatódnak.

- Mariupol irányában csökkent a harcok intenzitása.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Az orosz fegyveres erők már második napja csapást mérnek légvédelmi állásokra Odesszában és környékén.

A város peremén négy S-125 Pechora-2D légvédelmi rendszerből álló, helyhez kötött üteg található. Május 7-re három ütegnek három rakétaindítója volt, egy másiknak pedig négy rakétaindítója. A tegnapi csapások eredményeként két rakétavető megsemmisült. Az ukrán légvédelmi személyzet vesztesége 11 halott és 18 sebesült volt.

Ma támadás érte Novaja Dofinovkát és egy másik légvédelmi álláshelyet, ezúttal Odesszától keletre.

Pr0QTA1tWrzqGvkwzwipuASTHio7S1JHHkCVDipnbKY-qd0QgVRW2Q69dAwVw2eFOV31O1mxomy2JDNZrK3Hq0wB.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Ezt szerintem gondold át még egyszer,mivel a pl a Javelinek gyártását már felpörgették ahogy pl a Stinger Manpads gyártását is újrakezdték, Ukrajna egyre modernebb fegyvereket kap már most is és ez a jövőben is így lesz.
Oroszok most rázták gatyába a nyugati fegyvergyártást.Persze,ugyan úgy mint a II vh-ban,idő kell a felpörgéshez-de most nem kell akkora felpörgés,mint anno.Ukrán morál továbbra is kitart,a felpörgő nyugati hadiipar utánpótlásával.....szorulni fognak az oroszok.Marha nagy öngólt löttek ezzel a háborúval,idejében be kéne fejezniük.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Popasna a donbászi "Sztálingrád"

Egy nagyon fontos stratégiai település, amelynek elfoglalása megszakítja az ukrán védelem első, legerősebb vonalát a Donbasszban.

Több forrás is arról számol be, hogy a szövetséges erőknek sikerült átvenniük Popasna teljes ellenőrzését.

Úgy tűnik, hogy a következő lépés a H-32-es autópálya mentén Bakhmutba irányuló offenzíva lesz. A front észak-déli irányba igazodik. Bakhmut viszont kulcsfontosságú az M-03-as autópálya, a délről Szlavjanszkba vezető főútvonal ellenőrzésének átvételéhez.
ggWQ8wVwgeRFw1yWpjk8ZWsj1TUEWrOdFFBoHwW_XGyNkbPw_ITdqSbgtTMKQQjr6DRH6WyTD2F-c0Pk4dt87XLp.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Az orosz fegyveres erők már második napja csapást mérnek légvédelmi állásokra Odesszában és környékén.

A város peremén négy S-125 Pechora-2D légvédelmi rendszerből álló, helyhez kötött üteg található. Május 7-re három ütegnek három rakétaindítója volt, egy másiknak pedig négy rakétaindítója. A tegnapi csapások eredményeként két rakétavető megsemmisült. Az ukrán légvédelmi személyzet vesztesége 11 halott és 18 sebesült volt.

Ma támadás érte Novaja Dofinovkát és egy másik légvédelmi álláshelyet, ezúttal Odesszától keletre.

Pr0QTA1tWrzqGvkwzwipuASTHio7S1JHHkCVDipnbKY-qd0QgVRW2Q69dAwVw2eFOV31O1mxomy2JDNZrK3Hq0wB.jpg
Pechora Ukrajnában?
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 668
9 357
113
Kilőtt orosz T-72B3 Izyum közelében.
Jól látható a találat a harckocsi belsejében

280390805-5470792416286008-101773171546f6765812-n-768x576.jpg

280389171-5470792399619343-2091145169554455220-n-768x532.jpg

g9d-EJVMv-M90.jpg
Szerencsétlenek :( Pedig nagyon régen, több mint 20 éve harckocsizó akartam lenni, ha majd sorkatonai szolgálatra hívnak be. Felnéztem rájuk és irigyeltem is kicsit őket, nem kis részben a Duna TV-n ismételt lengyel sorozat, a "Négy páncélos és a kutya" miatt. Úgy nézett ki, hogy nehéz, veszélyes, de van egy romantikája. Aztán közben megszüntették (időszakosan felfüggesztették?) a sorkatonaság intézményét, és engem már nem hívtak be. Az ilyen képeket látva pedig a "romantika" amit a hackocsizós sorozatok, filmek sugároztak, számomra teljesen kiveszett. A Thales egyébként milyen rendszert szállított a tankokba?
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 510
44 244
113
Videó a meggyilkoltak telefonjáról: az ukrán fegyveres erők fegyveresei megígérték, hogy "levágják a kadiroviták fejét", de megsemmisültek

A bátrak legyőzték az ukrán fegyveres erők fellegvárát a Donbászban.

Az egyik megölt APU-tiszt telefonjáról készült videón a fegyveresek táncolnak, azt ígérve, hogy "levágják a kadiroviták fejét", de valami elromlott...
t.me/RVvoenkor
További képek a linken. 18+
 
W

Wilson

Guest
Szerencsétlenek :( Pedig nagyon régen, több mint 20 éve harckocsizó akartam lenni, ha majd sorkatonai szolgálatra hívnak be. Felnéztem rájuk és irigyeltem is kicsit őket, nem kis részben a Duna TV-n ismételt lengyel sorozat, a "Négy páncélos és a kutya" miatt. Úgy nézett ki, hogy nehéz, veszélyes, de van egy romantikája. Aztán közben megszüntették (időszakosan felfüggesztették?) a sorkatonaság intézményét, és engem már nem hívtak be. Az ilyen képeket látva pedig a "romantika" amit a hackocsizós sorozatok, filmek sugároztak, számomra teljesen kiveszett. A Thales egyébként milyen rendszert szállított a tankokba?
Hőkamerát