[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
még mindig nem értem hogy az orosz médiagépezet miért nincs átállítva a "felszabadítjuk ukrajnát" narratívára, ezt miért nem jeleníti meg az ukrán belső közösségi felületeken, miért nincsenek ukrán zászló alatt orosz oldalon harcoló önkéntes egységek akikhez csatlakozhatna mindenki ukrajnából akinek tele van már a micsodája a nácikkal zelivel fejlettnyugattal
Mert ilyen LNR és DNR zászló alatt van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 385
84 847
113
Nagyon dióhéjban:

Tömény szopás nekik. Kurva sok orosz páncélos van, csak egy Javelint kaptak, Snipernek való értelmes célpont nem sok van, a harckocsik/tüzérség/aknavetők sokszor nekik nem elérhető távolságról baszkodnak oda. Elmondása szerint többször is hajszál híján élte csak túl, volt hogy az épületben ahol megfigyelő állásuk volt föléjük lőtt egy emelettel HK, majd úgy kellett menekülni hogy a RUS infantry már 50m-re körbevette őket, 100Km/h-nál kapaszkodott egy kisteherautón ahol ha elengedi amit fog vége, közben hátra felé lövöldözött másik utas bentről kifelé az oroszokra. Utolsó amiről beszélt, lövészárokba épp behívta Wally, mikor durrant egy HK gránát, két kint maradt ukrán cimborája meghalt, szar volt látnia.

Elmondja a végén hogy nagyon hálás hogy jön a pénz, fegyver külföldről, de azt is hogy ez karcsú lesz, katonákat kell küldeni ahhoz hogy ne hagyja cserben az ukránokat a nyugat, Ő is azért van ott mert nem tudja végignézni hogy az ukránokat magára hagyja a nyugat, és egyedül kell harcoljanak az oroszok ellen.

Minden ukrán hős szerinte, akik képesek bármikor a hazájukért a halálig harcolni. Elnézést kér a családjától hogy sok feszültséget okoz azzal hogy itt van számukra.

Megint elmondja hogy kurvára kell a konkrét katonai támogatás a nyugattól az ukránok számára, mert a pénz + fegyverek nem elegendőek.
"Ő is azért van ott mert nem tudja végignézni hogy az ukránokat magára hagyja a nyugat, és egyedül kell harcoljanak az oroszok ellen"

Öööőőöö, 2014 februárjáig f.szán éltek, eb után fény az alagút végén, majd puccs, ato éssss ... Bocs, de ezeknek itt is kimaradt az "elmúltnyócév"?

Minszk I-II?

DNRLNR napi szintű bombázása?

Elképedek az ukroagitpropon amit bedzopnak egyes emberek, esetünkben katonák ...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 765
48 057
113
Nos igazuk van, nyerni csak így lehet esély, vagy legalábbis valami pirrhuszi győzelmet felmutatni. Annak idején Irán is ezt tette, Irakot tömte a fél világ fegyverrel, Irán viszont alig tudott szerezni fegyvert, bár ott volt a sah arzenálja, ami azért nagyrészt a 70-es évek amerikai-nyugati élvonalát képviselte. Viszont utánpótlás nem volt belőle, alkatrész sem. Persze okosban (pl. a hivatalosan esküdt ellenség zsidók segítségével is) azért megoldottak ezt-azt.
Csak hát ha mozgósítanak, akkor sok család kaphat a besorozott egyetlen fiáról gyászjelentést, másrészt sok embernek lesz fegyver a kezében, aki esetleg másfelé is fordíthatja.
A szerződéses orosz katonáknak még mindig csak töredéke foglalkozik Ukrajnával.
Miért állítanák az országot hadiüzemmódba, ha még van kit berotálni a hoholokhoz a profi alakulatokból?
Illetve van már videó/fotó olyan orosz katonákról is, akiket rotációban már hazaküldtek (csak a hoholfanklubnak: nem koporsóban).
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
"Ő is azért van ott mert nem tudja végignézni hogy az ukránokat magára hagyja a nyugat, és egyedül kell harcoljanak az oroszok ellen"

Öööőőöö, 2014 februárjáig f.szán éltek, eb után fény az alagút végén, majd puccs, ato éssss ... Bocs, de ezeknek itt is kimaradt az "elmúltnyócév"?

Minszk I-II?

DNRLNR napi szintű bombázása?

Elképedek az ukroagitpropon amit bedzopnak egyes emberek, esetünkben katonák ...
Ez a gyerek is azt nyilatkozta, hogy látta február 24-én hogy kitört a háború, asszem ha jól rémlik 28-án Zelenszkij felhívását neki otthon reggel 8-kor Kanadában, és du. 18-kor még aznap a repülőn ült Ukrajna felé, hogy segítsen, mert nem bírt tétlen maradni.

Aztán jött a fekete leves, hogy olyan mint a pokol, sok az orosz páncélos, meg hullanak mint a legyek a külföldiek, erről is beszélt, hogy sok légiós megsérült/ottmaradt már az elején.

Ami nekem szembeötlő volt, hogy igen sokszor elmondta feketén-fehéren kerek perec, hogy kell KONKRÉT katonai segítség a nyugattól. Ezt én már amolyan lopakodó propagandának látom/érzem, hogy kezdjék vele mogyorózni a nyugati lakosságot, hogy amúgy "szarember vagy" ha nem küldöd a fiad/férjed/apád megdögleni Ukrajnáért!

Kicsit szar is ez miatt a szám íze amúgy, mert sötét jövőt fest!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 236
67 081
113
Donbasszi fronton voltak, pokol, sok sérült minden nap, legtöbb küldetés az előző csatából KIA/WIA kimentése, lőszert szállított, első küldetésük Iripinben volt, apartmanban mesterlövész állás, tanktűz alatt voltak 3 méteren múlt az életük, kimentek az épületből, tűzharc, beakarták keríteni őket, kimenekítették a vállon lőtt társukat.

Donbasszban elfoglaltak egy falut, egy Javelinük volt, Wali 2 óra alatt megtanulta hogy kell kezelni. Egy egész orosz tank ezreddel néztek szembe de túl messze voltak hogy használják a Javelint. Lövészárokban volt Walival és két ukránnal, Wali kiment az orosz tankokat figyelni, ő megpróbált kimenni beszélni az ukránokkal, mielőtt odaért volna egy tank célba vette őket, az egyik szörnyethalt a másik mindkét lábát elveszítette de még lélegzett majd elhunyt. Visszamentek a bázisra, az ukránok jó harcosok a halálig, mindenki csak figyel a fegyvereken meg szankciókon kívül, ha a NATO belépett volna egy hét alatt vége.
30 perc lenne az az egy hét, amíg vége.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 967
28 001
113
Donbasszi fronton voltak, pokol, sok sérült minden nap, legtöbb küldetés az előző csatából KIA/WIA kimentése, lőszert szállított, első küldetésük Iripinben volt, apartmanban mesterlövész állás, tanktűz alatt voltak 3 méteren múlt az életük, kimentek az épületből, tűzharc, beakarták keríteni őket, kimenekítették a vállon lőtt társukat.

Donbasszban elfoglaltak egy falut, egy Javelinük volt, Wali 2 óra alatt megtanulta hogy kell kezelni. Egy egész orosz tank ezreddel néztek szembe de túl messze voltak hogy használják a Javelint. Lövészárokban volt Walival és két ukránnal, Wali kiment az orosz tankokat figyelni, ő megpróbált kimenni beszélni az ukránokkal, mielőtt odaért volna egy tank célba vette őket, az egyik szörnyethalt a másik mindkét lábát elveszítette de még lélegzett majd elhunyt. Visszamentek a bázisra, az ukránok jó harcosok a halálig, mindenki csak figyel a fegyvereken meg szankciókon kívül, ha a NATO belépett volna egy hét alatt vége.
Úgy érzem, kezdődik a közönség megdolgozása. "Boots on the ground."
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 967
28 001
113
Ez a gyerek is azt nyilatkozta, hogy látta február 24-én hogy kitört a háború, asszem ha jól rémlik 28-án Zelenszkij felhívását neki otthon reggel 8-kor Kanadában, és du. 18-kor még aznap a repülőn ült Ukrajna felé, hogy segítsen, mert nem bírt tétlen maradni.

Aztán jött a fekete leves, hogy olyan mint a pokol, sok az orosz páncélos, meg hullanak mint a legyek a külföldiek, erről is beszélt, hogy sok légiós megsérült/ottmaradt már az elején.

Ami nekem szembeötlő volt, hogy igen sokszor elmondta feketén-fehéren kerek perec, hogy kell KONKRÉT katonai segítség a nyugattól. Ezt én már amolyan lopakodó propagandának látom/érzem, hogy kezdjék vele mogyorózni a nyugati lakosságot, hogy amúgy "szarember vagy" ha nem küldöd a fiad/férjed/apád megdögleni Ukrajnáért!

Kicsit szar is ez miatt a szám íze amúgy, mert sötét jövőt fest!
Oké, akkor nem csak én éreztem.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 967
28 001
113
Tacheles Thomas Röperrel, Sztpétervárról. Baromi hosszú:

Kis OFF: A beszélgetőtárs (Robert Stein) a kanadai tábornok állítólagos elfogásáról: " 'gefangen genommen sein soll' - hogy a fenében tudják külföldiek megtanulni a nyelvünket?!" :D
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 565
8 994
113
Ka-52 ről azért láttam olyan videót, ahol a rá indított Stinger elvétette, nyilván volt valami szerepe benne az önvédelmi berendezéseinek, illetve olyat is ahol csipegetett messziről Vikhr-al. Mig-31+Kindzsal, Iszkander/Kalibr/Onyx vonalon meg általában szem nem marad szárazon.
Az orosz légvédelem megoszlásáról nem igazán lehet tudni melyik milyen arányban eredményes, de hivatalosan több száz ukrán drónt, és százas nagyságrendű repülőt+helikoptert lőttek már le.

Ahhoz képest hogy egyes hírek szerint nem hogy a támadáshoz szükséges 3, városban 5x létszámfölény sincs meg az oroszoknál, sőt egyre többet olvasom azt hogy létszámhátrányban vannak az ukránokkal szemben, mint TÁMADÓ tudnak még ha lassan is, de legtöbb helyen előre haladni úgy, hogy a védekező félnek volt 8 éve megerősített állásokat kialakítani.

Ez ha nem lenne lényeges különbség a támadók technikai szintjének a javára, nem igazán jöhetne össze, szóval csak van valami oka, hogy kevesebb/max azonos élőerővel az oroszok vannak nyeregben egy idegen országban támadóként.

Az ukránok létszámfölényben vannak, ha más nem relatíve mivel ők védekeznek. De mintha állandó kivánságuk lenne a több fegyver, mert hogy az oroszok fegyverek számában jóval fölényben vannak. Itt főleg aszem nehézfegyverekről beszélnek, ezért is jön jól nekik például a küldött tüzérségi eszközök.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 565
8 994
113
Persze, nehézfegyverzetben egyértelműen az oroszok vannak fölényben. Ehhez azért alighanem hozzájárult az is, hogy precíziós fegyverekkel szarrá lőtték az első pár napban az ukránok statikus lerakatait, meg nekik van légifölényük. Rohadt sok ukrán harckocsi, tüzérségi eszköz volt a háború elején. Sok fogyott az oroszoknak is, csak az ukránoknak meg még valószínű még több. Ahhoz a harcmodorhoz amit az ukránok csinálnak, hogy beveszik magukat a városokba, meg terepen lesállásokból támadnak, szerintem pont olyan kategóriájú fegyverből van nekik szarásig, ami ehhez kell, kb. a nyugati csúcs technológia ráadásul.

Tudom hogy nem ért velem mindenki egyet, de szerintem az oroszoknak az lenne a lehető legkedvezőbb, ha megpróbálnák velük terepen összhaderőnemi harcászat mellett felvenni a versenyt az ukránok, teljesen jó zsíros célpontok lennének. Így viszont hogy gerilláskodnak, kellemetlen olyan sok fejű sárkány az ukránok hadereje, amit nem lehet néhány jól irányzott csapással kivégezni.

Egy egy ukrán tüzérségi üteg, pláne a telepített - vontatott statikus fajtából, én nem vagyok jós, de szerintem sok vizet nem fog zavarni. Szét lesznek csapkodva. DÚLVÁN!

Tán nem a légifölény tette lehetővé a lerakatok bombázását, hanem a megfelelő rakéták. Az ukránoknak meg persze el kell kerülniük a nyílt csatákat, ha nincs értelme. A tüzérség kiszolgáltatott tud lenni, de valahogy mégis statikus védvonalak vannak keleten, ahol használható, a védelemhez elengedhetetlen. Főleg ha tud annyit, mint az orosz tüzérség, tehát vissza is lőhetnek. A nagyobb eszközveszteség meg inkább még jobban igényt támaszt a külföldi fegyverküldésekre, hogy pótolják a nagyobb veszteséget. Így még a félig-meddig levedlett eszközök is jól jönnek. És a rengeteg lőszer hozzá.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 081
66 832
113
Az osztrák balliberális napilap Der Standard szerint "több mint 12 mio ember hagyta el Ukrajnát az orosz támadâs óta"
Ez szerintem költöi túlzás, de a jó ügyèrt simân lehozza a "minöségi sajtó."
Ezek szerint Ukrajna lakóssága jelenleg valahol 28-30 millió körül lenne?
Mentek visszafele is. Az oroszba, beloruszba, stb harmadik orszagba bele vannak-e szamolva? Gondolom a tobb ezer imdiai diak stb szinten ebbe szamit bele. Ez csak szerintem a forgalmi adat az atkelokrol a haboru eleje ota. Azt meg annak idejen is felig meddig hasra csapva diktaltuk be. Ha volt kedvem huztam par strigulat, ha nem nem. Hogy egy autoban 5 ultek vagy 2-en azt senki sem nezte.
 
  • Tetszik
Reactions: Aurél

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 594
45 732
113
Tán nem a légifölény tette lehetővé a lerakatok bombázását, hanem a megfelelő rakéták. Az ukránoknak meg persze el kell kerülniük a nyílt csatákat, ha nincs értelme. A tüzérség kiszolgáltatott tud lenni, de valahogy mégis statikus védvonalak vannak keleten, ahol használható, a védelemhez elengedhetetlen. Főleg ha tud annyit, mint az orosz tüzérség, tehát vissza is lőhetnek. A nagyobb eszközveszteség meg inkább még jobban igényt támaszt a külföldi fegyverküldésekre, hogy pótolják a nagyobb veszteséget. Így még a félig-meddig levedlett eszközök is jól jönnek. És a rengeteg lőszer hozzá.
A nincs fegyver állapotnál nyilván mindig jobb a van. Én pusztán azt mondom, hogy szerintem ami harcmodort tudnak sokáig sikeresen alkalmazni, ahhoz szarásig vannak tolva Javelinnel, Stingerrel, Faust3-al, NLAW-al és Starstreakkel. Meg lehet és az Ő szemszögükből nézve persze meg is kell próbálni majd a bejövő M777-el és a saját eszközökkel tüzérségi csapásokat is végrehajtani, de az én tippem az, hogy el fognak fogyni az ukrán tüzérek.

Aztán akkor nyekk a cocának, hiába lesz fegyver, nem lesz ember aki használja. Ha csak nem küldenek egy idő után már személyzetet is hozzá a külföldi országok, én egyre inkább azt látom, hogy ennek történik a megágyazása a fejekben nyugaton. Viszont ez meg megint nem látom hogy jó véget érhet bármilyen irányban is fog elmozdulást hozni.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 447
10 413
113
És most már elektromocikkal zöldek is, szivárványszínű nem volt raktáron?

Jó nagy hülyeség alatta a komment. Nem az üzemanyaghiány miatt előnyösek ezek, hanem mert nagyon halkan mennek és piszok gyorsak.
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 212
42 767
113
A nincs fegyver állapotnál nyilván mindig jobb a van. Én pusztán azt mondom, hogy szerintem ami harcmodort tudnak sokáig sikeresen alkalmazni, ahhoz szarásig vannak tolva Javelinnel, Stingerrel, Faust3-al, NLAW-al és Starstreakkel. Meg lehet és az Ő szemszögükből nézve persze meg is kell próbálni majd a bejövő M777-el és a saját eszközökkel tüzérségi csapásokat is végrehajtani, de az én tippem az, hogy el fognak fogyni az ukrán tüzérek.

Aztán akkor nyekk a cocának, hiába lesz fegyver, nem lesz ember aki használja. Ha csak nem küldenek egy idő után már személyzetet is hozzá a külföldi országok, én egyre inkább azt látom, hogy ennek történik a megágyazása a fejekben nyugaton. Viszont ez meg megint nem látom hogy jó véget érhet bármilyen irányban is fog elmozdulást hozni.
Az ukrán tüzérek amerikai M777 tarackokat próbálnak elsajátítani egy németországi gyakorlópályán.
Továbbra is hiány van képzett emberből, ezért sürgősen keresnek külföldi zsoldosokat.
t.me/RVvoenkor