Vannak kérdéseim ezzel kapcsolatban.
Megnéztem a térképen. Ha ott van az átkelés pontja, ahol gondolom, (koránt sem biztos) az elég meredek dolog, mert a folyókanyarulatot szinte teljesen lezárja egy a felszíntől 50 méternél magasabb "sánc". Viszonylag szűk kijáratokkal.
Oké, vagy előnynek gondolta a parancsnok, vagy tényleg hülye.
Egyetlen úton lehet az átkelés helyét megközelíteni az erdőn keresztül. Ez sem feltétlen előny esetleg egy tüzérségi támadás miatti szétbontakozásra.
Az írják, hogy "Belogorivka falu mára teljes mértékben a fegyveres erők ellenőrzése alatt áll." Na de a falu 3 km-re van a hídfőtől. Tehát magától a hídfőtől megtörtént a kibontakozás. De akkor a; hol vannak róla a képek; b; hogy tudtak volna egy 3 km-es területet teljes mértékben tűz alatt tartani?
És ez azt is jelenti, hogy ebben az esetben pont az oroszoknak kedvezhetett a kanyarulatban található szintkülönbség. De semmiképpen sem látom értelmét egy tüzérségi tűz esetén való a legrosszabb helyre való visszavonulásnak.
Persze, lehet, hogy erős túlzásként a településnek vette a cikk írója a kanyarulatban lévő néhány épületet.
Hol a gyalogság? Ennyi BTR és BMP mellett -habár valóban látunk a vízben levő harckocsiről a vízbe ugró embert- de hol a nagyszámú gyalogság? Az is teljesen fel lett számolva?