[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93

Az EU azzal a tervvel állt elő, hogy a szankciók megsértése nélkül vásárolna gázt Oroszországtól​

2022. május 15., 09:50


20220427_gaf_u39_328.jpeg.jpg

Fotó: Global Look Press/Patrick Pleul

Az Európai Unió (EU) megoldást kínál gázimportőreinek, hogy elkerüljék a szankciók megsértését, amikor Oroszországból vásárolnak üzemanyagot. Az ötlet ugyanakkor lehetővé teszi Moszkva új feltételeinek teljesítését a gáz rubelben történő fizetésére vonatkozóan. Erről a Bloomberg számolt be május 14-én forrásokra hivatkozva.

A kiadvány szerint a gázfizetésről szóló új útmutatóban az Európai Bizottság (EB) azt tervezi pontosítani, hogy a cégeknek egyértelműen nyilatkozniuk kell arról, hogy teljesítettnek tekintik kötelezettségeiket, amikor a meglévő szerződések alapján euróban vagy dollárban fizetnek. Az ügynökség megjegyzi azt is, hogy az EU végrehajtó testülete zárt ülésen közölte a kormányokkal, hogy a vezetés nem akadályozza meg a cégeket abban, hogy számlát nyissanak a Gazprombankban, és az uniós szankcióknak megfelelően lehetővé teszi számukra, hogy gázt vásároljanak.
"További kulcsfontosságú szempont, hogy miután az európai vállalatok euróban vagy dollárban fizettek, és kijelentették, hogy teljesítették kötelezettségeiket, az orosz féltől nem kell további lépéseket követelni a fizetéssel kapcsolatban" - tette hozzá a kiadvány.
A Bloomberg forrása azt is elmondta, hogy azon a zárt ülésen megoszlottak a kormány képviselőinek véleményei az EB-tervről. A kiadvány szerint Németország, Magyarország, Olaszország és Franciaország ötletét támogatta. Lengyelország "bizonyos jogi egyértelműsítést" tett. Másokat megzavart a rubelben történő számlák nyitására vonatkozó konkrét utasítások hiánya.
Korábban, május 12-én, csütörtökön a Bloomberg arról is beszámolt, hogy már 20 európai cég nyitott számlát a Gazprombanknál, hogy a moszkvai feltételeknek megfelelően fizessenek az orosz gázért. Jelenleg továbbra is négy a rubelben fizető ügyfelek száma, mint április végén. Más vásárlók fizetése még ebben a hónapban esedékes.
Irina Anisimova, a PR Partner kommunikációs ügynökség vezérigazgatója az Izvesztyiának adott interjújában kijelentette, hogy a Gazprom számára veszteséges, hogy nyilvánosságra hozza azon cégek nevét, amelyek elfogadták az orosz gáz rubelben történő fizetésének feltételeit, hogy ne sújtsák be őket. negatív fény a külföldi média területén és az együttműködés folytatható .


Én már lassan nem tudom követni ezekben a hírekben hogy mi van...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 513
113
elegánsan kihátráltak a "néhány éve van csak hátra" sorral ..hiszen ebbe belefér a 2-tól akár 30-ig is .. (egyébként írtam : "külföldre menekült oligarchák vezetésével katonai puccs készül a rákos/halálos beteg Putyin ellen " :D
Az otthon maradottak viszont hamar öngyilkosok lesznek. Sokszor családdal.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 762
113
Én nem tudok ennyit írni csak a lényeget írom:



1. Én az orosz szemszögből tettem fel ezt a kérdést. Tényleg minden rendben van Ukrajnában?

2. Oroszország támadta meg Ukrajnát, nem fordítva.



Nem tudom mi a terv!
DE
Bármilyen hír, cselekmény, történés van, ami nem orosz győzelemről szól, akkor előjön a Jolly Joker érvelés, hogy ez volt a terv!
Ezt így akarták, így tervezték.
nem kell egy clausewitzi logikával rendelkezni ahhoz,hogy az ember rájöjjön, a háború az adok-kapok elvén alapul,pontosan ezért vannak mindig veszteségek mind a két oldalon .. azt fentebb kifejtettem hogy miért nem tudjuk mi a terv .. erre nem is vesztegetnék több sort.

A háborút az az ország veszíti el,aki területet veszít,én a történelemben még nem hallottam olyan háborúról,ahol egy ország területének X-része elveszett volna és mégis győzelmet kiált az ellensége felett.. de lehet én vagyok rosszul informált töriből és majd valaki kijavít. :D

Szóval lehet ezt csűrni-csavarni de eszerint az elmélet szerint bármi is történik eddig az oroszoknak állnak jobban ! (nem ők vesztettek területet)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Szerintem ebben is téves elképzelésetek van, mint a magyar médiával kapcsolatban is (volt).
Itt harcolni? Vicces vagy.
Itt a konditerem nyitvatartás, a férfiak intim gyantázása, az instagramm fotó, és a bicajos aplikáció a legfontosabb.
És nyugatabbra méginkább.
Itt ha a kényelem minimális romlása kontra nemhogy az ukrán, hanem akár a magyar haza közt kell választani, akkor kérdés nélkül a nagyrésze a kényelmet választani.

Ne felejtsed el, a liberális eszmék a nacionalizmust ölik évtizedek óta és folyamatos az agymosás. Itt a saját országukért sem állna ki a kényelem árán a nagyérdemű. Nehogy egy ukrajnáért.

A magyar "nacionalistákról" annyit hogy nemhogy nem állnának ki magyarországért de virággal várnák az oroszokat. Ennél messze jobb a konditermes, gyantás libsi aki érti mit jelent egy orosz megszállás az országnak, neki.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ha a háborút nem is ...

Jó, hogy nem most indult a szakállas nő, mert akkor két első helyezettet kellett volna hirdetniük. Egyébként ki az aki nézi ezt a hígfost? Ismerek néhány értelmi fogyatékost, de ilyen mélyre egyik sem süllyed.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Mondom nedves álmok.
Butaság lenne olyan jelmondatot választani, amiben "végsőkig" van... ez a te vágyad volt, hogy így írtad.

Büszke lehetsz ilyen összetartásra, mint amit mutatunk...
Energiazsarolás dacára... gondolom ez leültette a Pujtyint... remélem tényleg halálosan beteg és gyorsan távozik már.

A válaszcsapás a Nagyoroszok ellen még évtizedekig tartani fog és fájni... majd kereskednek Indiával... nagy piac...

Az megvan, hogy éppen az EU vezetőket meg NATO prominens személyeket jellemzed olyan módon, hogy "butaságot" választanak jelmondatként. Igen, ui. ez a "végsőkig" maszlag onnan jön ...

Összetartás? Olyanból nem nagyon látok. Egyfelől maga a szankciózás módja sem az - másfelől, ha globálisabban gondolkodunk, akkor pont most húznak fel egy újabb vasfüggönyt. Építik a két (avagy több) pólusú világot. Viszont amit látok az EU vezetők terén a rengeteg hiperkorrupt kesztyűbábot.

"Energiazsarolás dacára... gondolom ez leültette a Pujtyint... "

Csak a biztonság kedvéért - ugye az EU általi zsarolásra tetszik gondolni? Mert ugye a másik oldalt ilyesmivel - eleddig - nem lehet vádolni ... Az se semmi, hogy egy olyan demokratikusan választott (a "nagyondemokrata" Ukrajnához képest biztosan és az EU országainak jelentős részéhez viszonyítva is) felelős vezető halálát kívánod - mondjuk csak azért, mert nem tetszik a politikája? Gratulálok ...

"A válaszcsapás a Nagyoroszok ellen még évtizedekig tartani fog és fájni..."

És igen, ez a színvonal legalja. Amikor Európában újra tömegeket lehet bebutítani egy másik nép gyűlöletével, ahol ugyanezen tömegek mint saját maguk számára megfogalmazott életcélként kívánják egy másik nép szenvedését illetve persze a kollektív bűnösség "csodaszép" eszméje szökken éppen szárba. Namost persze az van, hogy a muszka érti ezt. Élni akarnak és akkor is megfogják védeni magukat, ha Neked ez baromira nem tetszik ...

India. Igen, nagy piac illetve egyre nagyobb lesz. Amennyiben Kínát is hozzátesszük, akkor kezd alakulni a dolog. Amennyiben a világ összes többi részét is, akkor meg már "sok mustárral elmegy" lesz a dolog. Különösen, ha az EU mindenképpen kiírta volna magát ebből ...
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 333
2 585
113
A háborút az az ország veszíti el,aki területet veszít,én a történelemben még nem hallottam olyan háborúról,ahol egy ország területének X-része elveszett volna és mégis győzelmet kiált az ellensége felett.. de lehet én vagyok rosszul informált töriből és majd valaki kijavít. :D

)

I.vh tengely hatalmak, h álltak és mi lett a vége?
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
726
3 342
93
A magyar "nacionalistákról" annyit hogy nemhogy nem állnának ki magyarországért de virággal várnák az oroszokat. Ennél messze jobb a konditermes, gyantás libsi aki érti mit jelent egy orosz megszállás az országnak, neki.
Több évszázadot voltunk határosak az oroszokkal. Ez alatt vívtunk velük kb annyi háborút, mint amennyit a nyugattal egy rosszabb emberöltő alatt.
Megtámadni kb 2szer támadtak meg ők.
Így a magyar nacionalisták azt a kérdést teszik fel, hogy miért jönne ide az orosz?
Illetve a másik: egy velünk nyíltan ellenséges ország miatt miért kéne bármit is feláldoznunk?
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
586
5 338
93
Az egyik fél is és a másik fél is hatalmas győzelemként könyveli el. Vajon melyik az igaz?

"Pusztító csapást mértek az oroszok az ukrán hadseregre
Megakadályozták az ukrán csapatok azon kísérletét, hogy egy pontonhíd segítségével átkeljenek a Szeverszkij-Donyec folyón, jelentette be Oroszország védelmi minisztériuma.
"A ponton-hidat a tüzérség teljesen megsemmisítette és elsüllyesztette. Az ellenséges [ukrán] páncélozott járműveket, amelyeknek a csata során sikerült átkelniük a pontonokon, az orosz tüzérség és a gyalogsági harcjárművek tüze legénységgel együtt megsemmisítette. Az Ukrán Fegyveres Erők páncélozott járműveinek egy részét az orosz katonák lefoglalták" - áll a minisztérium közleményében.

Szombaton korábban az ukrán erők is arról számoltak be, hogy egy egész orosz zászlóaljat semlegesítettek, amikor megpróbáltak átkelni a Szeverszkij-Donyec folyón." Forrás: Origo