[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: International coalition man Crimea checkpoints
http://www.youtube.com/watch?v=KJZ05WckOj8
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://www.hirado.hu/2014/03/10/ultimatumot-inteztek-egy-ukran-alakulathoz-a-krimben/
http://www.hirado.hu/2014/03/10/ukran-tevecsatorna-orosz-kezen-egy-raketaegyseg-a-krimben/
http://ua.korrespondent.net/ukraine/politics/3317090-raketnomu-polku-v-yevpatorii-vysunuly-novyi-ultymatum-i-daly-na-rozdumy-24-hodyny
http://www.hirado.hu/2014/03/10/szakerto-az-ukran-hadero-meg-sem-kozelitheti-a-krimet/
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
Az MR-1 Kossuth rádió hírei szerint az ukrán ideiglenes kormányzat egy vizsgálóbizottság felállítását tervezi, aminek célja kideríteni,hogy kik is voltak pontosan azok a titkozatos mesterlövészek akik tüntetőket és rendőröket lőttek a Majdan téri tüntetések idején. A vizsgálóbizottság vezetője a hírek szerint Andrej Parubij a nemzetbiztonsági tanács titkára lesz.

A rádió diszkréten elhallgatta,hogy Parubij szélsőséges Jobb Szektoros vezér. Ennek megfelelően az általa vezetett vizsgálat is biztosan rendkívül "pártatlan" lesz...
Komolyan,mintha Haynau vezetésével az osztrákok felállítottak volna egy vizsgálóbizottságot,amelynek feladata kideríteni,hogy kik a felelősei a 13 aradi vértanú halálának.
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
3
18
A szerbekkel én vigyáznék. Az orosznak hiába nincs rangjelzése,attól még reguláris erő,akik betartják a kapott parancsokat. Pont ezért nincs halálos áldozata eddig a "vérontásnak"(Jaroslav Gizinski újságíró hívja így az oroszok krímbeli ténykedését). A szerbek viszont szabadcsapatok,akiknek lehet,hogy sokkal hamarabb eljár a keze,és nem tudnak magukon uralkodni. Szóval kicsit nekem gyufának tűnnek a jó nagy benzineshordó felett. Attól függetlenül persze,hogy ha szerb szempontból nézzük a dolgot, akkor szép gesztus,hogy odamentek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
Az SZBU,Védelmi miniszterium, belugyminisztérium, fougyészség és más fontos funkciokat a Szvoboda vagy a jobb szektor emberei irányítanak. Errol ennyit... Ha provokácio lesz(szerintem lesz) akkor ezek az erok fogják elkovetni. Édekes modon az "új vezetok" nem haboznak parancsot kiadni a mozgosításra, katonai egységek indítására....stb. A "véres, tomeggyilkos" Janukovics (tobben így nevezték) még csak fegyvert se adott a Berkutosoknak, a rendkívuli állapotot se merte bevezetni...stb.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A szerbekkel én vigyáznék. Az orosznak hiába nincs rangjelzése,attól még reguláris erő,akik betartják a kapott parancsokat. Pont ezért nincs halálos áldozata eddig a "vérontásnak"(Jaroslav Gizinski újságíró hívja így az oroszok krímbeli ténykedését). A szerbek viszont szabadcsapatok,akiknek lehet,hogy sokkal hamarabb eljár a keze,és nem tudnak magukon uralkodni. Szóval kicsit nekem gyufának tűnnek a jó nagy benzineshordó felett. Attól függetlenül persze,hogy ha szerb szempontból nézzük a dolgot, akkor szép gesztus,hogy odamentek.

Ezek vérbeli csetnikek! Szeretnek szabadidős tevékenység keretében harcolni, katonásat játszani. Várható volt, hogy megjelennek, de mint látható "rendőri" feladatokat kaptak ezek a "jól szituált úriemberek".
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Tusk lengyel miniszterelnök szerint Európa szuverenitása van veszélyben.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/03/10/nemetorszag-orosz-gazfuggosege-egesz-europat-fenyegetheti/


Ukrainian soldiers loyal to the military oath, devoted to the people | Bakhchisaray, Crimea
http://www.youtube.com/watch?v=ZR5wcNjZ2C8
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 824
2 548
113
szép gesztus??? háborús cselekménynek számít szerintem! Szerbia nem csodálkozhatna, ha megjelenne 3-4 Szuholy és kicsit megbombázna egy két repteret, szigoruan csak nevelési célzatként! a mai magyar kormány még engedélyt is adna nekik! :D :D

(semmi komoly, csak agyamra ment a sok cider az este! :D :D)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Lehet,hogy annak a pár szuhojnak sem lenne hol leszállnia :))

Azért a maci védi a bocsait, bár az egyikre most nagyon mérges...
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Kedves pulai, azóta már kiderült hogy nem Janukovics lőtt hanem észt mesterlövészek akikről nem lehet tudni ki bérelte fel őket.

Azért én nem lennék ilyen biztos,ebben mert ez egy kósza hír és nem bizonyított tény: A következő video is az ellenkezőjét bizonyítja,szerintem.

https://www.youtube.com/watch?v=RmDqqZZceX0&feature=share
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Ezek vérbeli csetnikek! Szeretnek szabadidős tevékenység keretében harcolni, katonásat játszani. Várható volt, hogy megjelennek, de mint látható "rendőri" feladatokat kaptak ezek a "jól szituált úriemberek".
</blockquote>

Kíváncsi lennék hogy hány népirtó van közöttük akik gyilkolták a jó népet a Délszláv háborúban !!!!!!!!!!!!!!!
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Azért én nem lennék ilyen biztos,ebben mert ez egy kósza hír és nem bizonyított tény"</i>
Kicsivel több, mint kósza hír... Meg amúgy is ez azért sanszosabb, mint minden fél felküldi a mesterlövészeit, hogy a tévében legyen valami izgalmas...
Amúgy meg még mindig ott a kérdés, hogy ki bérelte fel azokat a lövészeket. :)
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Szevasztopol kikotoinek blokkolása....
442_20881_211879.jpg

442_20880_797718.jpg

442_20878_782261.jpg

442_20884_228429.jpg

Továbbra se értem,hogy ha békések a célok akkor ennek mi értelme és miért nem engedik elmenni az Ukrán hajókat !!!!!!!!!!! Ha nincs háború akkor miért van blokád.Mi jogon foglalnak el reptereket és sajátítják ki az Ukrán légierő gépeit az Ukrán állami vagyont ha nincs háború.Ahogy ki veszem a véleményeket akkor az Ukránokat tartjátok agresszornak és provokálónak.Szerintem fordítva van mert ami itt folyik az katonai provokáció. Eddig az volt a szerencse hogy az Ukránok nem ültek fel provokációnak és nem lőttek az Oroszokra vagy a szabadnapos militarista munkanélküli félkatonai emberekre. Az Orosz birodalom az Ukrán belviszályt kihasználva,amit Moszkvában terveltek ki,foglalja vissza a volt szovjet orosz etnikumú területeket.Grúziában ugyan ez volt a forgatókönyv csak ott a Grúzok elkövették azt a hibát,hogy támadtak.Most a Krim,utána Kelet Ukrajna,Moldávia mert bizony ilyen hírek is terjednek,hogy a következő áldozat Moldávia lesz.Fehéroroszországban ha megbukik az Orosz barát diktátor akkor majd őket is befoglalják.Nem értek egyet a mai Ukrán belpolitikával,de nincs joga Oroszországnak fegyveresen be avatkozni.Csak mert nem úgy történnek a dolgok ahogy nekik tetszik.Ez az USÁ-ra is vonatkozik.Mert a nyugat is szítja a helyzetet és beavatkozik más érdekszférájába.
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
<i>"Azért én nem lennék ilyen biztos,ebben mert ez egy kósza hír és nem bizonyított tény"</i>
Kicsivel több, mint kósza hír... Meg amúgy is ez azért sanszosabb, mint minden fél felküldi a mesterlövészeit, hogy a tévében legyen valami izgalmas...
Amúgy meg még mindig ott a kérdés, hogy ki bérelte fel azokat a lövészeket. :)

Remélem ki fog derülni !!!!!!!!!
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 698
113
pulai
Roviden. Mivel a Krímen is új kormány alakult (úgy ahogy Kijevben) nem ismerik el az ukrán torvényeket, ill. hatályon kívul helyezték, ezáltal a félszigeten találhato " ukrán támaszpontok" idegennek számítanak ezért, foglalják el a krími onvédelmi erok meg a tobbiek. De senkit se bántanak, mindenki szabadon távozhat, ha akarnak maradhatnak már az ujjá szervezodo krími védelmi minisztérium katonáiként vagy akár haza is mehetnek(nyugat -ukrajnaiak)
Ezért ez nem Irak, Jugoszlávia, Líbia..., hogy szétbombázzanak mindenkit :)

A kikotokben amiket eltorlaszoltak, olyan hajok vannak amik tobbnyire mukodésképtelenek, a komolyab hajok a Ternopol korvett, vagy a Szlavutics parancsnoki hajok szabadon kihajozhatnak a tengerre,azok nincsenek blokkolva.

Hidd el jobban fognak élni az oroszok alatt(tobb munkalehetoség, magasabb életszinvonal...stb) Az elmult 22 év alatt a félsziget csak degradálodott.
 
2013. december 7.
934
4
18
Kedves pulai már sokszor elhangzott hogy az "ukránok" maguk adnak oda mindent ellenállás nélkül. Ahol ellenálltak az oroszoknak ott meg is tartották a laktanyájukat.
Az a bajod, hogy Ukrajna létezéséből indulsz ki ahogy ma van, pedig jelenlegi formájában nincs is. Az "ukránok" jelentős része nem kér belőle.
 
2013. december 7.
934
4
18
Valamelyk észt miniszter kotyogta ki, szóval nem kósza hír, hanem Észtországban tudnak róla miniszteri szinten, sőt már akkor tudták, amikor éppen történtek a cselekmények.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 340
4 922
113
Továbbra se értem,hogy ha békések a célok akkor ennek mi értelme és miért nem engedik elmenni az Ukrán hajókat !!!!!!!!!!! Ha nincs háború akkor miért van blokád.Mi jogon foglalnak el reptereket és sajátítják ki az Ukrán légierő gépeit az Ukrán állami vagyont ha nincs háború.Ahogy ki veszem a véleményeket akkor az Ukránokat tartjátok agresszornak és provokálónak.Szerintem fordítva van mert ami itt folyik az katonai provokáció. Eddig az volt a szerencse hogy az Ukránok nem ültek fel provokációnak és nem lőttek az Oroszokra vagy a szabadnapos militarista munkanélküli félkatonai emberekre. Az Orosz birodalom az Ukrán belviszályt kihasználva,amit Moszkvában terveltek ki,foglalja vissza a volt szovjet orosz etnikumú területeket.Grúziában ugyan ez volt a forgatókönyv csak ott a Grúzok elkövették azt a hibát,hogy támadtak.Most a Krim,utána Kelet Ukrajna,Moldávia mert bizony ilyen hírek is terjednek,hogy a következő áldozat Moldávia lesz.Fehéroroszországban ha megbukik az Orosz barát diktátor akkor majd őket is befoglalják.Nem értek egyet a mai Ukrán belpolitikával,de nincs joga Oroszországnak fegyveresen be avatkozni.Csak mert nem úgy történnek a dolgok ahogy nekik tetszik.Ez az USÁ-ra is vonatkozik.Mert a nyugat is szítja a helyzetet és beavatkozik más érdekszférájába.
Igazad van: Modávijja uttán pedig mi lyövünk!!!!!!
Ezér telepütek be héjvizre és halyduszoboszlora a russzkik!!!!
Sebally, én má lefogglatam a reppűlö lyeggyet Nyú Jorkba. Aki nem van <del>russzkikélyenc</del> russzkibérenc, az nem fog itten maradni, mer megőlnek minket!!!!! Meneküjjünk!!!!!