[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 500
31 863
113
Benne vagyok.
Ezért kell-ene nagyon jóba lenni a ruszinokkal, hogy megalakulhasson a Kárpátaljai Népköztársaság! :)

Én egy autonóm ruszin Kárpátaljára szavaznék. Érdekes történet lenne egy senkihez se tartozó, se nem orosz, magyar, szlovák, román Kárpátalja. Egy "mini Luxemburg", nacionalista ukránok nélkül!
Nem lenne életképes... Csak ha Mo. segítené.
Miazmiazmiaz?
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
592
4 523
93
Az Excalibur egy GPS és tehetetlenségi vezérlésű lőszer, és Ia-2 fokozatnak megfelelően : Megnövelt hatótávolsággal rendelkezik és ellenáll a GPS zavarásnak

A gps jel egy rádiófrekvenciás jel -130 dBmW (0 dBmW = 1 mW) rendkívül kis teljesítményű. A GPS vezérelt lövedék létrehozásakor törekedhettek a zavarás elnyomására viszont azóta világos mindenki számára, hogy teljesen vakítható. Ez fizika és nem játszható ki.
A történet kijátszása az lenne, ha GLONASS helymeghatározást is használna. Viszont az a GPS el ellentétben az eszköztől is vár jelet, tehát látható...
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and paul64

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hátha erre jár @Lengyel_medik és beszámol nekünk arról, hogy tényleg tele van-e a tőke az átlag lengyelnek a lengyel vezetéssel.
Én lengyel melósokkal beszélgettem, hát nem sok hajlandóság lenne köztük egy ruszkik elleni háborúhoz...
Mondjuk ez biztos elszigetelt eset, ezek valami oroszbérencek lehettek, az egyiküknek a kiejtése is furcsa volt :D
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 458
7 267
113
Ezért írtam Luxemburgot.

Nézd meg! :)

Más.

várnám a kínai bejelentést az ukrajnába fegyvert szállító országok szankcionálásáról
vagy csak annak bejelentését hogy mennyi drónt és preciziós bombát vagy effélét szállítanak oroszországnak
vagy bármit ami konkrét kiállást jelentene
de még nem hallottam ilyenről
 
  • Tetszik
Reactions: paul64
W

Wilson

Guest
A gps jel egy rádiófrekvenciás jel -130 dBmW (0 dBmW = 1 mW) rendkívül kis teljesítményű. A GPS vezérelt lövedék létrehozásakor törekedhettek a zavarás elnyomására viszont azóta világos mindenki számára, hogy teljesen vakítható. Ez fizika és nem játszható ki.
A történet kijátszása az lenne, ha GLONASS helymeghatározást is használna. Viszont az a GPS el ellentétben az eszköztől is vár jelet, tehát látható...
Vagy igen....:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 248
55 320
113
"Ha ez a támogatás ennyire elég akkor mennyi kellene még?"

Irtózatosan nagy összegek indulnak Ukrajna felé. A kérdés ebből mennyi érkezik meg?

Elképzelhető, hogy az évszázad lenyúlása történik meg most a nyugati politikai elit részéről. Pedzegették már, hogy olyan ~60-70%-a ennek az összegnek egészen egyszerűen eltűnik, mert ki tudja ellenőrizni egy ellenőrizhetetlen helyzetben, hogy hova is kerülnek ezek az összegek. Ugyebár, aki olvasgatta a történelmet, a legnagyobb meggazdagodások valahogy mindig háború idején történtek.

Szerintem ennek a lázas pénzügyi támogatásnak simán lehet ez a magyarázata. Gondolom a médiának bőven juttatnak ebből az összegből elnézve a profi videókat és képeket. A bérkommentelőknek is jut a koncból bőven, csak a sima mezei ukránoknak nem.

Afganisztánban is voltak furcsa, megmagyarázhatatlan dolgok. A "lázadók" felrobbantottak egy páratlan kincsekkel tele múzeumot. A pillanatokon belül helyszínre került ellenőrző bizottság megállapította, hogy teljesen megsemmisült minden. Sokak szerint ez nem így történt.

Egy biztos, hogy a 2-ik világháborúban Európában eltűnt műkincsek nagy része az itt hősiesen harcoló amerikai tisztek hagyatékában szerepeltek. Ugye az gyerekek, unokák már nem tartották becsben a családi "ezüstöt".



Ne legyél rosszindulatú,hiszen az Ukrán aranytartalékot sem privatizálta a nagytesó....:rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Én lengyel melósokkal beszélgettem, hát nem sok hajlandóság lenne köztük egy ruszkik elleni háborúhoz...
Mondjuk ez biztos elszigetelt eset, ezek valami oroszbérencek lehettek, az egyiküknek a kiejtése is furcsa volt :D
Nem beszélt senki sem arról, hogy lengyeleknek kellene harcolni az orosz hadsereggel szemben, itt csak arról van szó, hogy van egy állítás ,hogy az átlag lengyelnek tele van a tőke a lengyel vezetéssel.
 
  • Tetszik
Reactions: kriss02