[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
allitolag egy orosz su 25 el kevesebb
de majd az itteniek biztos beirjak, hogy az ukran volt, meg tavalyi video, meg ez nem is orosz, meg nem is lelottek , hanem le esett magatol, meg itt az ukranok lottek le a sajat gepuket... stb.

egyebkent tenyleg nem igazolt meg a leloves, a fustfelho tenyleg barmi lehet.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr"><a href="https://t.co/XCnn5ZG1DR">https://t.co/XCnn5ZG1DR</a></p>&mdash; OSINTtechnical (@Osinttechnical) <a href=" ">May 22, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: megazez and Robur

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Nem azért raktam…azért hogy lásd mekkorát változtál…hirtelen olyan mennyiségű adat kezdett el nálad megjelenni és posztolódni ,hogy ihaj.

Amúgy a kérdésedre a válaszom…..egy országért sem harcolnék soha…..őszintén sajnálom az ukránokat és az oroszokat is.
egyebkent ezt a haborut mindenkeppen el kellett volna kerulni.

de az oroszok olyan tevesen alltak hozza a haboruhoz, hogy igy utolag talan meg jobban latszik, hogy nem lehetett volna veluk megegyezni. Putyin helyzetertekelese total teves volt. En azt hittem, hogy az ukranok nem fognak harcolni, egesz pontosan.
orultnek gondoltam zelenskyt hogy nem menekul el, azt hittem martir akar lenni...

egyebkent ha putyin az elejen el tudja kapni, akkor lehet ez tenyleg maskepp alakul...
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
De, sőt szerintem van egy kiskapu amivel a lengyelek támadhatnak. (Nem hiszem hogy fognak, mert nem akarnak ők is egy véres háborút de megtehetik). Ha a belorusszok támadnak a lengyelek a NATO nélkül is beavatkozhatnak. Ekkor a háború csak ők és a belorusszok között van, tehát a többi NATO tagállam nem vesz rész sem a ruszkik, mert ha az oroszok hadat üzennek az élesíti az ötödik cikkelyt. Lévén hogy a lengyelek az oroszokat nem támadták meg. Persze lennének országok akik jogászkodnának, pl mi is hogy miért nem lépünk be a háborúba. De a nagy játékosok a törökök kivételével belépnének.
Ezért szerintem az oroszok nem üzennének hadat csak támogatnák mindennel a belorusszokkat.
atomhatalom ellen SENKI nem kezd haborut.
meg a NATO sem, a lengyelek sem.
fegyver ukrajnaba megy.
katona nem. vagy max par tucat nem harcolo.
 
  • Tetszik
Reactions: Lando and krisss

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
25-30 ezer temetés?
Nagyon rossz hangulatú lenne a topic.
elesett orosz tisztek szamarol betettem egy osszefoglalo tablazatot.

az elso reakcio kozuletek az volt, hogy az nem is igaz.
600 orosz tiszt veszett oda igazoltan kb.

paran beirtak, hogy ez mekkora kamu mar, meg nem is igaz.

gondoltam beteszek egy ket temetesi fotot, ha zelensky abrazolo szobor faszt lehet unnepelni, akkor a hosoknek is meg kell adni a kegyeletet, es akkor talan az 600 tiszt, nem kiskatona, is hihetobb lesz, de ezek szerint meg olvasni sem tudnak sokan itt, vagy adatot ertelmezni.

nincs 25-30000 orosz katona halott.
kb 7000 lehet, de ki tudja.

az egyik koporos az egyik tisztnek meg olyan volt, amibe a varoshaza az ismeretlen hajlektalanokat eltemeti.
egy szuperhatalom meg ezt adja a tisztjenek, egy hosi halottnak, es akkor majd ezek fognak csipet gyartani ?
 
  • Szomorú
Reactions: Lando

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
409
1 078
93
A Drábik János ezt már levezette.
Röviden annyi, hogy a főleg német termelő, árualapú kapitalizmus szemben áll az usa mögötti pénzkapitalizmus érdekeivel.
Továbbá, -az itt már beidézett Freeman beszédből is sejthető, hogy a német technológia egyesülése az orosz nyersanyaggal, az usa hegemónia számára már valódi fenyegetést jelentene.
Ezért dolgoznak most azon, hogy az utolsó ukránig harcolva gyengítsék az oroszt, gazdaságilag-szankciók, katonailag-fegyverszállítás, politikailag-média terén egyaránt.
Az, hogy Freeman ezt így levezette, az EGY értelmezés.
Valószínűtlen, hogy egyetlen tényezőt, mint ultimatív magyarázatot találnál.
Szerintem a Nagyorosz terjeszkedik... birodalmi téma... el vannak maradva jócskán...
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
“sziasztok, szerintetek meddig tartanak ki az ukranok. valahol 4 napot olvastam kijevre. Az ukranok eleg elszantnak tunnek,de azert ez keves lesz. en sajnalom mindket felet, ennek nem lett volna szabad igy megtortennie, az ukranok is tultoltak, az oroszok meg... viszont mi lesz ennek vege...”

Tippeljetek ez kinek volt a 1. Hozzászólása itt a fórumon?:D:D:D:D
Nem ő az egyetlen aki így kinőtte magát.
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
168
1 121
93

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Patrick Lancaster tudósítása a donyecki déli frontról, Szladkoje településről (Jelenovka mellett). Az április 6-án a DNR által visszafoglalt falut (ahol az eredeti 200 lakosból már csak 7 nyugdíjas maradt) a VSzU rendszeresen lövi foszforos gyújtóbombákkal.

 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
szerencses oroszok

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">More artillery attacks on tanks - a Russian T-72B3 struggling to maneuvre in a forest in Donetsk Oblast is hit by Ukrainian artillery. The tank cooks off but somehow all three crew get out whilst the tank is left to burn. <a href="https://t.co/tReFr3CpyN">pic.twitter.com/tReFr3CpyN</a></p>&mdash; TankDiary (@TankDiary) <a href=" ">May 22, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>