[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Nézőpont kérdése..


Ha visszamegy, akkor 5000 euróért váltotta meg a szabadságát a határon. Ha az országát szerette volna védeni mit keres a keletiben?
Nem a vagyonát menteni megy esetleg vissza? Vagy a zsákmányolt használtautót visszi át? (3 km-es sort képeznek az ukrán határon az olcsó használtautót szállítók a vámolási torlódás miatt)

Valójában nem értem mit szerettél volna mondani.
Azt akartam mondani hogy ha maga a háború kirobbantója, az agresszorok vezetője, azt mondja hogy az országodat nem létezőnek tartja, majd megtámadja három égtájból és megostromolja a fővárost, akkor milyen kifacsart logika kell ahhoz hogy valaki azt mondja hogy nem honvédő háborút vívsz ha teszel ez ellen?
A proxy dolog szép meg jó, igen az amcsik mindent elkövetnek a ruszkik ellen, de az ukránok nem az amcsik miatt harcolnak hanem mert az oroszok megtámadták őket. Ez egy honvédő háború, amit te megpróbáltál nem úgy beállítani közvetlen azután hogy te azt mondtad hogy te sose ferdítesz. Ami valljuk be így elégé viccesen hangzik.:D
 
W

Wilson

Guest

Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök elítélte Vlagyimir Putyint civilek meggyilkolása miatt Ukrajnában

Duterte nem értett egyet azzal, hogy Putyin az inváziót "különleges katonai műveletnek" nevezte, és azt mondta , hogy valójában egy szuverén állam elleni teljes körű háborúról van szó.

Sokan azt mondják, hogy Putyin és én mindketten gyilkosok vagyunk. Már régen mondtam nektek, filippínóknak, hogy ölök. De bűnözőket ölök, nem gyerekeket és időseket. Két különböző világban élünk.
Magát Dutertét is vádolják tömeggyilkosságokkal a drogkampány keretében. A hivatalos verzió szerint 6000 ember lett áldozat, de az emberi jogi szervezetek úgy vélik, hogy többen voltak.
 
  • Imádom
Reactions: papajoe

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
én vállalom, hogy atlantic vagyok

DA00025020_Si.jpg
Egy békaevő géppel? :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 164
113

Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök elítélte Vlagyimir Putyint civilek meggyilkolása miatt Ukrajnában

Duterte nem értett egyet azzal, hogy Putyin az inváziót "különleges katonai műveletnek" nevezte, és azt mondta , hogy valójában egy szuverén állam elleni teljes körű háborúról van szó.

Sokan azt mondják, hogy Putyin és én mindketten gyilkosok vagyunk. Már régen mondtam nektek, filippínóknak, hogy ölök. De bűnözőket ölök, nem gyerekeket és időseket. Két különböző világban élünk.
Magát Dutertét is vádolják tömeggyilkosságokkal a drogkampány keretében. A hivatalos verzió szerint 6000 ember lett áldozat, de az emberi jogi szervezetek úgy vélik, hogy többen voltak.
A Fülöp szigeteken évtizedek óta háború zajlik Mindanaon.A Motor Felszabadítási Front meg drogcsempeszessel teremti elő a harchoz a pénzt
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Hallod magad? Fogalmad sincs a dologról,de akkor dióhéjban elmondom neked mi is volt a helyzet a Starlinkel.

Az oroszok már az invázió elején elkezdték kiiktatni a az ukrán állam által használt mobil kommunikációs átjátszó rendszereket, és emiatt sok helyen akadozni kezdett a kommunikáció ekkor kérték fel az ukrik Muskot, hogy szállítson nekik Starlinkeket.hogy az ukrán államszervezet kommunikációját biztosítani tudják.A katonai alkalmazására akkor figyeltek fel az ukrik, amikor az oroszok megpróbáltak elnyomni a Starlink rendszert , de néhány órai kiesés után egy szoftver módosítással a Starlinket ellenállóvá tették az orosz haderő elektronikus elnyomó eszközei ellen.
Sehol sem árulták a boltokban az ukrán lakosság számára nem is tudom honnan vetted ezt hülyeséget.
Hogy én hallom-e magamat. Csak Neked ismét, aztán jó lenne ha a meséid bukása után végre belátnád...
Ellentétben Veled, nem Ukrán mainstream hírforrást idéztem.

Nem ukrán kérésre, az USA felderítés valószínűleg már kiadta 6 héttel korábban az ukászt Musk-nak.

How SpaceX got Starlink up and running in Ukraine: report​

By Elizabeth Howell published March 09, 2022
The company was working for six weeks before a Ukrainian government official made a request on Twitter Feb. 26.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Egyébként pont ilyesmire gondoltam, mint a GB által javasolt /egyébként többnemzetiségűre tervezett/
hteng különítmény tegnap, mikor a gabonás kérdést feltettem.
Többen röhögtek, de ezek szerint ideje lottóznom.
Hogyan kerül nem fekete-tengeri bázissal rendelkező hadihajó a Fekete-tengerre, hogy ott stratégiai jóemberkedést hajtsanak végre?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Az észt külügyminiszter szerint egyre nagyobb a hajlandóság a nyugati hatalmak között, hogy megvalósítsák az orosz tengeri blokád ilyen módon történő feltörését...

Remek, akkor mindjárt mehetnek is az első sorba, ha már a sors nem szánt nekik túl sok észt ...

Azt akartam mondani hogy ha maga a háború kirobbantója, az agresszorok vezetője, azt mondja hogy az országodat nem létezőnek tartja, majd megtámadja három égtájból és megostromolja a fővárost, akkor milyen kifacsart logika kell ahhoz hogy valaki azt mondja hogy nem honvédő háborút vívsz ha teszel ez ellen?
A proxy dolog szép meg jó, igen az amcsik mindent elkövetnek a ruszkik ellen, de az ukránok nem az amcsik miatt harcolnak hanem mert az oroszok megtámadták őket. Ez egy honvédő háború, amit te megpróbáltál nem úgy beállítani közvetlen azután hogy te azt mondtad hogy te sose ferdítesz. Ami valljuk be így elégé viccesen hangzik.:D

WUT? :) Zelenszkij -ék három égtájból megostromolják Moszkvát? Ütös cucc lehet amit nyomsz nem mondom ... :)

Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök elítélte Vlagyimir Putyint civilek meggyilkolása miatt Ukrajnában

Duterte nem értett egyet azzal, hogy Putyin az inváziót "különleges katonai műveletnek" nevezte, és azt mondta , hogy valójában egy szuverén állam elleni teljes körű háborúról van szó.

Sokan azt mondják, hogy Putyin és én mindketten gyilkosok vagyunk. Már régen mondtam nektek, filippínóknak, hogy ölök. De bűnözőket ölök, nem gyerekeket és időseket. Két különböző világban élünk.
Magát Dutertét is vádolják tömeggyilkosságokkal a drogkampány keretében. A hivatalos verzió szerint 6000 ember lett áldozat, de az emberi jogi szervezetek úgy vélik, hogy többen voltak.

Aztán a TV felé fordul és miután konstatálja, hogy mind az elmúlt 8 évben - mind az elmúlt pár hónapban az ukrán öldösött "gyerekeket és időseket" lehet átgondolja a dolgokat. Vagy nem ...
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
A brit fogyasztóknak a tél előtt újabb meredek ugrással kell szembenézniük az áram- és gázszámláikban, ami az élelmiszerektől a benzinig szinte mindenre vonatkozó költségek emelkedését tetézi.

https://t.me/oroszokazigazsagoldalan/9561

Gyűlnek a viharfelhők a kócos fejű felett! :)
Dehogy, a britek szeretnének áldozatot hozni az Ukránokért. Eddig bírták a 340.000,-FT havi fűtési számlát. Lássuk be akkor már mindegy, hogy kicsit még drágább lesz. Egy a lényeg, a demokratikus és szuverén Ukrajna győzelme...
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 615
44 964
113
Liman ostroma: a legfrissebb információk a frontról

A bátor csapatok a tüzérség és a repülés támogatásával folytatják a támadást Krasny Liman ellen a DNR-ben. Az előrenyomulás jelentős - a város több mint felét elfoglalták, az ukrán erők fokozatosan visszavonulnak a város déli része felé.
Az AFU több száz elfogott katonájáról szóló első információk megerősítést nyertek.

"Hadifoglyok a 79. légi rohamdandárból, a 24. gyalogsági dandárból, a 128. hegyi rohamdandárból és nagyszámú teroboroni. Vannak jelentések a Donbászi Nemzeti Front elfogott nácikról is.
Pontos szám még nincs, de reálisan közel 500. Legalább több mint 200-at már elküldtek a fogva tartási helyekre, és vannak még olyanok, akiket még nem hoztak be" - jelentik a helyszínen lévő bajtársaink.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
 
W

Wilson

Guest
Hogy én hallom-e magamat. Csak Neked ismét, aztán jó lenne ha a meséid bukása után végre belátnád...
Ellentétben Veled, nem Ukrán mainstream hírforrást idéztem.

Nem ukrán kérésre, az USA felderítés valószínűleg már kiadta 6 héttel korábban az ukászt Musk-nak.

How SpaceX got Starlink up and running in Ukraine: report​

By Elizabeth Howell published March 09, 2022
The company was working for six weeks before a Ukrainian government official made a request on Twitter Feb. 26.
Na ne vicceljunk már ezt semmilyen forrással nem tudod áltamasztani ez csak egy űrkutatással foglalkozó emberke feltételezése, ezt miért veszed szentírásnak?
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113

Az ukránok többsége ellenzi a területi követeléseket

Az ukránok 82 százaléka elutasít minden olyan megállapodást, ami területi engedményekkel járna Oroszország számára, derült ki egy friss közvélemény-kutatásból, melyet a Guardian szúrt ki.
A Kijevi Nemzetközi Szociológiai Intézet május 13. és május 18. között végzett közvélemény-kutatásban a válaszadók 82 százaléka azt mondta, hogy ellenez minden területi engedményt az oroszok javára.
A felmérés szerint a válaszadók mindössze tíz százaléka vélekedett úgy, hogy a béke és a függetlenség helyreállítása érdekében Kijev mondjon le területei egyes részeiről. A közvélemény-kutatás szerint az oroszok által megszállt területeken élő ukránok 77 százaléka elutasít minden területi követelést.
Az ország keleti részén – ahol jelenleg a legintenzívebb harc folyik az orosz erőkkel – a válaszadók mindössze 19 százaléka nyilatkozott úgy, hogy kész területi engedményeket tenni, míg 68 százalékuk nem.