[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
Fennebb kik azok a fotón, akik a megtépászott batman zászlót tatrják?

laiki elég optimistán állsz a dolgokhoz, remélem neked van igazad. A világ orosz ill. keleti felét nem féltem a tájékozatlanságtól, de nyugaton aki nem akar jobban utánanézni az még most sem tud semmit szerintem a helyzet súlyosságáról.
Az augusztus elsejei csőd azért jött szóba, mert akkortól terveztek nem fizetni a katonáknak meg a szociális segélyeket. A fizetésképtelenség meg csődöt jelent. Itt halkan megjegyzem, hogy a katonák hónapok óta alig kaptak fizetést és az ország egy részében minden juttatást megszűntettek. A saját pénz nyomtatása meg addig megy, amíg valaki még elfogadja fizetőeszközként.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Olyan ötlet még nem volt, hogy konzervnek álcázzák a gránátokat? A kaliber stimmel. Bár cigit nem visznek ez érdekes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 406
79 393
113
honved

Honnan veszed,hogy minden kamionra ráfér annyi cucc amennyit elbír?Tudod a nagyméretű de könnyű dolgokból(pl gyógyszer) nagyon kis tömeg fér fel egy kamionra úgy hogy az tele van, viszont a nagy tömegű de kis helyet foglaló dolgokból(pl cukor) viszont lehet,hogy csak félig tudják megrakni a kamiont mert eléri az áru a tömeglimitet.

Azért ezt átlátni nem egy NASA program...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Bu6i_Wv_FCUAAF7_UW_jpg_large.jpg

Figyelmesen nézd meg a vállfelvarrójukat, meg a sárga karszalagot. Valamelyik Nemzeti Gárda/Jobb Szektoros alakulat tagjai.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 221
67 763
113
Az ha mindet maximálisan megpakolnak, az 84 kamion.

De ha egy kamionra való plüssmacit visznek az ugye nincs meg kb 24 tonna. Viszont szállító és cmr minden kamionhoz kellene szvsz. Elég hihetetlen lenne nekem hogy pont az nincs. De ha mondjuk van? Akkor meg ki fogja lefordítani mindet ugye, ami megint x nap.
Csak remélem hogy egyszer majd azok szorulnak rá egy ilyen segélyre akik most xarakodnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Ukránok.
Itt betudod azonosítani melyik zászloaljbol valok.
http://bmpd.livejournal.com/954496.html

Donbasz zászloalj (szintén nácik mint az Azov zászloalj)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
<blockquote rel="Python">
Bu6i_Wv_FCUAAF7_UW_jpg_large.jpg

Figyelmesen nézd meg a vállfelvarrójukat, meg a sárga karszalagot. Valamelyik Nemzeti Gárda/Jobb Szektoros alakulat tagjai.</blockquote>

Nekem is annak tűntek, csak nem tudtam, hogy a GRU hogy jön náluk a képbe.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 500
113
Nem kell itt semmit álcázni, így, hogy szaki területen mennek, simán hozzájuk csapódhat még pár fehér teherautó, a sor végéről szépen eltűnhet. Befordul egy kis utcáb, raktárba, tsz udvarba stb. Nincs video mind a 300 megpakolásáról. Mondani meg bármit lehet.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python"><blockquote rel="Python">
Bu6i_Wv_FCUAAF7_UW_jpg_large.jpg

Figyelmesen nézd meg a vállfelvarrójukat, meg a sárga karszalagot. Valamelyik Nemzeti Gárda/Jobb Szektoros alakulat tagjai.</blockquote>

Nekem is annak tűntek, csak nem tudtam, hogy a GRU hogy jön náluk a képbe. </blockquote>


Zsákmányolt zászló!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
2000 tonna szállítmányt visznek ?
Az ha mindet maximálisan megpakolnak, az 84 kamion.
Móricka szerint, maximum. Ugyanis teljesen más pl. egy hálózsák mérete és tömege, mint egy konzervé. Egy kamionnak pedig nem csak a szállítható tömeget tekintve van felső határa, de térfogatot tekintve is.

<i>Bocs, hogy felrúgtam az "elfogulatlanságodról" kialakítani kívánt képet, véletlen volt: általános alsóban még nem igazán lógtam el a matekot... :p :DDDDDDD</i>
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 051
82 508
113
Amerika nem nyugszik !
http://en.voicesevas.ru/news/analytics/2803-kiev-prepares-invasion-to-crimea.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="Python"><blockquote rel="Python">
Bu6i_Wv_FCUAAF7_UW_jpg_large.jpg

Figyelmesen nézd meg a vállfelvarrójukat, meg a sárga karszalagot. Valamelyik Nemzeti Gárda/Jobb Szektoros alakulat tagjai.</blockquote>

Nekem is annak tűntek, csak nem tudtam, hogy a GRU hogy jön náluk a képbe. </blockquote>


Zsákmányolt zászló!
</blockquote>

Meglepődnék, ha az ottlevő GRU-sok zászlót is hordanának magukkal. De ha nem tetszik a fotó nekik, akkor majd elmennek a zászlóért és visszaszerzik.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: Donetsk suburbs lie deserted amid shelling by Kiev forces
http://www.youtube.com/watch?v=mf00soeWy9g

Russia: Ukraine-bound aid convoy makes Voronezh pit-stop
http://www.youtube.com/watch?v=0uBbA6VbZx4
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
"Nem gondolod komolyan, hogy fegyvereket , loszereket szállítanak a kamionokban, amikor megegyeztek a feltételekrol, hogy az ukránok ellenorzik a kamionokat, a voros kereszt ellenorzi."

Nem hat rám a nyugati propaganda, de nem is lepne meg ha ez is lenne a szállítmányban.
2000 tonna szállítmányt visznek ?
Az ha mindet maximálisan megpakolnak, az 84 kamion.
Hány kamion is van a konvojban ?
Az Ukrán ellenőrzésről meg annyit, ha tényleg megtörténhet, akkor, írtam is egyébként, minden elismerésem az Oroszoké lesz.
De addig. :)
A kétely ott van bennem és ott is marad.
Részemről mindkét fél, egyformán ludas az eddig történtekben és láthatóan maximálisan hazudik is.

Íme, feltárul az orosz "segélyszállítmány" titka:

hfWtgZJx7N4.jpg


1dQUiHS75cQ.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
<blockquote rel="Python"><blockquote rel="joker"><blockquote rel="Python"><blockquote rel="Python">
Bu6i_Wv_FCUAAF7_UW_jpg_large.jpg

Figyelmesen nézd meg a vállfelvarrójukat, meg a sárga karszalagot. Valamelyik Nemzeti Gárda/Jobb Szektoros alakulat tagjai.</blockquote>

Nekem is annak tűntek, csak nem tudtam, hogy a GRU hogy jön náluk a képbe. </blockquote>


Zsákmányolt zászló!
</blockquote>

Meglepődnék, ha az ottlevő GRU-sok zászlót is hordanának magukkal. De ha nem tetszik a fotó nekik, akkor majd elmennek a zászlóért és visszaszerzik.</blockquote>

Márpedig a fórumon, ahol találtam a képet, ott azt írják, hogy a milíciáktól zsákmányolt zászló. A milicisták biztos imádják a GRU Szpecnazt. ;)