W
Wilson
Guest
Max a T-72B3 szintig mert már a T-90M is necces nemhogy az Armata...Szerintem meg fogják oldani
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Max a T-72B3 szintig mert már a T-90M is necces nemhogy az Armata...Szerintem meg fogják oldani
Nincs külön pénz a hadműveletekre, mert nem háború.Ja, mennyibe volt odavinni és üzemeltetni, hogy felszabaduljon ez az összeg?
MI?Nincs külön pénz a hadműveletekre, mert nem háború.
A mai világban már ki tudja...
Pontosan megírtam mennyi volt rendszerben az alakulatoknál.Dehát mindenen kívül azt írta, hogy már alig van tankjuk az oroszoknak....
Figyu én nem tudom mi céljuk a t14-el de az egész egy kabaré a boomerang kurganec vonallal együtt .A csak szólok hogy a fekete sas is 7 görgős volt mint az armata.Az Armata platformmal valami hasonló a céljuk, lesz egy, és arra építenek indent.
Ursula nem viccel!Ez komoly, vagy még mindig vannak illúzióim?
– mondta az uniós vezető az MSNBC-nek adott interjúban a hét elején.“Ha teljesen, azonnal, mától kezdve teljesen elzárnánk az [orosz] olajat, akkor Putyin talán képes lenne arra, hogy az EU-nak el nem adott olaját a világpiacra vigye, ahol az árak emelkedni fognak, és drágábban adhatja el – és ez megtöltötte volna a háborús kasszáját”
– mondta.“Meg kell találnunk a megfelelő egyensúlyt aközött, hogy ne sérüljön túlságosan a gazdaságunk, mert ez a legerősebb eszközünk az orosz agresszióval, Putyin agressziójával szemben… Tehát stratégiai módon kell megközelítenünk ezt a témát, és ezért is olyan fontos, hogy összehívjuk a világ többi részét, hogy valóban biztosítsuk, hogy kimerítsük a hadi kasszát”
Az első videó kb 1 hetes meg az öcsémnek mutattam hogy ezt a rajta ülős szokást el feledhetnek béke időbenStugna talált el megszálló egységet vézetesen
Már megint szabotázs történt Oroszországban
Ukránok orosz fegyverraktárat lőttek szét
Időnkét felmerül a taktikai atomfegyver bevetése.
Mit tudunk arról, hogy ilyen esetben hogy alakul az indítás joga, a parancsnoki láncban hova, kihez kerül a "piros gomb"?
Lekerül egy harctéri parancsnokhoz?
Tegyük fel, hogy az elnök úgy döntött, hogy az NSNW-t használja. Mi a következő lépés?
Ez a kérdés érzékenysége miatt nagyrészt terra incognita marad a kizárólag nyílt forrásokon dolgozó civil kutatók számára. De itt is két szempont áll rendelkezésre az alapelemzéshez: a logisztikai és a parancsnoki szempont
Az összes orosz nukleáris fegyvert a termelési és logisztikai rendszer tartalmazza. A nukleáris robbanófejek elhagyják az uráli Rosatom gyárakat, és a Honvédelmi Minisztérium 12. főigazgatóságának (12. Honvédelmi Főigazgatóság) birtokába kerülnek. Ezek a robbanófejek a típustól és a tervezett feladatoktól függően a központi tárolóbázisok (TSBH) között vannak elosztva. Jelenleg tizenkét ilyen arzenál van.
Ezeken a CBH-kon fenntartják az egységek készenlétét, részt vesznek a rutin karbantartásban és a javítási és műszaki bázisok (RTB) közötti elosztásban. Ezenkívül időszakonként (10-15 évente) nukleáris robbanófejeket kell visszaküldeni a gyárakba, hogy kicseréljenek és frissítsenek számos kulcsfontosságú alkatrészt, amelyeknek lejárt a lejárati ideje. Tehát van a nukleáris fegyvereknek egyfajta körforgása.
Ugyanakkor a békeidőben harci szolgálatot teljesítő Stratégiai Nukleáris Erők (különösen a rakétaerők és a stratégiai tengeralattjárók) közvetlenül érintkeznek a nukleáris robbanófejekkel és irányítják azokat, az RTB-k pedig közvetlenül a területükön helyezkednek el.
De a nem stratégiai nukleáris fegyverek békeidőben éppen ellenkezőleg, kizárólag a Honvédelmi Minisztérium 12 Főigazgatóságának tisztjei kezében vannak, javítási és műszaki bázisaik pedig a hordozók bázisán kívül találhatók. Vagyis még oda kell szállítani, ahonnan a kilövést végre kell hajtani. Ráadásul a posztszovjet időkben az NSNW-hordozókat irányító tisztek maguk sem léptek kapcsolatba ezekkel a fegyverekkel békeidőben. Használatára csak speciális képzési központban képezik ki őket.
Következésképpen, ha az orosz elnök elrendeli az NSNW használatát, nagyszámú embert kell bevonni a részvételi parancs végrehajtásába. Ez nem csak a honvédelmi miniszter és a vezérkari főnök, hanem a HM 12. Főigazgatóság főnöke, egy meghatározott tárolóbázis parancsnoka és tisztjei, valamint egy meghatározott bázis parancsnoka és tisztjei. javítóbázis, akinek az NSNW egységet a szállítóhoz kell szállítania, és ezt az egységet harckészültségbe kell helyeznie.
Ezzel párhuzamosan bevonásra kerül annak a csapattípusnak a parancsnoka (Légierő, Haditengerészet stb.), valamint annak a katonai körzetnek a parancsnoka, ahonnan az NSNW elindul. És végül egy adott egység parancsnoka és tisztjei, akiknek végül teljesíteniük kell a parancsot.És ennek a láncnak minden szakaszában fennáll a kudarc lehetősége, az egyes tisztek részéről a parancsok megtagadása a parancsok végrehajtásában, és még rejtett szabotázs is.
Mindeközben az orosz politikai vezetés bizalmatlansága a hadseregben, amit az elnök, a védelmi miniszter és a vezérkari főnök közötti komikus távolság bizonyít a találkozók során, további elrettentő erőt jelent az NSNW használatában. Ez azt jelenti, hogy egy ilyen parancs esetén annak végrehajtását valószínűleg minden szakaszban a Kremlhez közel álló tisztek egy csoportjának kell majd ellenőriznie más rendvédelmi szervektől. Például a Nemzeti Gárda és a Különleges Műveleti Erők (Putyin számára más stratégiailag fontos szolgálatok) élén az FSO és az FSZB emberei állnak.
De az ilyen „feladatosok” jelenléte valószínűleg nem járul hozzá a nukleáris támogató tisztek buzgalmához. És bár nem hagyhatjuk figyelmen kívül az NSNW használatának valószínűségét - a mai körülmények között ez sajnos jelentősen eltér a nullától -, a végrehajtás valószínűsége közel sem 100 százalék.
Mi történik, ha Oroszország továbbra is használja az NSNW-t?
Egy ilyen lépés anyagi és politikai következményeit aligha lehet magabiztosan megjósolni. Ha a „nukleáris deeszkaláció” koncepciójából indulunk ki, akkor az nem jelent komoly anyagi kárt, hanem az ellenség demoralizálását célozza. Arra azonban nincs garancia, hogy a koncepciót kidolgozók helyesen értették az egyének és az emberi közösségek pszichológiáját, tekintettel az orosz katonaság és más mérnöki háttérrel rendelkező szakemberek hagyományosan gyenge humanitárius képzettségére. Legalábbis a jelenlegi ukrajnai kampány példája az ukrán társadalom hangulatának abszolút félreértését mutatja.
Nem zárható ki, hogy az NSNW használata éppen ellenkezőleg, még nagyobb dühöt vált ki, és készen áll arra, hogy végső és visszafordíthatatlan vereséget okozzon Oroszországnak a hadszíntéren, és az sem, hogy az ilyen felhasználás magát az orosz hadsereget, az orosz vezetést és a társadalomat is demoralizálja.
Ha politikai következményekről beszélünk, akkor érdemes visszatérni a szöveg elejére - a legtöbb atomhatalom esetében nincs különbség a különböző típusú nukleáris fegyverek között. Az NSNW Oroszország általi alkalmazása pedig azt jelenti számukra, hogy Moszkva egyáltalán kész bármilyen atomfegyvert bevetni. Vagyis a „nukleáris deeszkaláció” a gyakorlatban a világ egzisztenciális kihívásává válik, amelyet megfelelő válasz követ.
Mindent egybevetve a Kreml azon elképzelését, miszerint a nukleáris zsarolás sikeres lehet, valamint általában a konfliktus „nukleáris deeszkalációjának” koncepcióját veszélyes téveszmének kell elismerni, amely sokkal nagyobb fenyegetést jelent magára Oroszországra mint Ukrajnára vagy bármely más országra.
Az ukránok nem hallgatnak moszkovita kibicekre.
Orosz ZALA drónt lőtt le kegyetlenül az ukrán honvédség
Orosz Msta-S hátrahagyva az ukránoknak
Ukránok drónnal szedtek ki egy BTR-82-t
A hőkamerák azok amikből igazán rászorulnak másra, de szerintem be tudják szerezni ha nem is olyan minőségben mint szeretnék. Itt megjegyezném azt is hogy korábban a francia SAGEM hőkamerákkal is elég sok gondjuk volt ahogy hallottam.Max a T-72B3 szintig mert már a T-90M is necces nemhogy az Armata...
nem fognak bevetni taktikai atomot, nagyon ketsegbeesettnek kellene lenniuk hozza.Időnkét felmerül a taktikai atomfegyver bevetése.
Mit tudunk arról, hogy ilyen esetben hogy alakul az indítás joga, a parancsnoki láncban hova
Sokadszor van leírva, igen, rászorulnak Minszkre. Ugyanis Fehérorosz hőkamerák (amik am francia licenc alapján készültek) vannak a gépeikben. Még szerencse, hogy Minszk annyira ellenséges velük. Oh waitA hőkamerák azok amikből igazán rászorulnak másra, de szerintem be tudják szerezni ha nem is olyan minőségben mint szeretnék. Itt megjegyezném azt is hogy korábban a francia SAGEM hőkamerákkal is elég sok gondjuk volt ahogy hallottam.
Tuti hogy csaj, délutánra eltűnt! Szerintem mosogatA mai világban már ki tudja...
Ha nagyon kell szerintem Kínából vagy Iránból is tudnak szerezni. nem tudom a fehéroroszok maguk gyártanak e minden komponenst.Sokadszor van leírva, igen, rászorulnak Minszkre. Ugyanis Fehérorosz hőkamerák (amik am francia licenc alapján készültek) vannak a gépeikben. Még szerencse, hogy Minszk annyira ellenséges velük. Oh wait
Minden nap muszáj szpammolnod a fórumot lejárt fos propagandával? https://pdmnews.ru/26282/Stugna talált el megszálló egységet vézetesen
Már megint szabotázs történt Oroszországban
Ukránok orosz fegyverraktárat lőttek szét