[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Mai utolsó merítés részemről:

Iran has signed a deal with Donetsk People's Republic, supplying it w/ construction materials, fruits and vegetables. Russia and Iran agree in principal to cooperation in building and supply of commercial shipping vessels.
Several commanders of Ukraine’s Azov nationalist battalion, who surrendered in Mariupol, have arrived at Moscow’s Lefortovo detention center, including Kalina and Volyna. Over one thousand Ukrainian fighters captured in Mariupol have also been transfered to Russian authorities.


Ukrán külügyminiszter ma hatalmas győzelmet jelentett be diplomáciai fronton, újra kinyitnak az ukrajnai mcdonalds-ok!


Ezt még reggel posztolták, de nem osztottam meg mert sztem kamu, de azóta több hírforrás is átvette, mint hiteles cuccot (ami inkább őket minősíti...).
pbyzDwr.jpg


Orosz helikopterek megkapták az új játékszerűket:
9UhlaUE.jpg



The President of the Donetsk People’s Republic, Denis Pushilin, in a statement made during the St. Petersburg Economic Forum, indicated that Ukraine’s decision to receive heavy weapons from the West leaves the Russian forces no choice but to continue military operations even after the liberation of the Donbas.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
808
7 397
93
Nem nekem szólt, de engedd meg, hogy egy kicsit ökörködjek :D

Hát de te most azt mondod, hogy a mai világban az erő dönt? Hogy ki a kigyúrt? Akkor most aki kigyúrt, az bármit megtehet?
Akár még oda is szarhat az ajtóm elé, csak azért, mert ő a kigyúrt? Ez olyan múlt századi! :rolleyes:
Na nehogy már az erő döntse el, hogy ki mit tehet meg! :hadonaszos:
Ez szembemegy a Nyugati értékekkel! :cool:
Csak azért is meg kell mutatni a kigyúrtaknak, hogy oda merünk szarni melléjük! Szarjunk még többet melléjük***! :mad:
Mutassuk meg, hogy meg merjük tenni! :mad::mad:
Minél inkább felháborodnak, felbőszülnek****, szarjunk oda még többet! :mad::mad::mad:
Védjük meg a demokratikus érdekeinket, JOGUNK van odaszarni! :D

*** USA mellé ne, ha kérhetem. Az kivétel! ;)
**** Ha visszaüt, akkor azzal csak azt igazolja, hogy jogosan szartunk oda. :cool:

Komolyra váltva a szót, ha szó szerinti odaszarásról nincs is videóm, de lepisilésről van:


A Nyugat szó szerint odapisilt az oroszok arcára! :oops:

Most meg megy a csodálkozás!
Nem tudom, hogy minek takarták el a csúnyájukat. Állítólag pontosan ezeket lehet látni, afroamerikai hímtaggal széttömve, valami videókon.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
184
1 074
93
Tiszteletben tartva véleményed...... LEHET.
De.... Ha és amennyiben Oroszország, Kína és India kiépíti a nyersanyag-kereskedelmet, akkor Ivánék nagyjából lesz@ják az EU-t... Tehát a helyén kezelik. Az EU magországai egyre inkább balra tolódnak és Németország, Franciaország egyre mélyebb anarchiába süllyed. Nézd a tőke pánikszerű menekülését például hozzánk. Az EU eljátszotta azt a becsületet, ami a tisztességes üzlethez kell. A magántulajdon szentségének megtörése, az idióta szankciók, az egyes állampolgárok, művészek, nűvészetek, klasszikusok ignorálása kiírta a jelenlegi EU-vezetést a civilizált nemzetek közül. Kiegyezhet Oroszország és az USA (ki is fog), de az EU-nak már nem osztanak lapot...
Mi, ha jól helyezkedünk, kisebb veszteséggel megússzuk. Nyerni, mi sem nyerhetünk semmiképp. A nyerők Keleten vannak.
egyet értünk, én csak arra próbáltam rámutatni hogy nem eszik olyan forron a kását, az EU , és azon belül a nagy cégek, konszernek mindig meg fogják találni a kiskapukat, ha kell megkerülik, és ugyan ugy az orosz olcsó alapanyagot olajat stb veszik,lásd 2014 utáni szankciosdi, vagy akár csak az elmult 3 hónap energia vásárlási listája
Az EU-s politika totál elmebaj, de ez a folyamat már jó régen elindult, én ugy gondolom hogy kell ez a "tisztítótűz" ahoz hogy tényleg észhez térjenek, kb. mint a bolt közepén magát földhöz vágó elkényeztetett hüle gyerek, kell neki az apai-anyai pofon hogy megjöjjön az esze , és tudja hányas a kabát. Nyilván a liberalista lila ködben élő agymosott EU enélkül is neki futott volna a valóság falának , most egy kicsit felgyorsítja ezt az öntökön lövés.
Régebben egyszer már írtam hogy ugy gondolom, mikor az orosznak ca. 2-2,5 év alatt kiépül a keleti szállítási kapacítása akkor lesz igazán nagy bajban és kiszolgáltatott helyzetben az európai gazdaság, mert akkor már valószínű akkor sem kap az orosztól energiát ha térden csúszik be Moszkvába.
Lehet hogy akkor kell majd lakhelyet változtatni ázsia felé...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 820
48 399
113

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
808
7 397
93
Ezt a kedves adminok törölhetik, mert off, de nem bírom ki.
Mi a nevetséges
abban, amit írtam? Ha a tisztelt troll uraknak ez nevetséges, fejtsék ki. Nehéz lesz, mert be kellene csukni a szemüket, letompítani az agyat, érzéketlenné kellene válniuk Európa sorsát illetően. Ja, hogy épp ezt teszik. Akkor megértem a nevetést.
Engem az érdekelne, hogy a kognitív disszonanciára van-e valami bogyó? Vagy csak simán némi pénzzel kúrálják őket.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 755
15 687
113
Lesy itt még harmincadik csomag is... amíg Putyinisztán megint padlóra kerül.
Vagy tényleg Pujtyin dobja a kulcsot előbb.
A Nagyoroszoknak az a jobb, amennyiben hamar megrendezi a saját leváltatását és inhumálását!

Ez olyan troll komment volt, hogy átmentem @kamm üzemmódba:

confused-white-persian-guardian.gif
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 977
11 907
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 242
55 241
113
upppsz
bár nyilvánvaló, hogy a poszt tartalmaz pontatlanságokat, a videó látványos




M10+ sebességű rakettából szerintem semmit sem lehetne látni,ill 136 méterrel a föld alatt hogyan építettek fegyver raktárt az Ukránok?
Milyen fegyvert kell 136 méter mélyen tárolni,és miért?
Szerintem egy.tandem nuki kellene, hogy lemenjen 136 méterre, ha tényleg ilyen fontos cucc volt ott,akkor azon nem vissza töltött homok van,hanem csúnyán meg lehetett erősítve,amit egy 400 kilós, hagyományos robbanófej nem üt át,szerintem kamu, mélység.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
ertem en, de az ilyen osszevagott video barmi lehet es annak az ellentetje is, meg az sem egyertelmu szamomra, hogy arra a hazra ment-e a csapas, ahova behuzodtak az emberek. Jo lett volna latni magat a csapast, ez igy akarmilyen propaganda video is lehet

Ha kinagyítod tisztán látszik ahogy az egyik rakéta telibe küldi az elején mutatott házat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 341
33 397
113
Ezt hogy érted? A NATO mennyiségileg és minőségileg is jobb, mint az orosz haderő.

Papíron igen, technikai paraméterekben igen.
Lengyelországtól Nyugatra viszont hány ember harcolna a hazájáért? Felvonulna a tüllszoknyás különítmény?
Az orosz és az ukrán gyakorlatilag egy nép, legalábbis a keletukránok esetében (akiknek beadták, hogy ha az 1991 óta az USA-ból, Kanadából visszatért banderisták mellé áll, akkor hamarosan nyugat-európai életszínvonalon élhet), bár most egymást öli (az amerikai polgárháborúban is egy nép ölte egymást), belőlük nem hiányzik az őrülettel határos bátorság sem sokszor. A civilizált nyugatból kiveszett az a "vadság", ami még megvan bennük, vagy balkáni népekben. Pontosabban az angolszászoknál vannak még professzionális zsoldosok, akik közül most szép számban erősítik az ukránokat. De elmennének bárhová, nem is feltétlenül a pénzért, sokuknak a lényeg, hogy háborúba mehessenek embert ölni (jó esetben nem civileket). Mielőtt romantizálná valaki ezeket a SAS-, Marines- stb. veteránokat, jönnének ezek magyart is ölni, ha úgy adódna (ha kitörne egy háború valamelyik szomszédunkkal és a nyugati narratívában mi lennénk a rosszfiúk - ahogy mindig is mi voltunk, kivéve '56-ban, meg 1848-49-ben).
 

paul64

Well-Known Member
2013. február 27.
281
1 342
93
ertem en, de az ilyen osszevagott video barmi lehet es annak az ellentetje is, meg az sem egyertelmu szamomra, hogy arra a hazra ment-e a csapas, ahova behuzodtak az emberek. Jo lett volna latni magat a csapast, ez igy akarmilyen propaganda video is lehet
Ilyet sem olvastam itt még ukrán videóról az ukrán párti hozzászólóktól!
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 118
22 983
113
Megosztanek meg egy osztrak hirt. Mivel ma sem erkezett meg az elvart mennyisegu gaz igy Nehammer ma estere valsagkabinettet hivott ossze.

Ami erdekes, hogy az errol megjelent cikkben szavazni lehet arrol, hogy az emberek mennyire biznak a kormany gaz es energia ellatassal kapcsolatban. A szavzas jelenlegi allasa:



6,8% abszolut

6,34% inkabb igen

15,18% nem tudja

18,79% inkabb nem

52,93% abszolut nem



Azert ez eleg sokatmondo es 12.94K szavazat volt ezidaig.

https://www.heute.at/s/gas-krise-kanzler-ruestet-sich-mit-kohlekraftwerk-fuer-notfall-100213106
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 652
13 645
113
Papíron igen, technikai paraméterekben igen.
Lengyelországtól Nyugatra viszont hány ember harcolna a hazájáért? Felvonulna a tüllszoknyás különítmény?
Az orosz és az ukrán gyakorlatilag egy nép, legalábbis a keletukránok esetében (akiknek beadták, hogy ha az 1991 óta az USA-ból, Kanadából visszatért banderisták mellé áll, akkor hamarosan nyugat-európai életszínvonalon élhet), bár most egymást öli (az amerikai polgárháborúban is egy nép ölte egymást), belőlük nem hiányzik az őrülettel határos bátorság sem sokszor. A civilizált nyugatból kiveszett az a "vadság", ami még megvan bennük, vagy balkáni népekben. Pontosabban az angolszászoknál vannak még professzionális zsoldosok, akik közül most szép számban erősítik az ukránokat. De elmennének bárhová, nem is feltétlenül a pénzért, sokuknak a lényeg, hogy háborúba mehessenek embert ölni (jó esetben nem civileket). Mielőtt romantizálná valaki ezeket a SAS-, Marines- stb. veteránokat, jönnének ezek magyart is ölni, ha úgy adódna (ha kitörne egy háború valamelyik szomszédunkkal és a nyugati narratívában mi lennénk a rosszfiúk - ahogy mindig is mi voltunk, kivéve '56-ban, meg 1848-49-ben).

Arról nem is beszélve, hogy nyiltan a hazát eláruló ellenzék mellett.
Most őszintém, ki lepődne meg azon, hogy ha kis hazánk ellenzéke aktuális napi politikai érdek miatt árulásra buzdítaná 1.0ás híveit, csak azért hogy ellenkezőnét mondja, mint a kormány?
Alap, hogy az az napi aktuális érdekükért ezt tennék, ha kell másnap a szöges ellenkezőjét.

Volt az a videó, amikor az lnr-es katonák bementek a lövészárok rendszerbe kidobálni gránáttal az ukránokat.
Na ehhez találnálnának-e nálunk 5 embert, azt megnézném.
De holland spanom szerint sem jott ott a helyzet. Totál harcképtelenek ők is.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 998
16 211
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mivel gyűlnek a viharfelhők a kaprok felett,még az is előfordulhat,hogy az oroszoknak egyre többen súgnak azok az ukrán tisztek,akik tisztán látják a csúnya végkifejletet.
Azért épeszű katonatiszt az elején sem gondolhatta náluk, hogy nyerhetnek, csak akkortájt jobban tartottak még az SZBU-tól. Valószínűleg egyre többen belátják, hogy reménytelen a helyzet és akik nem túl sárosak szakadár ügyekben azok esetleg megpróbálnak pozíciókat építeni a ruszkiknál.

Zaporozsec barátunk egyik videójában volt ez a csodás wunderwaffe műhely :
viber-k-p-2022-06-19-19-56-38-714.jpg

Hát én mint ehhez kicsit konyító, nem tudom eldönteni sírjak e vagy nevessek.
A legjobb ismereteim szerint a cső a lelke a fegyvernek és ez itt elég gatyán néz ki, elképzelésem sincs mit akarnak ezzel a görbe szarral, főleg 12,7 kaliberben. Az a cső sosem lesz már egyenes, a másik fele hogy egy szénné égett cuccról van szó, az az acél már sosem lesz olyan aminek megálmodták/legyártották, én nem bíznám rá az életem. Persze már márciusban is úgy gondoltam a hasonlókról, hogy ezek nettó propagandavideók, amikkel lehet nyugaton sajnáltatni a hős hohol ellenállást, amiért kénytelenek ilyen gányolt fegyverekkel harcolni.

Érdekesek a kommentek. Engem a kommentek mindig jobban érdekelnek:
Az egyik: "
Tehát Oroszországra kellett volna fogadnunk?

Ez attól függ, hogy meg akarja-e nyerni vagy elveszíteni a fogadását.

Rövid távon, ha Ön pénzspekuláns, akkor Oroszországra kellett volna fogadnia. A rubel a világ legjobb fizetőeszköze a háború kitörése óta, és a Nyugat (a rosszul kigondolt szankcióival) lábon lőtte magát.

Hosszú távon? Fogadjon Oroszországra. Elég egyértelmű, hogy ez az évszázad Oroszországé és Kínáé, hogy Amerika és Európa egy lefelé tartó spirálban van, amely a hozzá nem értő vezetőink minden egyes ostoba döntésével felgyorsul."

Mivel konzervatív a cikkíró, nyilván ez a kommentszekció nem reprezentatív Amerika egészére.
Az hogy a nyugati média lassan 4 hónapja sulykolja a hazugságokat, nem teszi őket igazzá.
Épeszű szakértők pontosan látták az első perctől kezdve, hogy addig tartanak a harci cselekmények, amíg az oroszok nem mondják hogy elég. Ahogy mondani szokták, a hoholoknak annyi esélye sincs mint a háromlábú sünnek a négysávos autópályán.
NINCS ÉS NEM IS VOLT! És ezt teljesen komolyan mondom, most nem trollkodni vagy megbotránkoztatni akarok senkit.
Ismerősi körben nekem is sokan mondták/mondják, hogy de hát a nyugat tolja be a fegyvereket meg a segélyt, ezen kicsit el szoktam mosolyodni.
Azért ha megnézzük azt hogy mi megy be nyugatról és mi megy be keletről, hát brutális a különbség.
Mint azt Filter kolléga is említette az oroszok napi szinten 60-80 ezer nagykaliberű tüzérségi gránátot lőnek ki, ha jól emlékszem cirka 3 Millió kilogrammot említett. Az USA eddig összesen tolt be 260 ezer darab 155-ös gránátot, ami kevesebb mint amit a ruszkik mostanság HETENTE! rájuk pakolnak. Kifogás volt korábban a logisztikára is, hát nézzük :
az a napi 3000 Tonna lőszer és az egyéb ellátmány eljut a csapatokhoz így vagy úgy. Remélem tisztában vagytok ennek a jelentőségével, és biztos is vagyok abban, hogy aki akár csak egy kisebb hadgyakorlatot belülről látott vagy kiküldetésben/harci cselekményben részt vett, annak nagyjából van fogalma azzal kapcsolatban, hogy mit jelent egy 100 ezres nagyságrendű összfegyvernemi hadsereg ellátása. Ez ugyanis azt jelenti hogy a ruszkik momentán így félgőzzel simán elterítenek napi tízezer tonnás nagyságrendű cuccot az arcvonalon ÉS emellett arra is van kapacitásuk, hogy a frissen birtokba vett területeken belekezdjenek a helyreállításba, az élet normalizálásába. Nem tudom ezt ki tudná jelenleg utánuk csinálni az amcsikon kívül. És ilyen nagyságrendben az USA is csak komoly rákészüléssel tudná ezt abszolválni, távoli hadszíntéren pedig csak a NATO-val együtt.
Szóval jahh, lehet engem ruszkibérencezni, de ez a realitás katonai szemszögből nézve.
Mert igaz hogy nem kedvelem a hoholokat , az is igaz hogy szeretek trollkodni, de attól még nem ülök fel egyik propagandavonatra sem, az eseményeket jobban szeretem tárgyilagosan a tények és a helyzet ismeretében megítélni. Ugyanis bárki bármit is mond, a számok sosem hazudnak... (és ez alatt nem a napi jelentések számait értem)