[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 672
79 939
113
Capslock

Igen mert az oroszok előszeretettel támadnak meg más államokat vagy végeznek ott felforgató tevékenységet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 431
113
Szóval , Szu-25 helyett Mig-29 volt lelove, a Szu-25- rol semmi kép, video.


Ez a gép volt:
56118d1408281726-dscn1030.jpg

56117d1408281097-post-3-1408277602.jpg
Kicsit olyan szlovákos az az ukrán 29-es.
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
Valami vidámabb is legyen:
"REBELS PERFORMANCE. This summer hits from music band Novorossia KVN"
http://www.liveleak.com/view?i=232_1408266751
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 195
10 737
113
A sok kamion/kevés rakomány témához:
1. Előnyős, ha lerobban egy/több kocsi van hova átpakolni, akár kézzel is, nem sok targonca rohangálhat arra. (vagy visznek?)
2. Több kisebb tételt könyebb elosztani, teríteni.
3. Utánfutóra pakolni jó ötlet, ha gyorsan kell lerakodni, teríteni. Szvsz.
Mi van lepakolás után? Ott van rengeteg üres teherautó. Visszamegy üresen? Nem üresen megy vissza? Nem megy vissza?
Kihagytam volna v.milyen variációt?
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
<blockquote rel="comandante">" A Jobb Szektor szerint a kijevi rendőrség ukránellenes érzelmű emberekkel van feltöltve./blockquote>

Jah kérem, hát ilyen ez az import demokrácia. Nálunk is valami hasonló a helyzet a rendőrséget illetően...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Nem értem minek küldik be a Mig-29-eseket alacsonyan. A Szu-25 sem fogyott még el teljesen és Szu-24 még csak egy esett le eddig. Ha egy nagy sebességgel földhöz lapuló Szu-24-nek túl veszélyes, akkor a Mig-29 csemege kézi légvédelmi rakétáknak. A Mig-29 nincs alkalmatlanabb típusuk alacsony támadásra.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Akinek kérdése van a Hídfő/Balrad párossal kapcsolatban, tegye fel nyugodtan, azt hiszem a szélsőizéééé (nem tudom Győrköséket hova rakni)-vel kapcsolatos tájékozottságommal most tudok segíteni

Érdekes, ilyenkor senkit nem érdekelnek ezek a médiák?
 

snakeye

Active Member
2010. április 27.
134
173
43
hol érdekeljen a balrad meg a hídfő! Megvan a véleményem róluk és nem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről. Max ha máshogy írnák a cikkeket. Nem ennyire szemellenzősen egyoldalúan. ennyi
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lelőttek egy ukrán MiG-29-est Luhanszknál
http://hu.euronews.com/2014/08/17/lelottek-egy-ukran-mig-29-est-luhanszknal/

Ukrajna leningrádi ostromra készül Luhanszknál
http://www.atv.hu/videok/video-20140817-ukrajna-leningradi-ostromra-keszul-luhanszknal
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az orosz és az ukrán határőrök és vámőrök megállapodtak az orosz segélykonvoj egy részének átvizsgálásáról - közölte vasárnap a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC). Ezt megelőzően hírügynökségek jelentették, hogy az ukrán határ közelében veszteglő orosz segélykonvoj egy része elindult a határ felé.
http://www.atv.hu/videok/video-20140817-megindult-az-orosz-humanitarius-konvoj-egy-resze-a-hatar-fele
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szóval , Szu-25 helyett Mig-29 volt lelove, a Szu-25- rol semmi kép, video.


Ez a gép volt:
56118d1408281726-dscn1030.jpg

56117d1408281097-post-3-1408277602.jpg

boki
Nem pont ugyanez, csak típus szerint stimmel. A svanc tetején itt "53" van, a katapult-ülésre festett piros gyári szám viszont "47"-re végződik, ez jelzi, hogy hányas számú gépbe volt beépítve az ülés (mindig rá van festve az ülésre a gépszám, hogy ha karbantartásra kiszerelik, az üzemidő-nyilvántartás pontossága miatt ne kevergessék a gépek között a katapult-üléseket).
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tH2y2LacJcA
Na, mit gondolsz? Úgy tervezték, ahogy az ukrik gyanították, aztán menet közben át kellett szervezni. 300 kamion, az olyan 6000 t cucc.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="Pocok75">Dudi! Nemzetközi szállítmányozói és logisztikai szakügyintézői képzetségem is van!

Háborús helyzetekre is felkészítettek? :p

Szerintem egyébként biztosan benne van az is, hogy minél több kamion legyen (a PR az PR, még ha orosz is), másrészt lehet nem egy központi helyen szolgálták ki a kamionokat, hanem mindegyik ment oda, ahol éppen pakoltak rá valamit, utána meg már nem rendezgettek az oroszok.</blockquote>

Erről kellene szólni a logisztikának. Napszámra kamionokkal foglalkozom. Itt valami suskus van.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="Pocok75">Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tH2y2LacJcA
Na, mit gondolsz? Úgy tervezték, ahogy az ukrik gyanították, aztán menet közben át kellett szervezni. 300 kamion, az olyan 6000 t cucc.

</blockquote>

Na ne hülyéskedjünk már, mi a kórságnak akartak volna dugiban vinni bármit egy segélyszállítmányban, mikor a több tíz kilométernyi nyitott határon keresztül akár még atomrakétákat is észrevétlenül vihettek volna át. A 300 kamion= 6000 t cucc se biztos, hogy stimmel, szerintem egy kamionra pl. kötszerből vagy gyógyszerből se lehet 20 t mennyiséget bezsúfolni, térfogatra nem fér be annyi alacsony fajsúlyú cucc.