[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Joker: "Csak tudnám, hogy minek kell ilyen semmitmondó nyilatkoatokat kiadni."
Putyin sikkal kevésbé

Azért, hogy az oroszoknak ne legyen kedvük a NATO-tag balti államokba is küldeni ezekből a lelkes "szabadságharcosokból". Egyébként igen hasznos ezt leszögezni, az oroszok csak az erőből értenek, így nem árt tisztázni a helyzetet.
Putyin sokkal kevésbé h... izé.. szűklátókörű, mint az ide kommentelő fiatalabb nemzedék. Fel tudja mérni:
Oo: 143milió fö, 2000 mrd $/év
NATO:750milió fő,33ezer mrd$/év.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="gacsat">

<blockquote rel="Pocok75">Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

https://www.youtube.com/watch?
feature=player_embedded&v=tH2y2LacJcA
Na, mit gondolsz? Úgy tervezték, ahogy az ukrik gyanították, aztán menet közben át kellett szervezni. 300 kamion, az olyan 6000 t cucc.

</blockquote>

Na ne hülyéskedjünk már, mi a kórságnak akartak volna dugiban vinni bármit egy segélyszállítmányban, mikor a több tíz kilométernyi nyitott határon keresztül akár még atomrakétákat is észrevétlenül vihettek volna át. A 300 kamion= 6000 t cucc se biztos, hogy stimmel, szerintem egy kamionra pl. kötszerből vagy gyógyszerből se lehet 20 t mennyiséget bezsúfolni, térfogatra nem fér be annyi alacsony fajsúlyú cucc.
</blockquote>
Hát, hogy minek, azt csak ők tudhatják, de a jelek erre mutatnak.
A 6000 t az tényleg a max tömeg, de cukorból, vagy ilyesmiből a kamiont csak úgy 1-1,5 m magasan lehet megrakni, mert kivan a 20t. Plafonig rakva a kötszer is meg lenne ennyi.
Ez inkább KAMAZ reklám lehet. Orosz mércével ott hatalmas fejlesztések folynak.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Aha és azon senki sem gondolkozik,hogy Putyin okosabb,mint mi? :D

Azért van ott 1 GRU is... + Putyin is KGB-s
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
gacsat már írta,bocsánat! :D

Szimpla kérdés (ezt idézve kérném a válaszokat,hogy jelezze a fórum :D) Mi van ha leradírozzák a C-17-est az égről?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="Pocok75">Itt egy videó a kamionokról. Én tanultam logisztikát, de ha így töltöttem meg volna kamionokat ahogy itt vannak akkor igen csak buktam volna a bizonyítványomat! Félig üres kamionok, valamelyikben még egy pótkocsi is benne van, miért kell ezért 300 kamion? vagy nem volt elég segély? Akkor sem értem miért kellett ennyire sokat várni ennyire kevés segéllyel.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tH2y2LacJcA
Na, mit gondolsz? Úgy tervezték, ahogy az ukrik gyanították, aztán menet közben át kellett szervezni. 300 kamion, az olyan 6000 t cucc.

</blockquote>

Mondjuk én sehol se láttam a 300 kamiont, csak hallottam emlegetni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Putyin sokkal kevésbé h... izé.. szűklátókörű, mint az ide kommentelő fiatalabb nemzedék. Fel tudja mérni:
Oo: 143milió fö, 2000 mrd $/év
NATO:750milió fő,33ezer mrd$/év.

Ezek a számok eddig is ismeretesek voltak, de sztem az a szűklátókörű aki nem vizsgálja meg a számok mögött lèvő tartalmat.
Az oroszok ha úgy adódik elvannak kenyèren ès uborkán is, ès nem esnek kètsègbe ha lelőnek közülük valakit. Sokkal nagyobb a tűrőkèpessègük ezeknek a ridegen tartott nèpeknek mint a nyugati oldalon állóknak, akiknèl ha nem èrkezne meg a zsold ès munkaidő után is harcolni kène, egyből kiborulna a bili. Ès mèg mindig a legnagyobb területtel, valamint a periódusos rendszer szinte összes elemèvel rendelkező állam.
Sokan belebuktak már abba, hogy lebecsültèk őket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
<blockquote rel="pela3">gacsat már írta,bocsánat! :D

Szimpla kérdés (ezt idézve kérném a válaszokat,hogy jelezze a fórum :D) Mi van ha leradírozzák a C-17-est az égről?

Akkor mennek a B-2-esek. :)</blockquote>

És együtt fogják bombázni a civil lakosságot?
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Putyin sokkal kevésbé h... izé.. szűklátókörű, mint az ide kommentelő fiatalabb nemzedék. Fel tudja mérni:
Oo: 143milió fö, 2000 mrd $/év
NATO:750milió fő,33ezer mrd$/év.

Oroszországban gondolkozást el kellene lassan felejteni, 4 hónap múlva már Eurázsiai Uniónak fogják őket hívni.
640px-%D0%A4%D0%BB%D0%B0%D0%B3_%D0%95%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%A1%D0%BE%D1%8E%D0%B7%D0%B0_%28%D0%95%D0%90%D0%A1%29.png


NATO meg... Törökország kapásból nyíltan szembe megy most már a nagy testvérrel, kezdve a kínai légvédelem vásárlásától, az ISIS támogatásán át a szankciók semmibevételéig...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_08_17/Avakov-valaszolt-a-Jobboldali-szektor-ultimatumara-6809/

Úgy látszik Kijev kész leszámolni a Jobb szektorral.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_08_17/Avakov-valaszolt-a-Jobboldali-szektor-ultimatumara-6809/

Úgy látszik Kijev kész leszámolni a Jobb szektorral.

A szakadárok már csak egy kólát kérnek.

Azért vicces egy ponton, hogy elvégeztetik velük a piszkos munkát, aztán amikor megvan akkor kidobnák őket.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
"Csakhogy egyrészt ezeket a tankokat nem lehet csak úgy előkapni a raktárból, és már gördülhetnek is a csatába. Ezek konzervált harceszközök, ami azt jelenti, hogy üzembe helyezésükhöz jókora költség és sok munka szükséges. Éppen úgy, ahogyan az Irakba szállított példányok esetében: akkor 77 harckocsira 2,5 millió dollárt kellett költeni, és jó fél évig tartott a kipofozásuk a Currus Zrt. üzemében. Ukrajna sem oldaná meg ezt a feladatot sem olcsóbban, sem gyorsabban."

http://oroszhirek.hu/index.php/politika/3582-eladott-magyarorszag-tankokat-ukrajnanak-vagy-sem
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 834
30 936
113
77 harckocsi kipofozása fél év alatt az nem rossz (2-3 naponta kész lesz egy, háborús helyzetben meg jobban is igyekeznek), és a 2,5 millió dolláros összköltség is aprópénz ekkora mennyiségre.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A zöld emberkéket mostantól a natoban úgy hívják hogy DIME. Megszakértette és elnevezte a nato azt a módszert amit Oroszország alkalmazott még márciusban a krímben. :)
Ezen a cikken meg a nato tábornokon szétvisítottam magam. :Dorigo.hu/nagyvilag/20140817-felsegjelzes-nelkuli-zold-alakoktol-tart-a-nato-parancsnok.html

Ezek után NATO országok területén mindenhol figyelni fogják a kis zöld emberkék felbukkanását?

Szar lesz az erdészeknek!

Mindenki rájuk fog vadászni.