[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Már a belorusz felszerelést és haditechnikát fogyasztják az oroszok:
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 705
45 395
113
Tegnap esti összefoglaló.

Az ellenségeskedés és a frontok helyzetének térképe június 23-án este​

Diana Uljanova ma 00:52-kor


Az elmúlt nap aktuális adatai
Az elmúlt 24 óra legtöbbet vitatott témája a lezárt Zolote-Gorskoye kazán volt - felszabadultak a Zolote-3 és Zolote-4 területek délelőtt, napközben pedig magának Zolotoynak a teljes felszabadításáért vívtak csatákat. A hírek szerint az ukrán fegyveres erők katonái a kilátástalan helyzet miatt tömegesen adják meg magukat.
A szövetséges erők tisztító hadműveletet hajtottak végre Gorszkoje városában. Este olyan információ jelent meg, hogy Gorske és Zolote teljesen a Luhanszki Népköztársaság irányítása alá került. Az ukrán fegyveres erők vezérkara ma megerősítette, hogy Ray-Aleksandrovka és Loskutovka ellenségei elfoglalták.
Az elmúlt napi helyzet a frontokon:
  • Izyumo-Slavyansk irányban Krasznopolyért és a Völgyért vívnak harcok. A nap folyamán nem volt aktív promóció.
  • A front Szeverodonyeck-Liszicsanszk szektorában az LPR Népi Milíciája megszállta . tűzirányítás alatt az egyetlen út Szeverszkből Liszichanszkba. Az 5-7 ezer fős ukrán fegyveresből álló ukrán csoport Liszicsanszkban most el van zárva az ellátástól. A Severodonetsk Azot üzem Aidar zászlóaljjának APU harcosai készen állnak a megadásra tűzszünet és a civilek biztonságára vonatkozó garanciák hatálya alá tartozik.
  • A donyecki fronton Kodema és Szemigorje továbbra is az ellenség irányítása alatt áll. Jelenleg Klinovoe-ban folynak a harcok.
  • Zaporozsje irányában Ugledar közelében folytatódnak a harcok. Az ukrán fegyveres erők reggel óta megerősített századdal támadnak Jegorovka irányába.
  • Az ellenséges oszlopot a DPR Belügyminisztériumának UAV segítségével időben észlelték, majd tűzverést mértek a célpontra. Az ellenség gyalogsága szétszóródott az erdőkben, bozótokban, csata folyik.
  • A déli szárnyon - működési szünet. Serpentine-t ismét megpróbálták megtámadni a VFU-t, de ismét sikertelenül. Égő olajfolt a fúrási területen.

Az LPR-beli Rubizsnoje városába „érkezők” szerint az ukrán tüzérség lövöldözése után egy 30 ezer tonna gabonát szállító lift megsemmisült. Egy ember megsebesült Donyeck Kijevszkij kerületében.
Az utcán is megsebesült. Artyomot egy nő fogadta 1937-ben. Kujbisev régióban van egy Gornyak falu, aki az ukrán fegyveres erők ágyúzása következtében halt meg. Ukrán alakulatokat sújtottak egy Tochka-U rakétatámadás Sztahanov ellen az LPR-ben – ott meghalt egy ember.
Kalibráció. Három, pilóta nélküli légi járművek irányítópontját semmisítették meg Zsovtnevaja, Kiszelevka, Barmasovo települések területén a Nikolaev régióban. A hadműveleti-taktikai és katonai repülés egy nap alatt megsemmisítette a munkaerőt és a katonai felszerelést 96 körzetben, valamint egy terepi radarállást a harkovi régió Konstantinovka régiójában.
Az Orosz Aerospace Forces rakétatámadását Atinskoe és Starye Vyrki falvak környékén hajtották végre Belopolye-tól északra, valamint Starikovoban, Glukhov közelében, a Sumy régióban. Az orosz védelmi minisztérium az elmúlt 24 órában összefoglalva beszámolt egy ukrán UAV lelőtt Novaja Zburjevka térségében a Herszon régióban, valamint rakéta- és tüzérségi csapásokat indítottak UAV irányító állomásaira a következő területeken. Kiselevka és Barmashovo (Belozerka) falvak Pervomajszk faluban.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 532
20 675
113
Szerintem S-400-at, és nem úgy.


Ez ugyanaz a Patriot, ami Irakban a jenki bázisokat védte, amikor az iráni tábornok kilövése után iráni rakéták csapódtak be a bázisoknál? Ott "látták" a közeledő rakétákat, még fedezékbe is tudtak vonulni, de a rakéták becsapódását nem tudták megakadályozni. Kb. ennyit az "isteni" Patriotokról...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 791
9 291
113
Milyen értelemben? Katonai helyzetén a tagjelölti státusz semmit nem változtat. Az oroszok már kb a konfliktus elején elmondták, hogy azzal semmi bajuk ha Ukrajna EU tag akar lenni. Nekik konkrétan az esetleges NATO tagsággal volt a legnagyobb problémájuk. Szóval akkor ez miért minősül hatalmas arcon csapásnak?
Meglepne ha az oroszok elfogadnák hogy a vélt érdekszférájuk bámely része EU tag legyen.

Jelen helyzetben nem érdekes nekik, mert úgy is katonai erővel akarják megoldani a kérdést.
 
  • Vicces
Reactions: Centquri prime

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 705
45 395
113
Offenzíva Donbass ellen: a helyzet Kelet-Ukrajnában 2022. június 23-ig

▪️
A harkovi régió területén az RF fegyveres erői visszafoglalják a korábban felhagyott állásokat.
A régió északi részén az orosz hadsereg végre beépült Tsupovkába , és Prudjanka külvárosában harcol.
Izyum irányában az RF fegyveres erők visszaverték az ukrán erők Szeverszkij-Donyec átkelési kísérleteit, majd az ukrán fegyveres erők visszavonultak a Chepel-Protopopovka-Petrivske vonalra.
Az orosz hadsereg hídfőt tart a Donyec nyugati partján, a Norcovszkij-erdőben Izyumtól északnyugatra.

▪️Az Orosz Föderáció Fegyveres Erőinek egységei, miután áttörték az ellenség védelmét, befejezték az AFU csoport bekerítését Gorsky-Zolotoye-ban .
A szövetséges csapatok a kazánt tisztítják. Zolote nagy része meg van foglalva, valamint Katerinovka, Novoivanovka és a gorszkojei Karbonit bánya területe.
Gorszkijban , Zolotojban és a külvárosokban az Ukrán Fegyveres Erők 24., 57. és 10. dandárának bekerített egységei tömegesen adják meg magukat.

▪️Az offenzíva fejlesztése során a szövetséges erők elérték Liszichanszk déli peremét .
Az Orosz Föderáció Fegyveres Erői az Ukrán Fegyveres Erők visszavonuló egységeit üldözve a nap végére elfoglalták Volcsejarovka falut, tűzvezetést hoztak létre a Liszicsanszk- Szeverszk autópálya felett, és nyugat felől elérték Liszicsanszk külvárosát . Az ukrán hadsereg egyes részei Liszicsanszkban és Szeverodonyeckben műveleti bekerítés alatt állnak.
Heves harcok bontakoztak ki Liszicsanszk déli peremén az ipari zónákban , ahol a védelmi erők 24., 80. légideszant-dandár és 110. dandár egységei a zselatingyárban és a gumitermékgyárban foglalnak állást.
Pánik terjed az ukrán fegyveres erők várost védő egységeiben . Az ellenség egyes részei az Orosz Föderáció fegyveres erői tüzérségének tüze alatt menekülnek a városból.

▪️Az RF fegyveres erők offenzívát dolgoznak ki Soledar irányába
Napokig tartó csaták Nikolaevkáért a végéhez közelednek . Az Orosz Föderáció Fegyveres Erői és az LPR NM tisztogatják a falut.
Popasnaya délnyugati részén a település közelében Az Ukrán Fegyveres Erők Kodema és Szemigorye a területvédelmi egységekkel tüzet cseréltek egymással, mivel minden parancsnokukat elvesztették a csatában.
A PMC Wagnerrel vívott csatákban, délről áttörve Bakhmutba , a település területén. Az Ukrán Fegyveres Erők 30. Ombre- jének Klinovoje és Pokrovszkoje hadosztályai elvesztették a halottak és sebesültek több mint felét.

▪️Az ukrán fegyveres erők ellentámadást hajtanak végre az NM DPR állásai ellen Vuhledar térségében
Meg nem erősített információk szerint az Ukrán Fegyveres Erők a zászlóalj taktikai csoportjának erőivel több irányba nyomulva, soknapos harcok után visszafoglalták Pavlovka községet.
NM DPR beépült a településen. Sevcsenko , Jegorovka és a tüzérség, valamint az RF fegyveres erők légiközlekedése segítségével meg tudták állítani az ukrán fegyveres erők ilyen irányú ellentámadását.
Az Ukrán Fegyveres Erők legalább egy század erőivel megtámadták a DPR NM állásait Novomajorskojeban , és sikerült megvetni a lábukat a falu határában. A harcok folytatódnak.

▪️Zaporozsje irányában az RF fegyveres erői tovább csaptak az ellenséges állásokra Orekhovoban és Gulyaipol környékén .

▪️Krivoj Rog irányában az ukrán fegyveres erők támadást kíséreltek meg Potemkino térségében , de miután az orosz hadsereg csapdája alá kerültek, visszavonultak.

Nagy felbontású térkép
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 735
4 185
113
Igazad van. Azt hittem, a három országnak különböző garanciákat adtak, a különböző egyezményekben, de nem. Benéztem.
Megkövetlek.
Én voltam ostoba.

A modikkal meg ne fenyegess, alpári stílusod miatt se...
Ez nagyon elegáns lett volna, ha nem b@szod el a végét.
Sokat nőttél volna a szemeben. (ami egyrészt tudom, hogy lóf@szt se jelent, másrészt neked aztán tényleg lett volna honnét feljönni)
Csak sajnos ezzel a buzis odaszurkálással elb@sztad a végét...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Most már úgy érzem, elég idő telt el az orosz áttörésnél és mind két oldal elég információt mondott el ahhoz, hogy levonjak néhány -talán érdekes- következtetést.

1, Az 1-2000 bekerített ukrán katona nem tűnik túl jelentősnek. Körülbelül ennyit mondtak az oroszok Liman városánál is, mielőtt 1 nap alatt lerohanták és a védők java része megadta magát. Szeretném összevetni ezt azzal a számmal, hogy még fél hónappal ezelőtt az orosz drukkerek 5 ezerre tették a Zlotyében lévő csapatok számát, ha sikerült a bekerítés Toskivkánál és 20ezer főre tették azt, ha sikerül Liszicsanszkot és az egész katlant mondjuk Sziverszknél bezárni.
Azt hiszem, a profi katonák erre mondják azt, hogy a rugalmas elszakadás az ellenségtől sikerült, a bekerítés elől a legtöbb egységet megpróbálták kimenteni (kérdés, hogy az elmúlt napokban, amikor még nem volt áttörés, de megkezdődhetett a kihátrálás, pontosan mennyi veszteséget szenvedhettek pluszban az orosz légierőtől az elvonuló oszlopok.) Az, hogy a hátvédek ilyen számban ott maradtak, az bevállalható veszteség a mindent elvesztünkkel szemben.
Hogy ukránokhoz kapcsolódó ismert filmet idézzek, a helyzet nem jó, nem tragikus.

2, Próbáltam rájönni, hogy vajon én hol állítanám fel a következő ukrán védelmi vonalat. Bár most sokan úgy sejtem, abban reménykednek, hogy gyorsan bemennek a ruszkik Liszicsanszk háta mögé, szerintem ez nem fog bekövetkezni rövid távon. Itt a rövid távot úgy értem, hogy jövőhétvégére például fogadni mernék, hogy nem fog hermetikusan bezárulni a város körül egy ostromgyűrű.
Wilson és Grigorij talán tud segíteni majd, lehet rosszul fordítok, de én valami Gumi Mechanikai Üzemnek vagy Gumi Technikai Üzemnek ferdíteném.


(Csak a koordit tudom ezzel megadni, ukránok hadi térképén valami Zavod Gumovo-Tehnicskih Virobiv.)

És az olajfinomító is jól védhető helynek tűnik, ha ezt tartani akarják, szerintem 1 hónapig is tartani tudnák és rettenetes veszteségek lennének fejjel előre támadásnál.


És kettő között Vovcsojárivka, amit épp rohamoz a muszka, de nekem az a város is jól tarthatónak tűnik, szerintem nem napok alatt jutnak át azon sem.

Szóval ez a hármas egy jól kigondolt új védelmi vonalnak tűnik. Tőle keletre és északon a Donyeck-folyó, mint szintén jól védhető rész.

Ha az én véleményemet kérné ki Putyin (sajnálatomra nem teszi, pedig remek tanácsokat tudnék adni, hogy öljék halomra egymást), hogy hol van gyenge pont, hát az olajfinomítótól egészen egészen Szoledárig... ez legalább egy 20 km-es szakasz, ahol semmi védhetőt nem látok. Én a következő hónapban ezen a szakaszon várok mindenképpen előrehaladást Sziverszk irányába.
Mi a szépséghiba?
Az, hogy ezt eddig is az elmúlt hónapban megtehették volna. De az ukránok makacsul védték, annak ellenére, hogy a terep számukra nem kedvező. Vagyis valószínűnek tartom, hogy pont ide, a Bahmut-Liszicsnszk útvonal védelmére lett kivonva az elmúlt időben az a védő mennyiség, amiről fentebb mondtam, hogy eltűnt az egy hónappal ezelőtti orosz remények alapján a katlan legmélyéről.

3, Ettől függetlenül tovább lehet erőltetni itt a harcot és jelenleg a T-13-02 út veszít jelentőségéből azáltal, hogy elvágták. Ha vissza is szereznék az ukránok újra azt a rövid szakaszt, már nem 5 km hosszan tartja az orosz hadsereg tüzérségi ellenőrzés alatt, ami rövid szakaszon kis fröccs, nagy gáz és ha nem is túl szerencsés feltételekkel, de lehet szállítani az utánpótlást a katlan mélyére, hanem most már teljesen el kell felejteni és minden forgalmat a Sziverszk-Liszicsanszk kerülőútra kell terelni. (15-20 km-en végkép nem lehet orosz tüzérség előtt kocsikázni.)
Vélhetően ez a nagy kerülő nem könnyíti a bent rekedt egységek ellátását és ha a logisztikai járműveket nem pótolták valahonnan, akkor pláne ne reméljünk a bekerítés szélén lévő városban gyors javulást! És továbbra is ez a másik útvonal 10 km-re megy el 25-30 km hosszan az orosz ágyúk csöve előtt a Donyeck-folyó túlpartján. Így nem lehet mérget venni rá továbbra sem, hogy a szállítmányok célba érnek és nem lesz további csökkenés a szállítás kapacitásában.

4, Régi megrögzött gondolatom, hogy Zlotye elfoglalása abból a szempontból is fontos volt, mert közvetlenül tőle délre kanyarodott el a Pervomajszk-Popaszna felszedett vasúti szakasz, nekem meggyőződésem, hogy az orosz logisztikai szakemberek gőzerővel tervezik át a környék utánpótlás ellátását. Végre közelebb hozhatják a bázisokat, lerakatokat.
Erről a részről viszont már korábban is sokat áradoztam, csak nem voltak meg a feltételek, hogy a fronttól 1 km-re ők sínt építsenek vagy lőszert halmozzanak fel.

5, Eddig próbálgatták a ruszkik a folyón való átkelést. Én kíváncsi vagyok arra, hogy ha tényleg megmerevedik a front ott, ahol jósoltam és lassú előrenyomulás lesz Sziverszk irányában, eljön-e az idő, amikor a katlan bezárulását Moszkva egy folyami átkelés megpróbálásával akarja majd felgyorsítani.


Ehhez a cikkhez meg kikérném @dudi véleményét meg aki bármennyire is átlátja a páncéls erőket. Az ukrán követ 88 Leo1-et és kb 100 Mardert akar egy csomagban rendelni. Ez nekem nem a páncélgránátos elosztásnak tűnik, hanem a 2 MBT+2IFV dandárnak. Jól becsülöm? Mert gyalogsági tűztámogatónak 2 zl Leo1 soknak tűnik, a 2 zl gyalogsági kíséret meg kevésnek. Leo2-esekkel meg Pumákkal mindent kiütnek, de Leo1 és Marder ebben az arányban nagyon szerencsétlen, szerintem.

És szeretném megköszönni Dudinak, Krisssnek és @Filter nek, hogy itt vannak velünk és próbálnak eligazítani minket abban, amit nem értünk.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 532
20 675
113
Péntek van, az orosz csőd napja. A dollár/rubel árfolyam 53.74... (talán még soha nem volt ennyi)
Moszkvában éhező emberek bolyonganak az utcán, 3-400 Ru egy három fogásos ebéd. (5.5-ös szorzóval 1650 -2200 Ft)
Benzin, gázolaj van bőven, fűteni is van mivel.
Ja, és Putyint sem akarják megpuccsolni. :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 177
113
Na, ne forgasd ki...
A szupportról NEM írtam. Szóval nem tudom milyen szupporttal kapcsolatos pontatlanság van az írásomban. Egyáltalán milyen pontatlanság van.
Szimplán csúsztatsz egyet a szupport irányába.
Ez nem válasz, nem pontatlanság, hanem egy szimpla csúsztatás részedről.
Indexes újságíró vagy? nekik ez a vérükben van.

Mindenesetre ezek szerint akkor abban egyetértünk, különböző vélt és valóa okoktól függően, hogy végeredményben használhatatlan (értsd: SZAR) fegyvereket kaptak méregdrágán.
Te vagy 2 bites. Az az autó ami tönkre megy a vezetni nem tudó sofőr miatt aki még a kötelező szervízeket sem csináltatja meg az nem szar autó...
A technikát karbantartani kell és szakszerűen használni, ha valamelyik hiányában tönkremegy az nem a technika hibája.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 074
88 043
113
Most már úgy érzem, elég idő telt el az orosz áttörésnél és mind két oldal elég információt mondott el ahhoz, hogy levonjak néhány -talán érdekes- következtetést.

1, Az 1-2000 bekerített ukrán katona nem tűnik túl jelentősnek. Körülbelül ennyit mondtak az oroszok Liman városánál is, mielőtt 1 nap alatt lerohanták és a védők java része megadta magát. Szeretném összevetni ezt azzal a számmal, hogy még fél hónappal ezelőtt az orosz drukkerek 5 ezerre tették a Zlotyében lévő csapatok számát, ha sikerült a bekerítés Toskivkánál és 20ezer főre tették azt, ha sikerül Liszicsanszkot és az egész katlant mondjuk Sziverszknél bezárni.
Azt hiszem, a profi katonák erre mondják azt, hogy a rugalmas elszakadás az ellenségtől sikerült, a bekerítés elől a legtöbb egységet megpróbálták kimenteni (kérdés, hogy az elmúlt napokban, amikor még nem volt áttörés, de megkezdődhetett a kihátrálás, pontosan mennyi veszteséget szenvedhettek pluszban az orosz légierőtől az elvonuló oszlopok.) Az, hogy a hátvédek ilyen számban ott maradtak, az bevállalható veszteség a mindent elvesztünkkel szemben.
Hogy ukránokhoz kapcsolódó ismert filmet idézzek, a helyzet nem jó, nem tragikus.

2, Próbáltam rájönni, hogy vajon én hol állítanám fel a következő ukrán védelmi vonalat. Bár most sokan úgy sejtem, abban reménykednek, hogy gyorsan bemennek a ruszkik Liszicsanszk háta mögé, szerintem ez nem fog bekövetkezni rövid távon. Itt a rövid távot úgy értem, hogy jövőhétvégére például fogadni mernék, hogy nem fog hermetikusan bezárulni a város körül egy ostromgyűrű.
Wilson és Grigorij talán tud segíteni majd, lehet rosszul fordítok, de én valami Gumi Mechanikai Üzemnek vagy Gumi Technikai Üzemnek ferdíteném.


(Csak a koordit tudom ezzel megadni, ukránok hadi térképén valami Zavod Gumovo-Tehnicskih Virobiv.)

És az olajfinomító is jól védhető helynek tűnik, ha ezt tartani akarják, szerintem 1 hónapig is tartani tudnák és rettenetes veszteségek lennének fejjel előre támadásnál.


És kettő között Vovcsojárivka, amit épp rohamoz a muszka, de nekem az a város is jól tarthatónak tűnik, szerintem nem napok alatt jutnak át azon sem.

Szóval ez a hármas egy jól kigondolt új védelmi vonalnak tűnik. Tőle keletre és északon a Donyeck-folyó, mint szintén jól védhető rész.

Ha az én véleményemet kérné ki Putyin (sajnálatomra nem teszi, pedig remek tanácsokat tudnék adni, hogy öljék halomra egymást), hogy hol van gyenge pont, hát az olajfinomítótól egészen egészen Szoledárig... ez legalább egy 20 km-es szakasz, ahol semmi védhetőt nem látok. Én a következő hónapban ezen a szakaszon várok mindenképpen előrehaladást Sziverszk irányába.
Mi a szépséghiba? Az, hogy ezt eddig is az elmúlt hónapban megtehették volna. De az ukránok makacsul védték, annak ellenére, hogy a terep számukra nem kedvező. Vagyis valószínűnek tartom, hogy pont ide, a Bahmut-Liszicsnszk útvonal védelmére lett kivonva az elmúlt időben az a védő mennyiség, amiről fentebb mondtam, hogy eltűnt az egy hónappal ezelőtti orosz remények alapján a katlan legmélyéről.

3, Ettől függetlenül tovább lehet erőltetni itt a harcot és jelenleg a T-13-02 út veszít jelentőségéből azáltal, hogy elvágták. Ha vissza is szereznék az ukránok újra azt a rövid szakaszt, már nem 5 km hosszan tartja az orosz hadsereg tüzérségi ellenőrzés alatt, ami rövid szakaszon kis fröccs, nagy gáz és ha nem is túl szerencsés feltételekkel, de lehet szállítani az utánpótlást a katlan mélyére, hanem most már teljesen el kell felejteni és minden forgalmat a Sziverszk-Liszicsanszk kerülőútra kell terelni. (15-20 km-en végkép nem lehet orosz tüzérség előtt kocsikázni.)
Vélhetően ez a nagy kerülő nem könnyíti a bent rekedt egységek ellátását és ha a logisztikai járműveket nem pótolták valahonnan, akkor pláne ne reméljünk a bekerítés szélén lévő városban gyors javulást! És továbbra is ez a másik útvonal 10 km-re megy el 25-30 km hosszan az orosz ágyúk csöve előtt a Donyeck-folyó túlpartján. Így nem lehet mérget venni rá továbbra sem, hogy a szállítmányok célba érnek és nem lesz további csökkenés a szállítás kapacitásában.

4, Régi megrögzött gondolatom, hogy Zlotye elfoglalása abból a szempontból is fontos volt, mert közvetlenül tőle délre kanyarodott el a Pervomajszk-Popaszna felszedett vasúti szakasz, nekem meggyőződésem, hogy az orosz logisztikai szakemberek gőzerővel tervezik át a környék utánpótlás ellátását. Végre közelebb hozhatják a bázisokat, lerakatokat.
Erről a részről viszont már korábban is sokat áradoztam, csak nem voltak meg a feltételek, hogy a fronttól 1 km-re ők sínt építsenek vagy lőszert halmozzanak fel.

5, Eddig próbálgatták a ruszkik a folyón való átkelést. Én kíváncsi vagyok arra, hogy ha tényleg megmerevedik a front ott, ahol jósoltam és lassú előrenyomulás lesz Sziverszk irányában, eljön-e az idő, amikor a katlan bezárulását Moszkva egy folyami átkelés megpróbálásával akarja majd felgyorsítani.


Ehhez a cikkhez meg kikérném @dudi véleményét meg aki bármennyire is átlátja a páncéls erőket. Az ukrán követ 88 Leo1-et és kb 100 Mardert akar egy csomagban rendelni. Ez nekem nem a páncélgránátos elosztásnak tűnik, hanem a 2 MBT+2IFV dandárnak. Jól becsülöm? Mert gyalogsági tűztámogatónak 2 zl Leo1 soknak tűnik, a 2 zl gyalogsági kíséret meg kevésnek. Leo2-esekkel meg Pumákkal mindent kiütnek, de Leo1 és Marder ebben az arányban nagyon szerencsétlen, szerintem.

És szeretném megköszönni Dudinak, Krisssnek és @Filter nek, hogy itt vannak velünk és próbálnak eligazítani minket abban, amit nem értünk.
Kár volt ezt a számokkal így hosszan! Lölő egy klasszikussal rövidre zárná ezt.
Aki megadta magát, él, aki nem, meghalt. Ilyen egyszerű. A számok valósak. Lassan két hét telt el, napi c. 1500at szorozd meg 12vel ...
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Pedig hasznos lenne nekik mert alkalmas cirkáló rakéták,ballisztikus rakéták elfogására is.
Már vártam, hogy ráugorjon valaki :D

Brit jelentések szerint azok úgyis elfogynak, mire a patik odaérnek. Az oroszok meg nem tudnak többet gyártani a szankciók miatt.

Akkor most mit is kellene gondolni?
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Esti szippantás után:

"Ukrajna 120 napja és 30 éve várakozik az Európai Unió tagjelölti státuszára, de most megkapta, és ez győzelem – jelentette be Volodimir Zelenszkij elnök csütörtök esti videoüzenetében, számolt be az rbc.ua hírportál. A tudósítás szerint Zelenszkij azt mondta: „most kaptuk meg a jelöltséget, ez egy győzelem. 120 napig és 30 évig vártunk rá, utána legyőzzük az ellenséget, és pihenünk.” Hozzátette: „vagy talán előbb újjáépítjük Ukrajnát, majd megpihenünk. Vagy talán még győzünk is újjáépítünk, belépünk az EU-ba, és utána pihenünk. Vagy lehet, hogy nem pihenünk. Bár nem, a gyermekek megsértődnek. De biztosan győzünk.” Mint hírportálunk ma beszámolt róla, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke a Twitteren jelentette be, hogy az ET csütörtökön megadta Ukrajnának az európai uniós tagjelölti státuszt, miután az EU-tagországok brüsszeli csúcstalálkozóján valamennyi vezető egyhangúlag támogatta azt. Zelenszkij a Twitteren reagált az Ukrajnában valósággal megváltásként beharangozott döntésre. „Őszintén üdvözlöm az EU vezetőinek döntését, hogy Ukrajnának tagjelölt státuszt adtak. Ez egyedülálló és történelmi pillanat az Ukrajna és EU közötti kapcsolatokban” – írta. Az elnök egyúttal köszönetet mondott az Európai Bizottság, az Európai Tanács elnökeinek, valamint az EU-tagországok vezetőinek."

https://politic.karpat.in.ua/?p=51768&lang=hu
Az Orbánék a falra akaszthatják a bizonyítványt és elszegődhetnek inasnak Ukrajnába, mert ami lopás és korrupció ott lesz az EUs pénzekkel, az még a tankönyvi definíción is túl fog tenni.