[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 312
10 257
113
Rusich

WaZH3IA.jpg


nmnFgYa.jpg
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Hát igen. Aki egy picit is látta/látja, hogy mi történik, annak egyertelmű volt. Innentől kezdve, aki azt mondja, hogy hát az oroszok kezdték, már hivatalosan is kiröhöghető.
Most akkor ki is az agresszor? :) amúgy birom, hogy ez a stoltenberg majom az ilyen kijelentéseivel konkrétan a felépített ukri propit csapja szét
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
840
4 653
93
cseh adomány

UAV, tüzérségi megfigyelésre
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 116
113
"

Oroszok Az Igazság Oldalán

❗️A NATO 2014 óta készül az Oroszországgal való konfrontációra – Stoltenberg
t.me
Hát igen. Aki egy picit is látta/látja, hogy mi történik, annak egyertelmű volt. Innentől kezdve, aki azt mondja, hogy hát az oroszok kezdték, már hivatalosan is kiröhöghető.
Most akkor ki is az agresszor? :) amúgy birom, hogy ez a stoltenberg majom az ilyen kijelentéseivel konkrétan a felépített ukri propit csapja szét"


Mikor és hol mondta?

Miben nyilvánult meg az oroszokat ért NATO fenyegetés?
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
676
2 046
93
Azt hiszem robbanoszerek. Nem tudom pontosan hogy van, reg olvastam rola.
Én azt találtam róla, hogy robbanószert lehet csinálni az antimon trikloridból, de amúgy ez egy érdekes fémásvány, aminek bizonyos formái fémek ötvözeteként is használhatóak. Ezért töltény is készülhet belőle, mert az ólmot kifejezetten megerősíti, megkeményíti, de más fémeket is feljavít. "Ritka anyagok egyike, mely fémként olvadékból szilárdulva térfogatnövekedést produkál, ezért öntéskor teljesen hézagmentesen tölti ki az öntőformát."....
Fontos alapanyagnak tűnik.
https://www.britannica.com/science/antimony
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 116
22 971
113
Meszike, tudsz valami konkrétabbat is, vagy csak a süketelés megy mint wilinek? :D Én folyamatosan kapcsolatban vagyok Moszkvában levő ismerősökkel, sem a munkahelyükön sem az élet egyéb területén nem nagyon érzik sem a háborút sem a szankciókat. Miben kellene észrevenniük? Hogy nincs mekikaja? Van helyette más. Hogy nincs Nike cucc? Leszarják. Mi nincs nekik, ami miatt fájnának a "szankciók"?
Itt az EU-ban viszont nincs gáz (leáll a BASF és vele együtt egy csomó beszállító) nincs olaj (az Észak-olasz iparvidék rogyadozik), nincs műtrágya (mi lesz az EU mezőgazdaságával? :D ) stb... Az acéltermékek ára az egekben, nincs épületvas, alig lehet cementet rendelni...
Esetleg megírhatnád, hogy mitől fáj jobban az oroszoknak az Eu szankció, mint egy európainak... :D
De konkrétumokat please, mert wilsoni süketeléssel tele van a padlás... :D
Tevedesben vagy, irom is miert! En magam teljesen jol erzem magam itt Ausztriaban. Nulla problema van, megy a Meki, az utcan jon a Nike, arat az Ikea… boldogsag van! Kikurt jo lesz majd telen begyujtani a Mekis zacskokkal meg szalvetakkal, aztan eloszor a Nike cipoket szorjuk a tuzre, hogy beinduljon vegul majd ratoljuk a szetszedett Ikea butorlapokat. Minden a legf*szabb, igy tovabb! Eljen az Unio, mindenkinek tuti jo!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
M777-es szépen letalpalva tüzel.
Nekem továbbra sem tetszik az egész szerkezet lengedezése, ez hosszú távon nem vezet jóra. Persze értem hogy így helikopterrel szállítható súlyúvá tudták tenni, de továbbra is azt gondolom, hogy egy ilyen típusú konfliktusba felesleges és drága, mivel itt sima vontatottként használják, legtöbbször hagyományos gránátokkal.
Infláció, munkanélküliség, alkatrészhiány ami hosszú távon további inflációhoz és további munkahelyek megszűnéséhez vezet. Konkrétan a légi közlekedés fenntarthatatlan hosszú távon a szankciók miatt, de még a vasút üzemeltetésével is meg fog gyűlni a bajuk.

A SZU is összeomlott pedig nekik is meg volt mindenük papíron. Oroszországnak annyival jobb a mostani helyzete, hogy lehet még Kína csatlósa.

Szerk.: Jelenleg ugye rohadt magasan vannak az energiaárak, valószínűleg ezért is mert támadást indítani Putyin. Viszont ez nem lesz mindig így és el fog jönni még az idő amikor az oroszok hitelt akarnak majd felvenni, de ez nem lesz túl egyszerű, mivel technikai államcsődben vannak.
Meg fogják oldani, bármennyire is fáj ez neked. MINDENÜK IS VAN!
Lesz mit enni-inni, lesz mivel fűteni, benya is lesz a verdába stb...
Mondjuk való igaz Netflix nem lesz, amiatt lehet beüt a krach :D
Ezeknek is ennyi eszük van, hogy nem kötik le a robbantóhálózatot... pedig elég lenne pár kábelt lekötni ;)
Valami fura véletlen folytán mindig ezek a mérsékelten náczyfaszista alakulatok vannak a legjobban felszerelve hoholisztánban...
SZÁNALOM! Már ne is haragudj, de egy újságírónak nem prejudikálnia kellene. Egy újságírónak inkább a tényekkel kellene foglalkoznia és nem azzal, hogy melyik hülye mivel magyaráz egy olyan eseményt amiről fogalma sincs. Mert az egy dolog, hogy mit itt elaprítjuk egymást, de mindezt névvel cikkben lehozni...
Mondjuk egy Német Szilvikétől mit is várjon az ember? :DAkinek a 444-lakmusz-ceu szentháromság határozza meg az életét az egészen biztosan hiteles...
ezért én kérek elnézést :D
FWXqPSLUAAA8c7F
FWXqPSLUAAA8c7F
FWXqPSLUAAA8c7F
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
807
7 389
93
Milyen tìpusù lőszerhez kell antimon? Robbanófejek például vagy esetleg grânátok?
"Az ón az öntött lövedékek keménységét is növeli a maximumig, körülbelül nyolc-tíz százalékos ón értékig. Az ón viszonylag drága, ezért sok modern ötvözet az antimonra támaszkodik a keménység növelése érdekében, miközben megőrzi az öntési előnyöket a minimális ón hozzáadásával."
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
"

Oroszok Az Igazság Oldalán

❗️A NATO 2014 óta készül az Oroszországgal való konfrontációra – Stoltenberg
t.me
Hát igen. Aki egy picit is látta/látja, hogy mi történik, annak egyertelmű volt. Innentől kezdve, aki azt mondja, hogy hát az oroszok kezdték, már hivatalosan is kiröhöghető.
Most akkor ki is az agresszor? :) amúgy birom, hogy ez a stoltenberg majom az ilyen kijelentéseivel konkrétan a felépített ukri propit csapja szét"


Mikor és hol mondta?

Miben nyilvánult meg az oroszokat ért NATO fenyegetés?
Kár rád pazarolni ezt az fél-egy órát, de válaszolok:
Tudod, ma volt/van a Madridi terror (nato) csúcs. Ott mondta a majom.
Pl abban nyilvánult meg, hogy hohol földön 2014 óta nato, illetve egyéb szarházi banda jelen volt, mikozben a hoholoo se nem nato, se nem eu se semmilyen szervezethez nem tartoztak/nak.
De ha ezeket sem tudod, akkor nem értem mit csinálsz ezen a fórumon. Mert hogy se nem objektív, se semmilyen nem vagy a full kreténen kívül, az biztos.

Kis ITs érdkesség (legalábbis nekem, mint szakmabeli):

Kivancsi lennék, hogy ezt a saját foldrol indittott ddos tamadást ki finanszírozza/kinek a irányítása alatt történik. Eltudom képzelni, hogy pár orosz, nagyon nyugathoz tartozni akaró, agymosott egyén saját megmozdulása, de valószínűbb, hogy szabotázs.
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Mai ukroszemle:

Napi Zelenszkij:

„Vlagyimir Putyin orosz elnöknek valóban súlyos betegsége van, és ez a népünk iránti tiszteletlenségből és az ukránok kínzásából áll – jelentette ki Volodimir Zelenszkij elnök szerdán az NBC amerikai tévécsatornának nyilatkozva, számolt be az rbc.ua hírportál. A jelentés szerint Zelenszkij a Putyin halálos betegségére vonatkozó riporteri kérdésre válaszolva azt mondta: „őszintén szólva nem tudom, mi történik Putyinnal, azt hiszem, hogy van egy nagyon nagy betegsége. Összességében bonyolultabb, mint a szóban forgó rák.” Mint rámutatott: „ez a betegség a népünk iránti tiszteletlenség és a kínzások. Ez egy nehéz mozzanat, ez egy betegség, és ez nem csak egy ember betegsége.” Az elnök kóroktanilag kifejtette: „tudom, hogy Oroszország elnökének környezetében sok személy igencsak beteg, túlzott ambíciókban, a nemzetközi jog, az emberek élete iránti tiszteletlenségben szenved. Ez a betegség veszélyes az államunkra, és minden más fecsegés és nem túl érdekes.” (…)Ugyanakkor az ukrán hírszerzés szerint, bármennyire sajnálatos, a következő években nem lehet arra számítani, hogy Putyin valamilyen betegségben meghal.”

https://politic.karpat.in.ua/?p=52209&lang=hu

Brit tudósok pszichológusok politikusok:

„Vlagyimir Putyin viselkedését a kisember-szindróma megléte magyarázza, az orosz elnök ebben a komplexusban szenved – jelentette ki Ben Wallace brit védelmi miniszter, számolt be az rbc.ua hírportál szerdán a The Guardian című brit lapra hivatkozva. A jelentés szerint a brit védelmi miniszter azt mondta: „határozottan úgy gondolom, hogy Putyin önmagáról és a világról alkotott véleménye és macsó tekintete a kisember-szindrómáról tanúskodik.” A személyeskedés határát átlépő tabudöntögető politikus hozzátette: ritkán hallani a „kis nő szindrómáról”. A hírportál emlékeztetett arra, hogy Putyin magassága nem ismert pontosan, de jóval alacsonyabb az átlagosnál, nem több, mint 168 centiméter, miközben például az ukrán férfiak átlagmagassága 175 centiméter. A kiadvány elfelejtette megemlíteni, de Volodimir Zelenszkij elnök még Putyinnál is „mélyebb növésű”. Ismeretes, hogy az Ukrajna elleni invázió után Oroszország megítélése meredeken romlott a világon. Ma Putyin a világ legnépszerűtlenebb vezetője.”

https://politic.karpat.in.ua/?p=52243&lang=hu

„Liz Truss brit külügyminiszter az Ukrajnának nyújtott támogatás megduplázására szólított fel, hogy Kijev majd erőpozícióból tárgyalhasson – közölte az rbc.ua hírportál Truss szerdai Twitter-üzenetére hivatkozva. A jelentés szerint a brit diplomácia vezetője azt írta: „itt az ideje, hogy megduplázzuk az erőfeszítéseinket, és biztosítsuk, hogy Ukrajna legyőzze Oroszországot, hogy Zelenszkij elnök erőhelyzetből tárgyalhasson.” Azt is hozzátette, hogy a Nyugat továbbra is szolidáris Ukrajna szabadságharcával. Mint hírportálunk ma beszámolt róla, Liz Truss egy interjúban azt mondta, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnökkel folytatott tárgyalások most nem vezetnek békéhez, ezért a Kremllel csak azután érdemes leülni tárgyalni, miután Oroszország vereséget szenvedett az Ukrajna elleni háborúban. Hangsúlyozta: „abszolúte el kell érnünk Oroszország vereségét Ukrajnában. Erre az európai biztonság, a szabadság és a demokrácia érdekében van szükség, és csak így érhetünk el tartós békét Európában.”

https://politic.karpat.in.ua/?p=52265&lang=hu

Nyugatukrán mindennapok:

„Behívót kapott egy ternopili tanárnő, mert az utcán tartózkodott a kijárási tilalom alatt. A nő kijevi idő szerint 23.05-kor az utcán tartózkodott, taxira várt. Azonban pont ebben az időpontban kezdődött a kijárási tilalom a városban, s a járőrök figyelmeztetés vagy bírság helyett egy katonai behívót adtak át a hölgynek. A dokumentumon hivatalos volt, szerepelt rajta a toborzóközpont vezetőjének aláírása, így a történelemtanárnő a feltüntetett időpontban megjelent a hadkiegészítő parancsnokságon. Elmondása szerint édesapja és férje jelenleg is a fronton szolgál. „Izgultam, de megértem, hogy törvényt sértettem, mert az utcán tartózkodtam a kijárási tilalom alatt. Ezért muszáj voltam megjelenni” – mondta el Viktória. Hozzátette, hogy a toborzóközpont munkatársai igencsak meglepődtek, mikor megérkezett, bocsánatot kértek tőle és elengedték. „Azt mondták, nem tudják, hogy történhetett. Bocsánatot kértek és azt mondták, többet nem fordul elő, majd elengedtek. Több kérdést nem tettem fel” – mondta a hölgy.”

https://podiji.karpat.in.ua/?p=87593&lang=hu
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 231
67 837
113
Ha emlékeim nem csalnak, az antimon triszulfid iniciáló robb. anyagokban és pirotechnikai anyagokban használatos , ezen felül maga az antimon az ólom egyik ötvözőanyaga.
Koszonom.

Ezt olvassatok el ha tudjatok.
En addig jutottam hogy Donbassz allitolagos bombazasa.