[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Le.
De Töröko NATO ország, a Montreux-i egyezmény nem írja elő azt, hogy nem-hadviselő országok elől is lezárja a szorost.
Az, hogy megtette más kérdés.
Ahogy az is, hogy amikor lesz rá határozottabb akarat, akkor megnyissa.
Hát, azért ez egy picivel komplikáltabb téma, szerintem.
Ha a törökök beengednék őket, akkor annak 1 oka lehet szerintem, ismerve a törököket:
Valamilyen érdekük fűződne hozzá. De mi? Ötletem sincs.
Viszont, ha be is engedik őket valamilyen ok folytán, akkor a török-orosz kapcsolat drasztikusan romlana, beláthatatlan következményekkel (itt most nem puffogtatásra gondolok)
Szerintem a jelenlegi helyzetben semmi indukoo a torokoknek arra, hogy bármi terrorszervezet (nato) vasat beengedjenek.
Ezt mint tökhülye paraszt ész írom/gondolom.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Orosz és köztársasági erők ellenőrzik Lisicsanszk 50%-át - LNR.
--
❗Liszicsanszk napjai meg vannak számlálva - Sky News Ezzel a címmel jelent meg egy külön riport a brit tévécsatornán. Az Ukrán Fegyveres Erők harcosai arról számolnak be, hogy "elsöpörték" őket Szeverodonyeckben, és az "orosz katonai pörölykalapács" nyomása alatt nincs módjuk megvédeni Liszicsanszkot. "Láttuk, ahogy a kimerült ukrán csapatok visszavonulnak, pozíciókat változtatnak. Kétségtelen, hogy a város elfoglalása napok kérdése, hamarosan az orosz csapatok képesek lesznek kordont vonni, elvágni és átvenni az irányítást" - mondta Alex Crawford, a Sky News különleges tudósítója.
--
És egy kis napi hugyos jóska, aka világ szégyene:
Azért leszünk az ukránokkal, hogy az ukránok ne győzzék le őket. Vagyis, hogy az oroszok ne győzzék le őket - Biden.
--
Még egy kis fun:
Ugye "botrány" voot abból, hogy a terror (nato) gyűlésen "orosz saláta" volt az étlapon.
Na, mostmár átnevezték tradícionális salátára.
Édesjóistenem. Mondjuk én már az orosz macskák betiltása a szépségversenyekből lépésüknél ledobtam az ékszíjat
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
T

Törölt tag 1711

Guest
A leirás szerint ellentétes irányba mennek, Omszkból Habarovszkba. De amúgy is lehetetlen lenne, hiszen @mindenen kívül megmondta, hogy a letárolt orosz harckocsik roncs állapotúak és nem bevethetőek

Ha jól emlékszem még áprilisban foglaltak el Herszon közelében vmi érintetlen páncélos bázist, lehet onnan viszik haza felújításra a technikát aztán mehet a milíciának.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
+szvsz a tengeri gabonaexport is egyre reálisabbá válik ezután. Csak megfelelő hardware-t kell a szigetre telepíteni :D
Az meg elvileg van.
Szerinted mi a pacommal visznek oda bármit gumicsónakokkal ? Vagy szerinted az Orosz nem tudja ugyan úgy szétlőni akár naponta ha akarja ? A hoholok mit nyernek ha vissza is tudnak menni ? Mert ahhoz komolyabb vízi jármű is kéne , hogy 1-1 AK-nál többet vihessenek oda!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Patrick Lancaster

With Chechen Special Forces Near Lisischansk In Newly Russian Controlled Territory​

"Járőrözés az újonnan Orosz ellenőrzés alatt álló területen Csecsen különleges erőkkel Liszicsanszk és Szeverodonyeck közelében"
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Lopni, na azt nagyon tud a fejlett nyugat. Tapsoljuk meg őket.

‼️A NATO feladata, hogy megakadályozza a közvetlen konfliktust Oroszországgal Ukrajna miatt, mivel a kár nem lenne összehasonlítható - Jens Stoltenberg
Tényleg skizo ez a f@szkalap. Össze vissza böfizik a majomja.
Lízingelt hajók voltak !
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
TOS-1A az ukrán fegyveres erők tüzérsége ellen Belogorovka (DPR) közelében
ukrán 2Sz7 Pion megsemmisítése
Az ukrán 28. gépesített lövész dandár 2Sz3 önjáró lövegének megsemmisítése
Az ukrán 28. gépesített lövész dandár tüzérsége kapja az áldást
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hát, azért ez egy picivel komplikáltabb téma, szerintem.
Ha a törökök beengednék őket, akkor annak 1 oka lehet szerintem, ismerve a törököket:
Valamilyen érdekük fűződne hozzá. De mi? Ötletem sincs.
Viszont, ha be is engedik őket valamilyen ok folytán, akkor a török-orosz kapcsolat drasztikusan romlana, beláthatatlan következményekkel (itt most nem puffogtatásra gondolok)
Szerintem a jelenlegi helyzetben semmi indukoo a torokoknek arra, hogy bármi terrorszervezet (nato) vasat beengedjenek.
Ezt mint tökhülye paraszt ész írom/gondolom.
A finn-svéd dolog is átment (várható is volt sztem).
Egyedül egy emberen múlik egy diktatúrában, megjósolhatatlan, de az ellenkezője is, hogy Erdogan mit lép.
Szvsz biztos van az, amit ha lepakolnak elé az asztalra, örömmel a leglelkesebb tagország lesznek a NATO-ban.
Itt meg megint az jön elő, hogy annak a kva sok gabonának az exportja mennyire triggereli a fő NATO állaomkat és az EU-t.
Meglátjuk.
Számon lehet engem kérni, hogy mivel viszik a Kígyóra az ezt+azt, de fogalmam sincs, arról sem, hogy a légvédelmét hogyan oldják meg. De biztos tudja, akinek tudnia kell. Ahogy sok mindenről ki is derült, amiről itt polemizálunk Feb. óta, hogy így-meg- úgy nem lehet, következő napokban meg már jöttek az infók, hogy már pl. csapatnál van, amit vitattunk.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 470
31 822
113
"Franciaország „jelentős mennyiségű” VAB páncélozott szállítójárművet (APC) küld Ukrajnába – jelentette ki Sebastien Lecornu francia védelmi miniszter a Le Parisiennek adott interjújában június 28-án."


" Június 30-án az orosz védelmi minisztérium feltárta, hogy az orosz erők elhagyták katonai állásaikat a Zmeiny-szigeten. Orosz katonai tisztviselők szerint a döntés a „jóakarat lépése” volt, amelynek célja, hogy bebizonyítsa a világközösségnek, hogy Moszkva nem akadályozza az ENSZ azon erőfeszítéseit, hogy humanitárius folyosót hozzon létre az Ukrajna területéről érkező gabonaexport számára."

 
  • Vicces
Reactions: ghostrider
T

Törölt tag 1711

Guest
Azogos kiakad mert a lakosság már egyre nyíltabban ellenük van:


Ma Erdogan bejelentette, hogy a finn és svéd csatlakozási tárgyalások megkezdéséből nem lesz semmi amíg nem tesznek eleget kurdokkal kapcsolatos vállalásaiknak, többek között politikai menekültek kiadatásának.
Megemlítette, hogy Észak-Makedónia is 20 éve a NATO kapujában van, ha értik amire gondol.


reddites térkép, ezért csonka Oroszország:
C2EIQlW.png
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 551
15 357
113
A Fekete-tengeren egy NATO-ország cseklekszik szabadon és a győzelem esélyével. Törökország. Akkor, hogy miért vonta vissza a vétót, lassan világos lesz. Vajon mire kapott ígéretet? Szocsi? Krím? Atomkráter?
Hát nem veszi észre senki, ha Ivánékat vereségbe hajszolják, vagy nagyon érzékeny veszteségeket okoznak, akkor nem lesznek szívbajosak. Ha szeretik Putyint, ha nem. Sőt, ha a Nyugat esetleg elintézi Putyint, még rosszabb fog jönni.
SirHiggins vajon miért nem fél London elhamvadásától?