sg.hu/cikkek/103961/uj-ukran-radar-a-lopakodok-ellen
micsoda csoda fejlesztések, a háború árnyékában ;-)
micsoda csoda fejlesztések, a háború árnyékában ;-)
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
THE KIEV TIMES
www.thekievtimes.ua
Nagy-Britanniában hatalmas port kavart az a pénzügyi botrány, melyet az Independent újságírói nyomoztak ki Julia Timosenko, volt ukrán miniszterelnök rejtett vagyonával kapcsolatban. Timosenko, az új ukrán kormány üdvöskéje és családja a brit bankokban nem kevesebb, mint 85 bankszámlán tartja a pénzét, mely több millió fontos vagyont jelent. Az ügy kibontakozása folyamán, az egész világon összesen 276 olyan számlát találtak, amelyekhez a Timosenko családnak köze van. A nyomozást egy évvel ezelőtt kezdték el az akkori ukrán vezetés utasítására. Timosenko jelenleg Németországban tartózkodik,
Meg az összes elődjük, Lenin óta. Mindnek sitten volna a helye. Különben néhány országon kívül mindenhol. Általános rendszernek kéne lenni, hogy a leköszönő miniszterek automatikusan mennek a sittre.Ez nem újdonság. Ki nem tudta Timosenkrol ezt?(csak a totál tájékoztlan) Az orosz gázon keresett csak 300 millio USD-t .Mindenki aki jelenleg az -új- illegitim kormány tagja, korrupt, jelentos vagyonnal rendelkezik. Mindegyik lopott... Vizet iszik bort prédikál tipikus esete.
+ha tényleg beveszik Ukrajnát így ebben a formában, szeretném megköszönni Brüsszelnek, hogy teljesen ellehetetlenítik a magyar (és velük együtt valószínűleg a román és szlovák) pályakezdők munkavállalását, mivel az országunkban (országukban) trónoló multik nem fognak gondolkozni, hogy egy kezdő helyi diplomást/szakmunkást/stb.-t vegyenek fel, vagy egy ukránt aki 10 év tapasztalattal a helyi minimálbérért, vagy urambocsá feketén a töredékéért el fogja vállalni ugyanazt a munkát.
Meg az összes elődjük, Lenin óta. Mindnek sitten volna a helye. Különben néhány országon kívül mindenhol. Általános rendszernek kéne lenni, hogy a leköszönő miniszterek automatikusan mennek a sittre.</blockquote><blockquote rel="boki">
Ez nem újdonság. Ki nem tudta Timosenkrol ezt?(csak a totál tájékoztlan) Az orosz gázon keresett csak 300 millio USD-t .Mindenki aki jelenleg az -új- illegitim kormány tagja, korrupt, jelentos vagyonnal rendelkezik. Mindegyik lopott... Vizet iszik bort prédikál tipikus esete.
Ez nem újdonság. Ki nem tudta Timosenkrol ezt?(csak a totál tájékoztlan) Az orosz gázon keresett csak 300 millio USD-t .Mindenki aki jelenleg az -új- illegitim kormány tagja, korrupt, jelentos vagyonnal rendelkezik. Mindegyik lopott... Vizet iszik bort prédikál tipikus esete.
Ja. Aztán Litvánia lenne ősi orosz föld, aztán Magyarország.Az ukrajnai válság bizonyítja, hogy a Nyugat Oroszországot geopolitikai ellenfelének tekinti, amely iránt a megfékezés politikáját kell folytatni. A Nyugatnak nincs szüksége erős, öntudatos Oroszországra. A Nyugat tisztában van azzal, hogy Oroszország és Ukrajna egyesülése egy katonai-politikai, gazdasági szövetség keretében rohamosan megnövelné Oroszország pozícióit, felrúgná mindazokat a terveket és mindazt a politikát, amelyet az előző években folytattak.
http://hungarian.ruvr.ru/2014_03_12/Miert-aggasztja-az-europaiakat-a-Kr-m-3631/
Na jó, én meg azt hittem, hogy komolyan tudsz ilyen országokat, Új Zélnd még kérdőjeles, de az első kettőben is ugyanolyan politikusok vannak, csak épp az ország képes többre.A skandináv országok, Németország És Új Zéland
Kínai elemzők szerint Peking sokat nyerhet az ukrajnai válságból. Moszkva energiahordozóit gyorsított ütemben irányíthatja keletre, Kína pedig betöltheti a vákuumot, ami a nyugati tőke esetleges oroszországi távozása után keletkezik.
A Zsenmin Zsipao kínai hivatalos pártlap szerint az olcsó kínai termelés és a gazdag orosz nyersanyagkészletek kitűnő párosítást jelentenek, s Kína számára nagy lehetőségek vannak abban, hogy az ukrán válság miatt Oroszország kapcsolatai napról napra romlanak a Nyugattal.
Kína számára az ukrán ipar várható összeomlása is kedvező fejlemény.
Ukrajna a múltban a Szovjetunió hadiipari bázisa volt, és jelenleg is meghatározott szerepe van a világ hadiiparában. Ha Ukrajna eltávolodik Oroszországtól és Európa felé közeledik, akkor ez a repülőgépgyártás, hajóépítés gyengülését fogja eredményezni. A kínai hadiipari komplexum viszont elfoglalhatja a keletkező űrt.
Az ukrán válság nyomán javulhat Kína energiahordozóimportjának összetétele is. Pekinget nyugtalanítja, gazdaságát fékezi, hogy a kínai energiahordozóimport jelentős része a Malaka-szoroson keresztül érkezik. Az oroszországi energiahordozók esetleges növekvő importja kedvező fejlemény lenne Kína számára.
A Nyugatnak azonban nem áll érdekében, hogy túl szigorú szankciókat hozzon Oroszország ellen. Moszkva azzal fenyegette meg az amerikai hitelezőket, hogy szankciók esetén nem fizeti vissza feléjük fennálló adósságát. Oroszország külső adóssága a GDP 34 %-át teszi ki. A Gazprom és a Rosznyefty adóssága 90 milliárd dollár, a négy állami bank, a Szberbank, a Rosszelhoz, a VTB, a VEB 60 milliárd dollárral tartozik a külföldi hitelezőknek.
Érzékeny pontja az orosz-nyugati kapcsolatoknak Afganisztán. A NATO erőinek kivonására Afganisztánból Oroszországon át kerülne sor 2014-ben.
(Nyezaviszimaja Gazeta)