[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem tudom mennyire igaz!

Állítólag a csehek az ukránoknak adják a Gripeneket és F-35-öst akarnak venni:


Kezd már kilenni a f@szom ukrajnával! Nekünk minden sz@rt meg kellett csinálnunk hogy EU tagok lehessünk, kezdve a kisboltok és éttermek HCCP megfelelőségétől a játékokat a disznóólakbanon át a melegjogokig. Ezeknek meg minden az ölükbe hull!
Nekünk egy vagyonért adták a Gripent, a Leo2-est, a PZH-2000-et ők meg mindent biankó ingyen megkapnak!
És ne jöjjön nekem senki azzal hogy ők háborúba állnak! Minket qvára cserben hagytak ‘56-ban!
Hát :::::::::::::
1. Még ki sem fizették , lízingelik őket . A lízing végén vagy fizetnek vagy vissza viszik a Svédek !
2. A Svédek tettek egy ajánlatot , hogy ingyen megtarthatják őket de venniük kell legalább 14 db Super Grippent .
3 Tudtommal a gyártó határozza meg (normál esetbe ) kinek adják el a gyártmányát !
4. A Svédek tudtommal nem engedik háborús színtérre a fegyvereiket .
5. Eddig is rémálom volt logisztikailag az ukri haditechnika színessége , hogy mit kezdenének egy tök idegen technológiával nem tudom.
6. Úgy látom már mindenki inkább az üzletet látja ukrajnába ! (direkt írtam kisbetűvel)
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113

Öngól: Már Franciaország az orosz LNG legnagyobb felvásárlója​


Franciaország lett az orosz LNG (cseppfolyósított földgáz) legnagyobb vásárlója. Erről a Die Welt című német lap számolt be a finn CREA agytröszt adataira hivatkozva.

Ennek oka, hogy az országnak gondjai vannak az energiaágazatban. Különösen sok atomerőműnek kellett műszaki okokból felfüggesztenie működését, ami a villamosenergia-termelés csökkenéséhez vezetett.

A lap emlékeztet, hogy Franciaország június közepe óta nem kap orosz gázt a vezetéken keresztül. Németországgal ellentétben azonban az országnak négy terminálja van az LNG fogadására.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 490
113
Nem tudom mennyire igaz!

Állítólag a csehek az ukránoknak adják a Gripeneket és F-35-öst akarnak venni:


Kezd már kilenni a f@szom ukrajnával! Nekünk minden sz@rt meg kellett csinálnunk hogy EU tagok lehessünk, kezdve a kisboltok és éttermek HCCP megfelelőségétől a játékokat a disznóólakbanon át a melegjogokig. Ezeknek meg minden az ölükbe hull!
Nekünk egy vagyonért adták a Gripent, a Leo2-est, a PZH-2000-et ők meg mindent biankó ingyen megkapnak!
És ne jöjjön nekem senki azzal hogy ők háborúba állnak! Minket qvára cserben hagytak ‘56-ban!
Hol lesz már 2027ben Ukrajna! :D

(Gondoljuk csak Orbán válaszára Fegyőrnek a 2030as :)D) olimpia kapcsán! :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 942
123 484
113
Nem tudom mennyire igaz!

Állítólag a csehek az ukránoknak adják a Gripeneket és F-35-öst akarnak venni:


Kezd már kilenni a f@szom ukrajnával! Nekünk minden sz@rt meg kellett csinálnunk hogy EU tagok lehessünk, kezdve a kisboltok és éttermek HCCP megfelelőségétől a játékokat a disznóólakbanon át a melegjogokig. Ezeknek meg minden az ölükbe hull!
Nekünk egy vagyonért adták a Gripent, a Leo2-est, a PZH-2000-et ők meg mindent biankó ingyen megkapnak!
És ne jöjjön nekem senki azzal hogy ők háborúba állnak! Minket qvára cserben hagytak ‘56-ban!
Ezt ezen a bulgár oldon kívül sehol sem olvasni. Szerintem kacsa.
 

Ashtar

Well-Known Member
2022. március 13.
649
2 245
93
Van aki a más kárán sem tanul!

Felrobbant két férfit az Odessza régió tengerpartján. Ezt a „Dél” hadműveleti parancsnokság jelenti.
Van aki a más kárán sem tanul!

Felrobbant két férfit az Odessza régió tengerpartján. Ezt a „Dél” hadműveleti parancsnokság jelenti.
Csak egy orosz rakéta lehetett!
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Némmeg, hogy röhögnek magukon a libsik az előző posztomon. Hihetetlen. Ne találkozzunk a fronton... :D


Na, így kell ezt.
Amúgy nekem nagyon tetszenek ezek a rakéta-videók :D
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Hát :::::::::::::
1. Még ki sem fizették , lízingelik őket . A lízing végén vagy fizetnek vagy vissza viszik a Svédek !
2. A Svédek tettek egy ajánlatot , hogy ingyen megtarthatják őket de venniük kell legalább 14 db Super Grippent .
3 Tudtommal a gyártó határozza meg (normál esetbe ) kinek adják el a gyártmányát !
4. A Svédek tudtommal nem engedik háborús színtérre a fegyvereiket .
5. Eddig is rémálom volt logisztikailag az ukri haditechnika színessége , hogy mit kezdenének egy tök idegen technológiával nem tudom.
6. Úgy látom már mindenki inkább az üzletet látja ukrajnába ! (direkt írtam kisbetűvel)
Oszt repülni meg ki fog velük? Karbantartók honnan lesznek? Fegyveresek, fegyverzet, földi kiszolgáló eszközök stb? Eleve nálunk is légkondicionált hangárokat kellett felhúzni a Gripeneknek mielőtt idehozták őket. A cseheknek amúgy milyen L-F fegyverzet van rendszerben hozzá?
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Ezt ezen a bulgár oldon kívül sehol sem olvasni. Szerintem kacsa.
Van itt már F-16-ról szó, most meg GRIPEN, ki és honnan fogja ezeket üzemeltetni?. Ezek nem szállnak fel a legelőről. Ezekhez nem csak pilóta kell, hanem technikai személyzet is. Üzemanyag és fegyver javadalmazás. Honnan lesz pilóta? Vagy külföldiek fogják repülni? Bár már most is jelennek meg orosz oldalakon olyan cikkek, hogy az oroszok által lelőtt repülőket mostanában feltételezhetően nem ukrán pilóták repülték. (Lelövések után egyre ritkább ritka a temetésről kiadott hír, akkor is ha nincs katapultálás.)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 768
9 175
113
Van itt már F-16-ról szó, most meg GRIPEN, ki és honnan fogja ezeket üzemeltetni?. Ezek nem szállnak fel a legelőről. Ezekhez nem csak pilóta kell, hanem technikai személyzet is. Üzemanyag és fegyver javadalmazás. Honnan lesz pilóta? Vagy külföldiek fogják repülni? Bár már most is jelennek meg orosz oldalakon olyan cikkek, hogy az oroszok által lelőtt repülőket mostanában feltételezhetően nem ukrán pilóták repülték. (Lelövések után egyre ritkább ritka a temetésről kiadott hír, akkor is ha nincs katapultálás.)
Külföldön képzik ki az ukránokat.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113
Nem szoktam csúnyán beszélni, de: most sikítófrászt kaptam.

Weber: el kell osztani az EU-ba érkező földgázt - rendkívüli EU-csúcsot kell tartani​


Mint mondta, a tagországok állam-, illetve kormányfőit összefogó Európai Tanácsnak még júliusban rendkívüli ülést kell tartania, amelyen előkészítik az EU „vészhelyzeti ellátását” őszre és télre. Feltétlenül dönteni kell a „kötelező érvényű energiaszolidaritásról” – húzta alá a német politikus, kifejtve: el kell kerülni a koronavírus-világjárvány első szakaszában kialakult „zűrzavart”, amikor mindenki lezárta a határokat és „Európa kudarcot vallott”. A járvány elejét jellemző hektikus válságkezelés helyett előrelátóan kell dolgozni, fel kell készülni, „kötelező érvényű mechanizmusokat” kell kidolgozni a tározókban lévő földgáz „szolidáris” felhasználásáról, hogy „ne mindenki csak magával törődjön” – mondta Manfred Weber.

Ezeknek a mechanizmusoknak működniük kell ősszel, amikor igazán komolyra fordulnak a dolgok

– jelentette ki az EU jobbközép pártjait összefogó EPP vezetője.

A politikus szerint a rendkívüli uniós csúcson „a gáz méltányos elosztását célzó kötelező intézkedésekről” kell dönteni. A közösség területén működő gáztározókat közösen kell üzemeltetni, mert elfogadhatatlan lenne, hogy a „szerencsés” tagországok feltöltött tározókkal, mások pedig energiahiánnyal sújtva vágnának neki az őszi–téli időszaknak. A beszerzést is közösen kell intézni, hiszen csökkennének a fogyasztói árak, ha az EU tagjai együtt vásárolnának földgázt – mondta Manfred Weber. Arra a felvetésre, hogy az EU-s szerződések alapján mindez nem tűnik könnyen megvalósíthatónak, rámutatott, hogy az unió működését szabályozó lisszaboni szerződés valóban csak korlátozott hatásköröket biztosít az energiaágazatban, de ez így volt a koronavírus-világjárvány esetében is, és az EU mégis közösen szerezte be a vakcinákat.

Hozzátette, hogy át kell alakítani az EU-t, mert nincs felkészülve a jelenkor „viharaira”, megpróbáltatásaira.

Arról is szólt, hogy a kül- és biztonságpolitikában szakítani kell a teljes egyetértésen alapuló döntéshozatallal.

“ELEGEM VAN ABBÓL, HOGY ORBÁN VIKTORTÓL FÜGGÜNK KÜLPOLITIKAI KÉRDÉSEKBEN VAGY AZ UNIÓS OLAJEMBARGÓ ÜGYÉBEN” – MONDTA A BAJOR KERESZTÉNYSZOCIÁLIS UNIÓ (CSU) POLITIKUSA.


Ez valóban nem normális. Ha Orbán Viktor nem vétózna, mit osztana el ez a világ marhája!
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 768
9 175
113
Értem, és honnan fognak a gépek üzemelni? Én még nem hallottam arról, hogy a korszerű nyugati gépek tábori szükségrepülőterekről üzemeltek volna.
Fogalmam sincs hogy egyáltalán igaz e a hír. Annyi biztos hogy képeznek ki nyugati fegyverek használatára ukrán katonákat nyugati országokban. Vélhetően olyan fegyvereket fognak kapni az ukránok amit tudnak kezelni és üzemeltetni.
 
  • Vicces
Reactions: Mark1993

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 404
113
Folyt kövi
: the Siversk-Bakhmut line, and the northern approaches to Sloviansk.
"Kezdetben nem mutatkozott meg Oroszország valódi ereje, de mostanra nagyon megváltozott a helyzet. Szédületes sebességgel törnek előre az orosz csapatok a Donbasszban. Néhány nap alatt vittek véghez egy olyan bekerítő hadműveletet, ami korábban, heteket vett igénybe.
..
Mostanra a Donyec folyón is sikerült átkelniük Liszicsanszktól északra. Zárul az ostromgyűrű, miközben már a település külvárosában zajlanak a harcok. Újabb fontos város került veszélybe. Bakhmuttól csak néhány kilométerre vannak az orosz katonák. Részletes térképen mutatjuk mi történik a Donbasszban."
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 432
113
Nem szoktam csúnyán beszélni, de: most sikítófrászt kaptam.

Weber: el kell osztani az EU-ba érkező földgázt - rendkívüli EU-csúcsot kell tartani​


Mint mondta, a tagországok állam-, illetve kormányfőit összefogó Európai Tanácsnak még júliusban rendkívüli ülést kell tartania, amelyen előkészítik az EU „vészhelyzeti ellátását” őszre és télre. Feltétlenül dönteni kell a „kötelező érvényű energiaszolidaritásról” – húzta alá a német politikus, kifejtve: el kell kerülni a koronavírus-világjárvány első szakaszában kialakult „zűrzavart”, amikor mindenki lezárta a határokat és „Európa kudarcot vallott”. A járvány elejét jellemző hektikus válságkezelés helyett előrelátóan kell dolgozni, fel kell készülni, „kötelező érvényű mechanizmusokat” kell kidolgozni a tározókban lévő földgáz „szolidáris” felhasználásáról, hogy „ne mindenki csak magával törődjön” – mondta Manfred Weber.

Ezeknek a mechanizmusoknak működniük kell ősszel, amikor igazán komolyra fordulnak a dolgok

– jelentette ki az EU jobbközép pártjait összefogó EPP vezetője.

A politikus szerint a rendkívüli uniós csúcson „a gáz méltányos elosztását célzó kötelező intézkedésekről” kell dönteni. A közösség területén működő gáztározókat közösen kell üzemeltetni, mert elfogadhatatlan lenne, hogy a „szerencsés” tagországok feltöltött tározókkal, mások pedig energiahiánnyal sújtva vágnának neki az őszi–téli időszaknak. A beszerzést is közösen kell intézni, hiszen csökkennének a fogyasztói árak, ha az EU tagjai együtt vásárolnának földgázt – mondta Manfred Weber. Arra a felvetésre, hogy az EU-s szerződések alapján mindez nem tűnik könnyen megvalósíthatónak, rámutatott, hogy az unió működését szabályozó lisszaboni szerződés valóban csak korlátozott hatásköröket biztosít az energiaágazatban, de ez így volt a koronavírus-világjárvány esetében is, és az EU mégis közösen szerezte be a vakcinákat.

Hozzátette, hogy át kell alakítani az EU-t, mert nincs felkészülve a jelenkor „viharaira”, megpróbáltatásaira.

Arról is szólt, hogy a kül- és biztonságpolitikában szakítani kell a teljes egyetértésen alapuló döntéshozatallal.

“ELEGEM VAN ABBÓL, HOGY ORBÁN VIKTORTÓL FÜGGÜNK KÜLPOLITIKAI KÉRDÉSEKBEN VAGY AZ UNIÓS OLAJEMBARGÓ ÜGYÉBEN” – MONDTA A BAJOR KERESZTÉNYSZOCIÁLIS UNIÓ (CSU) POLITIKUSA.


Ez valóban nem normális. Ha Orbán Viktor nem vétózna, mit osztana el ez a világ marhája!
...Hát persze, adunk nekik, ha fel lesz töltve a tárolókapacitásunk. Több féle módja is van.
1. Ide a zsét, ami jár nekünk!
2. Megszüntetni a szankciók azon részét, mely tönkreteszi Európát!
3. Beszüntetni az illegális migrációt, az alkalmazkodni képetelen azonnali kitolncolása.
4. Marad az egyhangú határozatok rendszere!
Ja.. és még gondolkodunk kicsit....
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113
Demkó Attila

Liszicsanszk központja délután elesett. Egy nem megerositett forras szerint"Megtörtént, Zolotarovka előző éjszaka elesett, de ami súlyosabb...Priviljában megsemmisítettek egy erösített zászlóaljat az oroszok, csecsenek...megint késön adták meg a parancsot a visszavonuláshoz....Siplivkában is több különleges ukrán rendörszázadot morzsoltak fel....már részben fejetlen a menekülés."
Az ukrán vezérkar hetek óta kérte a visszavonulást. Ez a politika hibája. Álmodozni lehet, de ilyen a vége.
Azt hozzáteszem, hogy szurreális allahu akbart ordibalo csecseneket nezni a varoskozpontban es ha orosz lennek nem lennek erre tul buszke - de azt is hozzateszem, hogy a maradek lakossag unnepel.

Két hozzászólás:

1)Részlet a cikkből:
Die Aussagen eines ukrainischen Offiziers gegenüber einem WELT-Reporter am Samstagabend stützen diese Informationen.
Der Offizier, der namentlich nicht genannt werden wollte, sagte zu dem sich in der weiteren Umgebung von Lyssytschansk aufhaltenden WELT-Journalisten, dass er sich „mit allen anderen Soldaten“ aus Lyssytschansk zurückgezogen habe. Um Gewicht loszuwerden, hätten sie ihre Ausrüstung – Munition, Westen und sogar die Helme – zurückgelassen und seien mehr als 50 Kilometer zu Fuß marschiert.
Eldobálva a muníciót, védőfeszerelést, sisakot (!)… Ez nem tervezett és szervezett kivonás vagy visszavonulás, ez fejvesztett menekülés. Futás az életért. Sajnálom szerencsétleneket, tényleg hősiesen harcolnak (én nem szimpatizálok az ukrán nacionalizmussal, de ezek előtt a katonák előtt le a kalappal), aztán elbuknak, pusztán azért, mert a politikai vezetés – vagy az annak élén álló személy – kategorikusan megtiltotta a visszavonulást. Déjà vu érzésem van.


2)Amit láttál a csecseneket, az a 7. kozák ezred katonáival van együtt...na az az igazi szürreál...mivel történelmileg utálják egymást. Amúgy forrásaim, kettö közvetlenül az ottani frontról, röviden írták....mindent hátrahagyva, menekültek szakaszonként, nem csak a löszert, nehéz fegyverzetet hagyták hátra, hogy éjszaka 50km-et megtehessenek, sisakokat, védömellényt, mindent...csak az AK-74-eseket, néhány löszert néhány kézigránátot vittek....de soknak így sikerült, föleg a Donbasz maradékainak.

Láttam ezt a videót, és nem értem, az oroszok miért ne lehetnének erre büszkék.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️Ukrajnának bele kell egyeznie Oroszország feltételeibe - Dmitrij Peszkov Moszkva szerint a Nyugat "továbbra is a háború folytatására fogad". "Az oroszul beszélő nyugati országok Washington vezetésével nem engedik, hogy az ukránok a békéről gondolkodjanak, beszéljenek, vagy a békéről vitatkozzanak. Ezért mostanra csökkent az igény a helyzet megbékítésére irányuló kezdeményezésekre" - mondta az elnöki szóvivő. Maria Zakharova azt is elmondta, hogy "Oroszország eddig tartózkodott a lakónegyedek elleni megtorlástól, de ha a provokációk folytatódnak, akkor bajban lesznek". t.me/RVvoenkor
--
Nem támogatom a szemet-szemért dolgokat, de lassan sajnos itt az ideje.
Hátha észheztér a ukri lakosság, és a molotovokat elkezdik a saját vezetőikre dobálni.
Deszéplenne. Büszke lennék az ukránokra személy szerint, és többet nem hívnám hoholoknak őket.