[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
A profil képhez....
Oké ez így jó, mert Smith ügynök mögött senki nem állt, és szerintem is magadtól csinálod, bár nehéz felfogni ezt a rengeteg energiát amit beleölsz, de végül is mindenki azzal tölti a szabadidejét amit szeret vagy hasznosnak tart, szóval csak azt kívánom neked mint Smith ügynöknek kívánnék, hogy találd meg a helyed a világban vagy ha már megvan akkor legyél boldog vele.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 029
16 532
113
A profil képhez....
Köszönöm az őszinte, feltáró válaszod.

Smith ügynök egy software volt, amelynek feladata a hírszerzés és ügynöki munka volt.
Ez a software a Mátrix hatalmas számítási képességét használta, ez adta az erejét de egyben a korlátait is.

Egy MI-vel nehéz vitatkozni, erre már hamarabb is rájöhettem volna.

Smith ügynöknek is sziklaszilárd megdönthetetlen álláspontjai voltak.

Most meg vissza kell mennem az Orákulumhoz és lebaszom hogy a múltkor erről miért nem beszélt, mikor itt a fórumtársak már kezdtek gyanakodni.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 636
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
A fő célja a műanyagbetétnek a "nagy sebességű" menetstabilitás és nem az út kímélése. Más különben eléggé vízátfolyásos az út! Egyébként a Leclerc tankhoz van alu ötvözetből is lánctalp aminek még jobb a menet stabilitása! Csak jóval drágább mint az acél és nem olyan tartós.
Nem tudom honnan veszel ilyeneket, én még hasonlót sem hallottam. Most tényleg az aquaplaningot magyarázod egy harckocsinál? :D Tisztában vagy vele hogy mekkora sebesség kellene ahhoz hogy egy lánctalp alól ne szoruljon ki a víz, hanem megmaradjon a lánc és a felület közt? LEHETETLENSÉG ;)
"The rubber squares are there to reduce wear on the surfaces it travels on. Especially in Europe, tanks will often drive on roads during exercises and transit between bases. NATO ordinances and local laws require the use of rubber pads, and since it’s expensive and time consuming to swap out steel and rubber for combat and shuttling usage, NATO tanks stick with rubber."
A Leclerc első szériáin ugyan valóban volt Aluötvözet lánctalp, annak szerintem leginkább a tömegcsökkentési okai lehettek, de ezügyben inkább @Filter-t kérdezném meg, hátha tudja mi volt a pontos ok. Egyébként már rég áttértek az acélláncra, mert az aluötvözet tartóssága nem volt kielégítő.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 656
48 453
113
"
Bucsát az 51460-es kódszámot viselő orosz egység, a 64-es gépesített lövészzászlóalj foglalta el, amely a Távol-Keletről, Habarovszk térségéből érkezett.


Parancsnoka bizonyos Azatbek Omurbekov Aszanbekovics alezredes – közölte az ukrán felderítés.


Omurbekov – a neve alapján – kirgiz etnikumú lehet, de többet egyelőre nem tudni róla.

Ukrán sajtójelentések szerint a halottak között összekötözött kezű kisgyermekeket is találtak, és az oroszok sok kutyát is agyonlőttek, ami a vérengzés teljesen féktelen, esztelen jellegére utal. irpinyben és dmitrijevkában is találtak kivégzett civileket, nem csak bucsában.

Ezzel szemben Anatolij Antonov, a Washingtonba akkreditált orosz nagykövet mindent tagad."

th




Colonel Azatbek Asanbekovich Omurbekov is the commander of the 64th Separate Motorised Rifle Brigade of the 35th Combined Arms Army of the Russian Federation, which killed, raped and tortured civilians in Bucha, Ukraine. These atrocities constitute crimes against humanity and war crimes. He was leading the actions of his military unit and nicknamed ‘the Butcher of Bucha’ due to his direct responsibility in killings, rapes and torture in Bucha. Therefore, he is responsible for, supporting or implementing actions or polici

Az oroszoknak megvan a lehetősége, hogy bizonyítsák ártatlanságukat....

Nem kívánnak élni a lehetőséggel. Ők inkább a fegyverek erejében bíznak. Így lehet hazudni.

A történethez hozzá tartozik ez is:

destroyed-armored-vehicles-kyiv-ukraine-russia-war.jpg


Primitív bosszú volt a VDV kudarcáért.

Csak ezt most nehéz bevallani Putyinnak...

Ezért hazudik. És ettől még akár az ukrán is trükközhet, mert magas labda volt. Lehet, hogy lecsapták. Igen, bele kell állni a vizsgálatba. Putyinnak is.
Betettem egy részletet egy ukrán politológussal történt beszélgetésből. Folyik a vizsgálat, semmi biztosat nem lehet egyelőre tudni. Ezt egy ukrán politológus mondta:
"Mit lehet tudni jelenleg erről?

– Megbízhatóan annyit, hogy sok a halott és nagy a rombolás. Azt pedig, hogy pontosan mi is történt, független bíróságnak kell kiderítenie. Most sokat beszélnek, a vizsgálat folyik."

Ne legyünk már okosabbak, mint egy Kijevben élő politológus!
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
384
2 529
93
Nem tudom honnan veszel ilyeneket, én még hasonlót sem hallottam. Most tényleg az aquaplaningot magyarázod egy harckocsinál? :D Tisztában vagy vele hogy mekkora sebesség kellene ahhoz hogy egy lánctalp alól ne szoruljon ki a víz, hanem megmaradjon a lánc és a felület közt? LEHETETLENSÉG ;)
"The rubber squares are there to reduce wear on the surfaces it travels on. Especially in Europe, tanks will often drive on roads during exercises and transit between bases. NATO ordinances and local laws require the use of rubber pads, and sin

A fő célja a műanyagbetétnek a "nagy sebességű" menetstabilitás és nem az út kímélése. Más különben eléggé vízátfolyásos az út! Egyébként a Leclerc tankhoz van alu ötvözetből is lánctalp aminek még jobb a menet stabilitása! Csak jóval drágább mint az acél és nem olyan tartós.
Egyszerűen szöges cipőben csuszkálsz az aszfalton fűben meg nem...ennyi
 
W

Wilson

Guest
Életem, linkelgethetsz nekem képeket kilőtt tankokról, meg egyéb baromságokról, semmit nem bizonyít. Csak kinevetteted magad, ahogy szoktad.

Az, hogy Oburmekovék voltak ott, és ezekszerint az ő csapata vonult vissza (én erről amúgy nem hallottam, de amúgy lényegtelen is. Egyszer wilson apátok kirakta egy srác adatait (lakcím, telszám, stb, mert akkor rá mondtátok, hogy ő volt a parancsnok. Az meg nem így nézett ki, mint akit beraktál. Namind1.), nem bizonyít semmit. Bármennyire is hisztizel érte.
Putyin bele fog állni a vizsgálatba,nyugodj meg. HA lesz bármilyen vizsgálat. Mert jelenleg nincs, és nem is eröltetik. Erről beszélek, hogy nem véletlenül nem eröltetik.
Érted amit mondok? Vagy esetleg rajzoljam le, hogy megértsd?
Pontosítás, jelenleg is folyik a vizsgálat, a Hágai Nemzetközi Törvényszék, az Ukránok a Franciák,a Britek az USA is részt vesz a vizsgálatban, eddig az oroszok azok akik semmilyen vizsgálatot nem kezdeményeztek, még az ENSZ főtitkára által felvetett vizsgálatot is elutasították.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 549
113
Kb 1 hónapja volt egy riport, amit egy orosz újságíró készített egy ukránnal.

Kérdezi tőle - Látta Bucsában akilőtt orosz haditechnikát

-Igen.
-Kik lőtték ki az orosz haditechnikát?
-Az ukránok mondja.
-Akkor ki lőtte Bucsát?
-Az oroszok!
Megismételte ugyanazokat a kérdéseket 3x.
Mindig az ukránok lőtték az oroszokat Bucsa városában, de a várost az oroszok lőtték. Ez is muttaja az ukránok szellemi szintjét. :)

Ez annak a szellemi szintjét mutatja aki manipulálni akarja a valóságot.
;)
A VDV-t korábban szarrá szedték, ezt mindenki tudja, mert sok kép , videó felkerült a netre. Ekkor még ukrán maradt a falu.
A bosszúból elkövetett mészárlás később történt, amikor már elfoglalták a ruszkik a falut.
 
W

Wilson

Guest
"Wilson said:
Nocsak nocsak, nem is tudtam,hogy neurológus szakorvos vagy nagy gyakorlattal és elvégezted a Gyurcsók féle távdiagnosztikai és távgyógyítási gyémánt fokozatú szívcsakra mesterképzést is a Szittya Magyarok Szabadegyetem Dobogókőre kihelyezett Emese álma nevű "intézetében" .......:D"
Az hogy Gyurcsókon poénkodsz belefér, de Emese álma az Árpád ház eredettörténete, tehát egy ilyen gunyoros kommentben való felemlegetése finoman szólva is tiszteletlenség, persze egy belpesti romkocsmában 444-en szocializálódott kel..isti szintű agyhalott jenkiszoponc libantaknál biztosan nagy sikert aratsz vele.
Ne már Wilson! Kicsit túltoltad, előfordul az ilyen, de ne menj bele ilyen szánalmas terelőjuhászkodásba.
Csakhogy tisztába legyél vele,és ha már a tiszteletlenséget felemlegetted, az Emese álmát a zöldtrágya keveréktől, a teán keresztül a pizzáig,sok helyen megtalálod.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 549
113
Betettem egy részletet egy ukrán politológussal történt beszélgetésből. Folyik a vizsgálat, semmi biztosat nem lehet egyelőre tudni. Ezt egy ukrán politológus mondta:
"Mit lehet tudni jelenleg erről?

– Megbízhatóan annyit, hogy sok a halott és nagy a rombolás. Azt pedig, hogy pontosan mi is történt, független bíróságnak kell kiderítenie. Most sokat beszélnek, a vizsgálat folyik."

Ne legyünk már okosabbak, mint egy Kijevben élő politológus!

Politológus?

A katonai ügyészség vizsgálatot folytat.

Egy politológus?
:)

E mellett az ENSZ is vizsgálatot folytat, amibe meghívták a ruszki szakembereket is...
Tippelj, mi történt?

Egy politológus? Mért te idézted?
Ne legyünk már okosabbak...
;)
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Készüljünk, kib@sszák a bábszínház összes lakóját, újak érkeznek, mert valahol új színdarab, kotta készült. A mostani bábuk erre alkalmatlanok, mert teljesen hiteltelenné váltak az előző kottajátszás során.
Vajon Zselire a fő játékosra mikor kerül sor? Először kirúgatják vele a saját irányítása alatt lévő bábokat?
Az Assad must go show folytatódik?

Mi is lehet a háttérben?

Ha szerencsénk van, az eu elitek felismerték, hogy elbaszták. Most még talán meg lehet fordítani a hajót, viszont ehhez ki kell vágni ezt a féreg bagázst, mert olyan undorítóan viselkedtek, hogy nem lehet öket küldeni kanosszát járni Putyinhoz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 849
113
Csakhogy tisztába legyél vele,és ha már a tiszteletlenséget felemlegetted, az Emese álmát a zöldtrágya keveréktől, a teán keresztül a pizzáig,sok helyen megtalálod.
Ám itt most mégsem az ezeket gyártók dobták körítve minden jóval, amit a magyarok alázására polgártársaik kitaláltak, hanem te. Mindezt azért, mert a nickemből erre asszociálva igyekeztél valamit rittyenteni. Vélhetően a fejedben egy fura kép élhet ezáltal.

Azért ezen a néven kezdtem működni, hogy ha csak kevesekre is hatással tudok lenni, azok az emberek a pogányozott őseinket ezáltal máris nem a fasszopó kis patkány sunyi gyilkos svarc jóskához kötik majd, hanem valami helyileg önazonoshoz, ami hozzájuk tartozik. Így legalább valami pozitívabbá tehető, bármennyi hatást is generálok, ami nem elszakítja mégjobban az embereket a gyökereiktől. Lehetnek hibáim, de a legjobb tudásom szerint igyekszek konzekvens lenni.

Nem indulok fel érzelmileg hisztérikus libsi ordító idióta szintig, ha valaki ebben a magyarellenes mocskolódásban találja meg önmagát, de dühít, mert rombol. Nem engem, mindenkit. Emese a mi privát nemzeti ősanyánk, Álmos anyja, aki Álmos egy nyugati méregpohár után visszaszerezni indult és összekovácsolta (no lám, Kijev körül, amit alapított(bár az antimagyarok erre is gúnyoskodtak, ma meg fura mód kezd alap lenni)) a nemzetet, ami aztán itt a vérvonalán át évezreddel a mai atlanti világ előtt nemzetet alkotott.

Pusztán azzal, hogy a nickem által jónak gondolt buta degradáló támadást indítottál ezzel a szöveggel, szerintem magadnak ártottál inkább, hiszen a legszarabb belvárosi szennyet ontottad ki magadból.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 656
48 453
113
Politológus?

A katonai ügyészség vizsgálatot folytat.

Egy politológus?
:)

E mellett az ENSZ is vizsgálatot folytat, amibe meghívták a ruszki szakembereket is...
Tippelj, mi történt?

Egy politológus? Mért te idézted?
Ne legyünk már okosabbak...
;)
Idézés szabályait nézd meg, mielőtt hülyeségeket irkálsz. Ezt a beszélgetésből idéztem, korábban betettem a linket. Olvass is, ne csak írj!
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Nem akarok beleugatni, DE egy dolog egymást cukkolni/pocskondiázni, viszont a magyar nemzeti érzelmeket pocskondiázni egy cicaharc kapcsán abszolút nem frankó (főleg nem egy magyar fórumon).
A bunkófej "ukrán" csapatot(Wilson) el kéne küldeni ezért 1 hónap pihenőre. Az egy dolog, hogy telehányja fake hírekkel, információkkal a fórumot(mára már csak el sem olvasva átpörgetem a bunkófejék hülyeségeit), de nehogymár ez a nyomoronc ukrán-cia-s banda itt az ukrajnai háborús topikban is abban lelje örömét, a debil libsiknek kedveskedve, hogy a magyar nemzet hagyományait, legendáit gúnyolja! Foglalkozzanak inkább a egyiptomi fáraók alapította "ukrán" városaikkal! S még ezeknek van mersze gúnyolódni.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 910
15 239
113
Jól összehangolt aknaszámolási munka: másodpercek kérdése az ukrán fegyveresekre leadott sortüzek között


A motorkerékpáros erők visszatérése az ukrán hadseregbe. Az ukrán fegyveres erők újra elővették a szovjet "Dnyepr" motorkerékpárokat.


A burját 11. különálló gárda légi rohamdandár Herson irányába dolgozik, és megsemmisíti az Ukrán Fegyveres Erők nacionalista zászlóaljainak fegyvereseit.

 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Nocsak nocsak, nem is tudtam,hogy neurológus szakorvos vagy nagy gyakorlattal és elvégezted a Gyurcsók féle távdiagnosztikai és távgyógyítási gyémánt fokozatú szívcsakra mesterképzést is a Szittya Magyarok Szabadegyetem Dobogókőre kihelyezett Emese álma nevű "intézetében" .......:D
Nem tudom melyik gyógykezelt vagy a sok közül, de azt javaslom ne hallgassatok a hazai gúnyolódó libsi csürhére, mert most (sokadjára) zakóztak egy nagyot a magyar választásokon! Ezzel az okádásoddal sok magyart nem fogsz megnyerni az ügyeteknek. Jut eszembe még mindig fszságokat tanítanak az ukrán iskolákban? 140ezer év, egyiptomi fáraók alapította ukrán városok és a többi egetverő baromság? A mi magyar legendáiknak több valóságalapja van, mint az ukrán tankönyvi meséknek.
 
W

Wilson

Guest
Ám itt most mégsem az ezeket gyártók dobták körítve minden jóval, amit a magyarok alázására polgártársaik kitaláltak, hanem te. Mindezt azért, mert a nickemből erre asszociálva igyekeztél valamit rittyenteni. Vélhetően a fejedben egy fura kép élhet ezáltal.

Azért ezen a néven kezdtem működni, hogy ha csak kevesekre is hatással tudok lenni, azok az emberek a pogányozott őseinket ezáltal máris nem a fasszopó kis patkány sunyi gyilkos svarc jóskához kötik majd, hanem valami helyileg önazonoshoz, ami hozzájuk tartozik. Így legalább valami pozitívabbá tehető, bármennyi hatást is generálok, ami nem elszakítja mégjobban az embereket a gyökereiktől. Lehetnek hibáim, de a legjobb tudásom szerint igyekszek konzekvens lenni.

Nem indulok fel érzelmileg hisztérikus libsi ordító idióta szintig, ha valaki ebben a magyarellenes mocskolódásban találja meg önmagát, de dühít, mert rombol. Nem engem, mindenkit. Emese a mi privát nemzeti ősanyánk, Álmos anyja, aki Álmos egy nyugati méregpohár után visszaszerezni indult és összekovácsolta (no lám, Kijev körül, amit alapított(bár az antimagyarok erre is gúnyoskodtak, ma meg fura mód kezd alap lenni)) a nemzetet, ami aztán itt a vérvonalán át évezreddel a mai atlanti világ előtt nemzetet alkotott.

Pusztán azzal, hogy a nickem által jónak gondolt buta degradáló támadást indítottál ezzel a szöveggel, szerintem magadnak ártottál inkább, hiszen a legszarabb belvárosi szennyet ontottad ki magadból.
Ezzel kapcsolatban két hozzáfűznivalóm van az első az ,hogy tévedsz abban,hogy a személyeskedő hozzászólásodra megfogalmazott válaszomnak bármiféle köze van a nicknevedhez,ennek egyedül az amnéziás agysérüléses kommentedhez van köze, mivel te a neten keresztül állítottál fel távdiagnózist amire csak Gyurcsók volt képes anno .A másik hozzáfűznivalóm pedig az , hogy a te szavaiddal élve "degradálóan buta dolognak" tartom, hogyha valaki minden előzmény nélkül személyeskedik másokkal