[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Pont egy ilyen csíkosfarkú gyújtogatta infracsapdákkal a búzatáblát a napokban. Komoly hőstett volt, szegény hohol kolhozparasztok biztosan hálásak érte!

Kirúgták a budapesti ukrán nagykövetet, Ljubov Nepopot​


Volodimir Zelenszkij elnöki utasítással rendelte haza a nagykövetet.

Július 9-én Volodimir Zelenszkij rendeletben rúgta ki Ljubov Vaszilivna Nepopot Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövetének tisztségéből.


Az Izvesztyija értesülései szerint valóságos tisztogatási hullám vette kezdetét az ukrán diplomáciában: Nepopon kívül visszahívták Andrij Melnyik németországi, Vjacseszlav Jacjuk norvégiai és Jevgenyija Perebijnosza csehországi nagykövetet is.

A számos vezető német politikust megsértő Andrij Melnyik visszahívásáról már napokkal ezelőtt felröppentek sejtetések a német médiában, más nagykövetek visszahívásáról azonban akkor még nem volt szó.



(Mandiner)
Nem voltak elég hatékony zsarolók... Lehet majd Klicsko küldi el pár emberét a kijevi éjszakából ;)
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 458
4 596
113

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 288
12 592
113
Ha ennyire kafa a ruszkiknál az élet, akkor miért nem oda özönlik a sok migráns?
Miért a a szar, antidemokratikus, csóró EU-ba.
Ja, és miért harcol a csodás ruszki demokrácia ellen egész Ukrajna teljes erejével?

:)

Lehet, hogy mégsem úgy van?
Elmondanám, hogy milliószámra özönlenek be a kirgiz, kazah, stb. migránsok/vendégmunkások és elég sok baj van velük, csakúgy, mint nyugaton.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
799
7 359
93

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Nógrádi:

"A szakértő emlékeztetett, hogy orosz részről korábban azt mondták, hogy mindössze kilenc napig tart majd a háború, a hadműveletnek pedig négy fő iránya lesz. Azonban többek között az a terv sem valósult meg, hogy Kijevet két nap alatt sikerüljön bevenni."

"A mai elemzések azt mondják: ha a Nyugat nem küld pénzt, fegyvert neki, 24 órája van hátra, és megbukik" (Zselé)

Két állítás, egy cikkben az öregtől. Vajon ki mivel ért, vagy nem ért egyet ? :rolleyes:

 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 991
16 135
113
Most az egyik belement egy elég kockázatos pofozkodásba....
Igen, így könnyebb ha tanmesével magyarázzuk el a nagyvilágban történt súlyos eseményeket:

Ez úgy történt, hogy egy tetőtől talpig páncélos lovas, a hátán a demokrácia zászlajával elhatározza, hogy a medvét is demokratizálni fogja, darabokra szedi (milyen finom is a medvetalp áfonyával), majd a medvebőrét a kandallója elé fogja teríteni mint trófeát. Viszont semmi kedve nem volt a medve barlangjába ezért bemászni, hátha kap egy taslit, inkább a proxi vadászat modern módszerét választotta. Ebből a célból végigcsapdázta az erdőt, fogott is egy hatalmas, kövér borzot, amelyet a lándzsája végére felkötözött, az általunk is ismert ukrán lakossági bandázsolási módszerrel, a lábait, nagy pofáját viszont szabadon hagyta. Ezt az előkészített lándzsát aztán betolta a medve barlangjába..
Borzalmas harci zaj szürödik ki a barlangból időnként.. A lovag elővette a varázsfurulyáját, és harcra tüzelte az erdő többi állatát a medve ellen, volt köztük oroszlán, gall kakas stb..
A lovag nyugodtan várja hogy a medve végleg meggyengüljön és akkor lovagias módon megadhassa neki a kegyelemdöfést, hiszen a demokráciában ez autómatikusan jár..

Ez lenne a belement a pofozkodásba?
Itt most nagyon bebaszott a medve, a nyuszi (meg a farkas) nagyon kihasználja....
:)
Itt a történet teljes egészében, ahogy a mesét ismerjük már évek óta: (A nyúl szerepében proxiUkrajna)

A medve tényleg bebaszott, és bement a málnásba hogy könnyítsen magán.
A nyuszika mit sem sejtve sétált a málnás elött, mikor a medve kinyúlva grabancon ragadja:
- Nyuszika mond, hullik-e a szőröd?
-Nem , nem, már tavasszal vedlettem... - mondja a megszeppent nyúl, mit sem sejtve..
-Akkor épp jó lesz, mondja elégedetten a medve.
Másnap az Erdei Tanácsban (ENSZ?), sokan furcsán nézik a nyuszi bundáján azokat a randa barna foltokat, az meg lapít mint.. a ..
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
W

Wilson

Guest
Tehát akkor továbbra is úgy látod, hogy ez az egy konkrét dolog, hogy az USA engedélyt ad, az független az USA törekvéseitől? Netalán csak azért gondolhatják most az olvasók, hogy az USA által szállított fegyver bevetésére az USA adott engedélyt amikor az USA engedélyt adott rá, mert én félrevittem amit ki szerettél volna fejezni? :D Amúgy az USA-nak semmi köze az USA-hoz, ez csak az én személyes ellenérzésem, semmilyen szerepet nem játszanak, nemhogy az általuk szállított fegyver bevetésére engedélyt adva szereplőként lehetne feltüntetni őket egy olyan konfliktusban, ami kimondottan az ukránok érdekében húzódik.

Gondolom ha tartasz egy közvéleménykutatást a témában, csak az én egyedi szemléletem fog a megkérdezettek közül kapcsolatot felfedezni vélni az USA és az USA között. Amivel persze félreérthetővé teszem a mondatodat, amit te írtál le és az, hogy csak a felét idéztem be, semmit, egy kicsit sem, egyáltalán nem változtat az értelmén. Egyáltalán. Hiszen erre az egyedi esetre azonnal egy másik egyedi esetet hoztál példának, aminek természetesen szintén nincsen köze sem az USA-hoz, sem az USA törekvéseihez, nemhogy az USA által szállított HIMARS ütegek bevetéséhez. Ezt is egyértelműen megvilágítottad, hogy nagyon voltak ám feltételei, de itt a mindannyiunk által ismert valós bevetési körülményei keretében és annak az ismeretében, hogy a valós bevetése még nagyobb hatótávú egyedi esetű rakétákat szállít nekik hozzá az USA aminek nincsen köze az USA-hoz és annak az USA-nak az ukrajnai törekvéseihez, hát egyértelműen megintcsak egy elavult propagandisztikus elmélettel próbája volt, amit mindőnk által ismerten meghaladott a valóság. Mi a fasz értelme ezeknek, ha nem az ésszerűtlen terelés? :D

Mivel sajnos lehetséges, hogy az USA ukrajnai törekvéseinek esetleg valamilyen köze lehet az USA ukrajnai törekvéseihez, bár nagy hisztikeringőbe kezdtél, hogy sértett királylányként próbálhass kikeveredni ebből, feltehetném a kérdést ha már ilyen komoly sérelem ért, hogy a lehetséges kapcsolat révén miért is volt olyan problémás a kérdésem? Hogyan vitte félre a te egyedi, az ukrajnai háborútól teljesen elkülönülő, önmagában álló téridő zárványban rekedt összefüggéseket nélkülöző hozzászólásod értelmét, ha egyszer a leglényegesebb értelmének ez tűnik, tekintve, hogy az USA, aminek lehet, hogy köze van az USA-hoz és az USA ukrajnai háborúban betöltött szerepéhez, engedélyt adott egy olyan lépésre a te teljes hozzászólásodat és a te fél hozzászólásodat is idézve, aminek a következménye katasztrofális lehet?

Irreális volt-e hát a kérdésem, hogy ez az USA érdekeit szolgálja és nem az ukránokét...ugye Wilson?

De te, bár én nem nagyon tudnám az USA tetteit elkülöníteni az USA tetteitől, mégis ennek az egyértelműsége helyett kétszer megfeledkeztél a mondatodról, aminek a felét beidézésemre azért emlékeztél a vita számodra jónak tűnő szakaszában. Hogy is lehettem olyan udvariatlan, hogy ezt szóvá tettem némi humor keretében. Hiszen az, hogy szándékosan a ködben akartad hagyni a kiindulópontot, tőlem indítva a dolgokat, mintha a semmire reagáltam volna, az szép dolog, amiképp műsértődésként az eémúlt legalább 30 év magyargyalázó frázisait összeszedned egy csokorba. Semmi gond veled láthatóan, csúnya dolog számonkérni valamit amit idézhetően leírtál nem? Majd egyedi elszigetelt esetté igyekszel nyilvánítani a HARPOON bevetésének az engedélyét, aminek semmi köze semmihez, majd tolod a sértett lelket azután, hogy ismételten eljátszod a kiindulópont elfelejtését.

Mégis mire vagy felháborodva? Itt zajlott, visszakövethetően, írásban egy rakás jelenlévő és csak olvasó előtt az elejétől. Ez nem olyan, hogy nem politikusi, hanem magánemberi minőségemben mondtam mert elszáll, ide írunk. Visza lehet idézni és bármit is faragsz még ide, ott van az oldalakon az összes lépésed.
Gondolom csak megismered ezt a hozzászólást mivel ezt te írtad...

De nem amerikai érdekekért áldozzák be az ukránokat a khm, vezetőik, hanem a hazájukat védik a gonosszal szemben..., ugye Wilson?

o_O
Ennek semmi köze az eredeti hozzászólásomhoz ez egy provokatív kérdés amellyel azt próbálod sugallni, hogy az amerikai kormányzat engedélye a Harpoon rakéták Kercsi híd elleni bevetésére, azt jelenti, hogy ukrán katonákat az amerikai érdekekért áldozzák fel a saját vezetőik, és még véletlenül sem a hazájukat védik az Ukrajnára támadó orosz haderővel szemben.Na miután megvilágítottam számodra ,hogy a hozzászólásaim mire is ragáltak, újfent elmondom neked, hogy egy ilyen irányba általad "elvitt" vitába biztosan nem veszek részt mivel egyrészt mindenki tudja ezzel kapcsolatban mi az álláspontom, és egy újabb erről szóló sokadik teljesen felesleges "felekezeti" vitába nincs értelme részt vennem.
Ami pedig a hisztit illeti azt nem én csináltam, hanem azt "te vezényelted le" vérig sértve,miután a személyeskedő hozzászólásodra hasonló stílusban válaszoltam.

Kedves Wilson, elnézésedet kell kérnem, de itt sokan a fórumon, mind úgy értettük, amit eddig hallgatólagosan is tudtunk már, hogy Washington kesztyűzik az Ukrajna nevezetű proxibábbal, a kisujjára hátulról külön feltűzve Zelenszkijjel., és ezt Kercsi hídrombolási engedéllyel nyilvánosan meg is erősíttetted.
Biztos a mi szövegértésünkkel van gond, meg kell tanulnunk 'új' magyarul.
Ha lehetne egy kérésem légyszi cseréld le már a profilképedet lájtosabbra mert mindig picit hátra hökölök h látom az új posztodat.
Pedig biz' Isten nem követtem el semmit..

Gondolkoztam azon h kinyomtatom és kiteszem a spájzba, mert a gyerekek lopják a cukrot.
Viszont ez meg nem lesz jó, mert akkor megromlanak a befőttek.
"Ennek semmi köze az eredeti hozzászólásomhoz ez egy provokatív kérdés amellyel azt próbálod sugallni, hogy az amerikai kormányzat engedélye a Harpoon rakéták Kercsi híd elleni bevetésére, azt jelenti, hogy ukrán katonákat az amerikai érdekekért áldozzák fel a saját vezetőik, és még véletlenül sem a hazájukat védik az Ukrajnára támadó orosz haderővel szemben.Na miután megvilágítottam számodra ,hogy a hozzászólásaim mire is ragáltak, újfent elmondom neked, hogy egy ilyen irányba általad "elvitt" vitába biztosan nem veszek részt mivel egyrészt mindenki tudja ezzel kapcsolatban mi az álláspontom, és egy újabb erről szóló sokadik teljesen felesleges "felekezeti" vitába nincs értelme részt vennem."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
:D



Eddig bírták. :)

Lesz Canossa, de már újakkal. Szerintem Putyinnak kenegetni kell majd a farkát, annyian fogják majd khm ...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 974
11 896
113
mi van itt mama kerem?

Kirúgták a budapesti ukrán nagykövetet, Ljubov Nepopot​


Volodimir Zelenszkij elnöki utasítással rendelte haza a nagykövetet.

Július 9-én Volodimir Zelenszkij rendeletben rúgta ki Ljubov Vaszilivna Nepopot Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövetének tisztségéből.


raadasul:

Bukik a német kormány​


Boris Johnson után következik a német kancellár. Óriási balhé robbant a mai nap Németországban. Védhetetlen.

Legalább kilenc nőnek adtak randidrogot egy meghívásos rendezvényen, amelyen Olaf Scholz kancellár és parlamenti képviselők vettek részt - közölte szombaton a Szociáldemokrata Párt (SPD), miután a Tagesspiegel című berlini lap megírta az esetet.

https://www.vadhajtasok.hu/2022/07/09/rendkivuli-bukik-a-nemet-kormany
 
W

Wilson

Guest
Nem akarok beleugatni, DE egy dolog egymást cukkolni/pocskondiázni, viszont a magyar nemzeti érzelmeket pocskondiázni egy cicaharc kapcsán abszolút nem frankó (főleg nem egy magyar fórumon).
Ennek semmi köze a magyar nemzeti érzelmekhez,viszont a gyurcsók féle álmagyarkodásba bújtatott betelefonálós távgyógyászati szélhámoskodásokhoz annál több köze van.
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 329
12 989
113
:D



Eddig bírták. :)

Lesz Canossa, de már újakkal. Szerintem Putyinnak kenegetni kell majd a farkát, annyian fogják majd khm ...
És még hol van november!Majd az is eljöhet,hogy kerékbe törést csinál a nép egy ursula ,sholcz féle debilen a főtéren.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 731
86 368
113
És még hol van november!Majd az is eljöhet,hogy kerékbe törést csinál a nép egy ursula ,sholcz féle debilen a főtéren.
Nem csoda, hogy a csicska Timmermand elkezdett félni a lincseléstől.

És a holland farmerek mellé jönnek a nácikok is! Legalábbis tegnap már transtraktor-találkozó zajlott Hollandiában. :D
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
Végül is kik voltak a bucsai mészárosok? Valahogy nagyon bekussolt a libsi média erről ,kraken azov elkövető az van biztos

Ruszki haderő. Valamelyik ázsiai alakulat volt.
Miért kérdezed?
A büntető úgy elindult, távollétükben is elitelhetik őket.
Van új infó?

Azért, mert nem beszél a média róla, attól még elkövették. Hogy miért az nem világos.
Miért kérdezed? Ha nem beszélnek róla, akkor elmúlt? Nem így van.
Ha arra célzol, hogy ukri manipuláció, az is lehet, de ehhez a ruszki kellene, hogy cáfolja az ukri vádakat. Nem akarja....