[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
A f@sznak kellett egymás karjaiba löknötök őket! Csak annyi kellett volna hogy nem szorítjátok őket katonailag sarokba!
És hiába jelezték az oroszok először finoman majd utána durvábban, sz@rtatok rá!

Most meg megy a vinnyogás:


 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nézegetem a térképet, azt látom,hogy luganszk,és Donyeck megye akkorák területre mint Belgium,Hollandia,Luxemburg.Csak hogy érzékeljék már a kapor imádók is,hogy mekkora területekről van szó.

Igen, ukrajna puszta mérete miatt elég zavaróak az arányok amikor a konfliktust mutatják.

Másik fontos dolog:
Az elfoglalt és szorongatott (Harkov) területek adták ukrajna GDP-jének 80%-át!
Ezek nélkül az egész értéktelen, ha nem számítjuk az elvonható olcsó, európai munkaerőt.
Persze vannak problémák az ukránokkal is (hangosak, alkoholizálnak stb.) de messze kezelhetőbbek és munkára foghatóbbak mint a 2015 utáni áradat.
Ez a lényeg az EU-s fegyverszállítások és támogatások mögött, egy elhúzódó konfliktus=több olcsó munkaerő, minden más maszlag.
Csak visszanyalt a fagyi, holnaputántól 0 gázszállítás németeknek, ami ki tudja meddig elhúzódik ha találnak vmi "nem várt problémát".

Mellékzönge: palládium. EU 100%-ban az oroszokra hagyatkozik. 0 szankció bármelyik palládiumhoz köthető oligarcha, cég vagy bank ellen.

Ha értelmezhetetlen amit írok, találtam egy üveg szűretlen román pálinkát amit megboldogult édesapámtól kaptam még 2017-ben. Szerettem az öreget.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 694
16 903
113
Széchenyi felismerte mi meg beledöglöttünk a '90-es évek elején (OTP lakás hitelkamat 3% fixről 30%+ változóra) meg 2008-napjainkig (a deviza alapú hitelnek csúfolt echte banki csalásba) . Hitel olyan mint a só , kell és szükséges de csak odafigyeléssel kis mértékig ugyanis ha több mint ami kéne akkor ehetetlen a főzt !
Széchenyit inkább hagyjuk; a hitellel az addig szinte teljesen önellátó parasztságra mértek csapást, a folyószabályozással meg lassan félsivatag az alföld (szikesedés, talajvízszint csökkenés, stb.).
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 994
16 177
113
Kedves Wilson, elnézésedet kell kérnem, de itt sokan a fórumon, mind úgy értettük, amit eddig hallgatólagosan is tudtunk már, hogy Washington kesztyűzik az Ukrajna nevezetű proxibábbal, a kisujjára hátulról külön feltűzve Zelenszkijjel., és ezt Kercsi hídrombolási engedéllyel nyilvánosan meg is erősíttetted.
Biztos a mi szövegértésünkkel van gond, meg kell tanulnunk 'új' magyarul.
Ha lehetne egy kérésem légyszi cseréld le már a profilképedet lájtosabbra mert mindig picit hátra hökölök h látom az új posztodat.
Pedig biz' Isten nem követtem el semmit..

Gondolkoztam azon h kinyomtatom és kiteszem a spájzba, mert a gyerekek lopják a cukrot.
Viszont ez meg nem lesz jó, mert akkor megromlanak a befőttek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Szerintem meg inkább neked kellene elszégyelned magad az agysérültezés után, ahhoz képest amilyen személyeskedést abban a hozzászólásodban lefolytattál még visszafogott is voltam, úgyhogy abszolút hidegen hagy ez a műhiszti amit itt előadsz Emese miatt.Ami pedig az USA-t illeti semmit sem tagadnék le mint ahogy nem is tettem nem értem miért akarsz ilyen valótlan dolgot állítani.Világosan ott van minden az ominózus hozzászólásaimban, bárki elolvashatja.

Felhívnám a figyelmedet a hozzászólásomban szereplő "eltérő mértékben" és az "Ukrán hadszintértől függetlenül" kifejezésekre
Nem akarok beleugatni, DE egy dolog egymást cukkolni/pocskondiázni, viszont a magyar nemzeti érzelmeket pocskondiázni egy cicaharc kapcsán abszolút nem frankó (főleg nem egy magyar fórumon).
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Kanada Ukrajna jóváhagyására vár a német Siemens tulajdonát képező turbinák átadása kapcsán.

Anno végignéztem Coursera-n egy nemzetközi diplomáciával kapcsolatos tanfolyamot (még ha sokra nem is mentem vele).
Legeslegelső mondat ami elhangzott örökre beleégett a tudatomba:
"Országoknak nincsenek elveik csak érdekeik."

Kína és India Oroszország mögött áll ebben a konfliktusban? Igen, mert ÉRDEKEI azt kívánják.
Törökország ellenzi vele ellenséges országok felvételét a NATO-ba? Igen, mert ÉRDEKEI azt kívánják.
USA Oroszország és Kína ellen hergeli a befolyási övezetét? Igen, mert ÉRDEKEI azt kívánják.
EU Oroszország elleni szankciókat vezet be? Igen, mert izé... hát.. szóval...


Na jó, azért ez is szánalmas propaganda:
j5wNHKg.png
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 525
113
No no én egy konkrét dologgal kapcsolatban írtam az amerikai engedélyt még pedig a Harpoon rakéták Kercsi híd elleni bevetésével kapcsolatban, amit te egyből el akartál vinni egy másik irányba amire én nem voltam vevő és egyből jött tőled a személyeskedés és amikor hasonló stílusú választ kaptál egyből megsértődtél, csak meg kell nézni ezen hozzászólásod hangvételét is, Ami pedig a Himarsos "védőbeszédemet" illeti azt az amerikai engedélyre példaként mondtam, a Harpoonok bevetésével kapcsolatban, nem gondoltam,hogy ezt ennyire részletesen kifejtve le kell írni neked, mivel úgy gondoltam, hogy egyből megérted.

És felőlem olyan véleményednek adsz hangot amilyennek csak akarsz ,egy szóval sem mondtam,hogy ne tedd és egy szóval sem minősítettem,úgyhogy ne állíts valótlanságot velem kapcsolatban,

Az,hogy neked tele van a tököd az USA-l az ukrajnai háborúban játszott szerepével az a te dolgod,ahogy az is ,hogy ennek ezen a fórumon hangot adsz , de ha már úgy érzed, hogy ezzel kapcsolatban engem megszólítasz akkor törekedj légy szíves arra ,hogy az én mondanivalómat ne ferdítsd el és ne minősítgets vagy személyeskedj velem szemben,viszont ha ezt megléped akkor ne csodálkozz a válaszreakciómon.
Tehát akkor továbbra is úgy látod, hogy ez az egy konkrét dolog, hogy az USA engedélyt ad, az független az USA törekvéseitől? Netalán csak azért gondolhatják most az olvasók, hogy az USA által szállított fegyver bevetésére az USA adott engedélyt amikor az USA engedélyt adott rá, mert én félrevittem amit ki szerettél volna fejezni? :D Amúgy az USA-nak semmi köze az USA-hoz, ez csak az én személyes ellenérzésem, semmilyen szerepet nem játszanak, nemhogy az általuk szállított fegyver bevetésére engedélyt adva szereplőként lehetne feltüntetni őket egy olyan konfliktusban, ami kimondottan az ukránok érdekében húzódik.

Gondolom ha tartasz egy közvéleménykutatást a témában, csak az én egyedi szemléletem fog a megkérdezettek közül kapcsolatot felfedezni vélni az USA és az USA között. Amivel persze félreérthetővé teszem a mondatodat, amit te írtál le és az, hogy csak a felét idéztem be, semmit, egy kicsit sem, egyáltalán nem változtat az értelmén. Egyáltalán. Hiszen erre az egyedi esetre azonnal egy másik egyedi esetet hoztál példának, aminek természetesen szintén nincsen köze sem az USA-hoz, sem az USA törekvéseihez, nemhogy az USA által szállított HIMARS ütegek bevetéséhez. Ezt is egyértelműen megvilágítottad, hogy nagyon voltak ám feltételei, de itt a mindannyiunk által ismert valós bevetési körülményei keretében és annak az ismeretében, hogy a valós bevetése még nagyobb hatótávú egyedi esetű rakétákat szállít nekik hozzá az USA aminek nincsen köze az USA-hoz és annak az USA-nak az ukrajnai törekvéseihez, hát egyértelműen megintcsak egy elavult propagandisztikus elmélettel próbája volt, amit mindőnk által ismerten meghaladott a valóság. Mi a fasz értelme ezeknek, ha nem az ésszerűtlen terelés? :D

Mivel sajnos lehetséges, hogy az USA ukrajnai törekvéseinek esetleg valamilyen köze lehet az USA ukrajnai törekvéseihez, bár nagy hisztikeringőbe kezdtél, hogy sértett királylányként próbálhass kikeveredni ebből, feltehetném a kérdést ha már ilyen komoly sérelem ért, hogy a lehetséges kapcsolat révén miért is volt olyan problémás a kérdésem? Hogyan vitte félre a te egyedi, az ukrajnai háborútól teljesen elkülönülő, önmagában álló téridő zárványban rekedt összefüggéseket nélkülöző hozzászólásod értelmét, ha egyszer a leglényegesebb értelmének ez tűnik, tekintve, hogy az USA, aminek lehet, hogy köze van az USA-hoz és az USA ukrajnai háborúban betöltött szerepéhez, engedélyt adott egy olyan lépésre a te teljes hozzászólásodat és a te fél hozzászólásodat is idézve, aminek a következménye katasztrofális lehet?

Irreális volt-e hát a kérdésem, hogy ez az USA érdekeit szolgálja és nem az ukránokét...ugye Wilson?

De te, bár én nem nagyon tudnám az USA tetteit elkülöníteni az USA tetteitől, mégis ennek az egyértelműsége helyett kétszer megfeledkeztél a mondatodról, aminek a felét beidézésemre azért emlékeztél a vita számodra jónak tűnő szakaszában. Hogy is lehettem olyan udvariatlan, hogy ezt szóvá tettem némi humor keretében. Hiszen az, hogy szándékosan a ködben akartad hagyni a kiindulópontot, tőlem indítva a dolgokat, mintha a semmire reagáltam volna, az szép dolog, amiképp műsértődésként az eémúlt legalább 30 év magyargyalázó frázisait összeszedned egy csokorba. Semmi gond veled láthatóan, csúnya dolog számonkérni valamit amit idézhetően leírtál nem? Majd egyedi elszigetelt esetté igyekszel nyilvánítani a HARPOON bevetésének az engedélyét, aminek semmi köze semmihez, majd tolod a sértett lelket azután, hogy ismételten eljátszod a kiindulópont elfelejtését.

Mégis mire vagy felháborodva? Itt zajlott, visszakövethetően, írásban egy rakás jelenlévő és csak olvasó előtt az elejétől. Ez nem olyan, hogy nem politikusi, hanem magánemberi minőségemben mondtam mert elszáll, ide írunk. Visza lehet idézni és bármit is faragsz még ide, ott van az oldalakon az összes lépésed.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Csak annyit, hogy mit nem lehet megérteni azon, hogy az ukránok többségének elege volt abból hogy oroszbarát " sz@rháziak" ülnek a nyakukon, és nyugatbarát "sz@rházikat ültettek inkább oda, ami nem tetszett az oroszoknak, ezért Majdan óta megy az ukránok csesztetése. Ami erősen segítette az ukrán ultranacionalisták szabadjára engedését. Már meg is érkeztünk a magyar kisebbséget érő atrocitásokhoz, mert ezek a fiúk csak azt nézik, ki az idegen, meg a gyenge, kit lehet felelőssé tenni a saját problémáik megoldatlansága miatt. Ennek az ultranacionalista bagázsnak a szabadjára engedéséért tartozik felelősséggel az ukrán vezetés, tehát nincs rendben, hogy olyan törvényeket hoztak, amiket kihasználva ide jutott a szélsőség.
A nyugatbarát szarháziak soha nem jutott volna hatalomra a soviniszta bagázs segítsége nélkül. Persze kellett az amerikai pénz is, de a sovoniszták nélkül nem lett volna Euromajdan
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Igen, ukrajna puszta mérete miatt elég zavaróak az arányok amikor a konfliktust mutatják.

Másik fontos dolog:
Az elfoglalt és szorongatott (Harkov) területek adták ukrajna GDP-jének 80%-át!
Ezek nélkül az egész értéktelen, ha nem számítjuk az elvonható olcsó, európai munkaerőt.
Persze vannak problémák az ukránokkal is (hangosak, alkoholizálnak stb.) de messze kezelhetőbbek és munkára foghatóbbak mint a 2015 utáni áradat.
Ez a lényeg az EU-s fegyverszállítások és támogatások mögött, egy elhúzódó konfliktus=több olcsó munkaerő, minden más maszlag.
Csak visszanyalt a fagyi, holnaputántól 0 gázszállítás németeknek, ami ki tudja meddig elhúzódik ha találnak vmi "nem várt problémát".

Mellékzönge: palládium. EU 100%-ban az oroszokra hagyatkozik. 0 szankció bármelyik palládiumhoz köthető oligarcha, cég vagy bank ellen.

Ha értelmezhetetlen amit írok, találtam egy üveg szűretlen román pálinkát amit megboldogult édesapámtól kaptam még 2017-ben. Szerettem az öreget.
Persze, hogy ez adta hoholisztán gazdasági erejét, mert anno a SZU oda telepítette az ipar nagy részét...
Kedves egészségedre! :)
Tehát akkor továbbra is úgy látod, hogy ez az egy konkrét dolog, hogy az USA engedélyt ad, az független az USA törekvéseitől? Netalán csak azért gondolhatják most az olvasók, hogy az USA által szállított fegyver bevetésére az USA adott engedélyt amikor az USA engedélyt adott rá, mert én félrevittem amit ki szerettél volna fejezni? :D Amúgy az USA-nak semmi köze az USA-hoz, ez csak az én személyes ellenérzésem, semmilyen szerepet nem játszanak, nemhogy az általuk szállított fegyver bevetésére engedélyt adva szereplőként lehetne feltüntetni őket egy olyan konfliktusban, ami kimondottan az ukránok érdekében húzódik.

Gondolom ha tartasz egy közvéleménykutatást a témában, csak az én egyedi szemléletem fog a megkérdezettek közül kapcsolatot felfedezni vélni az USA és az USA között. Amivel persze félreérthetővé teszem a mondatodat, amit te írtál le és az, hogy csak a felét idéztem be, semmit, egy kicsit sem, egyáltalán nem változtat az értelmén. Egyáltalán. Hiszen erre az egyedi esetre azonnal egy másik egyedi esetet hoztál példának, aminek természetesen szintén nincsen köze sem az USA-hoz, sem az USA törekvéseihez, nemhogy az USA által szállított HIMARS ütegek bevetéséhez. Ezt is egyértelműen megvilágítottad, hogy nagyon voltak ám feltételei, de itt a mindannyiunk által ismert valós bevetési körülményei keretében és annak az ismeretében, hogy a valós bevetése még nagyobb hatótávú egyedi esetű rakétákat szállít nekik hozzá az USA aminek nincsen köze az USA-hoz és annak az USA-nak az ukrajnai törekvéseihez, hát egyértelműen megintcsak egy elavult propagandisztikus elmélettel próbája volt, amit mindőnk által ismerten meghaladott a valóság. Mi a fasz értelme ezeknek, ha nem az ésszerűtlen terelés? :D

Mivel sajnos lehetséges, hogy az USA ukrajnai törekvéseinek esetleg valamilyen köze lehet az USA ukrajnai törekvéseihez, bár nagy hisztikeringőbe kezdtél, hogy sértett királylányként próbálhass kikeveredni ebből, feltehetném a kérdést ha már ilyen komoly sérelem ért, hogy a lehetséges kapcsolat révén miért is volt olyan problémás a kérdésem? Hogyan vitte félre a te egyedi, az ukrajnai háborútól teljesen elkülönülő, önmagában álló téridő zárványban rekedt összefüggéseket nélkülöző hozzászólásod értelmét, ha egyszer a leglényegesebb értelmének ez tűnik, tekintve, hogy az USA, aminek lehet, hogy köze van az USA-hoz és az USA ukrajnai háborúban betöltött szerepéhez, engedélyt adott egy olyan lépésre a te teljes hozzászólásodat és a te fél hozzászólásodat is idézve, aminek a következménye katasztrofális lehet?

Irreális volt-e hát a kérdésem, hogy ez az USA érdekeit szolgálja és nem az ukránokét...ugye Wilson?

De te, bár én nem nagyon tudnám az USA tetteit elkülöníteni az USA tetteitől, mégis ennek az egyértelműsége helyett kétszer megfeledkeztél a mondatodról, aminek a felét beidézésemre azért emlékeztél a vita számodra jónak tűnő szakaszában. Hogy is lehettem olyan udvariatlan, hogy ezt szóvá tettem némi humor keretében. Hiszen az, hogy szándékosan a ködben akartad hagyni a kiindulópontot, tőlem indítva a dolgokat, mintha a semmire reagáltam volna, az szép dolog, amiképp műsértődésként az eémúlt legalább 30 év magyargyalázó frázisait összeszedned egy csokorba. Semmi gond veled láthatóan, csúnya dolog számonkérni valamit amit idézhetően leírtál nem? Majd egyedi elszigetelt esetté igyekszel nyilvánítani a HARPOON bevetésének az engedélyét, aminek semmi köze semmihez, majd tolod a sértett lelket azután, hogy ismételten eljátszod a kiindulópont elfelejtését.

Mégis mire vagy felháborodva? Itt zajlott, visszakövethetően, írásban egy rakás jelenlévő és csak olvasó előtt az elejétől. Ez nem olyan, hogy nem politikusi, hanem magánemberi minőségemben mondtam mert elszáll, ide írunk. Visza lehet idézni és bármit is faragsz még ide, ott van az oldalakon az összes lépésed.
Arra játszol, hogy ha ezt végigolvassa, belezavarodik és syntax errorral kiáll hibára? Te kis huncut!!! :)))
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 482
18 452
113
A f@sznak kellett egymás karjaiba löknötök őket! Csak annyi kellett volna hogy nem szorítjátok őket katonailag sarokba!
És hiába jelezték az oroszok először finoman majd utána durvábban, sz@rtatok rá!

Most meg megy a vinnyogás:



Ne légy naiv. Kína nem hülye. Eddig is tudta mindegyik játékos, kinek mi az érdeke.

Most az egyik belement egy elég kockázatos pofozkodásba....
Persze, hogy gyűlnek a kibicek, szarrágók....
Ez egy kocsmai bunyónal is így van.
Ilyen az emberi természet.

Itt most nagyon bebaszott a medve, a nyuszi (meg a farkas) nagyon kihasználja....
:)
A róka meg helyezkedik....
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113

Az ENSZ kimondta, hogy az ukránok emberi pajzsként használták a civileket​


Az ENSZ szerint Ukrajna is felelős a márciusi idősek otthonát ért támadásért.

Az ENSZ szerint Ukrajna fegyveres erői nagy, sőt talán egyenlő arányban felelősek egy luhanszki idősek otthonában elkövetett támadásért, ahol több tucat idős és fogyatékkal élő beteg rekedt bent víz és áram nélkül, két héttel azután, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát.

Az AP szerint az ukrán hatóságok az orosz erőkre hárították a hibát, és azzal vádolták őket, hogy több mint 50 civilt öltek meg egy provokálatlan támadásban. A 71 beteg közül legalább 22 túlélte a merényletet, de a megölt emberek pontos száma továbbra sem ismert a szervezet szerint.

Az ENSZ Emberi Jogi Főbiztosának Hivatala által kiadott jelentés végül nem állapítja meg, hogy bármelyik fél háborús bűnt követett volna el, azonban kimondja, hogy az idősek otthonában zajló harc jó példa az „emberi pajzsok” használatával kapcsolatos aggodalmakra.

(AP News)

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 595
47 905
113

Kirúgták a budapesti ukrán nagykövetet, Ljubov Nepopot​


Volodimir Zelenszkij elnöki utasítással rendelte haza a nagykövetet.

Július 9-én Volodimir Zelenszkij rendeletben rúgta ki Ljubov Vaszilivna Nepopot Ukrajna magyarországi rendkívüli és meghatalmazott nagykövetének tisztségéből.


Az Izvesztyija értesülései szerint valóságos tisztogatási hullám vette kezdetét az ukrán diplomáciában: Nepopon kívül visszahívták Andrij Melnyik németországi, Vjacseszlav Jacjuk norvégiai és Jevgenyija Perebijnosza csehországi nagykövetet is.

A számos vezető német politikust megsértő Andrij Melnyik visszahívásáról már napokkal ezelőtt felröppentek sejtetések a német médiában, más nagykövetek visszahívásáról azonban akkor még nem volt szó.



(Mandiner)