[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Irány az EU, mi? Ezek, meg az oszlophoz szigszalagozások, oroszverések, sajnos egyre inkább a kőkorszaki csürhe jut szóhoz ukrajnában. Sajnos tényleg jobban járna most már mindenki, ha Putyin "rendet tenne".

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 619
48 180
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 878
56 648
113
Lenne különbség, ha a jelenlegi Orosz Federáció tagja lennénk az EU-tagsághoz képest? Nem vagyok tisztában az OF-ben az állami feladatok elosztásával.
Irány az EU, mi? Ezek, meg az oszlophoz szigszalagozások, oroszverések, sajnos egyre inkább a kőkorszaki csürhe jut szóhoz ukrajnában. Sajnos tényleg jobban járna most már mindenki, ha Putyin "rendet tenne".

"Putyin fél az energia és élelmiszer válságtól." :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 254
68 025
113
Remélem ezért megkapják ami visszajár.

Ezeket így csinálják:
Így lövik az ukrán harcosok Donyeck és Gorlovka városát a német PzH 2000 önjáró lövegekből.
A tűzgyorsaság lenyűgöző...
Erdekes hogy ezek par nap alatt betanultak ra, a mi katonaink meg fel evig szuttyognek majd rajt jo penzert nemetben...
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
‼️☠️ Zelenszkij elrendelte a dél-ukrajnai tengerparti területek elfoglalását, az AFU ehhez több millió katonát gyűjt össze A védelmi minisztérium vezetője, Olekszij Reznyikov a The Timesnak elmondta, hogy a szóban forgó területek létfontosságúak az ország gazdasága számára: "Megértjük, hogy politikailag ez nagyon szükséges az országunk számára. Az elnök utasította a legfelsőbb katonai vezetést, hogy dolgozzon ki terveket. Ezután a vezérkar azt mondja, hogy szükségünk van A, B, C... Ez a munkám. Leveleket írok a partnerországokban dolgozó kollégáknak." t.me/RVvoenkor
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 131
23 128
113
‼️☠️ Zelenszkij elrendelte a dél-ukrajnai tengerparti területek elfoglalását, az AFU ehhez több millió katonát gyűjt össze A védelmi minisztérium vezetője, Olekszij Reznyikov a The Timesnak elmondta, hogy a szóban forgó területek létfontosságúak az ország gazdasága számára: "Megértjük, hogy politikailag ez nagyon szükséges az országunk számára. Az elnök utasította a legfelsőbb katonai vezetést, hogy dolgozzon ki terveket. Ezután a vezérkar azt mondja, hogy szükségünk van A, B, C... Ez a munkám. Leveleket írok a partnerországokban dolgozó kollégáknak." t.me/RVvoenkor

Rendesen olyan, mint ha Ukrajnaban nemcsak hogy alanyi jogon jarnanak a tudatmodosito dolgok, hanem egyenesen kotelezo is a hasznalatuk.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93

Ukrajna védelmi minisztere elismerte az ukrán hadsereg súlyos veszteségeit és kimerültségét​


Az ukrán hadsereget frissíteni és újra fel kell szerelni, az ukrán fegyveres erők egységei súlyos veszteségeket szenvedtek. Ezt Oleksij Reznyikov ukrán védelmi miniszter nyilatkozta a The Wall Street Journalnak adott interjújában.

⢀⣠⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⣠⣤⣶⣶
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⢰⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⣀⣀⣾⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⡏⠉⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠈⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠛⠉⠁⠀⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠙⠿⠿⠿⠻⠿⠿⠟⠿⠛⠉⠀⠀⠀⠀⠀⣸⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣄⠀⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣴⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠠⣴⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟⠀⠀⢰⣹⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣷⠀⠀⠀⠸⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠈⠉⠀⠀⠤⠄⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⢿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢾⣿⣷⠀⠀⠀⠀⡠⠤⢄⠀⠀⠀⠠⣿⣿⣷⠀⢸⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⢄⠀⢀⠀⠀⠀⠀⠉⠉⠁⠀⠀⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
820
7 499
93

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 242
113
Mivel pl az orosz Szu-35 minden tekintetben fölényben vannak az ukrán Mig-29-l szemben, így az ilyen repüléseket a donyecki fronton csak az amerikai realtime légtérfigyelés segítségével lehet a siker esélyével végrehajtani.Amúgy ez az ukrán katonai sajtóban nyilt titok...
Um, itt szerintem van egy kis kavargatás.
Mikor én ugyanezt említettem, sokan javítottak, hogy az E-3 ugye radarhorizont miatt ezt nem teheti meg a keleti megyékben. Akkor nem mentem bele, mert nem helye itt a konteózásnak - de az elejétől fogva van egy olyan sanda gyanúm, hogy az USAF itt teszteli a multistatikus rendszereket - pontosabban azok LO drón és space based részeit.

A Red Flagek az elmúlt években a stealth gépek elleni eljárások és technikák kidolgozásáról szóltak főleg - ezek ugye főleg a mindenfelé szétszórt radarvevőkön alapulnak - vagyis az AWACS meg minden más kipumpál elképesztő energiát, aztán ezt a lehető legtöbb vevővel összeszedik és csinálnak belőle egy helyzetképet (stealth gépet nem olyan nehéz meglátni, csak tracket képezni iszonyat nehéz...). Csak utalásokat olvastam arról, hogy ezeket a vevőket LO drónokra (mint a Dark Star és hasonlók) pakolják, meg úgy igazából mindenre. Na mármost ezzel többek között jelentősen növelhető az AWACS (mint központ) hatótávolsága.

Igazából ezeken azért szoktam töprengeni, mert nehezen értettem meg az oroszok elsős időben elszenvedett veszteségeit. Úgy értem ok, hogy nagy haderő az ukrán meg tapasztalatlanság, stb... de a top szolgálatban álló légierejüknek az a hardware nem okozhatott volna gondot. Mégis, irtózatosan orrba verték őket (és ezt minden nagy szagértő azonnal előadta, hogy mekkora szar a ruszki légierő) - holott igazán semmi nem magyarázta a történteket.... és aztán azt sem, hogy hirtelen nagyon rendbe tették a légi helyzetképet (elvétve vannak veszteségek).

Mondom, semmi konteózás, mert nem a topic témája - de szerintem valahol erre kell keresni a RuAF teljesítményének fluktuációját, vagyis az USAF ide küldött rendszereinek zavarása/feltörése irányában. Mert az, hogy a NATO AWACS-ek ("nyílt titokként ismerve") irányítanak bármit is keleten vagy délen, szükségszerűen kell, hogy valamivel operáljon, mert sem Mordor, sem a Fekete Tenger fölött körözve nem tud érdemben dolgozni arrafelé...
Szerintem ez a háború sokkal mélyebb, mint aminek látszik.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Ghost of Vostok (bár ő valószínűleg valós), az első Su-35-ös ász mai termése, Mig-29 és Su-25 lelövése.


Asszem pár hete őt mentették Liszicsanszk-ból egy kisbusz hátuljában, miközben a másik videózta ahogy vérzik a lába...
WVQp0QE.jpg
Igazi tragikomikum, hogy most, hogy lesz ideje olvasni, megtudhatja, hogy át lett b@szva és fölöslegesen lövette el a lábát.

Pedig biztos mondta neki a fater, hogy sose legyél hülye, fiam.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Um, itt szerintem van egy kis kavargatás.
Mikor én ugyanezt említettem, sokan javítottak, hogy az E-3 ugye radarhorizont miatt ezt nem teheti meg a keleti megyékben. Akkor nem mentem bele, mert nem helye itt a konteózásnak - de az elejétől fogva van egy olyan sanda gyanúm, hogy az USAF itt teszteli a multistatikus rendszereket - pontosabban azok LO drón és space based részeit.

A Red Flagek az elmúlt években a stealth gépek elleni eljárások és technikák kidolgozásáról szóltak főleg - ezek ugye főleg a mindenfelé szétszórt radarvevőkön alapulnak - vagyis az AWACS meg minden más kipumpál elképesztő energiát, aztán ezt a lehető legtöbb vevővel összeszedik és csinálnak belőle egy helyzetképet (stealth gépet nem olyan nehéz meglátni, csak tracket képezni iszonyat nehéz...). Csak utalásokat olvastam arról, hogy ezeket a vevőket LO drónokra (mint a Dark Star és hasonlók) pakolják, meg úgy igazából mindenre. Na mármost ezzel többek között jelentősen növelhető az AWACS (mint központ) hatótávolsága.

Igazából ezeken azért szoktam töprengeni, mert nehezen értettem meg az oroszok elsős időben elszenvedett veszteségeit. Úgy értem ok, hogy nagy haderő az ukrán meg tapasztalatlanság, stb... de a top szolgálatban álló légierejüknek az a hardware nem okozhatott volna gondot. Mégis, irtózatosan orrba verték őket (és ezt minden nagy szagértő azonnal előadta, hogy mekkora szar a ruszki légierő) - holott igazán semmi nem magyarázta a történteket.... és aztán azt sem, hogy hirtelen nagyon rendbe tették a légi helyzetképet (elvétve vannak veszteségek).

Mondom, semmi konteózás, mert nem a topic témája - de szerintem valahol erre kell keresni a RuAF teljesítményének fluktuációját, vagyis az USAF ide küldött rendszereinek zavarása/feltörése irányában. Mert az, hogy a NATO AWACS-ek ("nyílt titokként ismerve") irányítanak bármit is keleten vagy délen, szükségszerűen kell, hogy valamivel operáljon, mert sem Mordor, sem a Fekete Tenger fölött körözve nem tud érdemben dolgozni arrafelé...
Szerintem ez a háború sokkal mélyebb, mint aminek látszik.
Pontosan erre asszociálok én is...
Megmagyarázhatatlan az egész történet. Minden elektronikai rendszer működik folyamatosan.
Semmi modern nagy mennyiségben, ami kötelékben alkalmazva van bevetve, gyakorlatilag pimpelt CCCP tech.
Amiket a kiállításokon bemutattak 0,001%-ban láthatóak.....
Aztán az hogy nincs, érdekes, mert el "Kalibr"-tak, "Cirkon"-oztak 2000+ egységet...
Valami nagyon nem kerek ezzel a hadjárattal.
Ez az egész sz@rság kezd a Spanyol polgárháborúra emlékeztetni.
( Persze, tudom , Ruszki Agitprop....)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 897
87 089
113
⢀⣠⣾⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠀⣠⣤⣶⣶
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⢰⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⣀⣀⣾⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⡏⠉⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠀⠀⠀⠈⠛⢿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠿⠛⠉⠁⠀⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⡀⠀⠀⠀⠀⠙⠿⠿⠿⠻⠿⠿⠟⠿⠛⠉⠀⠀⠀⠀⠀⣸⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣷⣄⠀⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣴⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠏⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠠⣴⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡟⠀⠀⢰⣹⡆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⣭⣷⠀⠀⠀⠸⣿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠈⠉⠀⠀⠤⠄⠀⠀⠀⠉⠁⠀⠀⠀⠀⢿⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⢾⣿⣷⠀⠀⠀⠀⡠⠤⢄⠀⠀⠀⠠⣿⣿⣷⠀⢸⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⡀⠉⠀⠀⠀⠀⠀⢄⠀⢀⠀⠀⠀⠀⠉⠉⠁⠀⠀⣿⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣧⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⣿⣿
⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⣿⠃⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⣿⣿
Pedig!!!


:D
 
W

Wilson

Guest
Um, itt szerintem van egy kis kavargatás.
Mikor én ugyanezt említettem, sokan javítottak, hogy az E-3 ugye radarhorizont miatt ezt nem teheti meg a keleti megyékben. Akkor nem mentem bele, mert nem helye itt a konteózásnak - de az elejétől fogva van egy olyan sanda gyanúm, hogy az USAF itt teszteli a multistatikus rendszereket - pontosabban azok LO drón és space based részeit.

A Red Flagek az elmúlt években a stealth gépek elleni eljárások és technikák kidolgozásáról szóltak főleg - ezek ugye főleg a mindenfelé szétszórt radarvevőkön alapulnak - vagyis az AWACS meg minden más kipumpál elképesztő energiát, aztán ezt a lehető legtöbb vevővel összeszedik és csinálnak belőle egy helyzetképet (stealth gépet nem olyan nehéz meglátni, csak tracket képezni iszonyat nehéz...). Csak utalásokat olvastam arról, hogy ezeket a vevőket LO drónokra (mint a Dark Star és hasonlók) pakolják, meg úgy igazából mindenre. Na mármost ezzel többek között jelentősen növelhető az AWACS (mint központ) hatótávolsága.

Igazából ezeken azért szoktam töprengeni, mert nehezen értettem meg az oroszok elsős időben elszenvedett veszteségeit. Úgy értem ok, hogy nagy haderő az ukrán meg tapasztalatlanság, stb... de a top szolgálatban álló légierejüknek az a hardware nem okozhatott volna gondot. Mégis, irtózatosan orrba verték őket (és ezt minden nagy szagértő azonnal előadta, hogy mekkora szar a ruszki légierő) - holott igazán semmi nem magyarázta a történteket.... és aztán azt sem, hogy hirtelen nagyon rendbe tették a légi helyzetképet (elvétve vannak veszteségek).

Mondom, semmi konteózás, mert nem a topic témája - de szerintem valahol erre kell keresni a RuAF teljesítményének fluktuációját, vagyis az USAF ide küldött rendszereinek zavarása/feltörése irányában. Mert az, hogy a NATO AWACS-ek ("nyílt titokként ismerve") irányítanak bármit is keleten vagy délen, szükségszerűen kell, hogy valamivel operáljon, mert sem Mordor, sem a Fekete Tenger fölött körözve nem tud érdemben dolgozni arrafelé...
Szerintem ez a háború sokkal mélyebb, mint aminek látszik.
A háború kezdete óta olvasom a Pentagon Ukrajnáról szóló sajtótájékoztatóinak a leiratát, és ott a sajtótájékoztatót tartó védelmi illetékes nem egy alkalommal az újságírói kérdesekre válaszolva gyakorlatilag elismerte, hogy tökéletesen tisztában vannak az Ukrajna feletti így a donbaszi front feletti
real time légi helyzetképpel, legutóbb akkor ismerte el, amikor egy újságíró arra kérdezett rá, hogy az ukránoknak szánt 4 db Grey Eagle csapásmérő drónokkal kapcsolatban nem félnek-e attól, hogy gyorsan le fogja lőni az orosz légvédelem.Amúgy ha az ukrik megkapják őket és bevetik a jól kiépített orosz légvédelemmel ellátott frontszakaszokon akkor az oroszok gyorsan lefogják őket lőni.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ez sem fog már meghülyülni!
Pont ilyen nyilatkozatokra van még nagy szükség most. Kurva keménynek hiszik magukat ezek a polákok a jenkik lába mellől.