[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 582
4 824
113
Ahogy gondolod de pl én sem indifferensnek sem közhelyesen nem érzem azt a kijelentését amelyben azt mondja, hogy az orosz haderő 2 hónap alatt csupán 40 km tudott előrehaladott Donbaszban mindezt nagy véraldozatok mellett, és szintén nem közhelyes és indifferens az a kijelentése sem, hogy a meglévő és beérkező nyugati nehézfegyverzettel elsősorban a Himarssal bizony már eddig is és a jövőben is komoly csapást mérnek az Ukrajnában harcoló orosz haderő utánpótlására vezetési pontjaira stb, amellyel komolyan megtudják akasztani a Donbaszban eddig látott orosz a tüzérségre épülő taktikát.

És erre a bizonyítékot pont az oroszok szolgáltatják amikor Sojgu vezetésével hajtóvadászatot hirdettek az ukránok nyugati tüzérségi eszközeivel elsősorban a Himarsokkal szemben.
És ezt eddig kb 8-10 Himars váltotta ki az oroszokból.

1) Oroszország nem siet, mert a Nyugatot a saját szankciói verik agyon. Tehát nem az ukrán harcmezőn győzik le a Nyugatot.
2) A Himars még akár atomcsapást is kiválthat az oroszokból. Surprise, surprise. Ugye nem gondoltad volna. Gondolom ennek is örülsz, ha már annak örülsz, hogy 8-10 Himars-tól összevissza futkosnak. Erre mondom, hogy a hatás akár még nagyobb is lehet.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
Tehát, ha jól értem, az a bizonyíték arra, hogy a hűtőt az oroszok lopták, hogy az ajtaján a garanciafelirat ukrán nyelvű.
Értem.
Az nem lehet, hogy Ukrajna exportál(t) hűtőszekrényt Oroszországba, és vették?
Mer' azé' a két ország között nem nulla a kereskedelmi kapcsolat, úgy lehet még most sem, pláne 2 évvel ezelőtt.
Sőt, olyan finomságokba már ne is menjünk bele, hogy lehet, a hűtő 5 éves, csak rajta hagyták az azóta lejárt 2 éves garanciacímkét.
Ha Oroszországban került volna forgalomba, akkor nagyon szokatlan lenne az ukrán címke.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nagyon kellene nekik az energiahordozó, műtrágya, gabona, és persze a technológia import is, már nem tudnak hova lemenni kutyába lassan azoknak, akik még szóba állnak velük.

Nagyon vegyesek az érzéseim velük szemben, mert egyrészt egy igazi kegyetlen komcsi rezsim, másfelől azért megsüvegelendő, hogy nagoyn nem nekik lejt a pálya, de még mindig kitartanak, plusz a parádéik is elég menők!
Ja, nagyon menő ahogy kitartanak (a szűk vezető elit). Csak közben a nép éhendöglik.
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Nagyon kellene nekik az energiahordozó, műtrágya, gabona, és persze a technológia import is, már nem tudnak hova lemenni kutyába lassan azoknak, akik még szóba állnak velük.

Nagyon vegyesek az érzéseim velük szemben, mert egyrészt egy igazi kegyetlen komcsi rezsim, másfelől azért megsüvegelendő, hogy nagoyn nem nekik lejt a pálya, de még mindig kitartanak, plusz a parádéik is elég menők!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ahogy gondolod de pl én sem indifferensnek sem közhelyesen nem érzem azt a kijelentését amelyben azt mondja, hogy az orosz haderő 2 hónap alatt csupán 40 km tudott előrehaladott Donbaszban mindezt nagy véraldozatok mellett, és szintén nem közhelyes és indifferens az a kijelentése sem, hogy a meglévő és beérkező nyugati nehézfegyverzettel elsősorban a Himarssal bizony már eddig is és a jövőben is komoly csapást mérnek az Ukrajnában harcoló orosz haderő utánpótlására vezetési pontjaira stb, amellyel komolyan megtudják akasztani a Donbaszban eddig látott orosz a tüzérségre épülő taktikát.

És erre a bizonyítékot pont az oroszok szolgáltatják amikor Sojgu vezetésével hajtóvadászatot hirdettek az ukránok nyugati tüzérségi eszközeivel elsősorban a Himarsokkal szemben.
És ezt eddig kb 8-10 Himars váltotta ki az oroszokból.
Oké akkor vegyük sorra amit említettél: 2 hónap alatt 40 kilométer haladás, ez konkrétan hazugság és indifferens is, mert csak a nyugat állítja, hogy lassú az orosz haladás, az oroszok elégedettek a sebességgel, mert ez kell ahhoz, hogy biztonságosan haladjanak. A nagy véráldozatok árán az relatív, de mindenképp nagyobb véráldozatot okoztak mint amit elszenvedtek. Komoly csapást mértek az ukránok az relatív, de mindenképp komolyabbakat szenvedtek el mint amit mértek. Komolyan meg tudják akasztani az orosz taktikát, ez is relatív, én nem látom, hogy megakadtak volna mióta ott a himars. Az nem bizonyíték, hogy az oroszok célzottan vadásszák le a himarsokat, eddig is levadásztak minden nyugati cuccot. Tekintve, hogy a hírszerzést, kiképzést és fegyverzetet tekintve az oroszok ukrajnában a NATO ellen harcolnak, egész jól teljesítenek, tehát szánalmasak ezek az augusztusi totális ukrán győzelmet jósoló sarlatánok. Te sem gondolhatod komolyan, hogy augusztusban összeomlik és megfutamodik az orosz hadsereg, márpedig ezt szajkózza az ukrán propaganda, és az innen onnan előrángatott beszélő fejei. Vannak objektívebb és hadászatilag komolyabban vehető források, amelyek nem az orosz és az ukrán propagandát mondják fel, szerintem érdemesebb azok mentén latolgatni az esélyeket, és nem az együgyű bulvármédia szintjén.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
orosz haderő 2 hónap alatt csupán 40 km tudott előrehaladott Donbaszban
No,ezért jók a térképek.Jol látszik rajta,hogy az oroszok nagyon lassan haladnak.A hadműveleti helyzet adná magát egy katlan létrehozására-de a ruszkik nem tudják megcsinálni.A hagyományos orosz húsdaráló harcászat megy-egyszerűen van hús,amit beledobhatnak a darálóba.
Zsukov sir és átkozódik a pokolban.
 
W

Wilson

Guest
Oké akkor vegyük sorra amit említettél: 2 hónap alatt 40 kilométer haladás, ez konkrétan hazugság és indifferens is, mert csak a nyugat állítja, hogy lassú az orosz haladás, az oroszok elégedettek a sebességgel, mert ez kell ahhoz, hogy biztonságosan haladjanak. A nagy véráldozatok árán az relatív, de mindenképp nagyobb véráldozatot okoztak mint amit elszenvedtek. Komoly csapást mértek az ukránok az relatív, de mindenképp komolyabbakat szenvedtek el mint amit mértek. Komolyan meg tudják akasztani az orosz taktikát, ez is relatív, én nem látom, hogy megakadtak volna mióta ott a himars. Az nem bizonyíték, hogy az oroszok célzottan vadásszák le a himarsokat, eddig is levadásztak minden nyugati cuccot. Tekintve, hogy a hírszerzést, kiképzést és fegyverzetet tekintve az oroszok ukrajnában a NATO ellen harcolnak, egész jól teljesítenek, tehát szánalmasak ezek az augusztusi totális ukrán győzelmet jósoló sarlatánok. Te sem gondolhatod komolyan, hogy augusztusban összeomlik és megfutamodik az orosz hadsereg, márpedig ezt szajkózza az ukrán propaganda, és az innen onnan előrángatott beszélő fejei. Vannak objektívebb és hadászatilag komolyabban vehető források, amelyek nem az orosz és az ukrán propagandát mondják fel, szerintem érdemesebb azok mentén latolgatni az esélyeket, és nem az együgyű bulvármédia szintjén.
Na akkor miért lenne hazugság, hogy az oroszok 40 km haladtak két hónap alatt Donbaszban?

És mivel mind a két fél a legszigorúbban titkolja a veszteségi adatokat, te ezen kijelentésedet mire alapozod?
Mikor egy városi harcban a támadófél mindig nagyobb veszteségeket szenved el mint a védekező fél, közel egyenlő feltételek esetén.

"de mindenképp nagyobb véráldozatot okoztak mint amit elszenvedtek."

Ez a kijelentésed pedig szerintem némi kiigazításra szorul..

"Komolyan meg tudják akasztani az orosz taktikát, ez is relatív, én nem látom, hogy megakadtak volna mióta ott a himars. Az nem bizonyíték, hogy az oroszok célzottan vadásszák le a himarsokat, eddig is levadásztak minden nyugati cuccot."

Elösször is az az ukrán 8-10 Himars csak kb 2 hete működik Donbaszban és Hersonban ez idő alatt vagy 20 lőszerraktárat vezetési és logisztikai pontot semmisített meg az orosz haderő hátországban.

És amikor maga Sojgu érzi annak szükségét, hogy az orosz haderőt a nyugati tüzérség és elsősorban a Himarsok felkutatására és megsemmisítésére utasítsa, és emelett csak a Himarsok felderítésére és elpusztítására 200 az orosz különleges erők kötelékébe tartozó katonát akar bevetni (amelyért nyugati fegyverzettel szerelnek fel), akkor én szerintem nem kell ennél nagyobb egyértelmű bizonyíték (ennek a viszonylag csekély mennyiségű) Himarsok hatékonyságával kapcsolatban.

És ha észrevettem a konkrétumok között én nem említettem semmilyen augusztusi orosz összeomlást, megjegyzem az idézet interjúban sincs ilyen.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha Oroszországban került volna forgalomba, akkor nagyon szokatlan lenne az ukrán címke.

Mondjuk elvileg előfordulhat, ukrajnába szánt hűtőt már nem volt értelme leszállítani, ezért betolták az orosz piacra (szeretnek róla elfelejtkezni, de ukrajna mint fizetőképes piac megszűnt létezni).
De valószínűbb a zsákmány, szerintem ha nem kell sok katona akkor is elvisz valamit csak a hecc/versengés kedvéért...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Az 40 km előrenyomulás 2 hónap alatt mennyi ukrán élőerőt és technikát darált le???
Sokat-de azért megfizettek a saját darálóba dobott erőikkel.
És mennyit daráltak volna le,ha képessek a manőverező harcászatra?Ja,a komplett ukrán dombaszi erőcsoportositást,sokkal kisebb saját veszteség mellet....
Ez nem azt jelenti,hogy ne tudnák ebbe a felőrlő harcban legyőzni az ukránokat,mert letudják.Egyszerűen csak mert nagyobbak,több darálnivalójuk van.
De ez a muszka sereg nem az a muszka sereg,mi komoly veszélyt jelentene a NATOra.