[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 758
48 013
113
Nem, 44-ben sem tartottunk ki, ha mond neked valamit (és gondolom igen) a margaréta hadművelet akkor tudhatod, hogy onnantól az ország nem önszántából folytatta a németek oldalán a harcot.
@mindenen kívül Ajánlott olvasmány, mert bár a könyv nagy része Budapest ostromáról szól, viszont az első 10-20 oldal a magyar világháborús részvételről, és arról, hogy szó szerint belerugdosta a német az országot a jóba:
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 514
12 970
113
3 híd köti össze Szeverodonyeck városát Liszicsanszkkal. Ebből 1-et az oroszok rongáltak meg. 2-őt az ukránok robbantottak fel. Másik dolog, hogy a Dnyepren továbbra is megvannak a hidak. Zaporozsie, Dnyepropetrovszk-ezeken jön az ukrán utánpótlás a Donbassba. Érthetelen, hogy nem bombázták szét az oroszok.Ugyanúgy a vasútvonalakat is.

Hacsak nem az van, de bárki mondhat jobb indokot is, amit írtam.
Várják és elpusztítják a folyanatosan csepegő utánpótlást.
Egyszerűbb, mintha egy tényleg erőteljes csoportot alakítanának ki a "folyón túl".
Így kiegyenlítetebbnek tűnő harba meg folyamatosan tömik bele a veszteségnek valót az ukránok.
Fél nato haderőt elpocsékolnak támogatásként. Mire befejeződik, még a nato országoknak sem lesz ütőképes haderejük.
Szerintem ennél jobb fogatókönyv nincs arra, hogy harcban hogy lehet leküzdeni a natot.. élőerőben is jobb így a lengyelekkel, más nato országok zsoldosként burkolt állományával harcolni, mint közvetlen konfrontációba kerülni.
 
W

Wilson

Guest
7 nappal ezelőtti bejegyzés....

Sztahanov ma​


Éjszaka egy ukrán drón pár órán keresztül repült Sztahanov felett.
Az emberek hallgatnak-hallgatnak, figyelnek-hallgatnak, figyelnek-hallgatnak... hívják a katonaságot - "Hé, halljátok az ukrán drónt? Zavar? Talán meg kéne próbálni lelőni?"

Mit csinált az ukrán drón éjjel Sztahanov felett? Az ukrán drón azt kereste, hol haladnak most lőszeres teherautók oszlopai az üres városon a kijárási tilalom idején. Természetesen megtalálta. Ami ezután következik, az nyilvánvaló. Reggel felé repültek oda, és így néz ki Sztahanov ma délután.


 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 514
12 970
113
7 nappal ezelőtti bejegyzés....

Sztahanov ma​


Éjszaka egy ukrán drón pár órán keresztül repült Sztahanov felett.
Az emberek hallgatnak-hallgatnak, figyelnek-hallgatnak, figyelnek-hallgatnak... hívják a katonaságot - "Hé, halljátok az ukrán drónt? Zavar? Talán meg kéne próbálni lelőni?"

Mit csinált az ukrán drón éjjel Sztahanov felett? Az ukrán drón azt kereste, hol haladnak most lőszeres teherautók oszlopai az üres városon a kijárási tilalom idején. Természetesen megtalálta. Ami ezután következik, az nyilvánvaló. Reggel felé repültek oda, és így néz ki Sztahanov ma délután.



Ez most mi? A számok törvénye miatt jó eséllyel ukrán szmercs csapás vagy nyugati agitprop mese?


Ez hasonló ehhez, már csak a sziváeványos zászló hiányzik.
Ki gondokta volna:
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Arti dolgozik:

Google blokkolva lett a DNR-ben és az LNR-ben

Az Orosz Fegyveres Erők megsemmisítettek négy amerikai gyártmányú HIMARS rakétavetőt, amelyeket július 5. és 20. között adtak át Ukrajnának; ☠️
Az orosz erők megsemmisítették a Fekete Százak ideiglenes állomáshelyét egy kramatorszki iskolában, akár 300 fegyverest is likvidáltak;
Az orosz légvédelmi erők az éjszaka folyamán 12 ukrán UAV-t lőttek le a Harkivi területen és a DNR-ben, és elfogtak két Uragan többszörös rakétavetőt;
Az RF Fegyveres Erők egy ütegelhárító harc részeként négy szakasz Grad MLRS-t, 24 szakasz D-20-as ágyúval felszerelt tüzérségi szakasz D-20-as ágyúkat nyomott el; ✈️
Az Orosz Föderáció megsemmisítette az 59. AFU motorizált gyalogsági brigád rakéta- és tüzérségi fegyverek raktárát Mykolájivban, megsemmisítve az AFU 30 katonáját.
Bővebben a Védelmi Minisztérium tájékoztatójában: https://t.me/rusvesnasu/20975
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ad.1. ugyanazokkal a modellekkel bírnak, mint az Oroszok, tehát kilőhetők
Ellentétben mondjuk az Abramssal, vagy leo2 A7-el amik szintén. Ugyanazokkal a fegyverekkel. Sőőt, nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy a kurdok, vagy a jemeni papucsosok nem régebbi verziókat használnak konzervnyitónak...
Az Oroszok töménytelen mennyiségű, ordenáré modernizáció, közpénztemető, de a műveletekhez így is elégséges, több százas, vagy akár ezres T-72-est és T-80-ast mozgósítottak, addig az Ukránok harckocsijaiból mennyi is van ?
ez megint mi? Mennyit mozgósítottak? Valami hiteles adatot plíííz
Igazábol ez a háború nagyon hasonlit a koreai háborúhoz.Akkor az usak külügyminiszter az amcsi érdekszféra meghatározásnál kifelejtette Dél Koreát a nyilatkozatban-és az északiak támadtak,mert ezt szabad jelzésnek vették.
Ja, nagyon hasonlít. Leszámítva persze a népírtást. Mármint amit az USA hajtott végre Dél-Kóreában. Ja de várj, megvan, csak most az ukránok csinálták.
az amúgy is gyenge logisztikájukat,nem lehetetlen.
Miért gyenge a logisztikájuk?
Ez pont kiváló példa arra miért is tértek át az elmúlt 30 évben a precíziós bombákra a nyugati haderőknél.
Mert drága? Eddig nem igazán bizonyított. Legfeljebb azt, hogy 2 nap alatt egy líbia ellen el tudták lövöldözni.
Képes több generáción átívelő, hosszú távú stratégia mentén tervezni és cselekedni. Ezzel szemben Putyler, és általában a ruszki önző. Azonnal akar mindent, erőszakosan, ész nélkül. Ha nem megy akkor több erőszakkal, nem több ésszel.
Már párszor akartam kérdezni sokakat, de ti amúgy ismeritek is Kína történelmét, vagy csak nyomjátok a mantrát?
Cześć, jesteś słowakiem, tak?

Myślę, że to jest wasz interes, żeby Węgry odbiły Zakarpacie. Tak (nawet jeśli tylko na małej długości) wróciłaby granica Polsko-Węgierska i ani Polsce, ani Węgrom nie byłoby ważne naprawienie jej przez Słowację.
Oprucz tego Węgrom zajełoby około 100-150 lat dopasowanie Zakarpacie, więc oni nie mieliby sił atakować kogokolwiek.
To jasna, że Węgry już się ileś zregenerowały, każdego do okoła interesem jest, żeby oni nie skupiali się na nich.
íme egy igazi jóbarát :D
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
@laci74 , @Centquri prime , @SenkiFia , @cirqle
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Nem az a magyar erdek is?? Nektek faj, ha mas erdeke megegyezik a magyar erdekkel??
Irtam ra ket ervet is ami szerintem szlovak szempontbol fontos: ha letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre. Szerintem ez szlovak szempontbol igenis fontos. Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja. Az is szerintem fontos a szlovakoknak, hogy addig a legalabb 100 evig amig Magyarorszag Karpatalja visszaintergralasaval lesz elfoglalva, addig sem tudja majd Szlovakiat tamadni. Es 100 ev nagy ido. Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik. Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan. De attol meg (szerintem) szlovakia erdeke az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpatlajat. (Es Lengyelorszage is, mert ahogy irtam, igy, ha rovid szakaszon is, de helyreallna a magyar-lengyel hatar, bar megertem, hogy az oroszoknak ez is fajna.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 051
92 107
113
Egyébként ennek a valószínű mérész moszkvai tárgyalásnak az lehet az oka, hogy különben Magyarország még nagyobbat szívna... ennek tudatában lesz, ami lesz, folytatjuk Oroszországgal az együttműködést...
de hogy ezért mit kapunk a Nyugattól, na azt nem tudom...
valószínű ezt érezték át a Lavrov mellett ülő orosz tárgyaló felek is...
Merész nem merész azt nem tudom, de vegyük azt is figyelembe, hogy szerdán New York, csütörtökön Moszkva.

Jó konteosként vannak ötleteim.
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
774
7 094
93

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
@laci74 , @Centquri prime , @SenkiFia , @cirqle
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Nem az a magyar erdek is?? Nektek faj, ha mas erdeke megegyezik a magyar erdekkel??
Irtam ra ket ervet is ami szerintem szlovak szempontbol fontos: ha letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre. Szerintem ez szlovak szempontbol igenis fontos. Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja. Az is szerintem fontos a szlovakoknak, hogy addig a legalabb 100 evig amig Magyarorszag Karpatalja visszaintergralasaval lesz elfoglalva, addig sem tudja majd Szlovakiat tamadni. Es 100 ev nagy ido. Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik. Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan. De attol meg (szerintem) szlovakia erdeke az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpatlajat. (Es Lengyelorszage is, mert ahogy irtam, igy, ha rovid szakaszon is, de helyreallna a magyar-lengyel hatar, bar megertem, hogy az oroszoknak ez is fajna.)
Engem csak az dühít, hogy egy magyar fórumon lengyel kriksz-krakazokat kell olvassak.
Ha dobtál volna egy magyar fordítást is, mert én pl. nem tudok lengyelül, nem lenne probléma.
Nem a tartalommal van a bajom..
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 127
113
Ha adják, elfogadjuk és integráljuk. De..... visszavenni nem szabad addig, míg az Ukrajna nevű ország létezik, mert az agresszió, hiába bólogatnak rá. De, Nektek, Lengyeleknek sem ajánlanám addig a bevonulást az ősi lengyel földre, míg Ukrajna létezik, mert az illegális lenne, hiába engedi, sőt, kéri Zelenszkij. Az a háború azonnali eszkalációját jelentené (ha csak..nem ez a cél).
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 963
5 916
113

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
160
1 814
93

Újra jön a gáz az Északi Áramlat I. gázvezetéken​


németek attól tartottak, hogy többet egyáltalán nem áramlik majd hozzájuk gáz a vezetéken át.

Megoldódott az Északi Áramlat I. nevű gázvezeték problémája: csütörtöktől ismét érkezik az orosz gáz a vezetéken át, ami Oroszország és Németország között terül el. A Reuters azt írta: közép-európai idő szerint csütörtök reggel 6 és reggel 7 óra között 21 388 236 kWh/h volt a korábbi nulla helyett.

Azt még nem tudni, hogy pontosan mekkora gázmennyiség áramlik a vezetéken át Németországba, de az üzemeltető Nord Stream AG a gázáramlás felfutása eltart egy ideig.

Az jó hír, hogy a 0 helyett az első órában már 2,145 millió normál köbméter gáz jött, de ez még európai viszonylatban nagyon kevés! Gondolom, ezért is kértünk még 700 milló köbmétert. Jó lenne, ha 2-es vezetéket is üzembehelyeznék, mert nagyon nagy a lemaradás.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 028
7 257
113
@laci74 , @Centquri prime , @SenkiFia , @cirqle
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Nem az a magyar erdek is?? Nektek faj, ha mas erdeke megegyezik a magyar erdekkel??
Irtam ra ket ervet is ami szerintem szlovak szempontbol fontos: ha letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre. Szerintem ez szlovak szempontbol igenis fontos. Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja. Az is szerintem fontos a szlovakoknak, hogy addig a legalabb 100 evig amig Magyarorszag Karpatalja visszaintergralasaval lesz elfoglalva, addig sem tudja majd Szlovakiat tamadni. Es 100 ev nagy ido. Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik. Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan. De attol meg (szerintem) szlovakia erdeke az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpatlajat. (Es Lengyelorszage is, mert ahogy irtam, igy, ha rovid szakaszon is, de helyreallna a magyar-lengyel hatar, bar megertem, hogy az oroszoknak ez is fajna.)
te aztán nagyon optimista vagy a soviniszta tót testvérekkel kapcsolatban...tenni szart se tudnak mert éppen most effektíve leszerelték a hadseregüket, de a rettegésük új tetőfokra törne.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az jó hír, hogy a 0 helyett az első órában már 2,145 millió normál köbméter gáz jött, de ez még európai viszonylatban nagyon kevés! Gondolom, ezért is kértünk még 700 milló köbmétert. Jó lenne, ha 2-es vezetéket is üzembehelyeznék, mert nagyon nagy a lemaradás.

A tárgyalás része volt, hogy mi mostantól minden gázt a balkáni útvonalon át kapunk, északi áramlaton semmit sem küldenek nekünk (gondolom nehogy ellopja a fejlett nyugat).
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Ha adják, elfogadjuk és integráljuk. De..... visszavenni nem szabad addig, míg az Ukrajna nevű ország létezik, mert az agresszió, hiába bólogatnak rá. De, Nektek, Lengyeleknek sem ajánlanám addig a bevonulást az ősi lengyel földre, míg Ukrajna létezik, mert az illegális lenne, hiába engedi, sőt, kéri Zelenszkij. Az a háború azonnali eszkalációját jelentené (ha csak..nem ez a cél).
Hadd kérdezzem már meg a tisztánlátás kedvéért,hogy milyen ösi lengyel földröl beszélsz te Ukrajnában?Mert ha Lvovról és attól keletebbre fekvö területekröl,akkor javaslom,hogy nézz utána a Kijevi Rusznak,ezen belül a Halicsi Fejedelemségnek,és tudni fogod hogyan került lengyel kézre.És ettöl a pillanattól kezdve felejtsük el az ösi polyák földet Ukrajnában,és többé ezen a fórumon ne vesztegessünk rá karaktereket.