[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
167
1 889
93

Újra jön a gáz az Északi Áramlat I. gázvezetéken​


németek attól tartottak, hogy többet egyáltalán nem áramlik majd hozzájuk gáz a vezetéken át.

Megoldódott az Északi Áramlat I. nevű gázvezeték problémája: csütörtöktől ismét érkezik az orosz gáz a vezetéken át, ami Oroszország és Németország között terül el. A Reuters azt írta: közép-európai idő szerint csütörtök reggel 6 és reggel 7 óra között 21 388 236 kWh/h volt a korábbi nulla helyett.

Azt még nem tudni, hogy pontosan mekkora gázmennyiség áramlik a vezetéken át Németországba, de az üzemeltető Nord Stream AG a gázáramlás felfutása eltart egy ideig.

Az jó hír, hogy a 0 helyett az első órában már 2,145 millió normál köbméter gáz jött, de ez még európai viszonylatban nagyon kevés! Gondolom, ezért is kértünk még 700 milló köbmétert. Jó lenne, ha 2-es vezetéket is üzembehelyeznék, mert nagyon nagy a lemaradás.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 607
113
@laci74 , @Centquri prime , @SenkiFia , @cirqle
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Nem az a magyar erdek is?? Nektek faj, ha mas erdeke megegyezik a magyar erdekkel??
Irtam ra ket ervet is ami szerintem szlovak szempontbol fontos: ha letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre. Szerintem ez szlovak szempontbol igenis fontos. Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja. Az is szerintem fontos a szlovakoknak, hogy addig a legalabb 100 evig amig Magyarorszag Karpatalja visszaintergralasaval lesz elfoglalva, addig sem tudja majd Szlovakiat tamadni. Es 100 ev nagy ido. Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik. Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan. De attol meg (szerintem) szlovakia erdeke az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpatlajat. (Es Lengyelorszage is, mert ahogy irtam, igy, ha rovid szakaszon is, de helyreallna a magyar-lengyel hatar, bar megertem, hogy az oroszoknak ez is fajna.)
te aztán nagyon optimista vagy a soviniszta tót testvérekkel kapcsolatban...tenni szart se tudnak mert éppen most effektíve leszerelték a hadseregüket, de a rettegésük új tetőfokra törne.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az jó hír, hogy a 0 helyett az első órában már 2,145 millió normál köbméter gáz jött, de ez még európai viszonylatban nagyon kevés! Gondolom, ezért is kértünk még 700 milló köbmétert. Jó lenne, ha 2-es vezetéket is üzembehelyeznék, mert nagyon nagy a lemaradás.

A tárgyalás része volt, hogy mi mostantól minden gázt a balkáni útvonalon át kapunk, északi áramlaton semmit sem küldenek nekünk (gondolom nehogy ellopja a fejlett nyugat).
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Ha adják, elfogadjuk és integráljuk. De..... visszavenni nem szabad addig, míg az Ukrajna nevű ország létezik, mert az agresszió, hiába bólogatnak rá. De, Nektek, Lengyeleknek sem ajánlanám addig a bevonulást az ősi lengyel földre, míg Ukrajna létezik, mert az illegális lenne, hiába engedi, sőt, kéri Zelenszkij. Az a háború azonnali eszkalációját jelentené (ha csak..nem ez a cél).
Hadd kérdezzem már meg a tisztánlátás kedvéért,hogy milyen ösi lengyel földröl beszélsz te Ukrajnában?Mert ha Lvovról és attól keletebbre fekvö területekröl,akkor javaslom,hogy nézz utána a Kijevi Rusznak,ezen belül a Halicsi Fejedelemségnek,és tudni fogod hogyan került lengyel kézre.És ettöl a pillanattól kezdve felejtsük el az ösi polyák földet Ukrajnában,és többé ezen a fórumon ne vesztegessünk rá karaktereket.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 445
113
Hadd kérdezzem már meg a tisztánlátás kedvéért,hogy milyen ösi lengyel földröl beszélsz te Ukrajnában?Mert ha Lvovról és attól keletebbre fekvö területekröl,akkor javaslom,hogy nézz utána a Kijevi Rusznak,ezen belül a Halicsi Fejedelemségnek,és tudni fogod hogyan került lengyel kézre.És ettöl a pillanattól kezdve felejtsük el az ösi polyák földet Ukrajnában,és többé ezen a fórumon ne vesztegessünk rá karaktereket.
Kedves 1valaki!
Ősi lengyel föld az, amit a lengyelek ősi lengyel földnek gondolnak. Az, hogy Te vagy Én mit gondolunk erről, az irreleváns..
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Ahogy leírtad.
És neem, nem az a baj, hogy lengyelül.
a letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre.
Mondjuk légyszíves ne nyilatkozz első körben Felvidékről. Mivel lehet neked hihetetlen, de igazából Lengyel-Magyar határ nem igazán célunk. Sőt ami azt illeti, ti is megszállva tartjátok a területeink egy részét. Szóval ugyanolyan rablók vagytok, sőt sokkal inkább, mert a Szlovákoknak nem volt állama, így, bár a mi kontónkra, de kaptak egyet, de nektek az ég világon semmi közötök az elrabolt földhöz.
Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja.
Szerintem meg logikus lenne, ha visszaállítanánk Lengyelország 1795-ös határait, akkor a németek és az oroszok is azzal lennének elfoglalva legalább 100 évig, hogy integrálják a lengyeleket a birodalomba, így nem tudnának ránk fókuszálni.
Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik.
A lehető legjobban fostok attól, hogy ahogy benő Szlovákia feje lágya, esetleg a közös múltat kezdik nézni, és akkor lehet itt is felmerül, hogy Branyiszkó, Ivongorod, és még rengeteg nagy csata hőseit nem a tátrán túl, hanem a közös államban látnánk szívesen. Egy generáció alatt eljutottunk a megbékélés szélére, talán még egy generáció, és mindkét oldalon meglesz a fogadókészség, arra, hogy egy dualista állam legyünk, ami tekintve a nyugat nyomulását, a Közép országainak érdeke lenne.
Csak te nem erre célzol, te arra célzol, hogy nézzétek, Magyarország kezd megerősödni, nektek az az érdeketek, hogy legyengüljön.
Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan
Hmm, miért is fáj, hogy itt is szart akartok keverni, mint a történelmetek alatt mindig? Nem fáj, dühít.
Kárpátalja nem azért kell, hogy visszajöjjön, mert lengyel-magyar határ, hanem azért, mert hazánk része Kárpátalja.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
dlaczego nie napiszesz do niego po węgiersku? on mówi po węgiersku, a to jest węgierskie forum..

szóval miért nem magyarul írsz neki ? beszél magyarul és ez egy magyar fórum ..
Te ezt orosz provokatorkent nyilvan nem erted, de segitek:
En meg ugy tanultam Magyarorszagon, hogy kulturalt nepek NEM kenyszeritik ra a nyelvuket masokra. Vannak kulturak amiknek a nyelvet erdemes megtanulni, mert ertekes. Ilyen a magyar nyelv is. Magyarorszag sohasem kenyszeritette ra a nyelvet masokra, epp ezert volt sikeres, ezert valt rengeteg tehetseges ember magyarra az evszazadok soran, aki eredetileg nem volt az, pl.: Damjanicz. Vagy sokan masok. Lengyelorszagban is nem veletlenul sokan onkent megtanulnak magyarul, nem olyanok mint en, aki ott elt es kotodik az orszaghoz, hanem idegenek, egyszeruen azert, mert nem kovetelik toluk a magyart, egyszeruen ez szabad valasztasuk. De amikor a szocializmusban MUSZAJ volt oroszul tanulni, na akkor az senkinek sem tetszett.
Ezzel szemben vannak olyan kulturak ami senkinek sem kell, ezert azokat torvenyel szoktak masokra kenyszeriteni, ilyen az ukran nyelv is. Neked ez furcsa lehet, de a magyarok nem ukranok, nem eroltetik ra a nyelvuket, kulturajukat masra, epp ezert hasznalja aki akarja, mert onkent teszi.
Az meg kifejezetten vicces, hogy a sok orosz mondat ebben a topik-ban nem zavarja a szemed, csak a lengyel... De engem azok sem zavarnak, sot kifejezetten viccesnek tartom amikor latin betukkel irjatok az orosz mondatokat. :)
Nyilvanvalo, hogy teged nem is erdekelt amit irtam, hiszen kevesebb mint 2 perc lett volna google forditoba bevagni, csak az volt fontos neked, hogy gyulolkodj. De a nyelvi sovinizmus Europaban nem meno, csak ukrajnaban, meg egyeb, jellemzoen keleti allamokban.
 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
Kedves 1valaki!
Ősi lengyel föld az, amit a lengyelek ősi lengyel földnek gondolnak. Az, hogy Te vagy Én mit gondolunk erről, az irreleváns..
Az hogy hogy a hülye polákok mint neveznek ösi lengyel földnek az tényleg irreleváns,de a tölük jobban tájékozottak majd megtanitják öket arra,hogy mi az ösi jelentése.
 
W

Wilson

Guest
Ez most mi? A számok törvénye miatt jó eséllyel ukrán szmercs csapás vagy nyugati agitprop mese?


Ez hasonló ehhez, már csak a sziváeványos zászló hiányzik.
Ki gondokta volna:
Ez mi? Látom nem vagy tisztában azzal hogy ki jegyezte ezt a bejegyzést..
De segítek ő Andrej Morozov "Murz" ,aki a kezdetek óta és most is minden eszközzel segíti a szakikat a harcban.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 152
23 294
113
@laci74 , @Centquri prime , @SenkiFia , @cirqle
Titeket miert duhit, hogy azt irtam egy szlovaknak, hogy szeritnem Szlovakia erdeke is az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpataljat??
Nem az a magyar erdek is?? Nektek faj, ha mas erdeke megegyezik a magyar erdekkel??
Irtam ra ket ervet is ami szerintem szlovak szempontbol fontos: ha letrejonne ujra Karpataljan keresztul a magyar-lengyel hatar, akkor mar nem lenne surgos egyik orszagnak sem, hogy azt Szlovakian keresztul hozza letre. Szerintem ez szlovak szempontbol igenis fontos. Szerintem logikus hogy az az erdekuk, hogy Magyarorszag erejet ne ellenuk, hanem Ukrajna ellen fokuszalja. Az is szerintem fontos a szlovakoknak, hogy addig a legalabb 100 evig amig Magyarorszag Karpatalja visszaintergralasaval lesz elfoglalva, addig sem tudja majd Szlovakiat tamadni. Es 100 ev nagy ido. Szerintem logikus, hogy a magyar es a szlovak erdek igy egybeesik. Nektek ez miert faj? Persze, ha orosz erdeket neztek akkor megertem, hogy faj nektek ha Magyaroszag visszaveszi Karpataljat, hiszen akkor szlav lakossag kerulne nem-szlav uralom ala, ami az oroszoknak elfogadhatatlan. De attol meg (szerintem) szlovakia erdeke az, hogy Magyarorszag visszavegye Karpatlajat. (Es Lengyelorszage is, mert ahogy irtam, igy, ha rovid szakaszon is, de helyreallna a magyar-lengyel hatar, bar megertem, hogy az oroszoknak ez is fajna.)


Gyanitom inkabb a hasznalt nyelv volt a baj. :)
 
  • Tetszik
Reactions: laci74 and Sniper

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 327
113

Hétre bővült azoknak az országoknak a száma, amelyek ellenzik a 15%-os európai gázfogyasztás-csökkentést​


Immár Görögország is ellenzi az Európai Bizottság javaslatát, amely 15 százalékkal csökkentené az EU-tagországok gázfelhasználását.

Görögország ellenzi az Európai Bizottság friss javaslatát, amely 15 százalékkal csökkentené az európai uniós tagországok gázfelhasználását – jelentette ki Jannisz Ikonomu görög kormányszóvivő csütörtöki sajtótájékoztatóján Athénban.

Megerősítette közlését Kosztasz Szkrekasz környezetvédelmi és energiaügyi miniszter is, aki egy helyi rádiónak úgy nyilatkozott, hogy Athén csatlakozik a brüsszeli javaslatot már ellenző portugál, spanyol, olasz, francia, máltai és ciprusi állásponthoz. A miniszter elmondta, hogy Görögország

az importból beszerzett gáz 70 százalékát áramtermelésre használja fel,
így a Brüsszelben javasolt csökkentés a görög lakossági és vállalati felhasználókat egyaránt súlyosan érintené. Leszögezte: elutasítják a mennyiség kért szintjét, és nem értenek egyet az intézkedés kötelező jellegével sem.



Kíváncsi vagyok, az EU indít-e ellenük kötelezettségszegési eljárást, vagy megvonja-e a helyreállítási alapot tőlük.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
519
1 512
93
Ezt esetleg elmesélnéd ukrán barátaidnak is? :D
Nekem nincsenek ukran barataim, ha elolvastad volna a postomat lathattad volna, hogy epp oket hoztam fel ellenpeldanak. Mar csak azert sincsenek olyan barataim, mert en valahogy az oroszok egyik torzsevel sem tudom megertetni magam. Valoszinuleg tul europai vagyok a gondolkodasukhoz. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 502
113

Hétre bővült azoknak az országoknak a száma, amelyek ellenzik a 15%-os európai gázfogyasztás-csökkentést​


Immár Görögország is ellenzi az Európai Bizottság javaslatát, amely 15 százalékkal csökkentené az EU-tagországok gázfelhasználását.

Görögország ellenzi az Európai Bizottság friss javaslatát, amely 15 százalékkal csökkentené az európai uniós tagországok gázfelhasználását – jelentette ki Jannisz Ikonomu görög kormányszóvivő csütörtöki sajtótájékoztatóján Athénban.

Megerősítette közlését Kosztasz Szkrekasz környezetvédelmi és energiaügyi miniszter is, aki egy helyi rádiónak úgy nyilatkozott, hogy Athén csatlakozik a brüsszeli javaslatot már ellenző portugál, spanyol, olasz, francia, máltai és ciprusi állásponthoz. A miniszter elmondta, hogy Görögország


így a Brüsszelben javasolt csökkentés a görög lakossági és vállalati felhasználókat egyaránt súlyosan érintené. Leszögezte: elutasítják a mennyiség kért szintjét, és nem értenek egyet az intézkedés kötelező jellegével sem.



Kíváncsi vagyok, az EU indít-e ellenük kötelezettségszegési eljárást, vagy megvonja-e a helyreállítási alapot tőlük.
Nem is értem mit izélünk itt a szankciók egységével? Vétó és kinyalhatják. Tulkép már 2014 óta.
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana