[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 264
113

Kisállamok és középhatalmak viselkedése és dilemmái az orosz–ukrán háborúban​

Letoltottem majd elolvasom.


Az osztrakoknal is xar a kilatas.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 535
113
Mindkét oldal elvileg most szívja fel magát, hogy augusztusban beinduljon a menet.

Az Oroszok merre haladnának tovább ? Mert Luhanszkot elfoglalták, de Donyeckben még ott van Szlovjanszk - Kramatorszk, és onnan behúzhatnák. És a Harkovi fronton meg csatároznak, nem vonultak vissza, hanem mindketten beásták magukat, és a lövészárok feletti lövöldözéssel szórakoztatják egymást.

És még Zaporozsijjáról és Odesszáról is ábrándoznak ...

Az Ukránokkal direkt nem számolok, mert ők eleve képtelenek bármi ellentámadásra.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 096
113
Ellentétben mondjuk az Abramssal, vagy leo2 A7-el amik szintén. Ugyanazokkal a fegyverekkel. Sőőt, nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy a kurdok, vagy a jemeni papucsosok nem régebbi verziókat használnak konzervnyitónak...

ez megint mi? Mennyit mozgósítottak? Valami hiteles adatot plíííz

Ja, nagyon hasonlít. Leszámítva persze a népírtást. Mármint amit az USA hajtott végre Dél-Kóreában. Ja de várj, megvan, csak most az ukránok csinálták.

Miért gyenge a logisztikájuk?

Mert drága? Eddig nem igazán bizonyított. Legfeljebb azt, hogy 2 nap alatt egy líbia ellen el tudták lövöldözni.

Már párszor akartam kérdezni sokakat, de ti amúgy ismeritek is Kína történelmét, vagy csak nyomjátok a mantrát?

íme egy igazi jóbarát :D
Orosz logisztika a vasútra épül.A vasút és S harcoló csapatok között se nem elegendő, se nem elég védett S szállító kapacitás
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az Oroszok merre haladnának tovább ? Mert Luhanszkot elfoglalták, de Donyeckben még ott van Szlovjanszk - Kramatorszk, és onnan behúzhatnák. És a Harkovi fronton meg csatároznak, nem vonultak vissza, hanem mindketten beásták magukat, és a lövészárok feletti lövöldözéssel szórakoztatják egymást.

És még Zaporozsijjáról és Odesszáról is ábrándoznak ...

Az Ukránokkal direkt nem számolok, mert ők eleve képtelenek bármi ellentámadásra.

A bent levőkön kívül van még ~100.000 katona Szumi-Belarusz határ között az orosz oldalon, további 30.000 Belaruszban és 60.000 Belarusz katona, ez duplája annak ami éppen rommáveri az ukrán haderőt.

+voltak pletykák, hogy pl. a külföldi önkéntesek nem önálló alakulatokba kerülnek, hanem betagozódnak az orosz parancsnoki láncba osztag/szakasz szintjén, lehet ennek is tudható be a semmiből előkerült képzett (szíriai?) T-62 személyzet. Ráadásul így az ellenséges hírszerzés nehezebben tudja lekövetni őket.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Orosz logisztika a vasútra épül.A vasút és S harcoló csapatok között se nem elegendő, se nem elég védett S szállító kapacitás
Tényleg kiváncsi vagyok, ezt miből szűröd le?
Nekem nem úgy tűnik.
Majd ha lesz időm a manőverező harcászatról is írok választ. De most ez érdekelne inkább.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Az Oroszok merre haladnának tovább ? Mert Luhanszkot elfoglalták, de Donyeckben még ott van Szlovjanszk - Kramatorszk, és onnan behúzhatnák. És a Harkovi fronton meg csatároznak, nem vonultak vissza, hanem mindketten beásták magukat, és a lövészárok feletti lövöldözéssel szórakoztatják egymást.

És még Zaporozsijjáról és Odesszáról is ábrándoznak ...

Az Ukránokkal direkt nem számolok, mert ők eleve képtelenek bármi ellentámadásra.
Igen, ez a milliárd rubeles kérdés :)
Önmagában, hogy egy ennyire hosszú (2000+ km!) fronton kell az ukránoknak folyamatosan azt tippelgetni, hogy vajon hol indulnak meg az oroszok, szerintem rengeteg erőforrást éget el.
Szerintem a legvalószínűbb végcél az oroszok oldalán Odessza és a komplett partvidék bevétele.

Amennyiben az ukránok bármit is átcsoportosítanak emiatt északról vagy keletről, biztos tenni fognak érte az oroszok, hogy ettől gyorsan elmenjen a kedvük.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
Végre. Új célok a céllövöldében.

Azért nem fogalmaznák így.
Eddig HIMARS roncsról sem lett bizonyított roncsot látni, se Pzh2000ről, vagy az angol Stormerről. Igaz ezeket nyugati katonák alkalmazzák de az is csak azt bizonyítja, hogy nagyon vigyáznak rájuk, és haszánlják.
Most mi lesz ha ilyen hatékonyan fogják használni az IRIS-T SAM rendszert mag a SPG-t?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Hát ez az 1 milliós Herszon offenzíva nem éppen úgy alakult ahogy előadták:

During the period of July 20-21, units of 35 obrmp, 46 oaembr and 60 opbr attempted to attack the positions of the Armed Forces of the Russian Federation on the Krivoy Rog sector of the front.
A company of the 18th battalion of the 35th RMP tried to take up positions in a wooded area near Andreevka. They were supported by soldiers of the 46th OAEMBR, who organized a ford across the Ingulets River north of Lozovoye.
Almost simultaneously, the forces of the 96th battalion of the 60th OPBR launched an offensive from the Knyazevka area in the direction of Vysokopolya in order to oust the Russian Armed Forces from their positions.
The artillery and mortar crews of the Armed Forces of the Russian Federation, having revealed the plan of the Ukrainian army, conducted a massive shelling of the areas of the APU offensive. Tank units with the support of army aviation struck at clusters of Ukrainian formations.
More than 100 Ukrainian servicemen were eliminated during the fighting, the company commander of the 98th battalion was captured. The remaining units retreated to their original positions.
Helicopters are evacuating the wounded. The personnel of the above brigades are demoralized, more than 20 people refused to perform combat missions.
In anticipation of a possible counteroffensive of the Armed Forces of the Russian Federation, in connection with the losses incurred, additional fortifications are being equipped at the Marianovskoye — Velikaya Kostroma line.
Due to the shortage of military equipment in the Mykolaiv-Krivoy Rog direction, Ukrainian units are restoring damaged equipment of the Armed Forces of the Russian Federation for subsequent dispatch to the combat area.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 988
11 996
113
‼️A kormány Görögországgal, Dániával, Szlovéniával, Horvátországgal és Szlovákiával bővítette a barátságtalan államok listáját.
Na fasza, pedig csak 1 honapok kellett volna meg kibirni, augusztusban bukni fog/feloszlik a szlovak kormany.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Igen, ez a milliárd rubeles kérdés :)
Önmagában, hogy egy ennyire hosszú (2000+ km!) fronton kell az ukránoknak folyamatosan azt tippelgetni, hogy vajon hol indulnak meg az oroszok, szerintem rengeteg erőforrást éget el.
Szerintem a legvalószínűbb végcél az oroszok oldalán Odessza és a komplett partvidék bevétele.

Amennyiben az ukránok bármit is átcsoportosítanak emiatt északról vagy keletről, biztos tenni fognak érte az oroszok, hogy ettől gyorsan elmenjen a kedvük.
A végcél nem világos még. Lehet, hogy egész hoholföld lesz a végcél. Ez mind az eszkalációtól függ, meg hogy miket küldenek még nyugatról. Erről beszélt tegnap Lavrov. Ha kell, kitolják a geopolitikai határokat.

Odessza szerintem 100%, hogy be lesz foglalva. Meg a komplett partvidék. Aztán majd megint meglátják, hogy hogyan tovább.
Ezek elfoglalása után, ha ukrajna még mindig nem fog tárgyalni, akkor lehet menni tovább.
Ha tárgyalnak, akkor meg meg lesz beszélve, hogy ki-merre-meddig.

Ha nem fognak tárgyalni, az netto öngyilkosság, mivel már nem lesz partvideék, és bukják a gazdaság vagy 60%-át. Az csőd lesz.
 
W

Wilson

Guest
A minden eszköz alatt én a kőkemény ukrán agitpropra gondoltam.
Kösz a megerősítést.
Bár nem tudom, hogy kapcsolódik a neked szánt kérdéshez.
Úgy, hogy az illetőt abszolút nem lehet azzal vádolni ,hogy az ukrán agitprop terjesztője lenne, sőt az egyik legelszántabb híve az Ukrajna ellen most folyó háborúnak és a szakik egyik legelkötelezettebb támogatója...

Úgyhogy:

"A számok törvénye miatt jó eséllyel ukrán szmercs csapás vagy nyugati agitprop mese?"

A nyugati agitproppot nyugodtan "kihúzhatod"...
 
  • Tetszik
Reactions: Gungnir (F1End)