[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=5330

Putyin és a jelenlegi orosz vezetés nem stratéga, hanem taktikus. „Nincsen semmilyen stratégia, reaktív módban üzemel, azaz külső kihívásokra válaszol.”

Putyin politikája Oroszország széthullásához fog vezetni Belkovszkij szerint. 1991-ben valójában nem történt meg az orosz birodalom széthullása.

A Krím megszállásával és a nyugati szankciókkal Putyin megnyomta az önmegsemmisítő gombot, hiszen Oroszország pénzügyi-technológiai értelemben a Nyugattól függ.

Azt nem értem, hogy oroszok hogy tudnak ilyeneket mondani (hogy Oroszo. szét fog hullani), vagy ezek nem is orosz emberek?

Vagy ennyire nyugatosak, hogy inkább "megfenyegetik" az orosz hatalmat a széthullással, minthogy hagynák, hogy Oroszo. eltávolodjon a Nyugattól?

Nekem szinte fáj olyan megnyilatkozásokat olvasnom, amelyben Oroszo. széthullását jövendölgetik, pedig én nem is vagyok orosz.
Ezért nem értem, hogy egy orosz hogy írhat ilyeneket.

Bár mondjuk Putyinnal én sem vagyok túl elégedett. De én azért nem, mert szerintem Putyin túl nyugatos. Amolyan oroszországi OV ;)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
XOEdGmfnNw0.jpg

Ez most vicc? Ha ez Ukrajnában készült, mostanság, akkor nem lehetnek ennyire hülyék.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="Roni">http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=5330

Putyin és a jelenlegi orosz vezetés nem stratéga, hanem taktikus. „Nincsen semmilyen stratégia, reaktív módban üzemel, azaz külső kihívásokra válaszol.”

Putyin politikája Oroszország széthullásához fog vezetni Belkovszkij szerint. 1991-ben valójában nem történt meg az orosz birodalom széthullása.

A Krím megszállásával és a nyugati szankciókkal Putyin megnyomta az önmegsemmisítő gombot, hiszen Oroszország pénzügyi-technológiai értelemben a Nyugattól függ.

Azt nem értem, hogy oroszok hogy tudnak ilyeneket mondani (hogy Oroszo. szét fog hullani), vagy ezek nem is orosz emberek?

Vagy ennyire nyugatosak, hogy inkább "megfenyegetik" az orosz hatalmat a széthullással, minthogy hagynák, hogy Oroszo. eltávolodjon a Nyugattól?

Nekem szinte fáj olyan megnyilatkozásokat olvasnom, amelyben Oroszo. széthullását jövendölgetik, pedig én nem is vagyok orosz.
Ezért nem értem, hogy egy orosz hogy írhat ilyeneket.

Bár mondjuk Putyinnal én sem vagyok túl elégedett. De én azért nem, mert szerintem Putyin túl nyugatos. Amolyan oroszországi OV ;)</blockquote>

Putyin.jpg


Ja, már látom ki ez a Sztanyiszlav Belkovszkij... egy senki.

http://konyves.blog.hu/2014/03/11/sztanyiszlav_belkovszkij_putyin_az_ember_aki_nem_letezett_reszlet

A könyvismerető:

"Megjelenik magyarul Sztanyiszlav Belkovszkij Putyin-életrajza, ami többek közt azért vált hírhedté, mert szerzője szerint elképzelhető, hogy az orosz elnök kettős életet él, és titokban homoszexuális.

Már a bulváros borító is botránykönyvet ígér, melyből például az is kiderül, hogy az orosz elnök egy traumatizált árva, akinek legjobb barátai az állatok, és minden bizonnyal vannak fontosabb dolgai is, mint a szex. Putyinról könyvet írni egyszerre nagyon hálás, és nagyon hálátlan feladat. Már a születése, és az igazi szülei körüli bizonytalanság megadja a kezdőlökést a kötetnek, amiben Belkovszkij állítólag a teljes igazságot kínálja. Bár orosz kiadók igyekeznek elzárkózni az írásai elől, az újságíró újra és újra felbukkan provokatív kijelentéseivel, ráadásul eddig nem lett rejtélyes baleset áldozata sem, úgyhogy feltételezhetően neki is megvannak a kapcsolatai.

Ha nem diktatórikus intézkedéseket szignóz, vagy a téli olimpia hőseit ünnepli, az orosz elnök a Krímben borzolja az Ukrajna és a világ idegeit, a legújabb, róla szóló könyv pedig azonnal tiltólistára került a Kremlben."

No comment. Ez nagyjából a szemét kategória. Még Gereben Ágnesnél is rosszabb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=5330

Putyin és a jelenlegi orosz vezetés nem stratéga, hanem taktikus. „Nincsen semmilyen stratégia, reaktív módban üzemel, azaz külső kihívásokra válaszol.”

Putyin politikája Oroszország széthullásához fog vezetni Belkovszkij szerint. 1991-ben valójában nem történt meg az orosz birodalom széthullása.

A Krím megszállásával és a nyugati szankciókkal Putyin megnyomta az önmegsemmisítő gombot, hiszen Oroszország pénzügyi-technológiai értelemben a Nyugattól függ.

Na boki mit gondolsz erről?

Roni

Ahogy a neve is elárulja Staniszlav (lengyel) Belkovszkij(zsidó) keverék , Berezovszkij embere volt,tehát a liberális nézeteket vallo Putyin ellenes figura.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Merkel-tervet sürget Ukrajna

"Egy német vezetésű nemzetközi fejlesztési programot, úgynevezett Merkel-tervet kell kidolgozni Ukrajna számára a második világháború utáni Nyugat-Európa támogatására amerikai kezdeményezésre indított Marshall-terv mintájára – jelentette ki az ukrán külügyminiszter német médiumoknak adott pénteki interjúiban."

"„Sokan beszélnek új Marshall-tervről, de miért ne beszélhetnénk Merkel-tervről” – fogalmazott az ukrán külügyminiszter. Merkel látogatása „fontos jelkép” Ukrajna számára, azt mutatja, hogy Németország kiáll Ukrajna mellett – tette hozzá.

Klimkin a Handelsblatt című üzleti lapnak nyilatkozva részletesebben kifejtette gondolatait a Merkel-látogatásról és Németország szerepéről. „A kancellár kijevi látogatása az európai történelem e nehéz szakaszában világosan jelzi az Ukrajnával vállalt szolidaritást, és azt, Németország készen áll arra, hogy kezeskedjen a békéért és a biztonságért Európában”."

http://mandiner.hu/cikk/20140822_merkel_tervet_surget_ukrajna
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Az ukrán titkosszolgálat robbantásokat (terrortámadás) tervezett 3 ukrán nagyvárosban: Kijevben Harkovban, Dnyepropetrovszkban holnap Ukrajna fuggetlenségi napja alkalmábol. A felelosséget pedig az onvédelmi erokre hárították volna, hogy még keményebben, kegyetlenebben folytathassák a háborút(népírtást) Kelet-Ukrajnában.
(Ugyanaz az eset mint a maláj gép lelovésénél. Ukránok megtervezik, véghez viszik majd ráfogják a szakikra meg az oroszokra)

Kora este már jelentette is az SzBU, hogy elfogtak 5 kijevi lakost akik merényleteket,robbantásokat terveztek.
Azt állítják (SzBU), hogy Vlagyimír Zsirinovszkij pénzelte a csoportot.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Ukrajna területi egysége mellett áll ki Németország

"Németország támogatja Ukrajna területi egységének megmaradását – jelentette ki Angela Merkel német kancellár szombaton Kijevben, Petro Porosenko ukrán elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján.

Az ukrán államfővel folytatott megbeszélés után Merkel azt mondta: Németország levonta a tanulságokat a történelemből, és nem engedi meg, hogy újabb szakadás következzen be Európában."

http://mandiner.hu/cikk/20140823_ukrajna_teruleti_egysege_mellett_all_ki_nemetorszag

Megj.: Na de itt jön az, hogy nem tudja Németország, hogy Ukrajnára a lengyeleknek is fáj a foguk? Ej-ej, nemsokára német-lengyel meccset nézünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 465
79 512
113
antigonosz

Semmit nem tudsz az egészről még is bűzlik...

laiki,joker

Ne legyetek már korlátoltak!Ha berakok egy ugandai gyakorlaton készült képet amin tisztán látható,hogy ugandai katonák vannak azt is komolyan veszitek,ha azt ne m akkor ezt miért igen?
 

szerda

Member
2014. augusztus 23.
172
0
16
Tényleg lövöldöznek az Azovnál. A tenger felől támadták a határállomást.

És RT orosz tankokat mutogat Ukrajnában. Már az eszköz, hogy világosak legyünk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
dudi és azt kérdeztem, hogy mi van a képen. Egy szóval nem mondtam, hogy Ukrajnában készült szerintem. Írhattad volna egyszerüel, hogy lenegyel gyakorlaton készült és kész.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
<blockquote rel="boki">
XOEdGmfnNw0.jpg
Hol készült a csendélet? Lengyel katonák, a jobboldali görbe(?) fegyverrel, a sarokba a polgár fekszik, biztosan élvezik a hullaszagot. Mi ez?
</blockquote>

Ez egy 2 évvel ezelőtti fotó, valamilyen közös Ukrán-Lengyel-Litván gyakorlatról:
http://maxpark.com/community/politic/content/2864791

Nem tudom, milyen relevanciája van itt és most.

A jobboldali fegyver csöve a nagylátószögű objektív torzítása miatt látszik görbének. A valóságban egyenes. A háttérben a bóbiskoló fószert sajnos nem ismerem, mellette még van valaki, akinek csak a bakancsa látszik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
<blockquote rel="boki">
XOEdGmfnNw0.jpg
Hol készült a csendélet? Lengyel katonák, a jobboldali görbe(?) fegyverrel, a sarokba a polgár fekszik, biztosan élvezik a hullaszagot. Mi ez?
</blockquote>

Az ukrán polgárháborús képek kozott volt. Nem is írtam kommentet a képhez, ami azt jelenti hogy nem biztos ,hogy Ukrajnában készult.

De már ketten a google-ban megkeresték a képet.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Tényleg lövöldöznek az Azovnál. A tenger felől támadták a határállomást.

És RT orosz tankokat mutogat Ukrajnában. Már az eszköz, hogy világosak legyünk.

A DNR-es erok Novoazovszkot akarják elfoglalni.
 

mcsaba

Active Member
2014. augusztus 23.
159
111
43
<blockquote rel="szerda">Tényleg lövöldöznek az Azovnál. A tenger felől támadták a határállomást.

És RT orosz tankokat mutogat Ukrajnában. Már az eszköz, hogy világosak legyünk.

A DNR-es erok Novoazovszkot akarják elfoglalni.</blockquote>


Ennek milyen előnyei volnának, és mi a realitása, hogy el tudják foglalni, és hoszabb ideig tartani? A "lövöldözés volt" inkább partizánakcióra utalna, olyan céllal, hogy erőket kössenek le távol a frontoktól.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Az ukrán eroket Novoazovszknál ma kezdték loni az onvédelmi erok Telmanovo telepulés felol. Egyrészt így kijutnának az Azovi tengerhez, másrészt teljesen kiszorítanák az ukránokat az orosz határ mentérol és ovék lenne a novoazovszki határátkelo is. Biztos az utánpotlás szempotjábol fontos lenne nekik.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 697
113
Tényleg lövöldöznek az Azovnál. A tenger felől támadták a határállomást.

És RT orosz tankokat mutogat Ukrajnában. Már az eszköz, hogy világosak legyünk.

Itt az RT video
0.48-nál
látni egy T-72 B(M)-et
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=u_kJBMsiJmc
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 268
113
antigonosz

Semmit nem tudsz az egészről még is bűzlik...

laiki,joker

Ne legyetek már korlátoltak!Ha berakok egy ugandai gyakorlaton készült képet amin tisztán látható,hogy ugandai katonák vannak azt is komolyan veszitek,ha azt ne m akkor ezt miért igen?

<blockquote rel="dudi">antigonosz

Szerinted miért fogalmaztam úgy hogy "ha" és hogy "nem lehetnek ennyire hülyék"? Amúgy kösz a korlátolt jelzőt!