[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 444
23 593
113
Lassan vége:

Volodimir Zelenszkij szerint hiába az Egyesült Államok rakétatüzérségi szállítmányai, az ukrán erők egyelőre nem tudtak fölülkerekedni Oroszország csapatain, amelyek a nehéztüzérség és a haderő létszámának területén előnyt szereztek.

Ez nagyon érezhető a harcokban, különösen Donbászban. Egész egyszerűen pokol, szavakkal nem lehet leírni
– mondta Zelenszkij.


Meg ugye nem is nagyon akarnak:

Nagy veszteségeik miatt megtagadták a kapott parancs végrehajtását a 132. ukrán felderítő zászlóalj tagjai – írja a RIA Novosztyi orosz hírügynökség az orosz védelmi minisztériumra hivatkozva.

Közlésük szerint a zászlóalj a Harkivi területen teljesít szolgálatot, és az orosz tüzérségi csapások miatt szenvedett súlyos veszteségeket.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 861
86 910
113

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 392
8 604
113
Amikor a búzaszállítások végre elindulnak, és fellélegezhet a nyugati társadalom és Afrika, hogy lesz kenyér az asztalon...
Mindeközben Odesszában kialakult egy kis hiány, pár apróságból. Ki hitte volna?
pic.twitter.com/LcnybsWoB2
S még csak körbe sem zárták szerencsétleneket. De ha ilyen kemények, hajrá!
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 561
44 641
113
Z hadművelet: Az orosz tavasz katonai biztosai
‼️Alekszandr Fomin, az Orosz Föderáció védelmi miniszterhelyettesének fő nyilatkozata a Jelenovkai fogolytábor ukrán fegyveresek általi ágyúzásával kapcsolatban:

▪️A kijevi rezsim Jelnovkára mért csapással akarta eltávolítani a saját népe elleni bűncselekményeinek tanúit és elkövetőit;
▪️Az ukrán hatóságok Jelenovkában provokációval akarták megfélemlíteni az ukrán katonákat, ezzel próbálták ellensúlyozni feladásukat;
▪️A kijevi rezsim ragaszkodott ahhoz, hogy a hadifoglyokat az ukrán fegyveres erők által megtámadott Jelenovkai előzetes letartóztatásba helyezzék;
▪️2022. július 28-án egy videót tettek közzé Dmitrij Kozatszkij azovi fegyveresek bűneinek vallomásával. Továbbá július 29-én éjjel az ukrán fegyveres erők megtámadták Jelenovkát HIMARS-ból;
▪️Az Egyesült Államok ügyetlenül próbálja igazolni a kijevi rezsimet azzal, hogy a Jelnovka elleni támadást nem szándékosan állította, bár korábban felhívta a figyelmet a HIMARS rendszerek nagy pontosságára.
 
W

Wilson

Guest
Bocsi, de az ukránok 41 ezer feletti orosz halottnál tartanak, miközben az amerikai titkosszolgálat 15 ezerre, a brit meg annál kevesebbre teszik az orosz veszteséget. Kétségtelen van fake news az orosz oldalon is, de ezzel leginkább a saját balfaszkodásaikat takargatják(pl. Moszkva cirkáló esete). Velük szemben az ukránok a háború kezdete óta folyamatosan, és durván hazudoznak. Miért is kellene nekik bármit elhinni? Ha számodra a zelenszki nevű jiddis a leghitelesebb, szerintem eléggé megrengeti a renomédat
Szerintem egyik sem jobb mint a másik szerintem nem lehet azt állítani,hogy az orosz vagy az ukrán oldal hitelesebb lenne a médiában megjelentett veszteség adatok tekintetében.Ami pedig a "Ha számodra a zelenszki nevű jiddis a leghitelesebb, szerintem eléggé megrengeti a renomédat" megjegyzésedet illeti egyrészt szerintem te inteligensebb vagy annál, hogy ilyen megjegyzéseket kelljen neked használni másrészt az oroszok február végén március elején hivatalosan csak annyit bírtak közölni,hogy egyetlen orosz katona sem halt meg a harcokban miközben a világháló már tele volt az elesett orosz katonákról készült felvételekkel úgyhogy akkor miről is beszélünk, mitől lennének hitelesebbek az oroszok az ukránoknál.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 612
48 091
113

FONTOS: A Nemzetközi Büntetőbíróság nem ismeri el az NWO-t Ukrajna elleni agresszióként​


A Nemzetközi Büntetőbíróság nem ismeri el Ukrajna elleni agressziónak az orosz hadsereg különleges katonai műveletét. Dmitrij Kuleba ukrán külügyminiszter bejelentette Kijev megfelelő kérésének elutasítását.
Источник: https://rusvesna.su/news/1659547386
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 797
46 993
113
Majd miután esetleg a vele egyet nem értő visszasértegeti, akkor fel van háborodva, hogy a másik hogyan mer személyeskedni egy ilyen a világról mindent tudó zsenivel. Én párszor leoltottam, de személyeskedésig nem jutottam vele. Nem ér annyit. Egyszer volt alkalmam személyesen is hallgatni egy előadását. Sablon puffogtatás, akkora arccal, amivel a Zsukovszkij légibázis nagyhangárjának az ajtaján is alig férne be. A hallgatóságát is lenézi. Egy amcsi pénzből működő alapítványnak dolgozik. Asszem oda van írva az FB profiljára is. Most nem úgy alakulnak a dolgok, ahogyan szeretné, így az FB-n kiéli magát a másik gyalázásában, adott esetben a rokonai sértegetésében. Ha a TV-ben is így megmutatná a valódi arcát, mint a FB-on, akkor szerintem nem sok helyre hívnák.
Van még ilyenekből sajnos bőven, én is hallgattam párat. Minden bokorban volt az én időmben is kettő, némelyiknek azért én is tettem fel keresztkérdéseket, általában nem szerették, gyors témaváltás jött utána :D !
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 205
36 948
113

Zelenszkij beismerte: nem tudják felvenni a harcot az oroszokkal​

NAmostmivan?!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 250
55 340
113
Látszik mennyire szeretnél félremagyarázni dolgokat.
Én CSEH, BULGÁR lőszer raktár robbantásokról írtam, nem FÁK területén történtekről. Abból vontam le a következtetésemet, ami az, hogy:
  • Putyin régebb óta készült erre a háborúra.

97óta biztosan.

  • Ezért nem igaz az, hogy Oroszország csak védekezett Ukrajna megtámadásával.


senki sem állított ilyet.
  • Putyin meg akarta támadni Ukrajnát.



Mondjuk véletlenül biztos nem támadta volna meg,így akarnia kellett.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 612
48 091
113
Ő az aki tikkel elég frekventáltan, ugye? Irritáló volt hallgatni, ahogy Rácz Andrást is, de hát ez egy ilyen világ. Úgy tudom Rácznak pont a napokban kötöttek utilaput a lábára az NKE-n, nem fognak sokan sírni utána sem...
Én néha felmegyek Rácz András facebookjára. Szinte semmivel nem értek egyet, de legalább kulturáltan nyilvánul meg. Ha tényeket írsz neki, nem kezd el sértegetni téged. De általában nem szoktam kommentelni ott, mert nagyon egysíkú a társaság. Most a gabonaszállításokról tett be egy cikket, de az írója 10 évig volt az ukrán kormány tanácsadója. Végig arról értekezett, hogy mi lesz, ha az oroszok közbelépnek. Ilyen sok, ha ez lesz ivű gondolatmenetet vázolt, közben az első hajó sértetlenül elérte a Duna deltáját. Valaki megjegyezte, hogy majd a 2. hajónál... és az oroszok elrejtenek majd egy aknát stb.
Azzal nem értek egyet, hogy az NKE nem hosszabbította meg a szerződését, néha kell ellenvélemény is, ami tényeken alapul, és új nézőpontot hoz. Szóval Rácz András, szerintem, más kategória, mint Gyarmati István. Még ezt a Bendazsevszkij nevű (Talán így hívják.) szakértőt kerülöm, annyira egyoldalú, hogy az már fáj.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 612
48 091
113

Zelenszkij beismerte: nem tudják felvenni a harcot az oroszokkal​

NAmostmivan?!
Én már azt sem hiszem el neki, ha látszólag igazat mond. Gyanús nekem ez a beismerés az eddigi nyilatkozatainak fényében.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 250
55 340
113

Zelenszkij beismerte: nem tudják felvenni a harcot az oroszokkal​

NAmostmivan?!



Kiváncsi leszek,hogy a nyugati cimbik fogják eltüntetni,vagy végre a sajájai,esetleg polóniummal ízesítik majd a csájáját ismeretlen tettesek?