[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
438
3 310
93
Ugy erdekessegkepp jegyzem meg, hogy itt Lengyelorszagban meg senki sem hallott ezekrol a "lengyel zsoldosokrol". Nem csak a zsoldossag kulturaja hianyzik itt, hanem eleve illegalis, tehat itt nincsenek Blackwater, meg Wagner, meg ilyen cegek. Nem tartom kizartnak, hogy van par onkentes, de ezen hirek 99%-a csak annyira igaz mint az osszes tobbi lengyel temaju orosz hir: semennyire. Pontosabban annyira amennyire egy roman mondana igazat, ha megkerdezned, hogy mit kell tudni a magyarokrol. :)
(az is elgondolkodtato, hogy amerikai, angol, stb... foglyokat, utleveleket mar lattunk ezen a forumon, de lengyelt meg nem)
A szerecsenmosdatásnak legfeljebb annyi elönye származhat,hogy kevésbé lesz büdös a delikvens,de továbbra is fekete marad.A lengyel zsoldosok Kaporkrajnában témakörben a lengyelek állásfoglalása nem releváns,nem hiteles,vastag fekete vonallal áthúzandó.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 916
21 467
113
Ugy erdekessegkepp jegyzem meg, hogy itt Lengyelorszagban meg senki sem hallott ezekrol a "lengyel zsoldosokrol". Nem csak a zsoldossag kulturaja hianyzik itt, hanem eleve illegalis, tehat itt nincsenek Blackwater, meg Wagner, meg ilyen cegek. Nem tartom kizartnak, hogy van par onkentes, de ezen hirek 99%-a csak annyira igaz mint az osszes tobbi lengyel temaju orosz hir: semennyire. Pontosabban annyira amennyire egy roman mondana igazat, ha megkerdezned, hogy mit kell tudni a magyarokrol. :)
(az is elgondolkodtato, hogy amerikai, angol, stb... foglyokat, utleveleket mar lattunk ezen a forumon, de lengyelt meg nem)

En pedig csak ugy erdekessegkepp jegyeznem meg, hogy a parade elejen, amikor a szakik/oroszok nagyon elkalapaltak az ukranokat, akkor eleg sok ilyen-olyan mertekben levadaszott lengyel rendszamu autorol, terepjarorol volt foto es video. Szerintem ebben a topicban is talalsz parat, ha jol visszakeresel.
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
En pedig csak ugy erdekessegkepp jegyeznem meg, hogy a parade elejen, amikor a szakik/oroszok nagyon elkalapaltak az ukranokat, akkor eleg sok ilyen-olyan mertekben levadaszott lengyel rendszamu autorol, terepjarorol volt foto es video. Szerintem ebben a topicban is talalsz parat, ha jol visszakeresel.
Aha... a Magyarorszagi suzuki motorok meg azt jelentik, hogy nagy japan kisebbseg el Magyarorszagon, ugye? Nezd, ha hinni akarsz a "lengyel zsoldosok ezrei" meseben, akkor csak nyugodtan, en csak szoltam, megint csak hulyenek neznek titeket, nem vitat akartam inditani.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 161
113
Ami pedig az ukrán távvezeték hálóozatot illeti azt valamilyen oknál fogva eddig nem támadták az Oroszok..
Ez is mutatja, hogy nem akarnak a civileknek szenvedést okozni, hogy víz, áram, fütés nélkül maradjanak. Ukránok meg pont az ellenkezőjét csinálják

SÜRGŐS: A DPR és Oroszország csapatai áttörték az ukrán fegyveres erők védelmét Ugledar irányba, az ellenség súlyos veszteségeket szenvedett​


Daniil Bezsonov, a DPR tájékoztatási miniszterének első helyettese bejelentette a front Uludar irányába történő áttörését.

„Sürgős hírek a frontról. A DPR hadsereg katonai(?) osztályának katonái az RF fegyveres erők egységeinek támogatásával áttörték az ukrán fegyveres erők védelmét, és komolyan előrenyomultak Uugledar irányába.

Az ukrán fegyveres erők jelentős veszteségeket szenvedtek felszerelésben és munkaerőben. Az elmúlt hónapokban a mai napig nem történt jelentős előrelépés a front ezen szektorában.

Remek munka testvérek! Ne feledje, hogy ti vagytok a legjobb emberek az országban!”


Источник: https://rusvesna.su/news/1660502548
rnuIaMvwVV0.jpg
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
905
10 266
93
Várj! Mizu a migrikkel? Azoknak emberi jog? :D


#istenemdehülyepicsaeziisigazikvótanőb+

Lesz veres csillag is a ruhákon akik bejutottak, mint anno egyeseknek sárga, vagy annyira még nem gondolták végig?
Belenéztem a kommentekbe. Érdekes...
Túlnyomó részben hasonló agyament hozzászólások, nagyon kevés like-kal (3-50 db).
Egy-két ellenérv, nagyságrenddel nagyobb like-kal (500-800 db).

Tehát a szokásos demagógiát papolók ugyanannyian vannak, de a csendes tömeg kezd mögülük kifarolni. Remélem! :)
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

SÜRGŐS: A DPR és Oroszország csapatai áttörték az ukrán fegyveres erők védelmét Ugledar irányba, az ellenség súlyos veszteségeket szenvedett​


Daniil Bezsonov, a DPR tájékoztatási miniszterének első helyettese bejelentette a front Uludar irányába történő áttörését.

„Sürgős hírek a frontról. A DPR hadsereg katonai(?) osztályának katonái az RF fegyveres erők egységeinek támogatásával áttörték az ukrán fegyveres erők védelmét, és komolyan előrenyomultak Uugledar irányába.

Az ukrán fegyveres erők jelentős veszteségeket szenvedtek felszerelésben és munkaerőben. Az elmúlt hónapokban a mai napig nem történt jelentős előrelépés a front ezen szektorában.

Remek munka testvérek! Ne feledje, hogy ti vagytok a legjobb emberek az országban!”


Источник: https://rusvesna.su/news/1660502548
pezsg-2.jpg
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 452
113
Természetesen lekapcsolhatják, de én ezt a következő okok miatt nem tartom nagyon esélyesnek...

1. Egy atomerőművet nem lehet csak úgy egyszerűen egyik pillanatról a másikra lekapcsolni majd újraindítani.....

2. Az "enhodari atomerőmű" elsősorban pont az oroszok által megszàllt Herszon áramellátásáért felel....

3. A legfrisebb hírek szerint az oroszok már megtették az előkészületeket azon munkák elvégzésére amelyeknek az lesz a célra, hogy az atomerőművet leválasszák az ukrán áramhálózatról és kiépítsék azt az infrastruktúrát, amely lehetővé teszi, hogy bekapcsolják az orosz áramhálózatban.
Csak egy kis kiegészítés. Le lehet kapcsolni, majd újra üzembe is lehet helyezni, megfelelő idő elteltével. S ez okozhatja a kavarodást. Ugyanis zsinóráram termelésre jók a régebbi atomerőművek, ami azt jelenti, hogy beállítják egy adott üzemre, s hosszú ideig azon is fut, ez lehet kevesebb is, mint amit bír a reaktor, csak azért nem szokták így üzemeltetni - ha más okból nem szükséges -, mert akkor a várható bevétel ugye elmarad, s csak a vízerőművek képesek versenyezni az atomerőművekben előállított áram árával.
Tömören, amire nem képesek/alkalmasak a régebbi atomerőművek, az az ún. kiegyenlítő energia (vagy szabályozó áram). Ami nem más, mint a rendszerben "hirtelen" fellépő plusz áramigény kielégítése, tehát arra nem alkalmasak, hogy 15 percenként változzon a megtermelt áram mennyisége, mert az káros folyamatokat indíthat el, s üzemzavarhoz vezethet. Ezeket a plusz igényeket szén/gáz/olaj/biomassza erőművekkel szokták kielégíteni, melyek lehetnek erdetileg is tartalék erőművek, vagy csak vissza van fogva a termelésük. Ezért nem lehet a régi technológiával akár a saját áramtermelés egészét megoldani a nap minden egyes szakában. Elvileg már az új erőművek képesek lesznek erre (valahol azt olvastam, hogy a Paks II is rugalmasabb lesz, de ebben nem vagyok biztos).

Csak szemléltetésként napon belül így néz ki a fogyasztásunk:

Valószínű a második és a harmadik pont, amiért ezt nem tették meg.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
A folyamat elindult. Paladin, M777, Javelin, NASAMS, Amram, HAARM,HIMARS.
Fél év alatt...
A következő félévben jöhet M1, Bradley, F-16, Patriot?
Közben EU leválik a ruszki olajról, gázról...

Akkor kinek dolgozik az idő? Kinek jó az elhúzódó háború?
:)
A térkép nem hazudik, az álmok néha becsaposok.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 916
21 467
113
Aha... a Magyarorszagi suzuki motorok meg azt jelentik, hogy nagy japan kisebbseg el Magyarorszagon, ugye? Nezd, ha hinni akarsz a "lengyel zsoldosok ezrei" meseben, akkor csak nyugodtan, en csak szoltam, megint csak hulyenek neznek titeket, nem vitat akartam inditani.

Nem ezt irtam, felesleges kiforgatnod amit irtam. Olvasd el ujra, ha elsore nem ment. 2014-ben es utana is tele volt a net, ezen az oldalon is tobb foto es video amelyen kisebb-nagyobb mertekben serult autok /VW Transporter, Ford Transit, Pajero… / lengyel rendszammal elhagyva alltak egyeb megsemmisitett technikak mellett.

Sehol nem irtam szamokat a harcolo lengyelekkel kapcsolatban sem tizes sem ezres nagysagrendben. Viszont az teljesen egyertelmu es regota teny, hogy vettek/vesznek reszt a harcokban lengyelek.

Ha van idod, kedved keresgeld meg akar itt is ezeket a videokat, fotokat… reszemrol ezt lezartam.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113

Nem lesz elszigeteltség: a szaúdi hercegek orosz cégekbe fektetnek be​


A szaúdi herceg, Alwaleed bin Talal befektetési cége, a Kingdom Holding idén tavasszal több mint 500 millió dollárt fektetett be az orosz Gazpromba, a Rosznyeftybe és a Lukoilba a cég által kiadott információk szerint.

A cég Twitter-bejegyzése szerint februárban 1,37 milliárd SAR-t (365 millió USD) fektetett be a Gazprom ADR-ekbe, és csaknem 196 millió SAR-t (52 millió USD) a Rosznyefty globális letéti igazolásaiba. Február és március között közel 410 millió riált (109 millió dollárt) fektetett be a Lukoil ADR-eibe.


Источник: https://rusvesna.su/news/1660501380
Ez annyi, mint a Gazprom bevétele egy délelőtt alatt. :D
 

Lengyel_nem_medik

Well-Known Member
2022. március 30.
520
1 513
93
Nem ezt irtam, felesleges kiforgatnod amit irtam. Olvasd el ujra, ha elsore nem ment. 2014-ben es utana is tele volt a net, ezen az oldalon is tobb foto es video amelyen kisebb-nagyobb mertekben serult autok /VW Transporter, Ford Transit, Pajero… / lengyel rendszammal elhagyva alltak egyeb megsemmisitett technikak mellett.

Sehol nem irtam szamokat a harcolo lengyelekkel kapcsolatban sem tizes sem ezres nagysagrendben. Viszont az teljesen egyertelmu es regota teny, hogy vettek/vesznek reszt a harcokban lengyelek.

Ha van idod, kedved keresgeld meg akar itt is ezeket a videokat, fotokat… reszemrol ezt lezartam.
Ugy ertettem, hogy a rendszam nem jelent semmit, mert regota sok ukran el itt (a haboru elott is) es ugye azert mert itt keres penzt, tehat autot is itt vesz. Az ezres letszamot persze nem te irtad, hanem abban a postban volt amire reagaltam.
De amint irtam, hiheto hogy van par onkentes Ukrajnaban innen is, csak az nevetseges, hogy az orosz hirekben ezrekrol irnak, abbol is naponta 40 hal meg, de itt Lengyelorszagban meg senki sem hallott roluk. Mert eleve hulyeseg, hiszen illegalis is. Tehat biztos van par onkentes, talan tobb is mint mondjuk holland, de amig itt "hir"-kent megjelennek az megmosolyogtato.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP and antigonosz

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 794
14 292
113
2. Az "enhodari atomerőmű" elsősorban pont az oroszok által megszàllt Herszon áramellátásáért felel....
Azért a 6000 MW az 3 Pask.. Herszon megyében kivágná a betéteket.. :)
Inkább a 6000 MW többletáram most az EU nak kellene télre de nagyon, ezért akarják minden módon átvenni a kontrolját
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Ugy ertettem, hogy a rendszam nem jelent semmit, mert regota sok ukran el itt (a haboru elott is) es ugye azert mert itt keres penzt, tehat autot is itt vesz. Az ezres letszamot persze nem te irtad, hanem abban a postban volt amire reagaltam.
De amint irtam, hiheto hogy van par onkentes Ukrajnaban innen is, csak az nevetseges, hogy az orosz hirekben ezrekrol irnak, abbol is naponta 40 hal meg, de itt Lengyelorszagban meg senki sem hallott roluk. Mert eleve hulyeseg, hiszen illegalis is. Tehat biztos van par onkentes, talan tobb is mint mondjuk holland, de amig itt "hir"-kent megjelennek az megmosolyogtato.
Aha..
Amekkora ruszofóbia van bennetek, meg amilyen megnyilvánulásai vannak a vezetőiteknek, tényleg full hihetetlen, hogy bizony szép számmal vannak/voltak/lehetnek ott honfitársaid zsoldoskodni.
Viszont úgy érvelni, hogy azért nincs ott sok, mert illegális, az több mint röhejes.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Mi lesz a csilivili nyugati technikâval, ha elered majd az esö?
Mondjuk a nyugati MRAP-ek többsége inkább sivatagi körülmények közé készült, a raszputyicaállóság nem volt követelmény.
nem kevertem semmit. 1 halottra háromszor annyi sebesült jut minimum. Lásd az idézett CIA becslés: 15 ezer halott 45 000 sebesült. Annyiban igazad lehet, hogy a valóságban az 1:4-hez arány életszerűbb lehet. A Donyecki Népi Milícia veszteségei február 18-június 9 között 2057 halott és 8526 sebesült. Azaz 1 halottra kicsit több, mint 4 sebesült jut
DNR-vesztes-gek.png



Igen elfogult vagy. Vagy csak számolni nem tudsz :D
Néggyel kellett volna osztanod a 70-80 ezret. Tehát a Pentagon becslése alapján maximálisan 17500-20 000 főre tehető az orosz halottak száma. Amúgy a CIA becslés sincs egy hónapos, július 20-ai.

A tankok kapcsán megint csak csúsztatsz, szokásod szerint. Én azt az adatot fogadtam el, hogy a mintegy 6000 bizonyíthatóan letárolt harckocsi közül, kb 3000 vethető be kisebb-nagyobb munkálatok elvégzése után. ezzel szemben te azt állítottad, hogy az összes letárolt orosz harckocsi roncsállapotú. Ennek szép cáfolata a frontra harckocsik tömegét szállító szerelvények sora. A T-62 harckocsikat a népköztársasági erők és a segédcsapatok(dél-oszétek) kapták.
Egyértelműen nekem volt igazam, ezt te is beláthatod.
T-62-d-l-osz-t-hadoszlop-0621.jpg

T-62-d-l-osz-t-hadoszlop-0621-C.jpg
Mondjuk inkább egy T-62M mint egy MT-LB alvázra heftelt Rapira ;)
Úgy legyen! Most már nem 10%-on kéne dolgozzon a légierő, főleg a stratégiai. Mert a csapatrepülő erők (Szu-25,Ka-52,Mi-28UB és N Mi-35M,Mi-24,Mi-8AMTS) azért elég tisztességesen odateszik magukat.
Na igen azt már én is megnézném, hogy végre teljes üzemben pörögjön a légierő.
Ahogy elnézem, a lövedékes rész is robbanóeleggyel van körbevéve ?

1o799QE.png
extra hajtóanyag. Mit gondolsz mi gyorsítja fel 1500m/s fölé?
 
W

Wilson

Guest
Azért a 6000 MW az 3 Pask.. Herszon megyében kivágná a betéteket.. :)
Inkább a 6000 MW többletáram most az EU nak kellene télre de nagyon, ezért akarják minden módon átvenni a kontrolját
Természetesen nem az összes ott megtermelt áram megy Herszonba de az ukrán energiaipari szakemberek szerint az atomerőmű elsődleges feladata D-DK Ukrajna és azon belül Herszon áramellátásának biztosítása.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Mindegy, hogy egybeszerelt, vagy osztott lőszer, a Sabot-ot is gyúelegynek kell körbevennie, és a "lejárt" készleteket így is ellövik.
Abban már nincs gyullasztó vagy lángerősítő, és mivel maga a nitrocellulóz rendkívül stabil, és nem higroszkópos anyag mint pl a fekete lőpor vagy egyéb piro, így az évtizedekig megőrzi a tulajdonságait. Az ilyen nitrocellulóz spagetti 60 év után vízből kiszedve is simán működik. De pl a múltkori bolgár rozsdaboglya gránátokat is egy gyöngyszórás és újrafestés után simán lehetne kenni új gyújtószerkezetekkel.