[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 400
45 994
113
A krími bombázások természetesen kellemetlen eseménynek számítanak. De meg kell értenünk, hogy jelenleg Jampoltól és Szeversztől Ugledarig és Velyka Novoszelkáig a mi támadásunk szilárd fronton folyik. Vagyis összességében egyetlen krími BK-lerakat szabotálása csak elvonja a figyelmet az AFU valódi és nagyszabású problémáiról.
--
Szerintem is max figyelemelterelésnek jók ezek a szabotázsok..
Abban bizonyára igazad van, hogy nem akadályozzák az orosz offenzívát. De:
1) Arra jók, hogy eszkalálják a háborút! Csak remélni tudom, hogy az oroszok "nem tesznek rá egy lapáttal".
2) Az orosz hadsereg és egyéb elhárító szervek renoméját rontják. És az orosz lakosság elégedetlenségét szítják.
3) Sajnos, az oroszok hanyagságát én magam is tapastztaltam. Ezen az oldalon is linkeltek be videót, ahogyan a közlekedő vonatból láthatóak voltak a lőszerek és járművek. Én nem értek hozzá, de orosz oldalakon a kommentelők kifogásolják a repülők és egyéb légi járművek tárolási módját. Budapesten, de vidéki nagyvárosokban egymást érik a kamerák, az oroszok miért nem kamerázzák be a védendő helyeket. Emlékszem annak a francia diáklánynak az esetére, akinek az útját meglehetősen pontosan lehetett követni a Belvárosban.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 400
45 994
113

A Zhytomyr régió vezetője bejelentette, hogy Fehéroroszország rakétacsapásokat mért a régióban lévő objektumokra​


A Zhytomyr régió vezetője megerősíti, hogy rakétacsapásokat indítottak a régióban lévő célpontokra. Egy kijevi pártfogolt ebben a régióban legalább két robbanást követelt, de nem árulta el, hogy pontosan hol dörögtek. Egy ukrán illetékes szerint "a rakétákat Fehéroroszországból lőtték ki".

Eközben Zsitomir polgármestere, Szergej Szuhomlin arra buzdította a helyi lakosságot, hogy "ne hagyják figyelmen kívül a légitámadás jelzéseit".

Korábban arról számoltak be, hogy Zhytomyr régió területén a Lengyelországból érkezett katonai személyzet kirakodását végezték. Egyes hírek szerint több haditechnikai egységről van szó, amelyeket először az egyik vállalkozáshoz terveztek karbantartásra, majd a háborús övezetbe, nevezetesen a harkovi régióba vagy a Donbászba küldeni.

Jelenleg nincs hivatalos megerősítés orosz tisztviselőktől, hogy a rakétacsapásokat pontosan azon a létesítményen hajtották végre, ahová a NATO-országok katonai felszerelését szállították.

Emlékezzünk vissza, hogy ma az éjszaka folyamán csapásokat mértek katonai létesítményekre Harkov régióban, Zaporozsje város közelében, valamint a DPR területének a kijevi csapatok által megszállt részén. Hatalmas csapás érte az orosz csapatok katonai létesítményeit és az ukrán fegyveresek állásait a szlovjanszki régióban.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
‼️ Robbanások dübörögnek Nikopolban, riadalom dübörög a városban
"Hagyjátok el az utcákat!" - Jevgenyij Jevtusenko, a Dnyipropetrovszki terület Nikopol kerületi katonai közigazgatásának vezetője írta. Emlékezzünk arra, hogy Energodart rendszeresen lövik Nikopolból, és a mi katonáink megtorolják.

‼️A krími események összefoglalása és a helyzet kezelésére hozott intézkedések:

▪️ Regionális jellegű szükségállapotot vezettek be;
▪️Az ideiglenes szálláshelyeken 121 ember él, a többiek rokonokhoz távoztak;
▪ ▪ A vonat utasait autóbuszokkal szállítják a szimferopoli vasútállomásról Vlagyiszlavovkába. Erre a célra a szükséges számú autóbuszt különítik el;
▪️Az áramellátás helyreállt. A gázellátás helyreállítására irányuló munkálatokra akkor kerül sor, amikor az összes szükséges, biztonsággal kapcsolatos tevékenységet befejezték.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 499
113
Lettország "további 6 db" M-109-es tarackot adott át Ukrajnânak abból a 47-böl, amiket 2017-ben vettek Ausztriától. (Megjegyzem: gombokért, :), mert az osztrákok még azt sem kapták meg, amit az eszközök darabonkénti 3000 munkaórâval való felujitására kiadtak.)A teljeskörüen felujitott eszközökèrt 60 és 14000 eurót kaptak.
A tarackokra az osztrák 2010-es "haderöreform" miatt nem volt már szükség.Az eleadâs helyett a kohó várt râjuk. Ausztriânak jelenleg még 50 db M-109-ese van.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 499
113
Lettország "további 6 db" M-109-es tarackot adott át Ukrajnânak abból a 47-böl, amiket 2017-ben vettek Ausztriától. (Megjegyzem: gombokért, :), mert az osztrákok még azt sem kapták meg, amit az eszközök darabonkénti 3000 munkaórâval való felujitására kiadtak.)A teljeskörüen felujitott eszközökèrt 60 és 14000 eurót kaptak.
A tarackokra az osztrák 2010-es "haderöreform" miatt nem volt már szükség.Az eleadâs helyett a kohó várt râjuk. Ausztriânak jelenleg még 50 db M-109-ese van.
A vételár összesen 6 mio eur volt a 47 tarackért. Gombok.....
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 900
27 581
113
Tacheles 92. rész
Thomas Röper visszatért Donyeckből, Moszkvából jelentkezik be. A pólóján cirill betűs ám de német nyelvű felirat van. Találkozott Steven Segallal. Témák: Donyeck, élő pajzsként használt civilek, biolaborok, covid Oroszországban, atomerőmű elleni támadások, fegyverkereskedelem, NS1 turbina, Kalinyingrád blokád.
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
521
1 740
93
@neutronbagoly; többször olvastam már az elméletedet "a hadsereg Putyin foglya" témakörben. Egy dolog szól szerintem nagyon ez ellen: emlékei szerint február 24 előtt 2 vagy 3 nappal Putyin egy nagyon kemény beszédet mondott, ott hangzott el talán hogy Ukrajna nem is egy létező állam (biztos nem így mondta, de ez volt a lényege), én ekkor lettem biztos hogy elindulnak az oroszok. Ez még a művelet kezdete előtt volt. Ha Őt "megpuccsolták" volna, az engedélye nélkül indították el volna a hadjáratot, akkor ezt a beszédet Ő nem, vagy nem így mondja el szerintem.

Illetve én kintről azért úgy látom hogy Oroszhonban eléggé egyszemélyes vezetés van; az oligarchák vagy betokozódnak Putyin alá, vagy eltűnnek így vagy úgy. Vagyis én innen nem látom hogy ezt bárki meg tudná tenni vele. De ez utóbbi részét annyira nem követtem.

Mindezek persze csak szerintem, elméletnek azért érdekes.
 

aamen

Well-Known Member
2015. november 28.
1 426
7 008
113
nagy szükség lenne egy komplex programra orosz oldalról, ukrán hadkötelesek, átállni vagy magukat megadni kívánó katonák részére
kommunikálni az ukránok által is elérhető csatornákon hogy szívesen látnak mindenkit oroszországban aki nem követett el háborús vagy más bűnöket, milyen átállási átszökési megadási efféle lehetőségek vannak, letelepedési lehetőséggel, munkával, és a hátországban maradt családtagok számára is hasonló lehetőségeket biztosítani
egy ilyen letelepítési program jót tenne a demográfiának, és még jobbat a katonai műveleteknek mert sokkal gazdaságosabb leküzdeni az az ellenséges katonát aki nincs, mint aki van
 
T

Törölt tag 1711

Guest
nagy szükség lenne egy komplex programra orosz oldalról, ukrán hadkötelesek, átállni vagy magukat megadni kívánó katonák részére
kommunikálni az ukránok által is elérhető csatornákon hogy szívesen látnak mindenkit oroszországban aki nem követett el háborús vagy más bűnöket, milyen átállási átszökési megadási efféle lehetőségek vannak, letelepedési lehetőséggel, munkával, és a hátországban maradt családtagok számára is hasonló lehetőségeket biztosítani
egy ilyen letelepítési program jót tenne a demográfiának, és még jobbat a katonai műveleteknek mert sokkal gazdaságosabb leküzdeni az az ellenséges katonát aki nincs, mint aki van

Attól, hogy mi nem látjuk ez folyamatosan megy, én is osztottam meg orosz röplapot ahol részletesen leírták hogyan tudják megadni magukat az ukrán kiskatonák anélkül, hogy lelőnék őket árulásért ha nem sikerül.
Nem véletlenül ültetik mindenhol az ukrán volkssturm nyakába az azogos gestapót, kezdenek nagyon elharapózni a megadások és a frontvonal mögül is került már ki videó ahol a menekülő katonák és azogosok egymást lőtték.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 584
113
Szerinted ezt bárhol a világon máshol nem tudnák megcsinálni főleg ha speciális -mondjuk SAS- kiképzést kaptak ? Nyilván lépniük kell az Oroszoknak is !
Megtudják, de kezd sok(k) lenni, sztem. Ideje lenne áttörni a donyecki utolsó védvonalat. De lehet nincs hozzá kraft, mert 30.000 embert átvittek Herszon védelmére.
Így megy a csigatempo és a krími robbantások.

Egyébként ma Feheroroszorszag akkor beszállt? Vagy csak a ruszkik rakétáztak át? Komolyabb akció volt vagy csak a szokásos?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Putyinnak el kell lassan jutnia oda, hogy ezt a háborút nem lehet megnyerni cukiság hadművelettel. És lassan el is jut oda. Amit szét kell csapni azt szét kell. Azt kell bevetni ami van. Azzal a technikával és azzal a szövetségessel kell háborúzni aki van. Én értem, hogy jaj nem vesszük elő a szupertitkos rakétánkat , repülőt, stb. mert kevés van és megtudja a nyugat hogy mit tud, vagy épp mit nem tud, de lassan túl kell ezen lépni. A háborúban és a szerelemben mindent szabad, tartja a mondás. Ha győznek az oroszok, úgy hogy kaptak iráni drónt meg sumákban (vagy nyíltan) kínai technikát, és besegít néhány ezer észak-koreai, akkor egy fél év múlva max. a szakirodalomban említik meg a segítséget. Ha veszít mert nem fogatta el a segítséget, akkor bukik Oroszország (jó eséllyel). Az már most látszik, hogy technikailag és stratégiailag mi működik és mi nem. A baj az, hogy egy kissé lassan váltanak. Ugyanakkor még mindig azt gondolom, hogy van egy kis szándékos időhúzás orosz részről. Véleményem szerint a telet nagy szövetségesnek tartják.
"Winter is coming"
 

ghullaire

Well-Known Member
2019. május 4.
210
1 717
93
Szerinted ezt bárhol a világon máshol nem tudnák megcsinálni főleg ha speciális -mondjuk SAS- kiképzést kaptak ? Nyilván lépniük kell az Oroszoknak is !
Végülis miért ne repülhetnének a levegőbe nyugati megfelelő célpontok? Annyi ilyen-olyan muszlim terrorszervezet van a világon. Csak ezek olyan nagyon hatékonyak lennének. Szerintem ebből értenének a britek. Ha meg nem, akkor had szóljon a hülye angoloknak, angol hülyéknek! Ha már annyira szeretnek robbangatni, hát házhoz kell nekik vinni a következményeket! Legalábbis az orosz helyében én ezt tettem volna már attól a pillanattól fogva, hogy orosz területet támadás ért.