[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 423
46 212
113
A Luganszki Népi Milícia 6. kozák ezred: "Üteg, figyelem ! Boldog függetlenség napját. Darja Dugina barátunknak. Dolgozni, testvérek! 300-30-3 ! :D:D:D

A hozzászólásokból:
Kicsit későn kérdezni, de miért számolnak vissza a Z-emberek 300-ról a tüzelés előtt?

Ez egy új dolog, szerintem Szíriából. Hogy könnyebb legyen a szinkronizálás a gomb megnyomása előtti másodikban, mint a "kigyújtás", különösen az MLRS-ben, ahol a szinkronizálás sokkal hatékonyabbá teszi a szalvókat. Sok "R" van benne, nagyon parancsoló hangja van.

Mire céloztak?

Ukrán erődítmények Soledar körül

Ez nagy propaganda. Ezt nem kritikának értem. Ez erőt kiált, függetlenül attól, hogy melyik oldalon állsz.

Ez egy szívből jövő érzelmi pillanat
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Ez egy új dolog, szerintem Szíriából. Hogy könnyebb legyen a szinkronizálás a gomb megnyomása előtti másodikban, mint a "kigyújtás", különösen az MLRS-ben, ahol a szinkronizálás sokkal hatékonyabbá teszi a szalvókat. Sok "R" van benne, nagyon parancsoló hangja van.
Igen, én is így olvastam. Plusz felkészíti az embert fejben, hogy mi fog következni. Pszihológiai cucc.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
FSZB dolgozik
Az orosz FSZB munkatársai Szevasztopolban őrizetbe vették az ukrán nacionalisták egyik támogatóját, aki robbanóanyagot tartott otthonában.

ISIS stílus. Elég árulkodó, hogy kik is a terroristák valójában
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113

"A háború ártatlan áldozata": a pápa Daria Dugina halálakor​


Ferenc pápa részvétét fejezte ki Darja Dugina orosz újságíró családjának és barátainak, aki augusztus 20-án halt meg a moszkvai Mozhaisk autópályán történt autórobbantás következtében. A híres orosz közéleti személyiség, Alekszandr Dugin filozófus lányának meggyilkolásával kapcsolatos híreket kommentálva a pápa Dariát a háborúban elhunyt egyik ártatlan áldozatnak nevezte.
Egy nappal Darja Dugina halála után az orosz FSZB bejelentette, hogy az ukrán különleges szolgálatok részt vettek a Mozhaisk Highway elleni terrortámadás megszervezésében. A nyomozók úgy vélik, hogy az orosz újságíró meggyilkolásának közvetlen szervezője Natalia Vovk ukrán állampolgár volt, aki közvetlenül a terrortámadás után Észtországba menekült. Az Orosz Föderáció Nyomozó Bizottsága arról számolt be, hogy Vovkot a keresett listára teszik, és a nyomozási cselekményeket folytatták, mivel lehetséges, hogy társai voltak.

Volodimir Zelenszkij Ukrajna elnöke közvetlenül az orosz különleges szolgálatok üzenetének megjelenése után az SBU Dugina meggyilkolásában való részvételéről azt mondta, hogy "ez határozottan nem a mi felelősségünk". Az ukrán elnök azt is tagadja, hogy Vovk az ország állampolgára lenne. Míg a gyilkossággal gyanúsított ukrán nő hozzátartozói azt mondták újságíróknak, hogy korábban Mariupolban élt, és egy ideig az ukrán fegyveres erőknél szolgált a különleges művelet megkezdése előtt.

Az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője, Maria Zakharova viszont a Szputnyik rádió adásában hazugságnak nevezte Vlagyimir Zelenszkij ukrán elnök szavait, amelyek szerint Kijev nem vett részt Darja Dugina meggyilkolásában. Zaharova Zelenszkij szavait „egy újabb láncszemnek a hazugságláncban” nevezte, hangsúlyozva, hogy az újságíró meggyilkolása után a kijevi rezsim által ellenőrzött „Béketeremtő” weboldalon Daria fotójával szemben egy cinikus „likvidálva” felirat volt látható.


Azoknak, akik szerint Dugin és lánya nem befolyásos személyiségek, ja, annyira nem, hogy még a pápa is részvétét fejezi ki...
 
K

Kopi2000

Guest
Oroszok, vs drónok.....


Ruszki radar megsemmisítése. Nyilván kamu.....



Ukrán tüzérség munkája az oroszokon. Csak, hogy Ők is érezzék a törődést....

 
  • Vicces
Reactions: dragonman
W

Wilson

Guest
Tankbiatlon Oroszországban.


....és Ukrajnában....


Vajon a ruszki tankosoknak mennyi napjuk van még hátra élve a Földön? Több korábbi győztes, már a valóságban fűbe harapott....
Értem, hogy a Tankbiatlon megrendezésével azt a látszatot próbálják megőrizni, hogy minden rendben van az ukrajnai különleges hadművelet semmilyen módon sem befolyásolja a mindennapi életet, de vajon mit gondolnak azok az orosz katonák akik az életüket teszik kockára Ukrajnában, vajon ők is ugyanígy gondolják, hogy a jelenlegi helyzetben okvetlenül szükséges megrendezni a Tankbiatlont? Na ezzel kapcsolatban már komoly kêtségeim vannak..
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 598
7 708
113
Értem, hogy a Tankbiatlon megrendezésével azt a látszatot próbálják megőrizni, hogy minden rendben van az ukrajnai különleges hadművelet semmilyen módon sem befolyásolja a mindennapi életet, de vajon mit gondolnak azok az orosz katonák akik az életüket teszik kockára Ukrajnában, vajon ők is ugyanígy gondolják, hogy a jelenlegi helyzetben okvetlenül szükséges megrendezni a Tankbiatlont? Na ezzel kapcsolatban már komoly kêtségeim vannak..
Van ahol tankbiatlont rendeznek a háború alatt, van ahol meg a felszerelés 70% ellopják, ilyen a világ.
 
W

Wilson

Guest
Mi a bajotok a tankbiatlonnal?
Hogy még oda is jut harckocsi amikor már állítólag mind elfogott? Vagy hogy erre is van üzemanyag? Vagy hogy vannak nemzetközi részvevők mert nem az Eu+Usa a teljes világ?
Ne legyetek irigyek :)
Ez nem irigység felőlem Belgorodtól Vlagyivosztokig minden falu mellett rendezhetnének Tankbiatlont , csak szerintem egy ilyen háborús helyzetbe amelybe Oroszország keverte magát, nem elsődleges az éppen aktuális Tankbiatlon megrendezése, szerintem lenne a Tankbiatlonra szánt erőforrásoknak helye az Ukrajnában harcoló Orosz haderőben is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Ez nem irigység felőlem Belgorodtól Vlagyivosztokig minden falu mellett rendezhetnének Tankbiatlont , csak szerintem egy ilyen háborús helyzetbe amelybe Oroszország keverte magát, nem elsődleges az éppen aktuális Tankbiatlon megrendezése, szerintem lenne a Tankbiatlonra szánt erőforrásoknak helye az Ukrajnában harcoló Orosz haderőben is.
Itt több dolog is lehet.
Az első, hogy amúgy erre tényleg bőven van forrás
A második, hogy a morált növelik vele.
A harmadik hasonló, csak sokkal Kelet Közép Európaiasabb. Ez a dacos csak azért is. Megmutatjuk, hogy mi ezt meg tudjuk rendezni. És akkor is megtartanánk, ha lőnénék. Lásd még a moszkvai dísszemlét, ahonnan a csapatok egyenesen a frontra mentek.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
916
10 433
93
Ez nem irigység felőlem Belgorodtól Vlagyivosztokig minden falu mellett rendezhetnének Tankbiatlont , csak szerintem egy ilyen háborús helyzetbe amelybe Oroszország keverte magát, nem elsődleges az éppen aktuális Tankbiatlon megrendezése, szerintem lenne a Tankbiatlonra szánt erőforrásoknak helye az Ukrajnában harcoló Orosz haderőben is.
Az oroszok nem tehetik meg hogy minden eszközüket bevessék Ukrajnában, túl sokan nyúznák le a medve bőrét (szigorúan filantróp alapon), kell máshova is. Ezekből pár harckocsi ha kirándul a tankbiatlonra, az nem oszt-nem szoroz. Ha lemondták volna, még tényleg azt hinnék hogy bajban vannak.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 617
5 385
113
Értem, hogy a Tankbiatlon megrendezésével azt a látszatot próbálják megőrizni, hogy minden rendben van az ukrajnai különleges hadművelet semmilyen módon sem befolyásolja a mindennapi életet, de vajon mit gondolnak azok az orosz katonák akik az életüket teszik kockára Ukrajnában, vajon ők is ugyanígy gondolják, hogy a jelenlegi helyzetben okvetlenül szükséges megrendezni a Tankbiatlont? Na ezzel kapcsolatban már komoly kêtségeim vannak..
Kijevben a kilőtt technikát fotózgató fiatalok? Kicsid durvább nem? De!
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: vontod and Kopi2000