[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 117
2 032
113
Miért prezentált valaki egyetlen huncut képi bizonyítékot is róla?
Hol van az Orosz Védelmi Minisztérium képi bizonyítéka akár egyetlen megsemmisített ukri Himarsról is?
Ha lenne nekik akár egyetlen ilyen felvételük is már úgy hordozták volna körben az orosz médiában mint a véres kardot...
Nem hiszel az orosz VM becsület szavára? :D:D
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Hát...az oroszok legalább már bebizonyították, hogy egy európai háborúban, KB hasonló felkészültségű, felszerelésű (illetve még az se) ellenféllel szemben sem állják meg a helyüket.
Mi a f@szom ez?? angol humor??...150-200 ezer orosz darál le 700 ezer ukránt. Bár lehet már csak félmillióan vannak utóbbiak:D:oops: A béke haderejük hivatásos és szerződéses állományával harcolnak egy háromszor akkora, a kollektív Nyugat által felfegyverzett és támogatott ukrán haderőt demilitarizálnak. Amerika európai csatlósai még a harmatgyenge Líbiával sem birtak a szabadkőműves állam segítsége nélkül 2011-ben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 168
54 927
113
Politikai akarat sincs, de annak is meg van az oka. Valószínűleg túl kockázatosnak érzi Putyin is.

Egyrészt a tömeges mozgósítás az eredeti tervek kudarcának beismerése volna.

Másrészt meg a saját gyerekük életével az oroszok se akarnak fizetni. Már az oroszok élete se olyan könnyen beáldozható mint Sztálin idejében. Addig akarnak az oroszok birodalmat építeni amíg nem a családtagjuk életével fizetnek érte.

Harmadrészt meg a harcértékük is kérdéses volna a sorozottaknak, jelentősen növekednének az áldozatok is. Aztán ott van a felszerelésük kérdése ami ismét logisztikai problémákat vetne fel.

Szerk.: Szerintem az orosz vezetés már eleve bánja az inváziót és nem akarnak még jobban bele menni, mert csak még több kockázatot látnak benne.



Ma délután már negyedszer röhögtem jókat,ne fogd vissza magad,amolyan "free Willie" napom van,maradt még benned mára,érzem.
;)
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
Ukrán lövészárok szemléje. Rengeteg halott

Orosz ATGM csapás a hoholokon

Mariupolban zsákmányolt ukrán T-80
 
W

Wilson

Guest
Mi a f@szom ez?? angol humor??...150-200 ezer orosz darál le 700 ezer ukránt. Bár lehet már csak félmillióan vannak utóbbiak:D:oops: A béke haderejük hivatásos és szerződéses állományával harcolnak egy háromszor akkora, a kollektív Nyugat által felfegyverzett és támogatott ukrán haderőt demilitarizálnak. Amerika európai csatlósai még a harmatgyenge Líbiával sem birtak a szabadkőműves állam segítsége nélkül 2011-ben.
Csak ez már nem a középkor ahol csak a létszám számít, ugyanis az Oroszok oldalán van a lokális légifölény és a tüzérségi fölény is ...
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 754
9 096
113
Ma délután már negyedszer röhögtem jókat,ne fogd vissza magad,amolyan "free Willie" napom van,maradt még benned mára,érzem.
;)
Röhöghetsz, de fél éve te se gondoltad volna hogy még tartani fog ez a háború. Azt meg főleg nem hogy ilyen szarul fognak állni az oroszok. Igazából én se gondoltam volna ezt. De az idő inkább engem igazolt, mint az orosz propagandát.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 168
54 927
113
Röhöghetsz, de fél éve te se gondoltad volna hogy még tartani fog ez a háború. Azt meg főleg nem hogy ilyen szarul fognak állni az oroszok. Igazából én se gondoltam volna ezt. De az idő inkább engem igazolt, mint az orosz propagandát.



Nem az Oroszokon röhögök,hanem rajtad.
Ja,tényleg szarul állnak,egyik oldalon elfogyott az 50 liter vízből 30,a másikon a 200- ból 15,biztos az fog szomjan halni,akinek màr csak 185 liter maradt.
De beszélhetek én a románoknak.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 754
9 096
113
Nem az Oroszokon röhögök,hanem rajtad.
Ja,tényleg szarul állnak,egyik oldalon elfogyott az 50 liter vízből 30,a másikon a 200- ból 15,biztos az fog szomjan halni,akinek màr csak 185 liter maradt.
De beszélhetek én a románoknak.
Csak az ukránokat olyan erők támogatják akiknek tavuk van...

Amúgy meg az ukránok hajlandóak nagyobb áldozatot is vállalni, érthető is, ők honvédő háborút folytatnak. Az oroszok viszont nem akarnak tömeges mozgósítást, a nélkül pedig nem fog menni.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 575
47 717
113

Az orosz hadsereg csapást mért az ukrán légierő támaszpontjára (FOTÓ)​


Az orosz hadsereg csapást mért az ukrán légierő Mirgorodban (Poltava régió) található légibázisára.

A rakétacsapás következtében megsérült a katonai repülőtér, valamint a rajta elhelyezett felszerelések – közölte az Ukrán Fegyveres Erők 831. harcászati repülődandárának sajtóközpontja.


Источник: https://rusvesna.su/news/1661366626
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az Orosz VM már március elején eljátszotta a becsületszavát előttem amikor képes volt azt mondani, hogy egyetlen Orosz katona sem esett el, miközben tele volt a net, az elesett Orosz katonákról szóló felvételekkel.
Nem ez történt. Szojguék nem közölték az elesettek számát, és ezt költötte át úgy a média, hogy az oroszok azt állították, nincsenek halottaik. A szokásos átlátszó hazugság volt, persze ezt pontosan tudod te is. :oops:
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 803
30 724
113

Az orosz hadsereg csapást mért az ukrán légierő támaszpontjára (FOTÓ)​


Az orosz hadsereg csapást mért az ukrán légierő Mirgorodban (Poltava régió) található légibázisára.

A rakétacsapás következtében megsérült a katonai repülőtér, valamint a rajta elhelyezett felszerelések – közölte az Ukrán Fegyveres Erők 831. harcászati repülődandárának sajtóközpontja.


Источник: https://rusvesna.su/news/1661366626
Az a kérdés, hogy miért van még meg bármi az ukrán légierőből meg repterekből, ahova szállítani tudják a cuccot.
 
W

Wilson

Guest
Nem ez történt. Szojguék nem közölték az elesettek számát, és ezt költötte át úgy a média, hogy az oroszok azt állították, nincsenek halottaik. A szokásos átlátszó hazugság volt, persze ezt pontosan tudod te is. Ezek után becsületről írni? Ne viccelj már! :oops:
Ne hülyéskedj már , az Orosz Védelmi Minisztérium közölte a hivatalos veszteségi adatokat amelyben nem szerepelt, hogy akár egyetlen Orosz katona is elesett volna , miközben tele volt a net az elesett Orosz katonákról készült felvételekkel.
.Azt hitték, hogy hülyének nézhetik az Orosz embereket , de azonnal kiderült, hogy hazudnak, ahogy az is nagyon gyorsan kiderült, hogy hiába hazudta az Orosz kormányzat, hogy nem szolgálnak sorkatonák az Ukrajnában harcoló Orosz haderőben ,mégis ott vannak Ukrajnában.De folytathatnám a sort a Moszkva tengerészeivel is....

Felesleges védened az Oroszokat , ezzel kapcsolatban mert nincs semmi értelme, mert ezek bizony a tények.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 981
16 030
113
Csak ez már nem a középkor ahol csak a létszám számít, ugyanis az Oroszok oldalán van a lokális légifölény és a tüzérségi fölény is ...
Ez így van, ezért ez egy Különleges Hadművelet, ami nem igazán hasonlít az igazi háborúra több szempontból is.
Nyáron uborkaszezon alatt a beosztottak elkészültek az új kottákkal, hazajöttek szabiról a főnökök (már aki), ősszel kezdődhet az új előadás..A médiasátorban feltünő új angol bohócjelölt az atomháborús szövegével eléggé bevállalósra sikerült. Lehet h még visszasírjuk Bojót az összes hülyeségével együtt, mert az gyenge kezdő volt ehhez képest?